Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-10-2019, 10:41   #181
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,094
Thanks: 0
Thanked 700 Times in 580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Mė thuaj shenjėn e horoskopit, tė tė them sėmundjen sipas pjesės sė trupit

Disa astrologė besojnė ende se ēdo shenjė e zodiakut ka njė pjesė tė trupit qė shkon me shenjėn e tyre .Nė thelb, mjekėt besonin se ēdo shenjė e zodiakut kishte ndikim mbi njė pjesė tė caktuar tė trupit tuaj, qė mund tė nėnkuptojė se mund tė ndjeni dhimbje ose tė keni ndėrlikime mjekėsore nė ato zona .

Dashi: Koka, Truri dhe Sytė

Meqenėse Dashi njihet si foshnja e zodiakut, pjesa e trupit qė dihet tė jetė mė e ndjeshme pėr ta ėshtė koka e tyre. Ata janė shenja qė ka shumė tė ngjarė tė vuajnė nga dhimbje koke, migrene dhe probleme me sytė. Personalitetet e tyre ekstreme ka tė ngjarė tė ēojnė nė stres mendor, pėr shkak tė jetesės sė tyre tė pandryshuar.

Demi: Fyti, Qafa dhe Kordat Vokale

Demi sundon mbi qafė, duke pėrfshirė kordat e tyre vokale dhe gjėndrėn tiroide. Sipas astrologjisė medicinale, ata kanė shumė tė ngjarė tė vuajnė nga dhimbje koke dhe dhimbje kronike, si dhe nga njė tiroide aktive / e tepėrt. Gjithsesi dihet qe Demet janė kėngėtare fantastike. Pra, nėse jeni njė Dem dhe kjo ju pengon, mund te shkruani njė kėngė pėr tė.

Binjakėt: Krahėt, Mushkėritė, Duart dhe Sistemi Nervor

Ju mund tė dini qė njė Binjak qė flet aq shumė me duart e tyre, ėshtė sikur ata tė flasin mirė nė gjuhėn e tyre tė shenjave tė veēanta. Binjakėt priren tė shqetėsohen shumė, veēanėrisht kur nuk janė duke u zėnė, dhe nervat e tyre mund tė ēojnė nė probleme tė frymėmarrjes dhe sulme tė mundshme tė ankthit.

Gaforrja: Kraharori, Gjinjtė dhe Stomaku

Gaforret sundojnė mbi gjoks, gjinj dhe stomak. Ata janė njė shenjė ushqyese, e vendosur nė shtėpinė e katėrt tė zodiakut, e cila sundon mbi shtėpinė dhe familjen. Ata vuajnė nga keqtretja , dhe ata mund tė vuajnė nga njė sėrė ērregullimesh tė ngrėnies.

Luani: Zemra, Shtylla Kurrizore dhe pjesa e sipėrme e shpinės

Luanėt janė shenja e luanit me njė zemėr tė guximshme. Thėnė kjo, tė jesh kaq i guximshėm mund tė ēojė nė rrahje tė shpeshta tė zemrės. Luanet janė shenja qė do tė pėrfitonte mė shumė nga njė tabelė pėrmbysjeje, varuni kokė poshtė disa herė nė ditė pėr tė rritur qarkullimin dhe pėr tė rindėrtuar kolonėn kurrizore.

Virgjėreshaistemi tretės, tė brendshmet dhe shpretka

Virgjėreshat dihet se janė tė veēantė pėr shumė gjėra, dhe kjo pėrfshin gjithēka qė ata fusin nė trupin e tyre. Ashtu si personalitetet e tyre, trupat e tyre vazhdimisht po pėrpiqen tė pastrojnė tepricėn, tė heqin atė qė ėshtė e panevojshme, dhe kjo pėrpjekje e vazhdueshme pėr pėrsosmėri mund tė ēojė nė kapsllėk.

Peshorja: Veshkat, Lėkurė, pjesa e poshtme e shpinės dhe vithet
Kur e konsideroni dėshirėn e njė Peshore pėr ekuilibėr, tė gjitha kėto pjesė tė trupit luajnė njė rol tė madh nė kėtė. Pėrpjekja e Peshoreve pėr tė krijuar ekuilibėr nė jetėn e tyre mund tė bėhet aq obsesive sa tė mund tė humbasin ekuilibrin brenda, dhe se ēekuilibri ka tė ngjarė tė krijojė njė problem nė njėrėn nga kėto fusha.

Akrepi: Sistemi riprodhues dhe organet seksuale

Akrepat janė qenie seksuale, dhe organet gjenitale tė njeriut janė njė ekosistem delikat. Akrepat ka shumė tė ngjarė tė vuajnė nga UTI-tė kronike,dhe infeksione bakteriale. Nuk ėshtė se nuk janė tė pastėr; ata janė obsesivisht tė pastėr.

Shigjetari:Ijet, Kofshėt, Mėlēi

Shigjetarit i pėlqen tė argėtohet po aq sa duan dhe tė eksplorojnė. Ata janė gjithmonė jashtė dhe nė lėvizje, duke kėrkuar pėrgjigje dhe duke kėrkuar filozofi tė reja. Problemi me gjithė atė lėvizje ėshtė se mund tė ēojė nė probleme tė ijeve. Dhe problemet e mėlēisė, veēanėrisht kur ata refuzojnė tė ngadalėsohen me festimet.

Bricjapi:Nyjet dhe sistemi skeletik

Bricjap, ti dhi plakė. Shenja juaj po e shtyn vazhdimisht veten pėr tė synuar mė lart, pėr tė arritur majėn. Problemi ėshtė qė ju pėrpiqeni ta mbani botėn me supe botėn, dhe pesha e kėsaj mund tė shkaterroje kockat tuaja. Kėshtu qė, herėn tjetėr qė po insistoni tė bėni gjithēka vetė, merrni parasysh idenė e ndoshta delegimit tė njė detyre ose dy, veēanėrisht nėse detyra mund tė ēojė nė njė dėmtim.

Ujori:Kėmbėt dhe sistemi i qarkullimit tė gjakut

Ujorėt janė njė shenjė nervoze, megjithėse nervozizmi i tyre ėshtė mė shumė i njė lloji tė jashtėm, duke qenė se trupat e tyre fjalė pėr fjalė nuk mund tė vazhdojnė me aktivitetin e mendjeve tė tyre. Kyēet e kėmbėve janė nyja qė lidh tėrė trupin e sipėrm me kėmbėt, tė cilat e lidhin trupin me tokėn, dhe si kyēin e kėmbėve, njė Ujor ėshtė si njė lėvizje njerėzore pėr jetėn nė tokė dhe nė hapėsirė.

Peshqit: Kėmbėt dhe sistemi limfatik

Peshqit sundojnė kėmbėt dhe sistemin limfatik, dhe si sistemi limfatik, Peshqit janė njė sfungjer, thithin energji toksike qė mund tė ndikojė nė sistemin e tyre imunitar. Kjo shenjė ėshtė tepėr e ndjeshme ndaj substancave tė dėmshme tė ēdo lloji. Ata nė thelb janė njerėz “flluskė”, tė cilėt duhet tė krijojnė njė hapėsirė ​​mbrojtėse rreth tyre energjikisht, ose gjithēka prishet, dhe ata humbasin lidhjen e tyre me tokėn, tė pėrfaqėsuar nga kėmbėt./CNA.al360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 11:42   #182
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,665
Thanks: 8,789
Thanked 6,773 Times in 2,845 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Drague/Leaf, dhe te tjere binjake…
ecni i her knej nga kjo tema sepse po na shajne neve te Binjakeve!


__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 21:19   #183
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 4,917
Thanks: 764
Thanked 848 Times in 607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Mė thuaj shenjėn e horoskopit, tė tė them sėmundjen sipas pjesės sė trupit

Disa astrologė besojnė ende se ēdo shenjė e zodiakut ka njė pjesė tė trupit qė shkon me shenjėn e tyre .Nė thelb, mjekėt besonin se ēdo shenjė e zodiakut kishte ndikim mbi njė pjesė tė caktuar tė trupit tuaj, qė mund tė nėnkuptojė se mund tė ndjeni dhimbje ose tė keni ndėrlikime mjekėsore nė ato zona .

Dashi: Koka, Truri dhe Sytė

Meqenėse Dashi njihet si foshnja e zodiakut, pjesa e trupit qė dihet tė jetė mė e ndjeshme pėr ta ėshtė koka e tyre. Ata janė shenja qė ka shumė tė ngjarė tė vuajnė nga dhimbje koke, migrene dhe probleme me sytė. Personalitetet e tyre ekstreme ka tė ngjarė tė ēojnė nė stres mendor, pėr shkak tė jetesės sė tyre tė pandryshuar.
Nuk e kuptova te gjithen, po per aq sa kuptova i ka rene pikes. 🤕
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 21:22   #184
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,094
Thanks: 0
Thanked 700 Times in 580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dulcis in Fundo Shiko postimin
Nuk e kuptova te gjithen, po per aq sa kuptova i ka rene pikes. 🤕
Shkurt, e paster,

You are a baby of zodiac?

doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 21:27   #185
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 4,917
Thanks: 764
Thanked 848 Times in 607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Aman mos me ler te vdes injorante.. ca dreqin ka dashur te thoje autori? Di gje ti?
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 21:46   #186
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,094
Thanks: 0
Thanked 700 Times in 580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dulcis in Fundo Shiko postimin
Aman mos me ler te vdes injorante.. ca dreqin ka dashur te thoje autori? Di gje ti?
Pyt ziboren, ajo astrologia Meri,..
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 21:50   #187
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,102
Thanks: 10,335
Thanked 9,715 Times in 4,773 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Pyt ziboren, ajo astrologia Meri,..
kush ajo skupton ėh ajobte shet e blen ne seconde lol
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 21:56   #188
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,094
Thanks: 0
Thanked 700 Times in 580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
kush ajo skupton ėh ajobte shet e blen ne seconde lol
Si e kuptoni ju femrat, njera tjetren, me ere,..
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 21:58   #189
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,102
Thanks: 10,335
Thanked 9,715 Times in 4,773 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Si e kuptoni ju femrat, njera tjetren, me ere,..
jo mo kam 10 vjet qe e njoh mos them me teper se do trembesh

qe eshte inteligjente eshte kete sja kam mohuar
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 22:00   #190
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,094
Thanks: 0
Thanked 700 Times in 580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Aha,

Ju paskeni qene me nje grup ne kopesht,..
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 22:01   #191
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 4,917
Thanks: 764
Thanked 848 Times in 607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Aha.. Me ē'tregojne bathet e priftit, larg pashket dhe kete here.
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 22:03   #192
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 4,917
Thanks: 764
Thanked 848 Times in 607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
jo mo kam 10 vjet qe e njoh mos them me teper se do trembesh

qe eshte inteligjente eshte kete sja kam mohuar
Ti ke kete manine t'i zvogelosh gjerat.. jo 10, po 17.
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 22:05   #193
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,102
Thanks: 10,335
Thanked 9,715 Times in 4,773 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dulcis in Fundo Shiko postimin
Ti ke kete manine t'i zvogelosh gjerat.. jo 10, po 17.
vallai nuk mbahet mend nje jete di qe ka
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-10-2019, 17:37   #194
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,094
Thanks: 0
Thanked 700 Times in 580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
HOROSKOPI/ Venusi nė Akrep nxjerr nė shesh tradhtitė; Kėto janė tre shenjat qė do kalojnė periudhėn mė tė vėshtirė

23:27, 22/10/2019
Jemi nė sezonin e Peshores dhe dashuria ėshtė nė ajėr ! Venusi ka qenė nė shenėjėn e tij pėr disa javė, por tani qė ėshtė pozicionuar nė Akrep, gjėrat do tė bėhen edhe mė serioze me personin e zemrės. Do tė dėshironi tė hidhni hapa tė sigurt drejt sė ardhmes e yjet ju favorizojnė. Shenjat e ujit Akrepi, Gaforrja dhe Peshqit do tė kalojnė kohėn mė tė bukur, ndėrkohė qė Demi, Ujori dhe Luani mund tė kenė probleme.

Venusi pėrfaqėson dashurinė, kėnaqėsinė dhe bukurinė. Akrepi, nga ana tjetėr, ka energji obsesive dhe pak paranojake, kėshtu qė kur Venusi ėshtė nė Akrep, komunikimi, hapja tek njerėzit e afėrt nuk ėshtė gjithmonė e lehtė! Sidoqoftė, Akrepi ėshtė gjithashtu njė shenjė shumė seksuale dhe pasionante me njė thellėsi emocionale tė pakrahasueshme. Kėsisoj lidhjet do tė shkojnė nė njė nivel mė tė thellė, mė shpirtėror.


Energjia e Akrepit nuk ka tė bėjė me asgjė tjetėr pėrveē tė vėrtetės sė mirėfilltė. Tani, ju jeni zhytur thellė nė zakonet, ndjenjat dhe nėnndėrgjegjen dhe vendimet qė do tė merrni pėr sa i pėrket jetės suaj tė dashurisė nuk do tė jenė aq tė lehta.


Po kėshtu, ēdo pjesė e errėt e marrėdhėnies suaj si xhelozia, sekretet e fshehura, apo edhe tradhtitė do tė dalin nė shesh.

Javėt e ardhshme tė Venusit nė Akrep do tė jenė intensive, dhe me afrimin e sezonit tė Akrepit jeta do bėhet gjithnjė e mė emocionuese! Pavarėsisht nėse jeni i dashuruar, beqar apo nė kėrkim, tė gjithė do tė kalojnė njė periudhė transformimi. Nė fund tė kėsaj, ju mund tė ndjeni sikur jeni njė person krejtėsisht i ndryshėm ose marrėdhėnia juaj ka ndryshuar tėrėsisht! Kjo nuk ėshtė e keqe apo e mirė, ėshtė ashtu siē ėshtė.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2019, 20:53   #195
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,094
Thanks: 0
Thanked 700 Times in 580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
E dėshirojnė tė gjithė, por e dini cilat shenja mund tė krijojnė njė lidhje tė PĖRJETSHME me femrėn Akrep?

Duke filluar nga sot, kemi hyrė zyrtarisht nė sezonin e Akrepit, njė nga shenjat mė mė interesante tė gjithė zodiakut, por edhe mė tė lakmuar nga burrat. Femra Akrep ka njė energji tė jashtėzakonshme qė ėshtė e pamundur ta injorosh. Ėshtė mbretėreshė e transformimit, mashtruese e dashurisė, dinake dhe e pakundėrshtueshme, pushtuese e pasionit dhe partnere perfekte. Di tė jetė shumė misterioze, tinėzare, provokuese, por edhe emocionale.

Tė gjithė duan ta kenė, por vėshtirė qė t’ia prishė mendjen ndokush. Por si dashuron femra Akrep, ēfarė kėrkon ajo nga njė lidhje dhe cilat janė shenjat qė duhet tė shmangė?

Marrėdhėniet mė tė mira

Akrep – Akrep: Duke qenė tė dy shenja uji kanė mundėsi ta kuptojnė njėri-tjetrin qė nė ajėr, por nė tė njėjtėn kohė lidhja me tė njėjtėn shenjė ėshtė e rrezikshme, sepse krenaria qė e karakterizon Akrepin ėshtė mjaft e fortė dhe ndonjėherė ėshtė e vėshtirė tė gjendet se cili duhet tė tolerojė nė raste te veēanta. Megjithatė, lidhja Akrep-Akrep ėshtė ndėr lidhjet mė tė forta dhe mė emocionale.

Akrep – Virgjėreshė: Ėshtė njė marrėdhėnie qė funksionon mjaft mirė pėr shkak se janė shenja qė e admirojnė njėra-tjetrėn dhe tė dyja kanė njė etikė pune pėr t’u admiruar. Po ashtu, kėto dy shenja i anashkalojnė tiparet negative tė njėri-tjetrit dhe pothuaj gjithmonė e gjejnė gjuhėn e pėrbashkėt.

Akrepi- Peshqit: Kėto dy shenja kanė njė tėrheqje tė menjėhershme, por kjo nuk zgjat shumė, sepse Peshqit fillojnė e bėhen posesivė me kalimin e kohės dhe kjo ėshtė krejt e papranueshme pėr Akrepin. Sido tė jetė, ky bashkim ėshtė njė lidhje qė funksionon mirė dhe shpeshherė ėshtė jetėgjatė.

Marrėdhėniet mė tė kėqija

Akrep – Dash: Ėshtė njė marrėdhėnie e cila duhet shmangur, sepse shenjat qė posedohen nga Marsi duan tė kenė vazhdimisht kontroll mbi gjithēka. Kėshtu qė si Dashi, edhe Akrepi do tė jenė gjithmonė nė luftė pėr tė pasur frenat nė dorė pėr gjithēka nė jetėn e tyre.

Akrep – Shigjetar: Kjo ėshtė njė marrėdhėnie e pasigurt nė shumė raste dhe shpesh ndeshet me debate tė ashpra, sepse trillet e Shigjetarit hera-herės bėhen tė padurueshme pėr Akrepin dhe e bėn atė tė nxjerrė anėn e vet mė tė keqe. Po e bėri kėtė, situata bėhet shumė e vėshtirė.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2019, 22:58   #196
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,094
Thanks: 0
Thanked 700 Times in 580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Zyrtarisht nė sezonin e tyre, si t’ia dilni me njė Akrep

Shmangni lojėrat
“E admiroj miqėsinė dhe dashurinė e sinqertė tė Akrepėve, por kini parasysh se janė tė pamėshirshėm dhe tė shkatėrrojnė jetėn nėse i prek aty ku s’duhet,” thotė Bri Luna, themeluese dhe drejtoreshė kreative e The Hoodwitch. Pėr tė mbajtur njė Akrep pranė, mjafton tė tregoheni tė sinqertė. “Nuk kanė kohė pėr marrėdhėnie tė shtirura,” thotė astrologia Lisa Stardust.

Mos ekzagjeroni
Akrepėt do t’ju japin duart nėse bėheni dramatikė. Nėse ju shqetėson diēka, shprehuni dhe pėrmblidhini ndjenjat nė njė fjali.

Ndėrtoni besim
Akrepėt do tė jenė gjithmonė aty pėr ju, pėr sa kohė kjo ndjenjė ėshtė reciproke. Edhe pse s’do tė bien gjithmonė dakord me ju, do t’ju mbrojnė deri nė vdekje nėse i keni bėrė pėr vete.

Eleminoni fjalėt e kota
Kjo shenjė ėshtė e dhėnė pas bisedave tė thella. Mos u habisni nėse i tregoni sekretin tuaj mė tė madh njė Akrepi, pak orė pasi e keni njohur. “Thjesht do tė rrisė pėlqimin pėr ju,” thotė Sarah Potter, lexuese e letrave tarot.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2019, 23:03   #197
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,094
Thanks: 0
Thanked 700 Times in 580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Yll pornoje dhe e vėshtirė pėr tu kapur/ Zbuloni 15 fakte interesante pėr njė grua “Dash”

1- Nėse fitoni zemrėn e njė gruaje “Dash”, vėrtet mund ta konsideroni veten me fat.

2-Gruaja Dash ėshtė romantike, pasionante, e dashur dhe e vėshtirė pėr tu kapur.

3-Takim me njė grua Dash? Qėndroni me kėmbė nė tokė. Ajo nuk i pėlqen tė dobėtit.

4-Gruaja Dash preferon njė bashkėshort tė stilit tė lartė pėr t’i bėrė ata tė ndjehen krenarė. Dashi ka njė ego tė fortė sa i pėrket statusit.

5-Gruaja e pėrsosur Dash ėshtė njė miksim i njė mėsuese, gruaja e mrekullive dhe njė yll porno.

6-Gruaja Dash do tė veprojė si krijese e bute femėrore por nė tė vėrtetė do t’ju “rrahin” nėse ėshtė e nevojshme.

7- Gruaja e Dashit mund tė mendojė nė zgjidhjen e shume problemeve me nje zgjidhje mė tė mirė se shumė shenja te tjera.

8-Mos e prekni njė grua “Dash”, kur ajo ėshtė e zemėruar, e trishtuar, ose nuk ju njeh. Do t’ju bėrtasė mė shumė seē duhet.

9-Sapo njė grua Dash ėshtė e vendosur tė bėjė diēka, asgjė nuk do t’i ndalojė ato.

10-Gruaja Dash ėshtė pak e ndrojtur por kryesisht kokėfortė.

11-Nėse kėrkoni kėshilla nga njė grua Dash, ato me siguri do t’jua japin. Ju mund tė pėlqeni atė qė thuhet, prandaj sigurohuni qė keni njė shtyllė kurrizore.

12-Gruaja Dash ėshtė njėkohėsisht agresive dhe e butė, njė drejtuese dhe ėshtė praktike dhe krijuese.

13-Gruaja Dash do tė gjejė shumė mėnyra pėr t’ju bėrė tė lumtur

14-Gruaja Dash do tė mbajė ēdo presion ose fyerje thellė brenda pa treguar emocione.

15-Gruaja Dashi – Vepro tani, mendo mė vonė./CNA.al

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 00:17   #198
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,094
Thanks: 0
Thanked 700 Times in 580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Kėta ēfite tė horoskopit pėrputhen mė sė miri

Peshorja+ Akrepi
Peshorja dhe akrepi janė miq dhe partnerė tė jashtėzakonshėm. Peshorja do qė tė kėrkohet, ndėrsa Akrepėt janė tė fiksuar me njerėzit nė jetėn e tyre. Peshorja merr rolin e kėshilluesit, dhe Akrepėt ndihen shumė rehat me kėtė. Sė bashku ata krijojnė kėtė harmoni tė bukur.
Ata nuk pėrputhen menjėherė, dhe ndonjėherė ka pasiguri, pasi interesat dhe personalitetet e tyre duken shumė tė ndryshme, por kur kėta tė dy kalojnė kohė sė bashku, kuptojnė se kanė njė kimi tė pabesueshme.

PESHQIT+ GAFORRJA
Tė njohura si dy shenjat mė emocionale tė horoskopit, njė Peshk dhe njė Gaforre e kuptojnė njėri-tjetrin. Sė bashku ata humbin nė botėn e tyre tė vogėl dhe tė ēuditshme, kėshtu gjejnė lumturi vetėm duke e ditur se kuptohen. Tėrheqja midis tyre ėshtė e pamohueshme.
Ata janė tė pabesueshėm sė bashku, pasi ata balancojnė njėri-tjetrin. GAforrja ėshtė mė kėmbė nė tokė, ndėrsa Peshqit janė kreativė dhe intuitivė. Ata e kuptojnė ndjeshmėrinė e njėri-tjetrit dhe kanė shumė interesa tė pėrbashkėta qė nė fillim.

SHIGJETARI+DASHI
Kur njė Shigjetar dhe njė Dash janė bashkė, aventurat janė tė pashmangshme. Atyre ju pėlqen tė fokusohen nė mendimet e njėri-tjetrit, plane pėr udhėtime dhe fakte tė ēuditshme rreth universit. Kėta tė dy janė si shpirtra binjakė intelektualė, dhe mund tė kenė njė marrėdhėnie tė mrekullueshme. Shigjetarėt dhe Dashėt njihen si mendimtarė dhe individualistė, tė dy janė tė fortė dhe tė pavarur. Ata admirojnė cilėsitė e tjetrit, dhe nėse janė nė njė marrėdhėnie romantike, ata padyshim kanė qenė miq tė mirė mė parė.

BINJAKĖT+UJORI
Njė Binjak dhe njė Ujor balancojnė ekstremet e njėri-tjetrit. Kur Binjakėt mund tė jenė tė pavendosur, Ujori pėrcakton. Ata kanė nevojė pėr njėri-tjetrin pėr tė arritur qėllimet e tyre. Binjakėt ndriēojnė Ujorin, i cili mė pas i jep drejtim atyre.
Ky partneritet funksionon se nėn sipėrfaqe ata kanė qėllime tė njėjta. Nė fund, ujori do qė tė ketė njė jetė cilėsore dhe tė balancuar, dhe njė binjak do tė njėjtėn gjė.

VIRGJERESHA+DEMI
Njė virgjereshė dhe njė Dem janė njė kombinim i bėrė nė parajsė. Tė dyja janė shenja toke dhe balancojnė dėshirat e tyre nė mėnyrė ideale. Ata janė miq dhe partnerė biznesi tė jashtėzakonshėm. Ata kurrė nuk ndihen mė tė kuptuar sesa kur janė bashkė. Virgjeresha frymėzohet nga qasja e Demit nė jetė, dhe shija e shkėlqyer.

GAFORRJA+PESHORJA
Gaforrja dhe Peshorja janė shoqėruesit e vėrtetė tė shpirtrave. Nėse gaforrja ėshtė emocionale, Peshorja ėshtė e balancuar. Kur Peshores i nevojitet, Gaforrja do tė jetė e lumtur t’i japė tė gjithė dashurinė dhe vėmendjen qė i duhet. Kėta tė dy janė miq tė ngushtė dhe e kanė shumė tė thjeshtė tė jetojnė bashkė.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 00:20   #199
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,671
Thanks: 16,204
Thanked 9,969 Times in 5,717 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Ja ka fut kot .demi shkon me tere shenjat jo vec virgo lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 00:46   #200
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,094
Thanks: 0
Thanked 700 Times in 580 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Ja ka fut kot .demi shkon me tere shenjat jo vec virgo lol
Epo virgjereshes, vetem nje dem i ben pune...

Nuk thote qe nuk shkon mire.

Por thote qe puthen per me ate shenje..
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur