Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-10-2019, 01:36   #201
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,723
Thanks: 16,236
Thanked 10,002 Times in 5,743 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Ok mbase .
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 01:38   #202
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Ok mbase .
Tani, ti me ke shenje e ke fiksimin?
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 02:44   #203
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,723
Thanks: 16,236
Thanked 10,002 Times in 5,743 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Jan nja 3 shenja i kam fixim lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 07:56   #204
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Jan nja 3 shenja i kam fixim lol
Kto te kane mbetur, pa i kundruar nga afer?

Pse spyet siboren, me ke sipas saj je vaj...lol
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 08:58   #205
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,723
Thanks: 16,236
Thanked 10,002 Times in 5,743 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

ehe loool
provoj vet un sdegjoj tjeret asnjeher
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 09:00   #206
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Sa shpejt qenke zgjuar,..

Ste le kersheria e proves....lol
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2019, 13:10   #207
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Editorial

Kronikė

Politikė

Rajon-Botė

Sport

Syri Magjik

Web-Spy

Horoskopi

Ekonomi

Lifestyle-Technology
Opinion

Kontakt


Horoskopi javor 28 tetor- 03 nėntor 2019, ja si do tė jetė puna, shėndeti dhe dashuria

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Situata financiare nuk ėshtė edhe aq e volitshme, mirėpo gjatė kėsaj jave ka gjasa tė bėni diēka rreth kėsaj ēėshtjeje, nėse i pėrkushtoheni mė me shumė zell punės. Pjesa e dytė e javės ėshtė e pėrshtatshme pėr tė kėrkuar burime plotėsuese tė tė ardhurave.

Shėndeti: Ėshtė mirė qė t’i jepni vetes njė pushim, nė mėnyrė qė tė mos vuani nga anemia.

Dashuria: Kini mė shumė kujdes kur debatoni me personin e dashur, sepse do tė rrezikoni tė shkaktoni grindje dhe polemika. Mos u pėrpiqni qė t’ia impononi qėndrimet dhe mendimet tuaja personit tė dashur. Nė pjesėn e dytė tė javės keni gjasa tė mira qė mosmarrėveshjet eventuale t’i zgjidhni dhe tė filloni njė jetė mė tė qetė dashurore.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Kjo javė do tė jetė e suksesshme. Do tė dini tė organizoheni mė mirė dhe mė racional nė pėrdorimin e financave, andaj edhe do tė keni mundėsi t’i kapėrceni shumicėn e vėshtirėsive nė planin afarist. Me veprime tė menēura do tė pėrmirėsoni gjendjen financiare. Nga mesi i javės do tė keni njė ofertė pėr tė filluar njė punė tė re.

Shėndeti: Dhimbje nė kurriz dhe nė shpinė.

Dashuria: Kėtė javė do t’i zgjidhni mosmarrėveshjet me personin e dashur, tė cilat po zgjasin tashmė njė kohė tė gjatė. Ėshtė koha tė filloni njė bisedė tė hapur me partnerin, nė mėnyrė qė t’i harmonizoni planet pėr tė ardhmen tuaj. Duhet tė jeni tė gatshėm pėr kompromise. Nga fundi i javės shfaqni ndjenjat dhe emocionet tuaja para personit qė e dashuroni.

BINJAKĖT (22.05. – 21.06.)

Puna: Edhe kėtė javė ka gjasa tė keni disa peripeci tė vogla pėr shkak tė situatės financiare, mirėpo kryesisht do tė merrni vendim tė drejtė. Bashkėpunimi me personat autoritarė edhe mė tej ėshtė burim i frustrimeve tuaja, por edhe nuk do t’u kushtoni rėndėsi disa vėrejtjeve tė bashkėpunėtorėve.

Shėndetio tė keni shėndet tė mirė.

Dashuria: Me menēuri po i kapėrceni disa ngjarje dhe thashetheme, tė cilat po ndikojnė tė keq nė marrėdhėnien tuaj me personin e dashur. Mos prisni se zgjidhja e mirė do tė vijė papritmas, vetvetiu. Bėhuni mjaft i sinqertė dhe pėrpiquni qė tė lini pėrshtypje tė mirė ose parashikoni qė mė parė reagimin emocional tė personit tė dashur.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Do tė arrini sukses mė tė mirė nėse punėt i kryeni sė bashku me ekipin. Do t’ju ofrohen mundėsi tė volitshme pėr tė filluar njė bashkėpunim tė ri afarist, madje me njė partner me tė cilin edhe mė parė keni bashkėpunuar.

Shėndeti: Herė pas herė do tė vuani nga migrena.

Dashuria: Nė pjesėn e parė tė javės do t’i realizoni disa dėshira tė mėdha dhe tė bukura dashurore dhe do tė krijoni harmoni tė jashtėzakonshme dhe stabilitet nė jetėn tuaj dashurore. Nėse jeni tė lirė, do tė mund tė njihni njė person i cili merret me sport dhe do tė jetė atraktiv, me tė cilin do tė mund tė keni interesime tė shumta tė pėrbashkėta dhe do tė mund tė filloni njė lidhje tė re dashurie.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: E vetmja gjė qė ju shkon pėr dore kėtė javė ėshtė menēuria. Po bėni veprime tė drejta nė planin afarist. Me pak angazhim do tė krijoni pėrfitime materiale. Do tė mendoni nė mėnyrė konstruktive dhe do ta keni mė lehtė se nė periudhėn e kaluar qė t’i realizoni idetė tuaja tė mėdha.

Shėndeti: Jeni duke u kėndellur nga streset dhe jeni duke e kuptuar se kot jeni nevrikosur. Gjėrat shikoni me dashamirėsi.

Dashuria: E tėrė java do t’ju kalojė me tendosje, hidhėrime dhe do tė shpėrtheni edhe pėr gjėrat mė tė vogla. Ēdo gjė qė jua thotė personi i dashur ju do ta pėrjetoni si provokim, gjė do t’ju shkaktojė grindje dhe konflikte tė shpeshta. Nėse nuk do tė mund tė kontrolloni veten, do tė mund tė rrezikoni seriozisht lidhjen tuaj.

VIRGJĖRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Kėtė periudhė do t’ju ofrohen mundėsi tė mira pėr tė filluar njė punė tė re. Do tė dini t’i rregulloni gjėrat nė mėnyrė racionale dhe do t’i pėrdorni tė ardhurat tuaja nė mėnyrėn mė tė mirė. Partneritetet e reja mund t’i zhvilloni duke iu bashkuar grupeve tė investimeve.

Shėndeti: Merruni me aktivitete fizike dhe qėndroni mė shumė nė ambiente tė hapura.

Dashuria: Kėtė javė do tė keni mundėsi t’i realizoni qėllimet e rėndėsishme nė planin emocional, ndėrkaq nėse jeni tė martuar do tė mund ta pėrmirėsoni gjendjen pronėsore duke blerė disa paluajtshmėri. Megjithatė, kini mė shumė kujdes me investimet dhe me ndarjen e financave tė pėrbashkėta, sepse do tė mund t’ju shkaktohen konflikte me partnerėt tuaj.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Kėtė javė do tė keni mundėsi tė lidhni njė kontratė tė re afariste, ndėrkaq sukses do tė arrini nėse merreni me punė publike apo me veprimtari juridike. Vazhdoni t’i zbatoni tė gjitha idetė dhe planet tuaja. Ėshtė me rėndėsi tė keni afėr vetes bashkėpunėtorė tė besueshėm, me tė cilėt ju lidhin interesat afariste.

Shėndeti: Probleme me sistemin e frymėmarrjes dhe me mushkėritė. Bėjeni njė kontroll mjekėsor.

Dashuria: Kurrėsesi nuk po arrini tė pajtoheni me personin e dashur, veēanėrisht nėse jeni tė martuar. Do keni prirje tė shfaqni karakterin tuaj tė rėndė, tė bėni sjellje tė pahijshme dhe tė pamenduara, andaj nuk do t’ju mungojnė grindjet dhe konfliktet serioze. Nėse nuk do tė mund tė kontrolloni veten, do tė rrezikoni seriozisht lidhjen tuaj.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Punėt tė cilat i keni lėnė pa i pėrfunduar apo u jeni shmangur, tani ėshtė koha qė duhet t’i pėrfundoni. Nėse do tė jeni tė detyruar tė merrni pjesė nė njė proces gjyqėsor apo tė zgjidhni probleme tė natyrės juridike, kėto obligime duhet t’i keni nė plan tė parė.

Shėndeti: Do tė keni shėndet stabil, pa ndonjė ndryshim tė dukshėm.

Dashuria: Aktivizoni aftėsitė tuaja tė joshjes. Personin tė cilin dėshironi ta bėni pėr vete, me padurim po pret tė merrni ju i pari iniciativėn dhe t’i bėni ftesė pėr t’u takuar. Kushtojani tėrė kujdesin tuaj dhe suksesi do tė jetė i garantuar. Nga fundi i javės do tė pėrjetoni ēaste tė paharrueshme.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Mos filloni punė tė cilat kėrkojnė shumė angazhim dhe mos e ngarkoni veten pa pasur nevojė. Ēdo vendim qė merrni duhet tė mendoheni dy herė. Mos e nėnēmoni rolin e dikujt me rastin e ndėrmjetėsimit nė fushėn afariste e financiare.

Shėndeti: Jeni vazhdimisht nėn stres. Keni nevojė tė qėndroni mė shumė nė natyrė dhe tė relaksoheni.

Dashuria: Entuziazmin qė e keni ndier gjatė ditėve tė kaluara do tė bjerė pak, nga ēasti nė ēast do tė zbuloni anėt e mira tė lidhjes suaj me personin tė cilin e dashuroni. Dashuria gradualisht do tė shndėrrohet nė marrėdhėnie tė harmonishme, ndėrkaq ju do tė jeni gjithnjė e mė i kėnaqur dhe mė i lumtur.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Mund tė keni suksese afariste, por sidoqoftė, jo edhe nė kushte mjaft tė volitshme. Mos lejoni qė kritikat e tė tjerėve t’ju shqetėsojnė. Debatet do tė shtyjnė planet tuaja pėr njė kohė. Beteja vazhdon. Do tė dėshironi tė qartėsoni shumė gjėra lidhur me tė afėrmit tuaj.

Shėndeti: Duhet tė mbani formėn e mirė fizike. Merruni mė shumė me aktivitete sportive.

Dashuria: Nuk jeni tė sigurt dhe nuk dėshironi qė haptas t’ia tregoni ndjenjat tuaja personit me tė cilin dėshironi tė filloni lidhje dashurie, mirėpo jeni mjaft i sinqertė dhe dini saktė se ēka dėshironi. Mos e refuzoni mundėsinė qė me kėtė person mund tė zhvilloni lidhje tė harmonishme.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Fokusoni energjinė tuaj nė drejtim tė duhur kėtė javė. Zemėrimi do t’u kaplojė nėse prisni ndihmė nga tė tjerėt. Udhėtimet apo projektet familjare duhet tė jenė nė mendjen tuaj. Puna e mundimshme do tė sjell shpėrblime. Duhet tė qartėsoni qėllimet tuaja dhe zbuloni se ēfarė pritet nga ju.

Shėndeti: Kujdes me ushqimin e pakontrolluar. Bėni mirė tė mendoni tė nisni njė dietė.

Dashuria: Nuk do tė keni shqetėsime tė mėdha nė kėtė javė. Nė fundjavė do ta keni njė takim qė ndoshta do tė ju ngjall dėshirėn pėr kėnaqėsi. Personi i dashur po ndikon pozitivisht nė gjendjen tuaj tė mirė shpirtėrore. Tani jeni duke i shikuar gjėrat nga njė kėndvėshtrim krejtėsisht pozitiv

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Mund tė pėrfitoni tė holla, por sidoqoftė, jo edhe nė kushte mjaft tė volitshme. Mos lejoni qė kritikat e bashkėpunėtorėve t’ju shqetėsojnė. Debatet do tė shtyjnė planet tuaja pėr njė kohė. Mos hiqni dorė nga planet tuaja. Pėrpiquni qė t’i qartėsoni shumė gjėra lidhur me tė afėrmit tuaj.

Shėndeti: Keni nevojė pėr ta mbajtur trupin nė formė. Shkoni nė palestėr.

Dashuria: Personi i dashur po pėrpiqet tė ndikojnė nė qėndrimet taja, mirėpo kjo gjė vetėm sa po ju bėn qė tė rezistoni edhe mė shumė. Grindjet dashurore pranoni si fazė kalimtare. Nga mesi i javės raportet tuaja me personin e dashur do tė pėrmirėsohen. Mbėshtetuni nė atutė tuaja “sekrete” dhe nė sharmin joshės tė cilin e posedoni.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2019, 02:40   #208
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Tė ftohtė si akulli, 3 shenjat e horoskopit qė nuk kanė aspak ndjenja

Ata njihen si tre shenjat mė tė ftohta tė horoskopit, madje pėrkufizohen si njerėz pa ndjenja.

Lexo mė poshtė:

Binjakėt

Njė femėr Binjak ėshtė shumė e zonja pėr tė fshehur ndjenjat e saj tė vėrteta. Kur ėshtė nė njė marrėdhėnie, edhe nėse ndihet nervoze ose e frikėsuar prej refuzimit, ajo e mban brenda vetes. Ajo heziton tė shpreh emocionet dhe rrallė e kupton nėse interesohet vėrtetė. Asaj nuk i pėlqen tė jetė vetėm, por pėrsėri e ka tė vėshtirė t’i lėrė njerėzit tė shohin karakterin e saj tė vėrtetė.

Virgjėresha

Femrat Virgjėresha, kanė qėllime tė mira, por shpesh ato paraqiten ndryshe. Kur ėshtė nė njė lidhje, nuk ėshtė lloji i femrės qė fokusohet mė tepėr te partneri se te vetja. Kjo nėnkupton qė ndonjėherė edhe mund tė harrojė tė shpreh emocionet apo nevojat qė ka. Asaj nuk i pėlqen kur e gjithė vėmendja fokusohet te ajo, dhe shpesh preferon ti mbajė gjėrat pėr vete. Ajo mund tė duket emocionalisht e distancuar, por kjo nuk do tė thotė qė nuk ka emocione. Kur ti fitoni 100% besimin, do keni mundėsinė tė shihni njė person krejt ndryshe nga ajo qė dukej.

Bricjapi

Nė pėrgjithėsi tė lindurit e kėsaj shenje njihen si njerėz tė ftohtė. Njė grua Bricjap ėshtė shumė pesimiste, dhe shpesh e mban veten larg emocioneve tė thella. I pėlqen tė kujdeset pėr veten dhe ėshtė shumė e pavarur. Lidhjet e dashurisė kėrkojnė shumė pėrpjekje, ndėrsa asaj i pėlqen ta mbajė fokusin nė tė tjera gjėra. Nė fillimet e njė lidhjeje, ajo ėshtė shumė e distancuar dhe e bėn shumė tė vėshtirė njohjen me ju.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 06:01   #209
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Kėto gjėra nuk i durojnė dot; zbuloni ēfarė i acaron mė shumė shenjat e zodiakut

Ēfarė i irriton mė shumė shenjat zodiakale? Cilat janė limitet e tyre tė durimit? Sipas horoskopit, secila nga 12 shenjat zodiakale nga karakterin e vet. Dikush ėshtė mė e durueshme, e dikush irrtohet mė shpejt, por tė gjithė kemi limite dhe kur ato kalohen, e humbasim durim. Le tė zbulojmė sė bashku ēfarė i irriton mė shumė shenjat zodiakale.

Le tė nisim nga shenja zodiakale e Dashit. Bėhet fjalė pėr njė shenjė qė acarohet shpejt. Por ajo qė u ngre mė shumė nervat personave tė Dashit, janė njerėzit e ngadaltė qė e marrin gjithēka me terezi.

Tė lindurit nėn shenjėn e Demit vuajnė shumė nga problemet qė lidhen me paratė dhe financat. Nuk durojnė dot tė kenė probleme financiare pasi duan gjithmonė tė ndihen tė sigurtė nė kėtė fushė.

Binjakėt nga ana tjetėr, nuk durojnė dot monotoninė. Janė njerėz qė lodhen shumė shpejt dhe kanė nevojė gjithmonė pėr tė reja nė jetėn e tyre.

Personat e shenjės Gaforres e humbasin durimin pėrballė problemeve familjare. Bėhet fjalė pėr karaktere qė e kanė familjen shumė pėrzemėr dhe duan qė ēdo gjė tė shkojė mirė.

Luanėt nuk durojnė dot tė ndihen tė injoruar. Gjėja qė i irriton mė shumė ėshtė tė mbeten tė pa vėnė re ose kur dikush u merr vendin e tyre nė fron.

Virgjėresha humbet durimin pėrballė konfuzionit. Tė programuar dhe tė organizuar, personat e kėsaj shenje nuk i durojnė dot gjėrat qė u lihen rastėsisė.

Peshoret, duke qenė se pėrfaqėsojnė drejtėsinė nė zodiak, nuk arrijnė tė durojnė padrejtėsitė. Nė ēdo gjė qė ndodh, duhet tė respektohen tė gjithė.

Personat e lindur nėn shenjėn e Akrepit nuk arrijnė t’i durojnė dot gjėrat sipėrfaqėsore. Janė personalitete introspektive tė cilėve nuk u pėlqen tė krijojnė marrėdhėnie me njerėz qė nuk mendojnė thellė dhe shohin fasadėn.

Shigjetari nuk duron dot gjėrat qė kufizojnė lirinė e tij. Bėhet fjalė pėr njerėz tė cilėt nuk duan tė ndihen nėn tutelė dhe tė vepruarit nė liri tė plotė ėshtė mantra e jetės sė tyre.

Bricjapi e humb durimin pėrballė personave tė papėrgjegjshėm. Bricjapėt janė tė pėrgjegjshėm dhe gjykues tė ftohtė, prandaj nuk i tolerojnė dot njerėzit qė veprojnė nė bazė tė impulsit dhe tregojnė papjekuri.

Personat qė kanė lindur nėn shenjėn e Ujorit mėrziten duke ndjekur rregullat. Duan t’i bėjnė gjėrat siē kanė qejf ata, pa ndėrhyrė fare masa.

Ata qė kanė lindur nėn shenjėn e Peshqve, nuk i durojnė dot njerėzit egoistė. Ata vetė ndajnė gjithēka prandaj nuk e konceptojnė dot tė rrethohen nga njerėz qė mendojnė dhe vėnė mbi gjithēka veten.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 07:11   #210
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Posts: 9,578
Thanks: 4,003
Thanked 3,382 Times in 2,095 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Bricjapi e humb durimin pėrballė personave tė papėrgjegjshėm. Bricjapėt janė tė pėrgjegjshėm dhe gjykues tė ftohtė, prandaj nuk i tolerojnė dot njerėzit qė veprojnė nė bazė tė impulsit dhe tregojnė papjekuri.

E vertet!!!!!
Bricjapi

Nė pėrgjithėsi tė lindurit e kėsaj shenje njihen si njerėz tė ftohtė. Njė grua Bricjap ėshtė shumė pesimiste, dhe shpesh e mban veten larg emocioneve tė thella. I pėlqen tė kujdeset pėr veten dhe ėshtė shumė e pavarur. Lidhjet e dashurisė kėrkojnė shumė pėrpjekje, ndėrsa asaj i pėlqen ta mbajė fokusin nė tė tjera gjėra. Nė fillimet e njė lidhjeje, ajo ėshtė shumė e distancuar dhe e bėn shumė tė vėshtirė njohjen me ju.Me pelqen thenia me mir te te duan se te duash e te vuash
__________________
Je shpirti i shpirtit tim,fryma qe une marr, drita e syve te mi Engjelli im.😍
Kush ka vajza boten ka, dhe bota ime je vetem ti sot e pergjithmon.🥰

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Lea : 30-10-2019 nė 07:19
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2019, 22:21   #211
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

HOROSKOPI/ Ngjarjet mė tė pafata qė do u ndodhin 12 shenjave

Mėrkuri do tė fillojė tė tėrhiqet mė 31 tetor, natėn e Halloween-it duke e bėrė kėtė fenomen astrologjik edhe mė tė frikshėm. Sikur kjo tė mos mjaftonte, planeti do tė vendoset nė shenjėn mė misterioze tė zodiakut, Akrepit. Nė vend qė tė luftojmė energjinė, pse tė mos e pėrqafojmė kėtė lėvizje kozmike e tė pėrballemi me pasojat. Mėrkuri nė prapavijė do ndikojė nė jetėn e tė gjithave shenjave dhe ngjarjet mė tė pafata tė vitit duket se do tė mblidhen kėto ditė. Ja disa mėnyra si t’ia hidhni paq !

Tė gjithė do tė pėrjetojnė tė paktėn njė goditje gjatė zmbrapsjes sė Mėrkurit. Zakonisht kėto momente jo tė mira do tė nxiten nga harresa e gjėrave kryesore, zėnkat dhe keqkuptimet ! Do ju duket sikur njerėzit nuk ju dėgjojnė, nuk jua marrin pėr bazė mendimet dhe do tė ndiheni sikur ju kanė lėnė nė hije edhe njerėzit mė tė dashur.

Kini kujdes me komunikimin sepse kėto kohė do ju dalin nė shesh tė gjitha ‘tė palarat” Mesazhe tė dėrguara gabimisht e pėrgjigje qė nuk duhen kthyer ! Kjo fazė do tė pėrfundojė shpejt ndaj mos prishni gjithēka keni ndėrtuar tani, vetėm se jeni nė nerva e sipėr. Kot nuk thonė i duruari i fituari.

Gjatė sezonit tė zmbrapsjes sė njė planeti, njerėzit toksikė tentojnė tė rikthehen nė jetėn tonė. Ka njė arsye pėrse i kemi lėnė pas, ndaj kujtojeni dhe mos u lėkundni! Asgjė nuk ėshtė nė favorin tonė kėto ditė, por mėnyra si do e pėrballoni situatėn do bėjė diferencėn. Ky fenomen mund t’ju fundosė ose jo./Living

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-11-2019, 22:17   #212
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Dashuria, familja dhe financat/ Zbuloni parashikimin e horoskopit pėr muajin Nėntor

Dashi

Dashuria: Prania e Venusit nė trigon pothuajse pėr tėrė muajin lejon qė ata qė kanė lindur nė Dash tė jenė shumė aktivė nė dashuri. Zemrat e vetmuara do tė jenė nė gjendje tė pėrfitojnė nga kjo periudhė pėr tė takuar njerėz tė rinj, por ata do tė duhet tė dalin dhe tė ndjekin vendet e reja. Dashuritė e reja qė lindin nė kėtė muaj janė tė destinuara tė zgjasin njė kohė shumė tė gjatė. Ata qė tashmė kanė njė person pėr tė dashur duhet tė krijojnė njė klimė mė tė mirė pėr tė pėrfshirė personin e zemrės tė jetojė emocione sė bashku. Fatkeqėsisht kundėrshtimi i Marsit deri nė dekadėn e dytė tė nėntorit do tė krijojė disa keqkuptime tė vogla dhe nė njė nivel seksual gjėrat nuk shkojnė shumė mirė.

Puna: Ky muaj nė punė premton tė jetė shumė interesant, edhe nėse pozicioni i Mėrkurit nė qiell nuk ėshtė shumė i favorshėm pėr tė lidhur kontrata tė mira dhe pėr tė bėrė marrėveshje tė reja. Falė Jupiterit ėshtė megjithatė e mundur tė shfrytėzohen mundėsitė mė tė mira dhe tė arrihen rezultate tė shkėlqyera nė njė nivel ekonomik. Gjatė dy javėve tė fundit tė muajit ėshtė e mundur tė kryhen disa projekte dhe tė arrihet njė potencial i mirė fitimi. Suksese tė mėdha pėr ata qė punojnė nė botėn e artit, do tė ketė mundėsi pėr tu dalluar.

Demi

Dashuria: Fillimi i Nėntorit nuk sjell shumė risi nė dashuri pėr ata qė lindin nga shenja. Pėr ata qė kanė patur njė krizė, vetėm nė fund tė muajit do tė jetė e mundur tė gjesh njė klimė mė tė mirė, si nė nivelin sentimental, ashtu edhe nė atė familjar. Edhe pėr zemrat e vetmuara, ka shumė pak tipare tė reja por gjatė javės sė fundit diēka do tė lėvizė. Ata qė janė tashmė nė ēifte duhet t’i kushtojnė vėmendje monotonisė qė mund tė shkaktojė keqkuptime dhe grindje tė vėshtira pėr t’u zgjidhur. Pėr tė luftuar pjesėn e parė tė muajit pa pėrfshirje emocionale, horoskopi ju kėshillon tė bėni njė udhėtim tė shkurtėr ose tė organizoni njė darkė romantike pėr tė dashurin tuaj.

Puna: Nė kėtė muaj mund tė ketė komplikime nė punė, por ne duhet tė armatosemi me guxim dhe tė mos bėjmė njė hap prapa nga idetė tona. Situata profesionale dhe ekonomike sigurisht qė do tė pėrtėrihet, por duhet tė presim. Sidoqoftė, mundėsi tė reja profesionale janė nė rrugė tė mbarė, megjithėse do tė kėshillohet tė vlerėsoni se cilat janė me tė vėrtetė mė tė mirat. Yjet ju ftojnė tė mos hiqni dorė dhe tė jetoni kėtė periudhė me qetėsi, duke shmangur shpenzimin e parave nė mėnyrė tė panevojshme. Shmangni fillimin e investimeve tė pasigurta financiare qė mund tė ēojnė nė probleme tė mėtejshme nė kėtė kohė.

Binjakėt

Dashuria: Nė kėtė muaj ndjenjat kthehen tė jenė protagoniste pėr binjakėt dhe historitė e lindura rishtas mund tė jenė tė rėndėsishme. Nga fillimi i nėntorit duket pozitiv dhe pėr ata qė duan tė forcojnė lidhjen, gjestet e dashurisė dhe pasionit do tė jenė tė mjaftueshme. Nėse edhe kėto strategji nuk japin rezultate, ėshtė mė mirė tė mos i detyroni ato dhe t’i lejoni gjėrat tė ndjekin rrugėn e tyre. Sidoqoftė, ėshtė njė kohė e mirė pėr tė ndaluar dhe reflektuar dhe dėgjuar zemrėn tuaj. Beqarėt do duhet tė shohin sė brendshmi pėrpara se tė hedhin hapin e parė. Yjet, megjithatė, janė pozitivė dhe dikush me tė vėrtetė mund tė bjerė nė dashuri!

Puna: Nė punė muaji fillon me disa pakėnaqėsi tė vogla me binjakėt. Sidoqoftė, ata qė lindin nga shenja nuk duhet tė ndjehen tė bllokuar nga dyshimet dhe pasiguritė, pėrkundrazi ata duhet tė vazhdojnė, sepse ka ndryshime nė rrugė dhe gjithashtu mjaft tė favorshme. Disa propozime mund tė konsiderohen dhe madje fitimet mund tė rriten. Koha e shkėlqyeshme pėr tė hequr qafe modelet qė kanė vazhduar pėr ca kohė dhe pėr tė zgjidhur disa ēėshtje pėrfundimisht. Do tė jetė gjithashtu e mundur tė ndiqni me njė angazhim mė tė madh njė projekt qė ėshtė i dashur pėr ju.

Gaforrja

Dashuria: Nga pikėpamja e ndjenjave, muaji Nėntor pėr Kancer ėshtė shumė i qetė. Pas datės 20 tė muajit pasioni do tė jetė shumė i lartė dhe takimet do tė favorizohen. Ata qė kanė filluar njė histori tė re do tė duan tė vazhdojnė me kėmbėt e tyre nė tokė, ndėrsa ata qė kanė provuar njė ndarje do tė preferojnė tė jetojnė aventura. Sidoqoftė, optimizmi dhe besimi do tė jenė dy cilėsi shumė tė rėndėsishme pėr tu konsideruar dhe absolutisht nuk duhet tė jenė shumė sipėrfaqėsore nė marrėdhėniet ndėrnjerėzore. Pėr zemrat e vetmuara nuk do tė jetė e lehtė tė dilni jashtė dhe tė gjeni njerėz tė rinj pėr tė bėrė miq. Sidoqoftė, mund tė ketė takime tė mira rreth fundit tė muajit.

Puna: Nė vendin e punės, Dielli dhe Mėrkuri punojnė pėr ata qė kanė lindur nė shenjė, duke favorizuar mundėsi. Gjatė kėtij muaji do tė jetė e mundur tė fillojnė projekte tė reja, por do tė duhet tė punojnė shumė pėr t’i bėrė tė gjitha javėt shumė produktive. Rezultatet do tė jenė atje dhe gjithashtu mund tė sjellin fitime tė mira. Deri nė fund tė muajit, do tė ketė disa lajme tė mrekullueshme, tė cilat mund tė jenė njė marrėveshje e re, njė kontratė e re, ose njė bashkėpunim i ri nė lidhje me njė projekt tė rėndėsishėm. Edhe nėse duhet ta luftojmė do ia vlej.

Luani

Dashuria: Muaji nėntor fillon me disa tensione nė dashurinė pėr Luanin. Kjo ėshtė arsyeja pse ėshtė mė mirė tė shmangni diskutimet me partnerin. Edhe nė ditėt e njė nervozizmi mė tė madh, horoskopi fton ēiftet qė kanė qenė sė bashku pėr njė kohė tė gjatė pėr tė kėrkuar bashkėpunim. Por gjithashtu mund tė ndodhė qė tė kemi mendime diku tjetėr, megjithėse dashuria nuk mungon, dhe kjo gjithashtu mund tė shkaktojė fundin e njė marrėdhėnieje. Njė zgjidhje pėr tė shpėtuar marrėdhėnien mund tė jetė tė kaloni mė shumė kohė nė intimitet, mbase duke u zhvendosur nė njė udhėtim jashtė qytetit, ose njė mbrėmje romantike pėr tė zgjuar pasionin. Beqarėt do kenė shumė mundėsi rreth mesit tė muajit pėr tė filluar vizita tė reja.

Puna: Nė vendin e punės, ata qė lindin nė shenjė jetojnė njė muaj me mundėsi tė mėdha pune. Do tė ketė kushtet e duhura pėr tė qenė konkurrues dhe pėr tė kapėrcyer sfidat. Ėshtė gjithashtu koha e duhur pėr tė menduar pėr njė projekt qė ishte lėnė mėnjanė dhe qė tani mund tė zbatohet. Sipas horoskopit, ėshtė e mundur tė ndiqni situata konkrete pėr tė pasur sukses dhe tė pėrqendroheni nė nisma qė mund t’i japin shtysė situatės aktuale ekonomike. Duke filluar nga dekada e parė tė gjitha situatat do tė jenė mė tė qarta falė rregullimit tė shkėlqyeshėm tė planetėve.

Virgjėresha

Dashuria: Muaji pėr Virgjėreshėn premton tė jetė plot konfirmime nė dashuri. Njerėzit tė cilėt janė nė dashuri mund tė pėrjetojnė momente gėzimi dhe emocione tė mėdha. Situata pėrmirėsohet pėr ata qė kanė patur njė krizė. Nė kėtė periudhė, zgjedhjet mund tė bėhen bazuar nė dėshirat e dikujt pėr tė arritur qetėsi. Ata qė janė tė pavendosur midis dy raporteve mė nė fund do tė marrin njė vendim. Java e fundit e nėntorit ėshtė veēanėrisht e favorshme, nė tė cilėn do tė mbizotėrojė optimizmi dhe pozitiviteti. Beqarėt mund tė mbėshteten nė njė qiell tė favorshėm pėr tė bėrė takime tė reja dhe shpresojnė tė gjejnė njė shpirt binjak.

Puna: Sa i pėrket punės, ata qė lindin nėn shenjėn e virgjėreshės mund tė marrin vendime qė vijnė si rezultat i njė situate qė po vazhdon me muaj. Ata qė kanė pasur vėshtirėsi pėr ca kohė mund tė gjejnė mashtrime tė ndryshme pėr tė zgjidhur shumė situata nė favor tė tyre. Ata qė presin pėrgjigje, pėrparime nė karrierė ose bashkėpunime tė reja mund tė kenė njė shans tė mirė pėr tė patur pėrgjigje pozitive. Ata qė kanė lindur nė shenjė qė kanė punuar shumė mund tė marrin oferta tė mira. Tė rinjtė mund tė mbėshteten nė njė situatė tė mirė dhe tė jenė nė gjendje tė marrin edhe njė punė mė tė qėndrueshme.

Peshorja

Dashuria: Nė kėtė muaj tė nėntorit duhet tė jemi tė kujdesshėm nė dashuri, veēanėrisht nėse dikush ka pėrjetuar njė krizė kohėt e fundit. Ėshtė koha pėr tė rikuperuar njė raport para se tė jetė vonė, pėr tė zgjidhur situatėn edhe nėse nė kėtė periudhė ka kaq shumė ndryshime. Nervozizmi i bėn tė vėshtira marrėdhėniet me anėtarėt e familjes, veēanėrisht nėse ka ēėshtje nė lidhje me trashėgiminė ose ndoshta probleme ekonomike. Prandaj, maturia ėshtė thelbėsore pėr tė shmangur hapat e rremė. Beqarėt mund tė kenė diskutime me disa ish. Sidoqoftė, ata nuk do tė hezitojnė tė marrin vendime drastike.

Puna: Nė punė ėshtė koha pėr zgjedhje dhe gjithashtu ato tė rėndėsishme. Ata qė kanė lindur nėn kėtė shenjė mund tė vendosin tė mbyllin situatat qė nuk po shkojnė mirė dhe tė fillojnė tė reja. Nė kėtė periudhė nevoja pėr tė ripėrcaktuar rolin e njė personi ėshtė duke u bėrė mė e fortė, por edhe pėr tė dėgjuar aspiratat e dikujt. Disa madje mund tė zgjedhin tė mbyllin atė qė ėshtė e gabuar pėr tė hequr qafe njė barrė, tė tjerėt mund tė pėrfitojnė nga ndryshimet pėr tė pėrmirėsuar pozicionin e tyre tė punės.

Akrepi

Dashuria: Nė dashuri, ata qė kanė lindur nga shenja qė kanė qenė nė krizė kėtė muaj, mund ta kapėrcejnė atė mė mirė, duke pasur parasysh qiellin e favorshėm. Ata qė kanė njė marrėdhėnie tė fortė bazuar nė ndjenja do tė favorizohen, ndėrsa ata qė pėrjetojnė vetėm tėrheqje fizike, sė shpejti do ta shohin infatuzionin tė zhduket. Sipas horoskopit ata qė janė beqarė, nė vend tė kėsaj mund tė kenė mė shumė mundėsi, por do tė duhet tė pėrfshihen dhe tė hapin zemrat e tyre pėr njohje tė reja. Edhe pse fillimisht mund tė jetė e ndėrlikuar, megjithatė ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė filluar besimin. Por kini kujdes nga njerėzit e rremė!

Puna: Nė kėtė muaj tė nėntorit Mėrkuri dhe gjithashtu Dielli ofrojnė shanse tė shkėlqyera pėr tė pėrparuar nė punė sepse kur ka optimizėm, atėherė vjen fati. Ata qė janė tė pakėnaqur duhet tė qėndrojnė nė kėmbė, yjet na ftojnė tė jemi tė durueshėm dhe tė shohim gjithēka nga njė kėndvėshtrim tjetėr. Ata qė kanė ndėrmarrė pėrvoja tė reja duhet tė konsiderojnė nėse ėshtė mirė t’i zbatoni ose t’i ndaloni ato. Shumė nga shenjat janė nė pritje tė konfirmimit, ndėrsa ata qė tashmė kanė njė punė tė mirė mund tė pėrmirėsojnė marrėdhėniet me kolegėt dhe tė bashkėpunojnė sė bashku pėr projekte tė reja.

Shigjetari

Dashuria: Nė dashuri, ata qė kanė lindur nga shenja kėtė muaj do tė jenė nė gjendje tė provojnė situata tė reja, ndėrsa ata me njė lidhje afatgjatė mund tė duhet tė rishikojnė diēka. Sidoqoftė, pėr t’i dhėnė jetė marrėdhėnieve, ėshtė thelbėsore tė dialogoni me qetėsi dhe tė merreni me partnerin nė ēdo ēėshtje, pa u fshehur pas gėnjeshtrave. Edhe nėse ka keqkuptime tė vogla ato lehtė mund tė tejkalohen nėse diskutohen menjėherė. Qielli ėshtė gjithashtu i favorshėm pėr beqarėt qė mund tė bėjnė takime me fat dhe tė pėrjetojnė emocione tė forta.

Puna: Pas dy javėve tė para, muaji Nėntor shpall lajme tė mira nė sferėn e punės tė atyre qė kanė lindur nga shenja. Yjet nė kėtė periudhė nė fakt njoftojnė mundėsinė e bėrjes sė zgjedhjeve tė rėndėsishme tė punės, si pėr ata qė vendosin tė fillojnė biznesin e tyre, ashtu edhe pėr tė vazhduar punėn nėn varėsi. Kėshtu qė shumė mundėsi po vijnė pėr tė marrė rrugė tė reja, por do tė duhet njė pjesė e mirė e energjisė pėr t’i ndjekur ato. Njerėzit mė tė guximshėm do tė jenė nė gjendje tė marrin vendime tė duhura pa u ndikuar nga tė tjerėt. Ata qė kanė pasur probleme gjatė kėtij muaji tė fundit, me siguri do tė jenė nė gjendje t’i zgjidhin ato.

Bricjapi

Dashuria: Nė muajin nėntor dashuria nuk ėshtė shumė interesante pėr Bricjapėt, pėrkundrazi mund tė ishte plot komplikime. Venusi shpall njė periudhė nė tė cilėn ndjenjat janė pengesė pėr pėrmbushjen personale. Problemet dhe keqkuptimet do tė lindin me partnerin, i cili mund tė intensifikojė dhe prishė njė marrėdhėnie sentimentale. Kushdo qė e di se si tė presė, do tė jetė akoma nė gjendje tė jetojė njė marrėdhėnie dashurie shumė tė kėnaqshme, por vetėm nė fund tė muajit gjėrat do tė pėrmirėsohen. Nė kėtė periudhė, nė fakt, Venera do tė jetė mė pozitive dhe madje beqarėt do tė jenė nė gjendje tė bėjnė takime me fat dhe tė takojnė njerėz tė rinj dhe interesant.

Puna: Periudha e shkėlqyer pėr punė, me Mėrkurin dhe Marsin e favorshėm lindja e shenjės do tė animohet nga shumė vendosmėri dhe njė dėshirė e fortė pėr t’u pėrfshirė nė shumė projekte. Asnjė mundėsi profesionale nuk do tė duhet tė refuzohet, veēanėrisht nėse ka tė bėjė me tė ardhmen. Ata qė kėrkojnė njė punė mė tė mirė do tė jenė nė gjendje tė kenė kontakte dhe marrėveshje tė reja dhe ata qė do tė mbėshtesin njė intervistė pune do tė kenė njė probabilitet tė lartė pėr t’u punėsuar. Fitime vijnė pėr profesionistėt e pavarur tė cilėt gjithashtu mund tė rrisin numrin e klientėve dhe gjithashtu kanė mundėsi tė shkėlqyera pėr tė nėnshkruar marrėveshje qė sjellin kėnaqėsi.

Ujori

Dashuria: Njė kohė e bukur pėr ndjenjat, Venera ėshtė aktive pothuajse gjatė gjithė muajit dhe sjell njė lajm pozitiv. Zemrat e vetmuara mund tė pėrpiqen tė mashtrojnė dikė dhe tė kenė shumė shanse tė fitojnė zemrėn e personit tė dėshiruar. Ekzistojnė gjithashtu mundėsi tė shkėlqyera pėr tė bėrė miq tė rinj qė mund tė bėhen mė tė rėndėsishėm nė tė ardhmen e afėrt. Sidoqoftė, mund tė ketė keqkuptime mes ēifteve pėr shkak tė mungesės sė dialogut. Pėr fat tė mirė, pasioni dhe gjallėria do tė heshtin ēdo dyshim dhe sė shpejti ata qė lindin nė shenjė do tė gjejnė qetėsi dhe paqe edhe pas njė stuhie tė vogėl.

Puna: Muaji ėshtė pak i komplikuar pėr sa i pėrket punės, sepse ka pak zhvillime tė reja nė sektorin profesional. Kundėrshtimi i Mėrkurit mund ta bėjė tė veshtire avancimin e njė projekti, por nė ēdo rast do tė jetė mė mirė tė verifikoni qė ju keni atė qė duhet pėr ta pėrballuar. Prandaj, duhet t’i kushtojmė vėmendje tė madhe situatave profesionale dhe parave qė dalin nga xhepat, sepse disa projekte nuk janė akoma tė favorshme dhe duhet tė pėrparojmė me shumė kujdes, duke shmangur kurthet dhe iluzionet. Kushdo qė pret njė shumė parash qė nuk arrin do tė bėjė mė mirė tė pezullojė fillimin e njė projekti.

Peshqit

Dashuria: Fatkeqėsisht, Venera nė kėtė periudhė nuk ėshtė shumė pozitive me ata qė lindin nga shenja dhe sqarimi i saj astrologjik mund tė krijojė disa komplikime nė njė nivel sentimental. Nė marrėdhėnien nė ēift nuk do jetė e lehtė tė menaxhosh ndjenjat nėse ka keqkuptime qė kanė vazhduar pėr njė kohė tė gjatė. Prandaj ėshtė mirė tė jesh shumė i kujdesshėm dhe tė pėrpiqesh tė kuptosh nevojat e partnerit. Shumė fėrkime mund tė ēonin nė njė prishje sentimentale. Nė nivelin seksual marrėveshja ėshtė shumė e ulėt dhe vetėm pėrmes dialogut mund tė gjendet njė zgjidhje pėr problemet e ndryshme. Beqarėt qė kanė qenė vetėm pėr ca kohė, nė vend tė kėsaj do tė kenė disa mundėsi pėr tė takuar personin i cili do tė jetė nė gjendje tė qėndrojė pranė tyre.

Puna: Dikush ju del pėrpara pėr tė propozuar marrėveshje tė reja por vetėm projektet qė fillojnė nga viti i ardhshėm do tė duhet tė vlerėsohen, kur edhe Jupiteri do tė jetė pozitiv pėr shenjėn. Gjėja mė e mirė tani do tė ishte tė qėndroni tė qetė dhe tė prisni, por sidoqoftė do tė jetė e mundur tė pėrfitoni nga disa mundėsi tė mira pėr tė punuar dhe tė fitoni njė shumė tė drejtė parash.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 14:45   #213
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Ja sipas merit,...lol

Horoskopi pėr muajin Nėntor sipas Meri Shehut/ Ja shenjat e favorizuara
Nentor 1, 2019
Share

Ėshtė data 1 Nėntor dhe ashtu si ēdo fillim muaji, emisioni “Rudina” ndalet tek parashikimi i yjeve pėr secilėn shenjė Horoskopi.

Si pritet tė jetė parashikimi i yjeve pėr shenjat pėr muajin Nėntor? Ēfarė pritet tė ndodh kėtė muaj? Si ėshtė i vendosur pozicioni i planeteve, cilat janė shenjat mė shumė tė favorizuara. Po ato mė pak? Pėr tė folur pėr parashikimin e yjeve ka qenė e ftuar astrologia Meri Shehu.

“Fillon qė sot njė muaj shumė i rėndėsishėm, nė planetin ekonomik dhe erotik, Afėrdita futet nė planetin e Shigjetarit. Kjo i jep njė optimizėm, i jep njė hov. Pėrveē faktit, qė Afėrdita na jep kėtė optimizėm, mėrkuri, planeti i komunikimit, qė ėshtė nė akrep kthehet i kundėrt dhe do rrijė i kundėrt deri nė datėn 18”, shpjegon nė mėnyrė tė pėrgjithshme Meri Shehu pėr kėtė muaj.

Renditja e shenjave tė horoskopit nga ajo me mė pak fat tek mė e favorizuara:

12. Demi – Demėt do jenė nė njė frymė antagoniste. Pėr kėtė arsye, do ndiheni pak mė tė lodhur, krahasuar me muajt e kaluar. Nė dashuri duhet tė keni kujdes me marrėdhėniet qė kanė pasur, sepse mund tė keni krisje dhe keqkuptime. Por mund t’ju jepet dhe shansi pėr t’i rregulluar dhe marrėdhėniet, por nuk duhet tė nisni njė marrėdhėnie tė re, tė paktėn deri nė datėn 18 Nėntor. Tek paratė do jeni me fat gjatė kėtij muaji.

11. Shigjetari – Nuk jeni nė pozicion delikat sepse fundi i muajit do buzėqeshi pėr ju. Do keni shanse tė mira erotike, ekonomike dhe bashkėpunime tė mėdha. Keni probleme me veten, probleme psikologjike dhe ēėshtje ligjore qė mund tė komplikohen. Pėr sa i pėrket shėndetit do pėrballeni me disa probleme kronike dhe psikologjike, por nė dashuri do e keni zemrėn plot.

10. Bricjapi – Duket sikur jeni nė pozicion tė vėshtirė, por do rregulloni marrėdhėniet me miqtė duke sjellė njė hov mė tė madh dhe gėzim nė jetėn tuaj. Problem paraqesin lidhjet e jashtėligjshme, nė lidhje me punėn dhe fushėn personale duke krijuar probleme. Pėr sa i pėrket shėndetit, gjithēka do shkojė shumė mirė. Dashuria do jetė pasionante dhe do shijoni njė muaj shumė tė kėndshėm.

9. Binjakėt – Do pėrfitoni para nga partneritetet dhe marrėveshjet shumė tė mira. Duhet tė keni kujdes me debatet dhe keqkuptimet nė punė. Pėr ata qė janė beqarė, dashuria shkon drejt lidhjeve serioze, fejesa dhe martesa. Shėndeti do jetė shumė i mirė.

LEXO EDHE Horoskopi ditor, e shtunė 2 nėntor 2019/ Zbulo parashikimin e yjeve pėr shenjėn tėnde
8. Dashi – Nuk paraqiten probleme me shėndetin. Ky do jetė muaji, ku ju do rregulloni problemet tuaja ekonomike. Nė dashuri do jeni flirtues dhe do keni tė gjitha shanset pėr tė qenė optimistė.

7. Gaforrja – Do keni njė muaj pasionant, por do keni dhe keqkuptime dhe probleme me persona nga lidhjet tuaja tė mėparshme. Do shpėrbleheni mirė pėr punėn tuaj dhe madje mund tė kėrkoni dhe rritje rroge. Pėr ata qė nuk kanė punė, kjo ėshtė periudha ku duhet tė intesifikoni pėrpjekjet dhe kėrkimet tuaja.

6. Luani – Ky muaj fillon mjaft i fuqishėm pėr ju, nė jetėn personale. Do keni avantazhe pėr tė udhėtuar, pėr tė bėrė njohje tė reja dhe pėr tė bėrė gjėrat qė doni. Nė fushėn e karrierės do tė keni njė lajm tė mirė nė mes tė muajit. Nuk do keni probleme shėndetėsore.

5. Ujori – Do keni kundėrshtime tė forta dhe kėto nuk do iu lenė tė stabilizoheni ashtu siē doni. Por do arrini njė pozicion tė mirė, nė mes tė muajit dhe do tė keni edhe ngritje nė karrierė. Nė dashuri jeni nė njė fazė tė mirė sepse njė person qė e keni njohur nė njė rreth miqėsor, mund tė bėhet pjesė e jetės tuaj personale.

4. Peshorja – Jeni nė njė pozicion tė mirė dhe do keni arritje, fitime, por do keni disa probleme tė vogla, nė dy javėt e para tė Nėntorit. Shmangni iniciativat, marrjen e kredive pėr mė vonė.

3. Akrepi – Ky ėshtė muaji juaj, por nuk do mungojė dhe konfuziteti. Do kenė disa keqkuptime nė lidhje me marrėdhėniet. Shėndeti paraqitet shumė i mirė dhe duhet tė kufizoni investimet.

2. Virgjėresha – Kjo ėshtė periudha e qetėsisė pėr ju. Nuk do mungojnė xhelozitė e vogla, por mos u shqetėsoni. Do keni udhėtime, lajme tė mira, kontakte me jashtė. Do stabilizoni marrėdhėniet familjare. Shėndeti do pėrmirėsohet dhe jeni nė njė periudhė rikuperimi.

1. Peshqit – Do jetė njė muaj shumė i mirė. Ekonomia do rritet si rrjedhojė e ndihmės nga jashtė, kreditimet e ndryshme, por edhe investime tė ndryshme. Do rikuperoni boshllėqet ekonomike. Dashuria vjen nga larg dhe njohjet mė tė mira do ju vijnė nga dikush, qė ėshtė jashtė dhe marrėdhėniet mund tė bėhen serioze, duke shkuar drejt fejesės dhe martesės.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 14:46   #214
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,104
Thanks: 10,337
Thanked 9,722 Times in 4,774 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Kete e lexova edhe une

vendin e pare kam zene
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 14:50   #215
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Po u palloke ne pare, dmth...lol

Se kshu martese te dyte ne france sta lejon njeri, vetem po shkove ne Marok..
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 14:55   #216
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,104
Thanks: 10,337
Thanked 9,722 Times in 4,774 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Po u palloke ne pare, dmth...lol

Se kshu martese te dyte ne france sta lejon njeri, vetem po shkove ne Marok..
Ato dua une me shume tani e more vesh ti

ce dua burrin, burri eshte bela
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 15:16   #217
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Ato dua une me shume tani e more vesh ti

ce dua burrin, burri eshte bela
Kshu thone,

Ce do derrin mac ne kasolle, kur ka suxhuk pazari..
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 15:18   #218
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,104
Thanks: 10,337
Thanked 9,722 Times in 4,774 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Kshu thone,

Ce do derrin mac ne kasolle, kur ka suxhuk pazari..
ste le njeri ta jetosh jeten sic do
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 15:20   #219
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
ste le njeri ta jetosh jeten sic do
Qe do te thote?..

Te kane vene GPS-in nga pas,...Lol
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 15:25   #220
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,104
Thanks: 10,337
Thanked 9,722 Times in 4,774 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Qe do te thote?..

Te kane vene GPS-in nga pas,...Lol
ja ti i pari
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur