Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-11-2019, 15:30   #221
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,126
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
ja ti i pari
Si une i pari?...

I klases, ku i pari ne cfushe
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 15:37   #222
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,104
Thanks: 10,337
Thanked 9,721 Times in 4,774 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Si une i pari?...

I klases, ku i pari ne cfushe
ti me the ce do burrin kur ke suxhuk pazari ah ēa jeni ju qunat
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 15:41   #223
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,126
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
ti me the ce do burrin kur ke suxhuk pazari ah ēa jeni ju qunat
Jo mi gjan, une thjesht ta mbaeshteta me spond,..

Jeshe ti qe the ce do burrin,..

https://www.forum-al.com/showpost.ph...&postcount=217
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 15:48   #224
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 22,104
Thanks: 10,337
Thanked 9,721 Times in 4,774 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 322
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Po pra kur te thashe une ne pergjithesi « ce do burrin se eshte bela » ti the; ce do derrin maē ne kasolle (pra burrin) kur ke suxhuk pazari (dmth nje per aventura) pse me komplikoni jeten o quna kur eshte tashme shume e komplikuar ahahahaha.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 15:57   #225
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,126
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Te thashe keshtu thone, jo te thashe ce do derrin mac...

Mire se rani do t ckomplikohet nga paret qe do fillojne te rrjedhin,..

doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 08:50   #226
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,126
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Ja edhe nje variant tjeter per nentorin,

Horoskopi mujor pėr nėntorin/ Si parashikohen dashuria dhe puna, ja shenjat qė duhet tė kenė kujdes
Nentor 3, 2019
Share

Dashi

Dashuria: Prania e Venusit nė trigon pothuajse pėr tėrė muajin lejon qė ata qė kanė lindur nė Dash tė jenė shumė aktivė nė dashuri. Zemrat e vetmuara do tė jenė nė gjendje tė pėrfitojnė nga kjo periudhė pėr tė takuar njerėz tė rinj, por ata do tė duhet tė dalin dhe tė ndjekin vendet e reja. Dashuritė e reja qė lindin nė kėtė muaj janė tė destinuara tė zgjasin njė kohė shumė tė gjatė. Ata qė tashmė kanė njė person pėr tė dashur duhet tė krijojnė njė klimė mė tė mirė pėr tė pėrfshirė personin e zemrės tė jetojė emocione sė bashku.

Fatkeqėsisht kundėrshtimi i Marsit deri nė dekadėn e dytė tė nėntorit do tė krijojė disa keqkuptime tė vogla dhe nė njė nivel seksual gjėrat nuk shkojnė shumė mirė.

Puna: Ky muaj nė punė premton tė jetė shumė interesant, edhe nėse pozicioni i Mėrkurit nė qiell nuk ėshtė shumė i favorshėm pėr tė lidhur kontrata tė mira dhe pėr tė bėrė marrėveshje tė reja.

Falė Jupiterit ėshtė megjithatė e mundur tė shfrytėzohen mundėsitė mė tė mira dhe tė arrihen rezultate tė shkėlqyera nė njė nivel ekonomik. Gjatė dy javėve tė fundit tė muajit ėshtė e mundur tė kryhen disa projekte dhe tė arrihet njė potencial i mirė fitimi. Suksese tė mėdha pėr ata qė punojnė nė botėn e artit, do tė ketė mundėsi pėr tu dalluar.

Demi
Dashuria: Fillimi i Nėntorit nuk sjell shumė risi nė dashuri pėr ata qė lindin nga shenja. Pėr ata qė kanė patur njė krizė, vetėm nė fund tė muajit do tė jetė e mundur tė gjesh njė klimė mė tė mirė, si nė nivelin sentimental, ashtu edhe nė atė familjar. Edhe pėr zemrat e vetmuara, ka shumė pak tipare tė reja por gjatė javės sė fundit diēka do tė lėvizė. Ata qė janė tashmė nė ēifte duhet t’i kushtojnė vėmendje monotonisė qė mund tė shkaktojė keqkuptime dhe grindje tė vėshtira pėr t’u zgjidhur.

Pėr tė luftuar pjesėn e parė tė muajit pa pėrfshirje emocionale, horoskopi ju kėshillon tė bėni njė udhėtim tė shkurtėr ose tė organizoni njė darkė romantike pėr tė dashurin tuaj. Puna: Nė kėtė muaj mund tė ketė komplikime nė punė, por ne duhet tė armatosemi me guxim dhe tė mos bėjmė njė hap prapa nga idetė tona. Situata profesionale dhe ekonomike sigurisht qė do tė pėrtėrihet, por duhet tė presim.

Sidoqoftė, mundėsi tė reja profesionale janė nė rrugė tė mbarė, megjithėse do tė kėshillohet tė vlerėsoni se cilat janė me tė vėrtetė mė tė mirat. Yjet ju ftojnė tė mos hiqni dorė dhe tė jetoni kėtė periudhė me qetėsi, duke shmangur shpenzimin e parave nė mėnyrė tė panevojshme. Shmangni fillimin e investimeve tė pasigurta financiare qė mund tė ēojnė nė probleme tė mėtejshme nė kėtė kohė.

Binjakėt

Dashuria: Nė kėtė muaj ndjenjat kthehen tė jenė protagoniste pėr binjakėt dhe historitė e lindura rishtas mund tė jenė tė rėndėsishme. Nga fillimi i nėntorit duket pozitiv dhe pėr ata qė duan tė forcojnė lidhjen, gjestet e dashurisė dhe pasionit do tė jenė tė mjaftueshme. Nėse edhe kėto strategji nuk japin rezultate, ėshtė mė mirė tė mos i detyroni ato dhe t’i lejoni gjėrat tė ndjekin rrugėn e tyre. Sidoqoftė, ėshtė njė kohė e mirė pėr tė ndaluar dhe reflektuar dhe dėgjuar zemrėn tuaj. Beqarėt do duhet tė shohin sė brendshmi pėrpara se tė hedhin hapin e parė. Yjet, megjithatė, janė pozitivė dhe dikush me tė vėrtetė mund tė bjerė nė dashuri!

Puna: Nė punė muaji fillon me disa pakėnaqėsi tė vogla me binjakėt. Sidoqoftė, ata qė lindin nga shenja nuk duhet tė ndjehen tė bllokuar nga dyshimet dhe pasiguritė, pėrkundrazi ata duhet tė vazhdojnė, sepse ka ndryshime nė rrugė dhe gjithashtu mjaft tė favorshme. Disa propozime mund tė konsiderohen dhe madje fitimet mund tė rriten. Koha e shkėlqyeshme pėr tė hequr qafe modelet qė kanė vazhduar pėr ca kohė dhe pėr tė zgjidhur disa ēėshtje pėrfundimisht. Do tė jetė gjithashtu e mundur tė ndiqni me njė angazhim mė tė madh njė projekt qė ėshtė i dashur pėr ju.

Gaforrja

Dashuria: Nga pikėpamja e ndjenjave, muaji Nėntor pėr Kancer ėshtė shumė i qetė. Pas datės 20 tė muajit pasioni do tė jetė shumė i lartė dhe takimet do tė favorizohen. Ata qė kanė filluar njė histori tė re do tė duan tė vazhdojnė me kėmbėt e tyre nė tokė, ndėrsa ata qė kanė provuar njė ndarje do tė preferojnė tė jetojnė aventura. Sidoqoftė, optimizmi dhe besimi do tė jenė dy cilėsi shumė tė rėndėsishme pėr tu konsideruar dhe absolutisht nuk duhet tė jenė shumė sipėrfaqėsore nė marrėdhėniet ndėrnjerėzore. Pėr zemrat e vetmuara nuk do tė jetė e lehtė tė dilni jashtė dhe tė gjeni njerėz tė rinj pėr tė bėrė miq.

Sidoqoftė, mund tė ketė takime tė mira rreth fundit tė muajit.

Puna: Nė vendin e punės, Dielli dhe Mėrkuri punojnė pėr ata qė kanė lindur nė shenjė, duke favorizuar mundėsi. Gjatė kėtij muaji do tė jetė e mundur tė fillojnė projekte tė reja, por do tė duhet tė punojnė shumė pėr t’i bėrė tė gjitha javėt shumė produktive. Rezultatet do tė jenė atje dhe gjithashtu mund tė sjellin fitime tė mira. Deri nė fund tė muajit, do tė ketė disa lajme tė mrekullueshme, tė cilat mund tė jenė njė marrėveshje e re, njė kontratė e re, ose njė bashkėpunim i ri nė lidhje me njė projekt tė rėndėsishėm. Edhe nėse duhet ta luftojmė do ia vlej.

Luani

Dashuria: Muaji nėntor fillon me disa tensione nė dashurinė pėr Luanin. Kjo ėshtė arsyeja pse ėshtė mė mirė tė shmangni diskutimet me partnerin. Edhe nė ditėt e njė nervozizmi mė tė madh, horoskopi fton ēiftet qė kanė qenė sė bashku pėr njė kohė tė gjatė pėr tė kėrkuar bashkėpunim. Por gjithashtu mund tė ndodhė qė tė kemi mendime diku tjetėr, megjithėse dashuria nuk mungon, dhe kjo gjithashtu mund tė shkaktojė fundin e njė marrėdhėnieje. Njė zgjidhje pėr tė shpėtuar marrėdhėnien mund tė jetė tė kaloni mė shumė kohė nė intimitet, mbase duke u zhvendosur nė njė udhėtim jashtė qytetit, ose njė mbrėmje romantike pėr tė zgjuar pasionin.

Beqarėt do kenė shumė mundėsi rreth mesit tė muajit pėr tė filluar vizita tė reja.

Puna: Nė vendin e punės, ata qė lindin nė shenjė jetojnė njė muaj me mundėsi tė mėdha pune. Do tė ketė kushtet e duhura pėr tė qenė konkurrues dhe pėr tė kapėrcyer sfidat. Ėshtė gjithashtu koha e duhur pėr tė menduar pėr njė projekt qė ishte lėnė mėnjanė dhe qė tani mund tė zbatohet. Sipas horoskopit, ėshtė e mundur tė ndiqni situata konkrete pėr tė pasur sukses dhe tė pėrqendroheni nė nisma qė mund t’i japin shtysė situatės aktuale ekonomike. Duke filluar nga dekada e parė tė gjitha situatat do tė jenė mė tė qarta falė rregullimit tė shkėlqyeshėm tė planetėve.

Virgjėresha

Dashuria: Muaji pėr Virgjėreshėn premton tė jetė plot konfirmime nė dashuri. Njerėzit tė cilėt janė nė dashuri mund tė pėrjetojnė momente gėzimi dhe emocione tė mėdha. Situata pėrmirėsohet pėr ata qė kanė patur njė krizė. Nė kėtė periudhė, zgjedhjet mund tė bėhen bazuar nė dėshirat e dikujt pėr tė arritur qetėsi. Ata qė janė tė pavendosur midis dy raporteve mė nė fund do tė marrin njė vendim. Java e fundit e nėntorit ėshtė veēanėrisht e favorshme, nė tė cilėn do tė mbizotėrojė optimizmi dhe pozitiviteti.

Beqarėt mund tė mbėshteten nė njė qiell tė favorshėm pėr tė bėrė takime tė reja dhe shpresojnė tė gjejnė njė shpirt binjak.

Puna: Sa i pėrket punės, ata qė lindin nėn shenjėn e virgjėreshės mund tė marrin vendime qė vijnė si rezultat i njė situate qė po vazhdon me muaj. Ata qė kanė pasur vėshtirėsi pėr ca kohė mund tė gjejnė mashtrime tė ndryshme pėr tė zgjidhur shumė situata nė favor tė tyre.

Ata qė presin pėrgjigje, pėrparime nė karrierė ose bashkėpunime tė reja mund tė kenė njė shans tė mirė pėr tė patur pėrgjigje pozitive. Ata qė kanė lindur nė shenjė qė kanė punuar shumė mund tė marrin oferta tė mira. Tė rinjtė mund tė mbėshteten nė njė situatė tė mirė dhe tė jenė nė gjendje tė marrin edhe njė punė mė tė qėndrueshme.

LEXO EDHE Horoskopi 3 nėntor 2019/ Mėsoni parashikimin e yjeve pėr shenjėn tuaj
Peshorja

Dashuria: Nė kėtė muaj tė nėntorit duhet tė jemi tė kujdesshėm nė dashuri, veēanėrisht nėse dikush ka pėrjetuar njė krizė kohėt e fundit. Ėshtė koha pėr tė rikuperuar njė raport para se tė jetė vonė, pėr tė zgjidhur situatėn edhe nėse nė kėtė periudhė ka kaq shumė ndryshime. Nervozizmi i bėn tė vėshtira marrėdhėniet me anėtarėt e familjes, veēanėrisht nėse ka ēėshtje nė lidhje me trashėgiminė ose ndoshta probleme ekonomike. Prandaj, maturia ėshtė thelbėsore pėr tė shmangur hapat e rremė. Beqarėt mund tė kenė diskutime me disa ish. Sidoqoftė, ata nuk do tė hezitojnė tė marrin vendime drastike.

Puna: Nė punė ėshtė koha pėr zgjedhje dhe gjithashtu ato tė rėndėsishme. Ata qė kanė lindur nėn kėtė shenjė mund tė vendosin tė mbyllin situatat qė nuk po shkojnė mirė dhe tė fillojnė tė reja. Nė kėtė periudhė nevoja pėr tė ripėrcaktuar rolin e njė personi ėshtė duke u bėrė mė e fortė, por edhe pėr tė dėgjuar aspiratat e dikujt. Disa madje mund tė zgjedhin tė mbyllin atė qė ėshtė e gabuar pėr tė hequr qafe njė barrė, tė tjerėt mund tė pėrfitojnė nga ndryshimet pėr tė pėrmirėsuar pozicionin e tyre tė punės.

Akrepi

Dashuria: Nė dashuri, ata qė kanė lindur nga shenja qė kanė qenė nė krizė kėtė muaj, mund ta kapėrcejnė atė mė mirė, duke pasur parasysh qiellin e favorshėm. Ata qė kanė njė marrėdhėnie tė fortė bazuar nė ndjenja do tė favorizohen, ndėrsa ata qė pėrjetojnė vetėm tėrheqje fizike, sė shpejti do ta shohin infatuzionin tė zhduket.

Sipas horoskopit ata qė janė beqarė, nė vend tė kėsaj mund tė kenė mė shumė mundėsi, por do tė duhet tė pėrfshihen dhe tė hapin zemrat e tyre pėr njohje tė reja. Edhe pse fillimisht mund tė jetė e ndėrlikuar, megjithatė ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė filluar besimin.

Por kini kujdes nga njerėzit e rremė!

Puna: Nė kėtė muaj tė nėntorit Mėrkuri dhe gjithashtu Dielli ofrojnė shanse tė shkėlqyera pėr tė pėrparuar nė punė sepse kur ka optimizėm, atėherė vjen fati. Ata qė janė tė pakėnaqur duhet tė qėndrojnė nė kėmbė, yjet na ftojnė tė jemi tė durueshėm dhe tė shohim gjithēka nga njė kėndvėshtrim tjetėr. Ata qė kanė ndėrmarrė pėrvoja tė reja duhet tė konsiderojnė nėse ėshtė mirė t’i zbatoni ose t’i ndaloni ato. Shumė nga shenjat janė nė pritje tė konfirmimit, ndėrsa ata qė tashmė kanė njė punė tė mirė mund tė pėrmirėsojnė marrėdhėniet me kolegėt dhe tė bashkėpunojnė sė bashku pėr projekte tė reja.

Shigjetari

Dashuria: Nė dashuri, ata qė kanė lindur nga shenja kėtė muaj do tė jenė nė gjendje tė provojnė situata tė reja, ndėrsa ata me njė lidhje afatgjatė mund tė duhet tė rishikojnė diēka. Sidoqoftė, pėr t’i dhėnė jetė marrėdhėnieve, ėshtė thelbėsore tė dialogoni me qetėsi dhe tė merreni me partnerin nė ēdo ēėshtje, pa u fshehur pas gėnjeshtrave.

Edhe nėse ka keqkuptime tė vogla ato lehtė mund tė tejkalohen nėse diskutohen menjėherė. Qielli ėshtė gjithashtu i favorshėm pėr beqarėt qė mund tė bėjnė takime me fat dhe tė pėrjetojnė emocione tė forta.

Puna: Pas dy javėve tė para, muaji Nėntor shpall lajme tė mira nė sferėn e punės tė atyre qė kanė lindur nga shenja.

Yjet nė kėtė periudhė nė fakt njoftojnė mundėsinė e bėrjes sė zgjedhjeve tė rėndėsishme tė punės, si pėr ata qė vendosin tė fillojnė biznesin e tyre, ashtu edhe pėr tė vazhduar punėn nėn varėsi. Kėshtu qė shumė mundėsi po vijnė pėr tė marrė rrugė tė reja, por do tė duhet njė pjesė e mirė e energjisė pėr t’i ndjekur ato. Njerėzit mė tė guximshėm do tė jenė nė gjendje tė marrin vendime tė duhura pa u ndikuar nga tė tjerėt. Ata qė kanė pasur probleme gjatė kėtij muaji tė fundit, me siguri do tė jenė nė gjendje t’i zgjidhin ato.

Bricjapi

Dashuria: Nė muajin nėntor dashuria nuk ėshtė shumė interesante pėr Bricjapėt, pėrkundrazi mund tė ishte plot komplikime. Venusi shpall njė periudhė nė tė cilėn ndjenjat janė pengesė pėr pėrmbushjen personale. Problemet dhe keqkuptimet do tė lindin me partnerin, i cili mund tė intensifikojė dhe prishė njė marrėdhėnie sentimentale.

Kushdo qė e di se si tė presė, do tė jetė akoma nė gjendje tė jetojė njė marrėdhėnie dashurie shumė tė kėnaqshme, por vetėm nė fund tė muajit gjėrat do tė pėrmirėsohen. Nė kėtė periudhė, nė fakt, Venera do tė jetė mė pozitive dhe madje beqarėt do tė jenė nė gjendje tė bėjnė takime me fat dhe tė takojnė njerėz tė rinj dhe interesant.

Puna: Periudha e shkėlqyer pėr punė, me Mėrkurin dhe Marsin e favorshėm lindja e shenjės do tė animohet nga shumė vendosmėri dhe njė dėshirė e fortė pėr t’u pėrfshirė nė shumė projekte. Asnjė mundėsi profesionale nuk do tė duhet tė refuzohet, veēanėrisht nėse ka tė bėjė me tė ardhmen.

Ata qė kėrkojnė njė punė mė tė mirė do tė jenė nė gjendje tė kenė kontakte dhe marrėveshje tė reja dhe ata qė do tė mbėshtesin njė intervistė pune do tė kenė njė probabilitet tė lartė pėr t’u punėsuar. Fitime vijnė pėr profesionistėt e pavarur tė cilėt gjithashtu mund tė rrisin numrin e klientėve dhe gjithashtu kanė mundėsi tė shkėlqyera pėr tė nėnshkruar marrėveshje qė sjellin kėnaqėsi.

Ujori
Dashuria: Njė kohė e bukur pėr ndjenjat, Venera ėshtė aktive pothuajse gjatė gjithė muajit dhe sjell njė lajm pozitiv. Zemrat e vetmuara mund tė pėrpiqen tė mashtrojnė dikė dhe tė kenė shumė shanse tė fitojnė zemrėn e personit tė dėshiruar. Ekzistojnė gjithashtu mundėsi tė shkėlqyera pėr tė bėrė miq tė rinj qė mund tė bėhen mė tė rėndėsishėm nė tė ardhmen e afėrt. Sidoqoftė, mund tė ketė keqkuptime mes ēifteve pėr shkak tė mungesės sė dialogut. Pėr fat tė mirė, pasioni dhe gjallėria do tė heshtin ēdo dyshim dhe sė shpejti ata qė lindin nė shenjė do tė gjejnė qetėsi dhe paqe edhe pas njė stuhie tė vogėl.

Puna: Muaji ėshtė pak i komplikuar pėr sa i pėrket punės, sepse ka pak zhvillime tė reja nė sektorin profesional. Kundėrshtimi i Mėrkurit mund ta bėjė tė veshtire avancimin e njė projekti, por nė ēdo rast do tė jetė mė mirė tė verifikoni qė ju keni atė qė duhet pėr ta pėrballuar. Prandaj, duhet t’i kushtojmė vėmendje tė madhe situatave profesionale dhe parave qė dalin nga xhepat, sepse disa projekte nuk janė akoma tė favorshme dhe duhet tė pėrparojmė me shumė kujdes, duke shmangur kurthet dhe iluzionet. Kushdo qė pret njė shumė parash qė nuk arrin do tė bėjė mė mirė tė pezullojė fillimin e njė projekti.

Peshqit

Dashuria: Fatkeqėsisht, Venera nė kėtė periudhė nuk ėshtė shumė pozitive me ata qė lindin nga shenja dhe sqarimi i saj astrologjik mund tė krijojė disa komplikime nė njė nivel sentimental. Nė marrėdhėnien nė ēift nuk do jetė e lehtė tė menaxhosh ndjenjat nėse ka keqkuptime qė kanė vazhduar pėr njė kohė tė gjatė.

Prandaj ėshtė mirė tė jesh shumė i kujdesshėm dhe tė pėrpiqesh tė kuptosh nevojat e partnerit. Shumė fėrkime mund tė ēonin nė njė prishje sentimentale. Nė nivelin seksual marrėveshja ėshtė shumė e ulėt dhe vetėm pėrmes dialogut mund tė gjendet njė zgjidhje pėr problemet e ndryshme. Beqarėt qė kanė qenė vetėm pėr ca kohė, nė vend tė kėsaj do tė kenė disa mundėsi pėr tė takuar personin i cili do tė jetė nė gjendje tė qėndrojė pranė tyre.

Puna: Dikush ju del pėrpara pėr tė propozuar marrėveshje tė reja por vetėm projektet qė fillojnė nga viti i ardhshėm do tė duhet tė vlerėsohen, kur edhe Jupiteri do tė jetė pozitiv pėr shenjėn. Gjėja mė e mirė tani do tė ishte tė qėndroni tė qetė dhe tė prisni, por sidoqoftė do tė jetė e mundur tė pėrfitoni nga disa mundėsi tė mira pėr tė punuar dhe tė fitoni njė shumė tė drejtė parash.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 22:19   #227
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,126
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Gabimi mė i madh qė bėn ēdo shenjė HOROSKOPI, kur ėshtė nė njė lidhje dashurie

21:33, 03/11/2019
Ēdo shenjė zodiakale ka defektet dhe virtytet e veta tė cilat mund tė jenė mė shumė ose mė pak tė dukshme nė nivelin e njė marrėdhėnieje qė ndėrtojnė me dikė. Kėto janė gabimet mė tė mėdha qė shenjat zodiakale bėjnė zakonisht nė njė marrėdhėnie dashurie:

Dashi

LEXO EDHE:
Misteri i vrasjes sė berberit tė Ronaldos, kush ishte Ricardo Marques Ferreira
Kur dashi ėshtė i dashuruar, ėshtė krejtėsisht i pėrkushtuar, por kėrkon gjithmonė e mė shumė nga partneri. Kjo shenjė ėshtė energjike, e apasionuar, por pėrveēse kėrkon reciprocitet, e ndjen tė drejtė qė partneri tė ndajė me tė ēdo gjė tė tijėn, sado personale ta ketė.


Demi

Demi dėshiron tė ndėrtojė njė tė ardhme shumė tė bukur me partnerin, por mund t’i komplikojė gjėrat. Kjo e ardhme i shpejton pak gjėrat dhe merr pėrmasa serioze e monotone marrėdhnia.

Binjakėt

Binjakėt e dinė se ēfarė duan, por mund tė bėjnė edhe premtime qė nuk i mbajnė, sidomos nė nivel impenjimesh nė njė marrėdhėnie. Kjo gjė mund ta zhgėnjejė shumė partnerin.

Gaforrja

Gaforrja ėshtė njė shenjė shumė e apasionuar, qė e dashuron thjesht aktin e tė dashururarit. Ky ėshtė njė defekt sepse nga entuziazmi kalon nė dėshpėrim dhe gjithashtu i merr me nxitim gjėrat nė njė dashuri.

Luani

Luani ėshtė besnik dhe i beson partnerit tė tij, edhe pse ėshtė pak egoist dhe nuk kėrkon ndihmė, edhe pse ka nevojė. Kjo lloj sjelljeje ėshtė frurstruese pėr tė dy palėt.

Virgjėresha

Virgjėresha ‘mėkaton’ me faktin se kėrkon qė gjėrat tė bėhen gjithmonė sipas mėnyrės sė saj. Kjo shenjė ėshtė vėrtet perfeksiniste dhe i pėlqen tė japė mė tė mirėn nga vetja, por duhet tė pranojė edhe faktin se si janė personat e tjerė.

Peshorja

Edhe pse njė shenjė komode dhe paqėsore e zodiakut, pavendosmėria pėr t’i zgjidhur ēėshtjet mund tė influencojė ndjeshėm nė marrėdhėnien e njė peshoreje.

Akrepi

I apasionuar dhe romatik, akrepi hedh poshtė ēdo gjė kur ėshtė i zhgėnjyer dhe nuk arrin ta kalojė inatin. Barrierat qė krijon mund tė jenė shkatėrruese pėr njė marrėdhėnie.

Shigjetari

Shigjetarit i pėlqen fakti qė ndihet i dashuruar, por gjithashtu ka nevojė tė njohė dhe njerėz tė rinj. Kjo mund t’i komplikojė ndjeshėm marrėdhėniet e kėsaj shenje.

Bricjapi

Bricjapi dorėzohet kur ėshtė nė njė marrėdhėnie dhe tė jep mundėsinė ta njohėsh shumė mirė. Megjithatė, kėsaj shenje i pėlqen tė ketė prioritet nė marrėdhėnie dhe mund tė ‘rrėmbejė’ vėmendjen e tjetrit.

Ujori

Ujorėt mund tė kenė vėshtirėsi pėr tė shprehur ndjenjat e tyre. Kjo e bėn partnerin tė jetė jo gjithmonė nė gjendje t’i kuptojė sjelljet e ujorit.

Peshqit

Peshqit janė tė thellė dhe romantikė, por mund edhe tė fantazojnė e tė jenė tė shpėrqėndruar. Kjo gjė ‘bėn lėmsh’ tė gjitha shenjat.

© SYRI.net
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2019, 14:34   #228
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,126
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Horoskopi javor 4-10 nėntor 2019/ Zbuloni surprizat e kėsaj jave pėr 12 shenjat e zodiakut

Dashi

Kjo javė nuk do jetė aspak rutinė. Ēdo dite do ndodhin gjėra qė do ju bėjnė te emocionoheni herė pėr mire e here pėr keq. E rėndėsishme ėshtė qe java di mbyllet mire pėr ju te dashuruarit. Beqaret do e takojnė qe ditėt e para shpirtin e tyre binjak dhe gjate gjithė kohės do thurin ėndrra se si t’i ēojnė gjerat me tej. E mira do jete qe te mos nxitohen. Ne planin financiar do keni gjate gjithė kohės mbėshtetjen e Diellit dhe gjendja do mbetet goxha e qėndrueshme. Mund ta blini edhe objektin qe ja keni vene syrin prej kohesh. Shėndeti fizik dhe ai moral ka pėr te qene me i mire edhe sesa ju mendonit. Nuk do ndieni asnjė shqetėsim. Ne pune do iu jepen mundėsi qe te eci pėrpara dhe ta tregoni veten tuaj. Tregtaret dhe artistet do jene me te privilegjuarit. Jeta familjare do jete normale.

Demi

Nėse tregoheni te duruar dhe nėse here pas here hapni rruge, do i kaloni te gjitha problemet qe keni pasur me partnerin ju te dashuruarit. Vetėm ne kėtė mėnyrė do mund te merrni fryme lirisht. Beqaret nuk do e mbajnė mendjen tek krijimi i njė lidhjeje sepse do jene te zėnė me pune dhe me angazhime te tjera. Buxheti do jete goxha i mire dhe mund te kryeni edhe disa investime te mėdha. Kjo ėshtė koha me e pėrshtatshme kėshtu qe pėrfitoni. Shėndeti duhet pasur me ne vėmendje. Kujdes me dietat strikte sepse mund t’iu sjellin probleme me vone. Ne pune ka ardhur koha t’i vini ne zbatim te gjitha projektet e bėra. Jeta familjare di jete mjaft harmonike.

Binjaket

Partneri do jete shume kokėfortė gjate gjithė javės dhe ju edhe pse do mundoheni t’ia mbushni mendjen pėr diēka nuk do ia arrini qėllimit. Dashuria nuk do jete ne ditėt me te mira. Pėr beqaret nga ana tjetėr do ndodhe njė takim i rėndėsishėm. Do pėrjetoni kėnaqėsi qe as ua kishte marre mendja. Ka ardhur koha ta merrni me seriozisht sektorin e financave. Me pak mbėshtetje edhe nga planetėt do ia dilni me sukses ta pėrmirėsoni buxhetin. Ne planin shėndetėsor nuk keni ēfarė te kėrkoni me tepėr. Do ndiheni mire dhe do jeni ne forme te shkėlqyer. Ne pune edhe pse do merrni njė vendim te nxituar do arrini atje ku doni. Ne familje do thoni atė qe mendoni pėr diēka.

Gaforrja

Ka rrezik qe kėtė jave jeta juaj ne ēift te ketė probleme. Do jeni gjithė kohės ne ankth dhe mjaft xheloze pėr atė qe keni ne krah. Kujdes mos e teproni! Pėr beqaret do jete njė jave e mire. Do keni takime dhe nuk do ngurroni te hidhni hapat e pare. Pėr sa iu pėrket financave do i pėrmirėsoni ato dhe do mundoheni te vendosni njė ekuilibėr. Shėndeti nuk do ketė asgjė pėr t’u shqetėsuar. Do filloni edhe njė aktivitet te ri sportiv qe do iu beje te ndiheni me mire. Jeta profesionale pritet te jete shume e favorshme gjate kėsaj periudhe. Nėse keni njė problem te vjetėr pėr ta zgjidhur ka ardhur koha e pėrshtatshme. Ne familje do mbizotėrojė harmonia.

Luani

Mjedisi yjor do iu rezervoje njė jete sentimentale harmonike dhe pa probleme ju te dashuruarve. Do ndiheni gjate gjithė kohės te lumtur pranė atij qe keni ne krah dhe nuk do reshtni se ia shprehuri ndjenjat njeri-tjetrit. Beqaret vetėm ditėn e premte mund te takojnė persona interesante me te cilėt mund te fillohet njė lidhje. Ne planin financiar nuk do dini ta menaxhoni gjendjen dhe situata mund te marre tatėpjetėn. Edhe shėndeti do ketė disa probleme te vogla. Mund te vuani nga pagjumėsia dhe nga stresi. Ne pune te gjitha planet qe keni bere do ju ecin me se miri dhe nuk do keni asnjė lloj problemi. Vazhdoni ne rrugėn qe keni nisur. Jeta familjare do jete si zakonisht.

Virgjeresha

Marrėdhėnia me atė qe ndani jetėn do jete mjaft romantike. Dashuri, pasion, xhelozi…Gjithēka do te ndodhe por mjafton qe rutina do te largohet. Kjo ėshtė me e rėndėsishme! Yjet do i ndihmojnė beqaret te kenė takime interesante neper vende shume te veēanta. Pėrfitoni! Hėna do iu ofroje ndihmėn e saj ne planin financiar. Pas sakrificave qe do bėni do merrni mjaft pėrfitime. Shėndeti do jete i mire. Edhe ata qe kane pasur shqetėsime kohet e fundit do kenė pėrmirėsime te ndjeshme. Ne pune do ndikoheni nga Merkuri i cili do iu beje me kėmbėngulės dhe te duruar. Do pėrballeni edhe me disa kolege pėr diēka. Familja ne pėrgjithėsi do jete e qete.

Peshorja

Kėtė jave jete juaj ne ēift do jete tej mase e bukur. Te gjithė yjet do bėhen bashke dhe do ju ndihmojnė te jeni te lumtur. Pėr beqaret ka shume mundėsi qe njė miqėsi e vjetėr te shndėrrohet ne diēka tjetėr. Ne fillim do ndiheni ne siklet, por me pas gjithēka ka pėr te ndryshuar. Here pas here do ju duket sikur jeni ne ėndėrr. Financat nuk do jene te kėqija, megjithatė nuk duhet te shpenzoni pafund pa menduar pėr te ardhmen. Pėr shėndetin kujdesuni pak me tepėr sepse po e late pas dore gjendja mund te rendohet. Ne pune do dini te organizoheni dhe te koordinoheni me koleget tuaj ne mėnyrė qe te arrini me shpejt atje ku doni. Familja nuk do ketė asnjė tronditje.

Akrepi

Do bėni gjithēka qe keni ne dore qe te krijoni njė klime sa me romantike dhe sensuale ne lidhjen tuaj. Partneri do iu ofroje mbėshtetjen e tij. Beqaret duhet te pėrgatiten pėr njė lidhje serioze kėtė jave. Me ne fund as ju nuk do jeni me vetėm. Kujdes nga pamaturia ne sektorin financiar sepse problemet qe mund te lindin do jene shume te vėshtira pėr t’u pėrballuar. Shėndeti do jete ne pėrgjithėsi i qėndrueshėm, por here pas here do ndiheni edhe ne ankth. Merrni masat e duhura! Saturni do iu beje te reflektoni mire para se te merrni njė vendim ne pune. karriera do te ece para dita ditės. Edhe koleget do iu pėrgėzojnė sinqerisht pėr arritjet. Do qėndroni me afėr familjes.

Shigjetari

Nėse nuk doni te keni probleme dhe debate me partnerin tuaj mundohuni t’i pėrkushtoheni me tepėr atij dhe te lini ēdo gjė tjetėr ne plan te dyte. Beqaret do bėjnė gjithēka pėr ta ndryshuar statusin e tyre, por pėr fat te keq nuk do ja arrijnė dot qėllimit. Gjithēka do mbetet thjesht ne kuadėr te njohjes. Ne planin financiar pėr fat te mire do ju ndihmojnė disa miq te ngushte dhe nuk do keni probleme. Nėse nuk do ishin ata me zor do ja dilnit. Gjendja shėndetėsore here pas here do ketė shqetėsime te vogla. Ne pune edhe sikur te jeni te sigurte pėr hapat qe duhet te hidhni duhet te veproni me diplomaci dhe pėrkujdes te madh. Familja do ju ofroje ngrohtėsinė qe aq shume e dėshironi.

Bricjapi

Priten ndryshime pozitive kėtė jave ne jetėn tuaj ne ēift. Do kaloni me shume dite te mbushur me entuziazėm dhe emocione. Beqaret do kenė disa takime, por nuk do munden dot te fiksohen pas dikujt duke humbur kėshtu mundėsi te mira. Me shpenzimet tregohuni realiste sepse atėherė kur nuk e prisni situata mund t’iu dale jashtė kontrollit. Huat shmangini me ēdo kusht. Shėndeti do mbetet gjithė kohės i mire. Do keni rezistence te mire fizike dhe morale. Edhe ata qe kane pasur shqetėsime do ndihen me te qete. Ne pune do jeni me te motivuar dhe do keni energjinė e duhur pėr te hedhur hapat e duhura. Jeta familjare do jete e kėnaqshme. Do ndiheni mire ne ēdo moment.

Ujori
Neptuni do ndikoje negativisht ne jetėn tuaj ne ēift gjate kėsaj jave dhe debatet me partnerin do jene me te shpeshta. Do jeni me te drejtpėrdrejtė nga sa duhet dhe kjo mund te sjelle konflikte. Beqaret nuk duhet te ngurrojnė t’i shprehin ndjenjat e tyre sepse po ngurruan pėr shume kohe kane pe t’i humbur mundėsitė e mira. Ne planin financiar do ju dalin vėshtirėsi here pas here, por ne pėrgjithėsi gjendja do mbetet e mire. Shėndetin duhet ta keni gjithė kohės ne vėmendje pasi nuk do jete aspak i mire. Ne pune do jeni me te motivuar dhe keni pėr te pasur goxha arritje. Shume do ju kenė zili, por nuk do ja dalin dot t’iu pengojnė. Familja do jete gjithė kohės e qete.
Peshqit
Ka rrezik te kaloni njė periudhe te tensionuar kėtė jave juve qe jeni ne njė lidhje. Do debatoni pėr gjithēka me atė qe keni ne krah dhe nuk do e ulni hundėn pėr asgjė. Beqaret do kenė njė dite te mbushur plot vėshtirėsi dhe nuk do e kenė mendjen tek krijimi i njė lidhjeje. Nėse keni parashikuar te bėni blerje apo investime pėr ne shtėpi, bėjeni kėtė jave sepse influenca e yjeve do jete pozitive. Shėndeti nuk do ketė asnjė lloj problemi. Do jeni gjithė kohės ne forme te shkėlqyer dhe nuk do keni shqetėsime. Ne pune do bėni ndryshime rrėnjėsore te projekteve dhe keni pėr te pasur me shume arritje. Edhe pse pak vone me mire se kurrė. Jeta familjare do jete shume e kėndshme.
360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2019, 13:11   #229
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,126
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Partnerė fantastikė/ Zbuloni me kė do tė martoheni sipas shenjės tuaj tė horoskopit

Nėse jeni tė interesuar nė astrologji, atėherė e dini se sa interesante mund tė jetė tė dini se me kė mund tė jeni nė pėrputhje me njė takim ose me kė mund tė krijoni njė miqėsi, nė varėsi tė shenjės suaj. Po nė lidhje me shenjėn e zodiakut mė tė pėrshtatshme pėr tuajat pėr t’u martuar? Zbuloni njė pėrmbledhje tė shenjave tė ndryshme tė zodiakut mė tė pajtueshme me tuajat pėr martesė, sipas shenjės tuaj tė zodiakut:

Dashi

Dashi ėshtė njė shenjė e guximshme, e paduruar, e pavarur dhe gjithmonė e gatshme pėr diēka tė re. Dhe pėr kėtė arsye, ai pėrputhet mirė me shenja argėtuese dhe aventureske, siē janė Shigjetari dhe Ujori.

Me Shigjetarin, Dashi gjen dikė qė ndan ndjenjėn e tij tė aventurės dhe spontanitetit. Dashi / Ujori gjithashtu funksionon mirė sepse Ujorėt nuk janė ngjitės dhe tė dy shenjat ndajnė njė dashuri tė pėrbashkėt pėr pavarėsinė.Dhe nėse Dashi kėrkon tė arrijė disa synime konkrete, ai mund tė jetė mė i lumtur me Luanin. Sė bashku, ata mund tė krijojnė njė familje sepse mund tė jetė e rėndėsishme pėr tė dyja kėto shenja.

Demi

Demi ėshtė i durueshėm, besnik dhe sensual. Ai gjithashtu pėlqen tė jetė i rehatshėm, kėshtu qė ai mund tė gjejė lumturinė me njė Gaforre.

Binjakėt

Binjakėt pėlqejnė tė argėtohen, kėshtu qė ata duhet tė kėrkojnė njė partner i cili mund tė veprojė shpejt, tė ofrojė bisedė stimuluese dhe tė shmangė mėrzitjen. Kjo shenjė vazhdimisht duhet tė ndihet e stimuluar, kėshtu qė i duhet njė personi qė mund tė mbajė ritmin. Pėr tė njėjtėn arsye, Ujori mund tė pėrputhet edhe me Binjakėt.

Gaforrja

Si njė shenjė inkurajuese, empatike dhe e orientuar nga familja, Gaforrja do tė kėrkojė njė partner qė do t’i ndihmojė t’i bėjė ata tė ndjehen tė sigurt. Luani ka tendencė tė ketė pikėrisht atė qė duhet pėr njė martesė pėr tė punuar. Do tė sigurojė qė Gaforrja tė ndihet i mbrojtur dhe do tė sigurojė qė njėsia familjare tė mbetet e sigurt dhe e paprekur.

Luani

Luani ėshtė njė shenjė krenare, krijuese dhe dramatike ndėrsa ėshtė mbrojtėse ndaj atyre qė i do. Peshqit ėshtė njė partner i shkėlqyeshėm pėr tė, i cili gjithashtu kėrkon tė ndjehet i sigurt dhe i mbrojtur, gjė qė ēon nė njė martesė qė siguron njė ndjenjė sigurie pėr tė dy shenjat. Peshorja gjithashtu mund tė jetė njė partner i mirė sepse ajo ndan tė njėjtin vizion tė jetės. Por mė e rėndėsishmja, Peshorja dhe Luani ndihmojnė nė balancimin e njėri-tjetrit. Leo pėlqen tė flasė dhe tė tėrheqė vėmendjen, ndėrsa Peshorja shpesh ėshtė e zhveshur dhe e matur.

Virgjėresha

Nėse njė Virgjėreshė tashmė ka pasur njė marrėdhėnie tė vėshtirė dhe po kėrkon dikė qė ta ndihmojė atė tė ndjehet e sigurt, ajo mund tė jetė mė e lumtur me Dashin. Do tė thotė jo vetėm njė angazhim i thellė, por edhe njė martesė e lumtur dhe e qėndrueshme. Nėse Virgjėresha dėshiron qė dikush ta ndihmojė atė tė arrijė qėllimet e saj, Bricjapi mund tė pėrputhet mė sė miri me tė. Bricjapi dhe Virgjėresha ndajnė tė njėjtat vlera nė jetė.Ata mund tė mos kenė jetėn mė emocionuese sepse janė tė pastrehė dhe tė palodhur. Por ata mund tė krijojnė njė marrėdhėnie tė fortė dhe tė qėndrueshme.

Peshorja

Peshorja ėshtė njė shenjė simpatike, e ekuilibruar dhe e pavendosur. Askush nuk e kupton mė mirė kėtė shenjė sesa Demi, i cili ka tė njėjtėn mėnyrė tė tė menduarit. Nė njė marrėdhėnie afatgjatė, ata bėjnė atė qė munden pėr tu argėtuar dhe pėr tė shijuar gjėrat e mira nė jetė. Peshorja gjithashtu mund tė jetė shumė e lumtur me Dashi sepse janė udhėheqės tė shkėlqyeshėm. Personaliteti simpatik i Peshorjes gjithashtu ndihmon pėr tė balancuar natyrėn e egėr tė Dashi, e cila mund tė bėjė njė ēift mjaft tė ekuilibruar.

Akrepi

Akrepi ėshtė psikik, privat, intensiv, i fshehtė dhe ka njė shpirt detektiv, kėshtu qė ai ėshtė mė i lumtur me njė partner qė nuk frikėsohet nga kjo. Akrepi dhe Peshqit shkojnė mirė sė bashku. Ata janė nė gjendje tė lidhen nė mėnyrė telepatike, duke i lejuar ata tė ndiejnė lehtėsisht emocionet e njėri-tjetrit. Ata i japin vetes hapėsirė tė mjaftueshme, por gjithashtu ofrojnė mbėshtetje kur ėshtė e nevojshme. Virgjėresha ėshtė gjithashtu njė shenjė qė korrespondon me Akrepin. Tė dy kanė njė mendje analitike dhe u pėlqen tė arrijnė nė fund tė gjėrave. Ata janė gjithashtu kėrkues tė sė vėrtetės. Prandaj, ata nuk kanė frikė tė flasin pėr gjėra tė vėshtira, gjė qė ėshtė e rėndėsishme nė njė marrėdhėnie afatgjatė. Por ata gjithashtu kanė biseda argėtuese dhe tė thella qė janė thelbėsore pėr balancimin e marrėdhėnies sė tyre.

Shigjetari

Shigjetari e do lirinė e tij, kėshtu qė kur bėhet fjalė pėr martesė, ai ėshtė duke kėrkuar njė partner qė nuk do ta mbajė atė. Shpesh, ai e gjen veten me njė Shigjetar tjetėr, sepse ka vetėm njė Shigjetar qė tė kuptojė vėrtet nevojėn e tij pėr udhėtime, aventura dhe risi. Shigjetari dhe Ujori janė po aq tė pėrshtatshme, sepse ata tė dy gėzojnė lirinė e tyre dhe ndajnė njė interes tė pėrbashkėt pėr kauza humanitare. Kėto dy shenja janė tė lumtur qė pėrfshihen, pa qenė njė kėrcėnim pėr lirinė e tjetrit, kjo ėshtė ajo qė e bėn martesėn e tyre tė funksionojė.

Bricjapi

Si njė shenjė e besueshme, serioze, tradicionale dhe e orientuar drejt qėllimit, Bricjapi shpesh pėrfundon duke u martuar me njė Demi sepse ata ndajnė tė njėjtat vlera. Ata tė dy po kėrkojnė tė njėjtėn gjė nė jetė dhe mund t’i ofrojnė njėri-tjetrit mbėshtetje reciproke. Gaforrja i dhe Bricjapi gjithashtu shkojnė mirė, sepse ndajnė njė interes tė pėrbashkėt pėr vlerat tradicionale dhe strukturėn e familjes. Kėto dy shenja dėshirojnė njė jetė tė qėndrueshme familjare dhe njė rutinė tė caktuar.

Ujori

Ujori ka tendencė tė jetė njė nga shenjat mė tė keqkuptuara, kjo ėshtė arsyeja pse ai shpesh ėshtė mė i lumtur me njė Ujori tjetėr. Askush nuk do ta kuptojė nevojėn e tij pėr liri dhe origjinalitet mė mirė se njė Ujori tjetėr. Binjakėt gjithashtu mund tė jenė njė partner i shkėlqyeshėm afatgjatė. Kėto dy shenja kanė shumė miq dhe nuk pėrpiqen tė shajnė njėri-tjetrin. Mund tė jenė pak indiferentė, por nė njė mėnyrė a nė njė mėnyrė tjetėr, kjo indiferentizėm funksionon pėr tė dyja kėto shenja. Qė marrėdhėnia tė zgjasė, thjesht do tė jetė ēėshtje e komunikimit dhe vlerėsimit tė dallimeve tė njėri-tjetrit.Peshqit (18 shkurt – 20 Mars)

Mesazhi Shpirtėror pėr Peshqit Peshqit shpesh humbet nė mendime dhe i duhet njė partner i cili e kupton kėtė. Ai ka nevojė pėr dikė qė mund t’i mbajė kėmbėt nė tokė dhe ta kthejė butėsisht nė tokė kur tė fillojė tė bredh. Nė pėrgjithėsi, ai kalon shumė mirė me Akrepin. Kjo pėrfshin Peshqit tė ndjeshėm dhe pėr aq kohė sa nuk ėshtė shumė posesiv, ēifti i tyre mund tė punojė pėr njė afat tė gjatė. Ai gjithashtu mund tė krijojė njė marrėdhėnie me Dashi, e cila ėshtė e kundėrta e tij, por gjithmonė e kupton se ēfarė do tė thotė tė jesh i ndjeshėm dhe nė njė humor tė keq. Sė bashku, ata mund tė sjellin tiparet mė tė mira tė njėri-tjetrit./

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2019, 14:49   #230
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Posts: 9,578
Thanks: 4,003
Thanked 3,381 Times in 2,095 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Bricjapi

Si njė shenjė e besueshme, serioze, tradicionale dhe e orientuar drejt qėllimit, Bricjapi shpesh pėrfundon duke u martuar me njė Demi sepse ata ndajnė tė njėjtat vlera. Ata tė dy po kėrkojnė tė njėjtėn gjė nė jetė dhe mund t’i ofrojnė njėri-tjetrit mbėshtetje reciproke. Gaforrja i dhe Bricjapi gjithashtu shkojnė mirė, sepse ndajnė njė interes tė pėrbashkėt pėr vlerat tradicionale dhe strukturėn e familjes. Kėto dy shenja dėshirojnė njė jetė tė qėndrueshme familjare dhe njė rutinė tė caktuar.

Jam martuar me nje Dem dhe kam gocen shenjen e gaforres me pak fjal qenkam taman duke u bazuar tek horoskopi
__________________
Je shpirti i shpirtit tim,fryma qe une marr, drita e syve te mi Engjelli im.😍
Kush ka vajza boten ka, dhe bota ime je vetem ti sot e pergjithmon.🥰
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 20:58   #231
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,126
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

E kotė tė debatosh; Shenjat e HOROSKOPIT qė nuk thonė kurrė "Ke tė drejtė!"

21:07, 11/11/2019
Kundėrshtoji sa tė duash! Kėto shenja zodiakale nuk kanė pėr ta pranuar ndonjėherė qė e kanė gabim dhe nuk ia japin tė drejtėn askujt!

Dashi

LEXO EDHE:
Zbulohet kush ėshtė i dashuri misterioz i Oriola Marashit, publikohet FOTO nga Dubai
Me shumė mundėsi njė nga shenjat e horoskopit mė krenare qė mund tė keni njohur ndonjėherė! Nuk heqin dorė kurrė nga kėndvėshtrimi dhe opinioni i tyre, edhe kur personat qė i rrethojnė u tregojnė se po gabojnė. Ata nuk dorėzohen kurrė, as para provave dhe tė vėsh njė dash nėn presion ėshtė diēka qė nuk funksionon aspak. Mė mirė lėreni fare atė muhabet dhe vazhdoni pėrpara.


Demi

Kokėfortė tė tmerrshėm, tė bindur se dinė dhe kanė gjithēka, pėr pasojė mendojnė se kanė gjithmonė tė drejtė. Megjithatė, nė rastin e kėsaj shenje ekziston njė mundėsi e vogėl qė ta pranojė se ka gabuar, edhe me vėshtirėsi.

Luani

Krenar dhe egocentrik, luani ka dhe tė meta tė mėdha. Njė prej tyre ėshtė mungesa e tolerancės ndaj atyre qė nuk ndajnė tė njėjtin mendim me ta. Megjithatė, nė fund tė ditės, kur ėshtė vetėm, mund tė pranojė se ka gabuar. Por publikisht s'do ta bėjė kurrė.

Peshorja

Njė manipuluese e lindur e cila jo vetėm qė nuk pranon kurrė qė e ka gabim, por lufton pėr tė bindur tė tjerėt se gabimi ishte i tyre./Living

© SYRI.net
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 21:03   #232
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,126
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

HOROSKOPI/ Bėhuni gati pėr ditė tė errėta qė do t'ju trondisin, ē'do tė ndodhė me shenjat gjatė eklipsit tė Mėrkurit

22:08, 10/11/2019
Duke filluar nga mbrėmja e sotme, jeta e tė gjitha shenjave tė horoskopit do tė ndryshojė falė ndikimit tė eklipsit tė Mėrkurit. Ndodh shumė rrallė qė ky planet tė vendoset mes Tokės dhe Diellit, por kur ndodh bėni mirė tė pėrgatiteni pėr njė miks energjish negative dhe tė errėta.

Dashi: Dashi ėshtė njė nga shenjat mė tė forta tė zodiakut, por ndonjėherė duhet tė shtrini kėmbėt sa keni jorganin. E dimė qė kjo gjė do t’ju lėndojė krenarinė, por ėshtė mė mirė tė hiqni dorė nga disa plane qė i mendoni prej kohėsh, por qė s’do tė realizohen kurrė.

LEXO EDHE:
Pagesa pėr koncertin inaugurues tė Arenės Kombėtare/ Ardit Gjebrea: Gėnjeshtėr e madhe
Demi: Tė lindurit nė kėtė shenjė duhet tė bėjnė shumė kujdes me atė qė thonė, pasi janė tė rrethuar nga njerėz dashakeq qė do tė keqpėrdorin ēdo fjalė tuajėn. Merrni pak kohė pėr veten dhe qėndroni sa mė larg njerėzve toksikė.


Bunjakėt: Binjakėt janė tė vetmit qė do tė dalin pa lagur nga ky moment i errėt qė shėnon eklipsi i Mėrkurit. Ky ėshtė ēasti i duhur pėr tė menduar pėr ndonjė mundėsi tė re pune ose qė tė kėrkoni rritje page.

Gaforrja: Gaforrja duhet tė heqė dorė nga dramat e saj. Nuk zgjidhni asgjė duke qarė me ngashėrim e duke ‘’torturuar’’ vetėn me pse. Nuk ėshtė aspak e lehtė tė pranoni largimin e njė personi tė dashur pasi trembeni vetmisė, por kėtė gjė e keni nė dorė veē ju e askush tjetėr.

Luani: Tė lindurit nė shenjėn e Luanit nuk po kalojnė aspak njė moment tė qetė, pėrkundrazi po ndodhin aq shumė ndryshime nė jetėn e tyre sa nuk arrijnė dot tė mbledhin veten. Mos e humbni toruan, por pėrballuni me frikėn, dėshtimet dhe problemet tuaja. Ju duhet pak kohė pėr tė qartėsuar dyshimet dhe vėnė jetėn nė vijė.

Virgjėresha: Virgjėresha dėshiron tė ketė ēdo gjė nė kontroll, por pėr fat tė keq kjo nuk vlen pėr komunikimin tuaj. Jo vetėm qė nuk arrini t’i bindni tė tjerėt t’ju dėgjojnė, por i fusni nė njė oazė frike dhe paqartėsie sa herė ju kanė pėrballė. Bėni mirė tė ndryshoni para se dikush tė marrė hak apo tė mbeteni vetėm.

Peshorja: Ndonėse Peshores i pėlqen tė ketė gjithmonė harmoni nė jetėn e saj, kur bėhet fjalė pėr sfidat dėshiron tė dalė gjithmonė fitimtare. Megjithatė ndonjėherė duhet tė jeni tė sinqertė me veten tuaj pėr tė kuptuar se sa larg mund tė shkoni dhe ku. Ėshtė mė mirė tė ndaleni, tė ngadalėsoni.

Akrepi: Eklipsi do tė ndodhė pikėrisht nė shenjėn tuaj, kėshtu qė nuk i shpėtoni ndikimit tė Mėrkurit nė jetėn tuaj. Planeti i komunikimit do tė sjellė njė lumė dyshimesh e paqartėsish nė jetėn tuaj. Me pak fjalė nuk duhet tė kesh shumė besim te idetė e momentit.

Shigjetari: ata qė duan do tė bėjnė gjithēka nė fshehtėsi, duke menduar se nuk do tė shihen nga ju, por kanė gabim. Nė realitet nuk ka asgjė pėr t'u shqetėsuar shumė, le ta bėjė atė dhe le ta besojė se nuk e di se ēfarė po bėn.

Bricjapi: mėnyra juaj e komunikimit me tė tjerėt jo gjithmonė ju funksionon ose ju kėnaq, dhe ju dėshironi tė kuptoni mė mirė pse. Mundohuni ta bėni atė sot, ndėrsa Mėrkuri tregon veten dhe pėrfshihet.

Ujori: eklipsi kalon nėpėr shtėpinė tuaj, atė tė sė ardhmes, tė karrierės. Kjo ėshtė arsyeja pse fenomeni do t'ju tregojė se ēfarė ndoshta nuk funksionon ose ēfarė ju mungon tė shkoni atje ku dėshironi, ku dėshironi tė jeni.

Peshqit: Mėrkuri ju tregon pėr ata qė doni, ata qė janė mė shpesh pranė jush. Dhe do ta vini re mė mirė. /Living
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 22:47   #233
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,126
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Ēfarė pėlqejnė mė shumė njerėzit e tjerė tek ju?/ Zbulojeni sipas shenjės tuaj tė horoskopit

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju keni njė personalitet interesant. Si njė Dash, ju jeni dikush qė gjithmonė dėshiron tė jetojė nė korsinė e shpejtė. Ju nuk dėshironi tė zhvendoseni nė ritme tė ngadalta dhe graduale. Padyshim qė, kjo mund tė jetė frikėsuese pėr shumė njerėz. Sidoqoftė, ju keni njė mėnyrė pėr ta bėrė atė tė funksionojė pėr ju. Dhe kjo ėshtė njė gjė e pėrsosur pėr personalitetin tuaj qė ju duhet tė kapitalizoni.

Demi (20 Prill – 21 Maj)

Besnikėria juaj ėshtė ndoshta aspekti mė i mirė i personalitetit tuaj. Edhe pse mund tė jeni nė njė luftė tė vėrtetė, gjė e cila do t’iu marrė shumė kohė, njerėzit zakonisht nuk e kuptojnė kėtė tek ju. Ata gjithmonė mund tė besojnė se jeni nė anėn e tyre, pavarėsisht nga ndryshimi i rrethanave.

Binjakėt (22 maj – 21 qershor)

Si Binjakė, me siguri keni njė nga personalitetet mė emocionues nga i gjithė Zodiaku. Ju keni njė mėnyrė pėr ta bėrė veten tė pėrshtatet nė ēfarėdo situate nė tė cilėn gjendeni. Ju gjithmonė gjeni njė mėnyrė pėr ta bėrė veten tė relativizuar me kėdo qė takoni. Kjo ėshtė arsyeja pse ėshtė kaq e lehtė pėr njerėzit qė tė besojnė te ty dhe tė jenė tė qetė me ty.

Gaforrja (22 qershor – 22 korrik)

Sigurisht, gjėja mė e bukur pėr ju ėshtė fakti qė ju kujdeseni. Ju jeni dikush qė ka njė personalitet shumė tė kujdesshėm dhe ushqyes. Kjo do tė thotė qė njerėzit nė pėrgjithėsi mund t’ju besojnė dhe qė gjithmonė do tė jeni aty pėr ta kur tė kenė nevojė pėr ju. Kjo lloj besueshmėrie mund tė shkojė shumė nė perceptimet e njerėzve tė tjerė pėr ju.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Besimi juaj ėshtė sendi i legjendave. Ėshtė sporadike qė njerėzit kanė tė njėjtin lloj tė vetė-dashurisė dhe besimit qė keni. Me mėnyrėn se si e doni veten, ju u jepni njerėzve tė tjerė njė kornizė tė dashurisė me ju gjithashtu.

Virgjėresha (23 gusht – 22 shtator)

Ju jeni njė perfeksionist i vėrtetė, Virgjėreshė. Dhe nuk duhet ta fshehėsh atė fakt pėr veten tėnde. Vėmendja juaj e veēantė ndaj detajeve ėshtė ajo qė frymėzon njerėzit e tjerė tė duan tė jenė mė tė mirė. Fakti qė ju e mbani veten me njė standard tė lartė ėshtė diēka qė shumė njerėz e respektojnė dhe admirojnė pėr ju.
Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ka shumė aspekte tė personalitetit tuaj qė ju bėjnė shumė tė dashur, Peshore. Ju jeni ndoshta mė miqėsuesit nga tė gjitha shenjat e Zodiac. Ju duhet tė krenoheni nėse kaq shumė njerėz ndjehen tė qetė dhe tė qetė me ju. Ėshtė kaq e lehtė pėr njerėzit e tjerė qė t’ju besojnė, dhe kjo ėshtė njė gjė e rrallė nė shumė njerėz kėto ditė.

Akrepi (23 tetor – 22 nėntor)

Natyrisht, ėshtė ajri yt i misterit dhe stoicizmit qė tė bėn shumė interesant, Akrepi. Shumė njerėz janė tėrhequr thjesht nga energjia juaj shumė e fortė pa ditur me tė vėrtetė shumė pėr ju. Kjo ėshtė njė dhuratė e rrallė qė keni, pėr tė cilėn gjithmonė duhet tė krenoheni.

Shigjetari (23 nėntor – 21 dhjetor)

Si Shigjetar, ju keni njė reputacion pėr tė qenė njė frymė e lirė. Shumė njerėz frymėzohen gjithmonė nga qasja juaj e qetė pėr tė jetuar jetėn tuaj. Ju i quani tė shtėnat jopologetike dhe shumė njerėz e duan atė lloj trimėrie.

Bricjapi (22 dhjetor – 20 janar)

Natyra juaj e mundimshme dhe ambicioze ėshtė pjesė e asaj qė ju bėn tė bėni njė person kaq tė madh pėr tė qenė me Bricjapin. Shtė infektive. Njerėzit e tjerė shpesh frymėzohen duke shikuar ju se bėni atė qė bėni. Ju jeni njė burim i shkėlqyeshėm motivimi pėr njerėzit qė marrin tė varur rreth jush.

Ujori (21 janar – 18 shkurt)

Nuk duhet tė habisė askush qė inteligjenca juaj ėshtė dhurata juaj mė e madhe, Ujori. Ju jeni dikush qė e di se si tė ofrojė disa kėndvėshtrime unike dhe emocionuese, tė cilat jo shumė njerėz tė tjerė do tė mund tė arrijnė vetė. Kur flet, tė gjithė dėgjojnė.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Si Peshq, ju e dini qė jeni njė nga shenjat mė emocionale tė Zodiakut. Sidoqoftė, ju gjithashtu dini se si ta pėrdorni kėtė nė avantazhin tuaj. Ju pėrdorni fuqitė tuaja tė empatisė dhe durimit pėr t’i bėrė njerėzit rreth jush tė ndjehen tė qetė dhe tė qetė. Jo tė gjithė njerėzit janė kaq tė aftė nė krijimin e lidhjeve dhe lidhjeve me tė tjerėt.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2019, 22:27   #234
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,126
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Vendi ideal pėr tė kaluar Muajin e Mjaltit sipas shenjės HOROSKOPI

Kujtimet e Muajit tė Mjaltit janė ndėr mė tė bukurat e tė veēantat e martesės prandaj ėshtė e rėndėsishme qė tė zgjidhni njė vend qė ju pėlqen. Si nė shumė aspekte tė tjera, edhe kėtu ju vjen nė ndihmė zodiaku me kėshillat e tij. Cili do tė ishte vendi juaj ideal? Maldive, Itali apo njė vend aventuresk? Le ta zbulojmė sė bashku…

Dashi

Jo nė njė qytet, por nė njė Safari nė Afrikė! Njė udhėtim aventuresk dhe stimulues, tamam ashtu siē je ti.

Demi

Mbyll sytė dhe mendo pėr Maldivet. Det i mrekullueshėm dhe plazhe tė bukura ku mund tė marrėsh rreze ndėrsa shijon njė pije freskuese.

Binjakėt

Amsterdam. Udhėtimi yt ideal do tė zgjaste vetėm pak ditė duke u kaluar vetėm pėrmes argėtimit.

Gaforrja

Londra me traditat dhe arkitekturėn e saj. Njė qytet qė ke dashur ta vizitosh qė prej fėmijėrisė.

Luani

New York, njė nga qytetet mė kaotike dhe energjike tė botės, ashtu si ty. Cilin qytet tjetėr tė botės mund tė doje mė shumė?

Virgjėresha

Roma, qyteti i pėrjetshėm i historisė dhe artit. Njė emocion unik pėr t’u jetuar me personin e dashur.

Peshorja

Berlini, njė qytet i pasur me histori pėr t’u rizbuluar pasi e ke lexuar e studiuar mirė nėpėr libra.

Akrepi

Nė Indi, nė zbulim tė vetvetes. Njė udhėtim spiritual qė mund ‘tju bėjė tė reflektoni pėr kuptimin e thellė tė jetės.

Shigjetari

Nė Venezia, nė gondolat e saj. Njė qytet qė ju ka tėrhequr qysh se keni qenė fėmijė.

Bricjapi

San Francisco, njė qytet ku pėrveē muajit tė mjaltit mund edhe tė transferoheni duke shfrytėzuar ndonjė kontratė pune.

Ujori

Sidney, pėr tė qenė nė kontakt me natyrėn. Njė aktivitet qė e adhuroni ta bėni dhe qė ju relakson pas muajsh tė gjatė pune.

Peshqit

Parisi, qyteti i dashurisė pėr tė jetuar njė muaj mjalti intensiv nėn romantizmin, pasionin dhe shoqėrinė e partnerit.

360grade.al
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2019, 09:36   #235
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,126
Thanks: 0
Thanked 709 Times in 587 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 3 shenjat me te sinqerta dhe 3 shenjat dy fytyreshe

Famėkeqja “Hėna e Plotė” qė sjell vetėm ndarje e tradhti; Si t’ia hidhni paq kėtij fenomeni pa ju thyer zemra

Hėnat e plota janė ‘famėkeqe’ e thuhet e besohet se i bėjnė njerėzit tejet emocional! Pėr shkak tė kėsaj, Hėna e Plotė ėshtė gjithashtu pėrfaqėsuese e “ndarjeve” nė astrologji, duke pėrfshirė tradhtitė, zėnkat dhe prishjen e njė lidhjeje.

Sidoqoftė, ky mit nuk mund tė jetė mė larg nga e vėrteta. Hėna pėrfaqėson tė vėrtetėn tonė, emocionet e pakamufluara dhe na lejon tė bėjmė njė zhytje tė thellė brenda vetes ! Gjatė kėsaj periudhe njerėzit flasin pa filtra dhe gjithēka nxjerrin nga goja, u buron nga zemra. Nėse ka njė hendek midis njė ēifti, ata duhet tė komunikojnė e tė gjejnė rrėnjėt e problemit, sepse natėn e Hėnės sė Plotė tė gjithė e kanė mė tė lehtė tė shprehen. Tė vėrtetat shpalosen natyrshėm, por nė kėtė kohė, ne mund tė ndiejmė gjithashtu njė presion ! Mos lejeni qė kjo gjendje tė ndikojė shėndetin tuaj emocional, por pėrpiquni tė kuptoni se termometri kozmik po ju shtyn tė mendoni nė njė mėnyrė tė tillė. T’i jepni fund lidhjeve, t’i thoni gjėrat pa takt e tė lėndoni njerėzit qė doni.

Ky tension ndihet edhe para Hėnės sė plotė, kėshtu qė nėse ju dhe i dashuri keni patur njė zėnkė nga hiēi, tani e dini pse.

Hėnat e plota janė nė tė vėrtetė njė kohė kur njerėzit dėshirojnė tė punojnė nė marrėdhėniet qė qėndrojnė nė fije tė perit. Mos harroni, Hėna shkėlqen mė shumė se kurrė e kjo gjė qė na bėn tė shohim mė qartė situatat dhe njerėzit. Hėna nė astrologji ėshtė lidhet me vetveten dhe atė qė ne nuk mund ta shprehim. Pra, po, Hėnė e Plotė teknikisht shėnon “mbarime” por jo nė mėnyrėn si ne mendojmė. Na ndihmon tė shohim marrėdhėniet nga njė kėndvėshtrim mė i thellė dhe mė i qartė, Hėna i jep fund dramės dhe rrit angazhimet tona. Burimi: Cosmopolitan
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur