Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Pėrshėndetje & urime

Pėrshėndetje & urime Ju pėrshendesim dhe ju urojmė qėndrim tė mbarė nė kėtė forum.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-03-2018, 00:03   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,058
Thanks: 11,508
Thanked 6,248 Times in 2,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

SA MIRĖ KUR ME KĖNGĖ FILLOHET DITA

Nė shkollėn e Herborgut, ku jam duke punuar, ashtu sikur nė shumicėn e shkollave nė Danimarkė, ka njė traditė tė mirė: ata e fillojnė ditėn me kėngė.

Tė shumtėn e herės edhe unė marr pjesė ( d.m.th kur vij herėt nė shkollė) dhe bashkė me nxėnėsit dhe mėsuesit kėndojmė kėngėn e mėngjesit. Sot mė bėri pėrshtypje njė kėngė, qė titullohej: Kėnga e Tyrės ( vend- lokacion kėtu afėr Herborgut ) e cila i kushtohet fillmditės, sepse ka shumė rėndėsi si e fillon ditėn, ndaj e quajta "Mirėmėngjesi ditė e re", ose "Kėnga e Ditės sė re".

Sa forcė e dashuri mė dha kjo kėngė!

Mė ka bėrė pėrshtypje edhe njė tjetėr gjė nė kėngėt e mėngjesit. Ende, asnjėherė nuk kam dėgjuar tė kėndohen nė mėngjes kėngė tė "gjakosura " ( horror ), kėngė qė mbjellin urrejtje ndaj tė tjerėve; tė gjitha kėnget i kushtohen jetės, ardhmėrisė, punės, nderit.... Fėmijėt nuk duhet qė nė mėngjes t'i ngarkojmė me kėngė tė trishta.

Prandaj kanė jetė tė mirė danezėt, prandaj ka mirėqenie kėtu, prandaj mesataren e jetėgjatėsisė e kanė mbi 82!

Se ju lodha, o miq.
Ju dėshiroj ditė e muaj tė mirė, plot dashuri e respekt, buzėqeshje, harmoni e tolerancė pėr njeriun e pėr jetėn.

P.S. Tani po ju sjell edhe kėngėn nė danisht e nė gjuhėn shqipe ( me njė pėrkthim tė lirė )
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg mirėmėngjesi ditė e re - ose - kėnga e ditės sė re 150.jpg (23.6 KiloByte, 539 shikimet)
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 28-03-2018 nė 00:11
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2018, 07:58   #2
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,339
Thanks: 2,024
Thanked 2,257 Times in 965 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Shume teme e bukur! Miremengjes e vetem te mira ju uroj
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2018, 10:12   #3
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,058
Thanks: 11,508
Thanked 6,248 Times in 2,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Mirėmėngjesi ditė e re. Mirėmėngjesi ditė e mbarė.
Mirėmėngjesi shpirt i ēiltėr. Mirėmėngjesi mendje e kthjellėt.

@Elushe- mirėmėngjesi, goca e buzėqeshjeve.
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 28-03-2018 nė 10:28
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2018, 10:22   #4
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,628
Thanks: 13,613
Thanked 7,577 Times in 4,809 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Teme konkurente kjo

Miremengjes Profesor
Paci nje dite me diell
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 02:43   #5
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,058
Thanks: 11,508
Thanked 6,248 Times in 2,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
SA MIRĖ KUR ME KĖNGĖ FILLOHET DITA

Nė shkollėn e Herborgut, ku jam duke punuar, ashtu sikur nė shumicėn e shkollave nė Danimarkė, ka njė traditė tė mirė: ata e fillojnė ditėn me kėngė.

Tė shumtėn e herės edhe unė marr pjesė ( d.m.th kur vij herėt nė shkollė) dhe bashkė me nxėnėsit dhe mėsuesit kėndojmė kėngėn e mėngjesit. Sot mė bėri pėrshtypje njė kėngė, qė titullohej: Kėnga e Tyrės ( vend- lokacion kėtu afėr Herborgut ) e cila i kushtohet fillmditės, sepse ka shumė rėndėsi si e fillon ditėn, ndaj e quajta "Mirėmėngjesi ditė e re", ose "Kėnga e Ditės sė re".

Sa forcė e dashuri mė dha kjo kėngė!

Mė ka bėrė pėrshtypje edhe njė tjetėr gjė nė kėngėt e mėngjesit. Ende, asnjėherė nuk kam dėgjuar tė kėndohen nė mėngjes kėngė tė "gjakosura " ( horror ), kėngė qė mbjellin urrejtje ndaj tė tjerėve; tė gjitha kėnget i kushtohen jetės, ardhmėrisė, punės, nderit.... Fėmijėt nuk duhet qė nė mėngjes t'i ngarkojmė me kėngė tė trishta.

Prandaj kanė jetė tė mirė danezėt, prandaj ka mirėqenie kėtu, prandaj mesataren e jetėgjatėsisė e kanė mbi 82!

Se ju lodha, o miq.
Ju dėshiroj ditė e muaj tė mirė, plot dashuri e respekt, buzėqeshje, harmoni e tolerancė pėr njeriun e pėr jetėn.

P.S. Tani po ju sjell edhe kėngėn nė danisht e nė gjuhėn shqipe ( me njė pėrkthim tė lirė )
Meqė m'u duk se nga forografia nuk lexohej shkrimi, unė po e sjell tani me shkrim nė danisht dhe tė pėrkthyer nė gjuhėn shqipe:

God morgen nye dag
God morgen velbehag
God morgen sol og vind
God morgen lyse sind
God morgen du som er på vej
God morgen til en lystig leg
Go’ morgen – go’ morgen – go’ morgen

God morgen blomst og urt
God morgen til alt surt
God morgen lille dreng
som sover i sin seng
God morgen alle folk på jord
God morgen kęre far og mor
Go’ morgen – go’ morgen – go’ morgen!

- pėrkthimi -

Mirėmėngjesi ditė e re
Mirėmėngjesi kėnaqėsi shpirti
Mirėmėngjesi, diell e erė
Mirėmėngjesi mendje e kthjellėt
Mirėmėngjesi ti qė nė rrugė je
Mirėmėngjesi ti lojė e dėshiruar
Mirėmėngjesi! Mirėmėngjesi!

Mirėmėngjesi barishte e lule
Mirėmėngjesi pėr gjithēka qė vjen
Mirėmėngjesi ti vogėlush
qė akoma rri shtrirė nė shtrat
Mirėmėngjesi njerėz anembanė
Mirėmėngjesi baba e nėnė
Mirėmėngjesi! Mirėmėngjesi!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 29-03-2018 nė 02:49
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 05:16   #6
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 5,517
Thanks: 1,866
Thanked 1,716 Times in 1,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Miremengjesi!
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 08:57   #7
Ajell
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 1,289
Thanks: 928
Thanked 1,363 Times in 583 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Ajell i pazėvėndėsueshėmAjell i pazėvėndėsueshėmAjell i pazėvėndėsueshėmAjell i pazėvėndėsueshėmAjell i pazėvėndėsueshėmAjell i pazėvėndėsueshėmAjell i pazėvėndėsueshėmAjell i pazėvėndėsueshėmAjell i pazėvėndėsueshėmAjell i pazėvėndėsueshėmAjell i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Miremengjesiii!
Ajell nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 09:00   #8
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,108
Thanks: 857
Thanked 3,189 Times in 1,779 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Nė Teme : Ju te gjithe jeni njerez te mire dhe intelegjent
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 10:39   #9
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,458
Thanks: 5,977
Thanked 12,371 Times in 4,321 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 374
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Miredita Gi. Te uroj nje dite sa me te bukur .

Miredita Te gjithve.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 11:55   #10
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,665
Thanks: 8,789
Thanked 6,773 Times in 2,845 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Teme konkurente kjo

Miremengjes Profesor
Paci nje dite me diell
meqe kemi nje teme per pershendetjet e zakonshme ditore,
meqe kemi kete temen vetem per pershendetjet e mengjesit,
meqe kemi nje tjeter vetem per kafen e mengjesit,
meqe kemi nje tjeter vetem per "Naten e Mire"
meqe kemi nje tjeter teme po te ngjashme per "Te Pagjumet"
meqe kemi nje tjeter vetem per shqiptaret ne USA
meqe kemi nje teme vetem per anetaret me te dashur
meqe kemi nje teme per Pershendetje me fotografi dhe muzike
meqe kemi nje teme vetem per gocat dhe cunat e Tirones
meqe kemi nje teme me varavingo nga udhetimet ne vendlindje

une mendoj qe s'ka me konkurrence, vendet jane te zena.
I vetmi vend i lire eshte vetem Pershendetje Jashtetokesore
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 13:13   #11
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,822
Thanks: 3,221
Thanked 2,153 Times in 933 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Pershendetje Adem,

Po perpiqem te kuptoj qellimin e kesaj teme dhe cfare ofron kjo me teper se tema tjeter e pershendetjeve me fjale apo asaj me muzike?!
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 13:14   #12
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,108
Thanks: 857
Thanked 3,189 Times in 1,779 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Esther tek kjo teme, sa here qe futesh, e ke me detyrim te thuash diqka pozitive dhe ne fund te buzqeshes, ose me foto, ose me ndonje emocion nga forumi, mirepo eshte mandatory qe te jete pozitiv. Ja ndosha veq e ke vrejt dallimin ne momentin qe ke shkru tek kjo teme, se sa pozitiv je duke u ndje per momentin.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 13:19   #13
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,822
Thanks: 3,221
Thanked 2,153 Times in 933 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Pse te ato temat e tjera nuk tregohesh dot pozitiv?! Mua kjo teme pervec agrivimit, nuk me dha asnje lloj ndjenje tjeter.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 14:20   #14
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,970
Thanks: 5,188
Thanked 5,765 Times in 3,039 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Pse te ato temat e tjera nuk tregohesh dot pozitiv?! Mua kjo teme pervec agrivimit, nuk me dha asnje lloj ndjenje tjeter.
Hiq ashpėrsinė ta kuptosh

Shkruaj tė dashur forumistė
Buzėqeshni
Buzėqeshni

Kaq!
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 14:23   #15
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,259
Thanks: 1,612
Thanked 9,071 Times in 3,982 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Me thoni ndonje fjale te embel, lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 14:23   #16
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,108
Thanks: 857
Thanked 3,189 Times in 1,779 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 331
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Bad Teacher, ti je shume e bukur, shume e lezetshme,shume simpatike, obobobo sa me fat eshte burri i juaj qe te ka.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 14:25   #17
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,439
Thanks: 15,880
Thanked 13,410 Times in 8,486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 717
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Me thoni ndonje fjale te embel, lol
-Ėmbėl (fjalė e ėmbėl)
- (ja dhe dy buzėqeshje nga njė qė kėrkohet)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 20:14   #18
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,755
Thanks: 7,064
Thanked 8,317 Times in 5,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

e paskan hap temen apet. Demi ka ēel nai shishe shampanj
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 23:08   #19
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,817
Thanks: 4,368
Thanked 4,716 Times in 3,140 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Shisha me shampanje eshte lajm pozitiv edhe ta bene buzeqeshjen, smiley, smileja
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2018, 23:40   #20
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,755
Thanks: 7,064
Thanked 8,317 Times in 5,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mirėmėngjesi ( Eja, na e thuaj njė fjalė tė mirė, falna njė buzėqeshje )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Shisha me shampanje eshte lajm pozitiv edhe ta bene buzeqeshjen, smiley, smileja
ja ja wunderbar gute rede man
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur