Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Zhvillime, Teknologji tė Reja

Zhvillime, Teknologji tė Reja Diskutime mbi teknologjine e fundit, ndikimi i tyre ne jeten e perditshme

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-11-2019, 17:04   #381
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,997
Thanks: 0
Thanked 1,716 Times in 1,337 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Po ky telefoni qe kam porositur :

Elder Mobile Phone 2.8" 3G WCDMA Network Dual SIM Bluetooth WIFI Flashlight FM


Si ju duket ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2019, 19:22   #382
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,439
Thanks: 703
Thanked 846 Times in 576 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
Ky eshte i famshmi Xiaomi Redmi Note 8 Pro


https://www.youtube.com/watch?v=zYV0UnsJc7k
Batteria nga 5.50 e mengjesit e ne kete ore eshte te 67%.
Kuptohet kam bere 10 - 15 minuta telefonata ,gatti 30 minuta YouTube, ca foto...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga B.E.V : 04-11-2019 nė 19:50
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2019, 20:43   #383
dallas
Carpe noctum
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Vendndodhja: TEXAS
Posts: 247
Thanks: 46
Thanked 159 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
dallas ka njė atmosferė spektakolaredallas ka njė atmosferė spektakolare
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga B.E.V Shiko postimin
Batteria nga 5.50 e mengjesit e ne kete ore eshte te 67%.
Kuptohet kam bere 10 - 15 minuta telefonata ,gatti 30 minuta YouTube, ca foto...
Cilin version more?
dallas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2019, 21:21   #384
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,439
Thanks: 703
Thanked 846 Times in 576 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dallas Shiko postimin
Cilin version more?
Note 8 pro.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2019, 22:53   #385
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,997
Thanks: 1,111
Thanked 1,259 Times in 701 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga B.E.V Shiko postimin
Batteria nga 5.50 e mengjesit e ne kete ore eshte te 67%.
Kuptohet kam bere 10 - 15 minuta telefonata ,gatti 30 minuta YouTube, ca foto...
Ta gezosh Bev. Me ca parametrash e more dhe sa te shkoi?
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2019, 22:32   #386
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,439
Thanks: 703
Thanked 846 Times in 576 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Po ku e di une c'parametra. Po mire duket .
Uploading image...
Uploading image...
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2019, 22:53   #387
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,997
Thanks: 1,111
Thanked 1,259 Times in 701 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Sa leke e more Bev
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 18:26   #388
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,997
Thanks: 1,111
Thanked 1,259 Times in 701 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

[Prezantohet telefoni me kamerėn mė tė fuqishme nė botė]


LIVE
Prezantohet telefoni me kamerėn mė tė fuqishme nė botė
Publikuar mė 22:50 • 06 Nėntor 2019
Pėrditėsimi i fundit 22:51 • 06 Nėntor 2019


Foto 1/9

Nė qoftė se njė markė e njohur kineze si Huawei po gjen disa vėshtirėsi nė Perėndim pas “luftės” me administratėn Trump, njė tjetėr ėshtė gati ta zėvendėsoi nė preferencat e publikut europian. Bėhet fjalė pėr Xiaomi, e cila ka tashmė rreth 10% tė tregut europian tė celularėve. Falė ēmimeve tė ulta, por edhe teknologjisė gjithmonė mė shumė tė avancuar.

Dhe kėtė qasje Xiaomi e tregoi edhe nė prezantimin e modelit tė fundit nė Madrid, ku prezantoi Mi Note 10. Risia mė e madhe e modelit tėri ėshtė padyshim sistemi me 5 kamera, ku kryesorja arrin njė performancė tė padėgjuar mė parė falė 108 megapixel, qė mundėson fotografi cilėsore edhe po tė printohen me dimensione 4×2 metra.

Katėr kamerat e tjera i shtohen “pėrbindėshit” kryesorė pėr 148 megapixel qė e shndėrrojnė Mi Note 10 nė njė aparat pothuajse profesional, tė cilit i shtohen videot nė formatin 4k, ekrani 6.47 inē dhe njė bateri 5230 mAh qė mundėson njė karikim tė baterisė nė30 minuta.

Ēmimi? Ai ėshtė njė tjetėr pikė e fortė, 600 euro qė me performancėn e Xiaomi Mi Note 10 duket i justifikuar.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 22:15   #389
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,439
Thanks: 703
Thanked 846 Times in 576 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
Sa leke e more Bev
279 .


Uploading image...

Mezi ngarkohen keto imazhet e nuk e di pse.
Me Samsung behej me shpejt. Boh.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 22:52   #390
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,997
Thanks: 1,111
Thanked 1,259 Times in 701 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga B.E.V Shiko postimin
279 .


Uploading image...

Mezi ngarkohen keto imazhet e nuk e di pse.
Me Samsung behej me shpejt. Boh.
279 €?!

Sa i bukur ky peisazh, ne ē'vend eshte?
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 07:00   #391
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,997
Thanks: 1,111
Thanked 1,259 Times in 701 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Xiaomi Mi Note 10 me kameren me te paster ne bote sa i perket telefonave Mobile
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Angel69 : 09-11-2019 nė 07:08
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 09:26   #392
Poshnja
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 83
Thanks: 8
Thanked 21 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Poshnja ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
[Prezantohet telefoni me kamerėn mė tė fuqishme nė botė]


ku kryesorja arrin njė performancė tė padėgjuar mė parė falė 108 megapixel
Janė mashtrime. Tė kesh lente 108 Mp a e dini ēfarė do tė thotė?
Poshnja nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 09:46   #393
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,735
Thanks: 3,755
Thanked 3,020 Times in 2,050 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Poshnja Shiko postimin
Janė mashtrime. Tė kesh lente 108 Mp a e dini ēfarė do tė thotė?
Mė duket se 108 Mp ėshtė njė lloj shumatore apo diēka e tillė e tė gjitha kamerave. Pėrpara dy apo tre viteve aparatet fotografikė tė pėrdorur nga ushtria amerikane ishin diku nėn 50 Mp.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 09:47   #394
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,439
Thanks: 703
Thanked 846 Times in 576 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
279 €?!

Sa i bukur ky peisazh, ne ē'vend eshte?
Südtirol. Fundlugina e Passeier (lum) . Tre kilometer me tutje perqafohet me Etsch e pas Po eshte lumi me i gjate ne Itali.
Foto eshte bere ne buzembremje shpejt e shpejt , gati ne ecje e siper. Thjesht desha te provoj si kap driten. Jo keq.

Mezi ngarkohen fotot.
Kisha nje panorama nga redmi8 e IPhone 10 me duket qe te behej krahasimi por shume kohe per ti ngarkuar.
279 euro. Per pune mire eshte por nuk me duket aq sa i bene reklame.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 09:53   #395
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,735
Thanks: 3,755
Thanked 3,020 Times in 2,050 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Megjithėse sipas GSMARENA:
Xiaomi Mi Note 10 Pro

Citim:
MAIN CAMERA
Five 108 MP (8P lens), f/1.7, 25mm (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, Laser AF, OIS
12 MP, f/2.0, 50mm (telephoto), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, Laser AF, 2x optical zoom
5 MP (upscaled to 8MP), f/2.0, (telephoto), 1.0µm, PDAF, Laser AF, OIS, 5x optical zoom
20 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/2.8", 1.0µm, Laser AF
2 MP, f/2.4, 1/5", 1.75µm (dedicated macro camera)
Features Quad-LED dual-tone flash, HDR
Video [email protected], [email protected]/60/120/240fps, [email protected]
SELFIE CAMERA
Single 32 MP, f/2.0, 0.8µm
Features HDR
Video [email protected]
Do ketė ndonjė hile tė vogėl kjo punė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 09:56   #396
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,735
Thanks: 3,755
Thanked 3,020 Times in 2,050 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga B.E.V Shiko postimin
Südtirol. Fundlugina e Passeier (lum) . Tre kilometer me tutje perqafohet me Etsch e pas Po eshte lumi me i gjate ne Itali.
Foto eshte bere ne buzembremje shpejt e shpejt , gati ne ecje e siper. Thjesht desha te provoj si kap driten. Jo keq.

Mezi ngarkohen fotot.
Kisha nje panorama nga redmi8 e IPhone 10 me duket qe te behej krahasimi por shume kohe per ti ngarkuar.
279 euro. Per pune mire eshte por nuk me duket aq sa i bene reklame.
Vėshtirėsia qė ke nė ngarkimin e fotove mos ka tė bėjė me shpejtėsinė e internetit qė tė ofron kompania telefonike ku je abonuar?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 10:01   #397
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,439
Thanks: 703
Thanked 846 Times in 576 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Vėshtirėsia qė ke nė ngarkimin e fotove mos ka tė bėjė me shpejtėsinė e internetit qė tė ofron kompania telefonike ku je abonuar?
Edhe mundet se sapo e ndrrova dhe ate. Do e provoj me vone me telefonin e vjeter.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 10:19   #398
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,997
Thanks: 1,111
Thanked 1,259 Times in 701 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Poshnja Shiko postimin
Janė mashtrime. Tė kesh lente 108 Mp a e dini ēfarė do tė thotė?
Nuk besoj te jete mashtrim. Ndryshe meren masa ligjore penale nga Kina dhe nga ēdo shtet tjeter ku Xiaomi shet kete produkt.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 10:21   #399
Poshnja
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 83
Thanks: 8
Thanked 21 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Poshnja ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga B.E.V Shiko postimin
Edhe mundet se sapo e ndrrova dhe ate. Do e provoj me vone me telefonin e vjeter.
Luan role edhe sa e madhe eshte fotoja.
Poshnja nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 10:41   #400
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,735
Thanks: 3,755
Thanked 3,020 Times in 2,050 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Xiaomi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angel69 Shiko postimin
Nuk besoj te jete mashtrim. Ndryshe meren masa ligjore penale nga Kina dhe nga ēdo shtet tjeter ku Xiaomi shet kete produkt.
Shiko Angel, njė gjė ėshtė pėrshembull 6GB RAM i Xiaomi dhe njė gjė tjetėr ėshtė 6GB RAM i IPhone apo Samsung. Ka shumė gjėra aty.
Me qė ra fjala, sa Mp e kanė aparatin fotografik IPhone dhe Samsung i fundit, ka idenė ndonjėri?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur