Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-09-2018, 20:50   #1
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,405
Thanks: 127
Thanked 164 Times in 124 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
'' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte problem

http://www.gazetatema.net/2018/09/13...ape-ne-shtepi/

Jqa pra dhe nje baxhell e tipit amerikan e botes globalse ku duam te shkojme, ku cifuteria nderkombetare deh politikat e tyre te familjes dhe komb shkaterrimit mbziterojne.

Mos bini ne kurhtin e kesaj kur thote se femrat keqtrajtohen, kjo eshte strategji tipike e feministeve.

Kur fillopn dhe shkon me me shume se 1 apo 2 meSHkuj, nuk eshte problem aS te shkosh me 12 dhe 15 pastaj
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kastrioti1443 pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2018, 21:05   #2
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,656
Thanks: 11,488
Thanked 10,267 Times in 6,209 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 541
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Nė fakt titulli qė i ka vėn gazeta ėshtė abuziv dhe i ulėt.
Ajo nuk thot atė gjė, kush ka dy pare mėnd e kupton qė nuk ėshtė ashtu.

P.s. Ti Kastriot dhe e shan torrė mė torrė gazetėn Tema dhe tėr ditėn atė lexon dhe merr shėmbuj.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2018, 21:14   #3
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 10,960
Thanks: 1,098
Thanked 6,354 Times in 2,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 208
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Shume mire ka thene/shkruar Aulona. Po derra qe as shqip nuk dijne si puna e Kacit, e keqinterpretojne dhe Pastaj shohim neper lajme ngjarje makabre. Kaci vrau te dashuren sepse ish gjysem e virgjer dhe Pastaj ja futi dhe vetes, Lol .
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2018, 21:59   #4
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,982
Thanks: 2,903
Thanked 3,027 Times in 2,012 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

a kesaj gazetares nuk shkon njeri me e gjuajt me bresheri plumbash ke kapinxhiku
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2018, 22:01   #5
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 10,081
Thanks: 8,435
Thanked 5,509 Times in 3,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

as nenshtrim po as liri e madhe me perhap lloj lloj smundjesh verdall lol

sa modern kto gazetaret
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2018, 22:51   #6
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 10,048
Thanks: 8,727
Thanked 4,516 Times in 2,032 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Titulli qė i ka dhėnė gazeta, aq mė tepėr titulli qė i ėshtė dhėnė kėtu rastit, sipas mendimit tim nuk pėrkon fare me pėrgjigjen qė ka dhėnė Aulona.
__________________
Mirėkuptim, tolerancė dhe shumė, shumė dashuri!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gi de Masha pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 08:30   #7
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 684
Thanks: 16
Thanked 200 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
Smokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Who the fuck reads tema anyway?
Tingullon mire ne anglisht
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Smokkie pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 12:35   #8
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,469
Thanks: 3,429
Thanked 385 Times in 299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nė fakt titulli qė i ka vėn gazeta ėshtė abuziv dhe i ulėt.
Ajo nuk thot atė gjė, kush ka dy pare mėnd e kupton qė nuk ėshtė ashtu.

P.s. Ti Kastriot dhe e shan torrė mė torrė gazetėn Tema dhe tėr ditėn atė lexon dhe merr shėmbuj.

Kastrioti, per mendimin tim eshte njeri shume i ndershem dhe idealist. Ai enderron te shohe nje bote pa mekate.

Ja sheshi ja mejdani, ja dhe Ceco Kapedani! Bota eshte si nje supermarket i madh. Ti futesh brenda dhe blen vetem ato ingrediente qe te pelqejne. Kaq e thjeshte. Nese supermarketi eshte i yti atehere ti do te besh me te cfare te doje e bukura zemer. Askush nuk ka te drejte te thoje se pronari duhet te shfarose le te themi letrat higjienike sepse jane satanike. Kush do t'a laje, le t'a laje! Kush do ta fshije le t'a fshije!

Problemi qendron se nje njeri luftarak si Kastrioti, nese nuk lehteson koqet do te shpertheje nga koka. Nje gjeneral i martuar me grua te mire dhe me femije, nga pervoja e tij personale si burre dhe baba do te mendohet shume here perpara se te ngreje armet dhe te qelloje sepse mund te leje shume gra vejusha dhe shume femije jetime. Kush do te marre hakun per ta?

Me dhimbje te madhe, ndersa isha me vajzen dhe motren ne nje butik rrobash te shtrenjta ne Fier, vura re nje emigrant shqiptar, shume i mirembajtur, i veshur me rroba moderne, i qethur me mode dhe me nje arome te lehte parfumi. Perkrah tij nje fshatare e shendoshe, e pa mirembajtur e cila pa turpin me te vogel zgjidhte si e babezitur kepuce, sandalka dhe veshje nga me te bukurat te cilat do te paguheshin me bujarine me te madhe nga ai djalosh i cili me sa dukej sapo ishte fejuar me te. Doja t'i ulerija ne fytyre dhe t'a ndergjegjesoja per gafen e madhe qe po bente. Ne syrin e asaj femre vezullonte dinakeria, budallalleku dhe kurveria. Te deziluziunuar nga Perendimi shume emigrante shqiptare kthehen ne Shqiperi per t'u martuar me disa maloke e fshatarka te cilat mund te kene shkuar me dhjetra burra me te vetmin avantazh «bota nuk e di» dhe te lene pas dore nje femer e cila per ceshtje morali eshte ndare nga i dashuri i cili ka qene edhe i pari edhe i fundit i jetes se saj.

Lind pyetja: Eshte me mire, per sy e faqe te martohesh me nje grua «kurve e ndershme» sepse bota nuk e di APO me nje grua e cila ka patur vetem nje burre ne jeten e saj POR bota e di!?

Nje njeri si Kastrioti meriton te kete perkrah nje femer te ndershme e besnike. Puna eshte a eshte ne gjendje ai «to tell who is who»??

Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 12:45   #9
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,140
Thanks: 795
Thanked 432 Times in 269 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Ne asnje moment aty nuk mu duk sikur lexova qe kjo i paska thene qe o burra tradhetoni, se u be deti kos.Keshilla dhe konstatimet e realitetit shqiptar perkunder femrave shqiptare ne pergjithesi mua mu duken me vend aty. Po ne kete shoqeri te deformuar jetojme, s'eshte dhe aq kollaj dhe per ne meshkujt.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ThegreatGatsby pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 12:50   #10
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,469
Thanks: 3,429
Thanked 385 Times in 299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 14:03   #11
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,989
Thanks: 553
Thanked 957 Times in 588 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Per dike qe se di Aulona eshte vajza e te madhit Perlat Musta (Ish portjeri kombetares Shqiptare). Nuk eshte vajze e keqe , pamvarsisht se ne Shqiperi te merresh me showbiz je tere kohes i paragjykuar.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 14:06   #12
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,165
Thanks: 1,268
Thanked 1,266 Times in 801 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Kastrioti, per mendimin tim eshte njeri shume i ndershem dhe idealist. Ai enderron te shohe nje bote pa mekate.

Ja sheshi ja mejdani, ja dhe Ceco Kapedani! Bota eshte si nje supermarket i madh. Ti futesh brenda dhe blen vetem ato ingrediente qe te pelqejne. Kaq e thjeshte. Nese supermarketi eshte i yti atehere ti do te besh me te cfare te doje e bukura zemer. Askush nuk ka te drejte te thoje se pronari duhet te shfarose le te themi letrat higjienike sepse jane satanike. Kush do t'a laje, le t'a laje! Kush do ta fshije le t'a fshije!

Problemi qendron se nje njeri luftarak si Kastrioti, nese nuk lehteson koqet do te shpertheje nga koka. Nje gjeneral i martuar me grua te mire dhe me femije, nga pervoja e tij personale si burre dhe baba do te mendohet shume here perpara se te ngreje armet dhe te qelloje sepse mund te leje shume gra vejusha dhe shume femije jetime. Kush do te marre hakun per ta?

Me dhimbje te madhe, ndersa isha me vajzen dhe motren ne nje butik rrobash te shtrenjta ne Fier, vura re nje emigrant shqiptar, shume i mirembajtur, i veshur me rroba moderne, i qethur me mode dhe me nje arome te lehte parfumi. Perkrah tij nje fshatare e shendoshe, e pa mirembajtur e cila pa turpin me te vogel zgjidhte si e babezitur kepuce, sandalka dhe veshje nga me te bukurat te cilat do te paguheshin me bujarine me te madhe nga ai djalosh i cili me sa dukej sapo ishte fejuar me te. Doja t'i ulerija ne fytyre dhe t'a ndergjegjesoja per gafen e madhe qe po bente. Ne syrin e asaj femre vezullonte dinakeria, budallalleku dhe kurveria. Te deziluziunuar nga Perendimi shume emigrante shqiptare kthehen ne Shqiperi per t'u martuar me disa maloke e fshatarka te cilat mund te kene shkuar me dhjetra burra me te vetmin avantazh «bota nuk e di» dhe te lene pas dore nje femer e cila per ceshtje morali eshte ndare nga i dashuri i cili ka qene edhe i pari edhe i fundit i jetes se saj.

Lind pyetja: Eshte me mire, per sy e faqe te martohesh me nje grua «kurve e ndershme» sepse bota nuk e di APO me nje grua e cila ka patur vetem nje burre ne jeten e saj POR bota e di!?

Nje njeri si Kastrioti meriton te kete perkrah nje femer te ndershme e besnike. Puna eshte a eshte ne gjendje ai «to tell who is who»??

Adea
Njerzit idealist e kan shumė tė vėshtirė tė ambjentohen tė pajtohen me botėn. Kurse idealistė ekstremit tė pamundur aq sa e dėmtojnė edhe veten. Njeriu duhet tė jetė pak 'fleksibile'.

Pėr mendimin tim njė qė ka qenė 'kurvė' sipas peshores shqiptare qė nuk e fsheh tė kaluarėn e sajė besoj se meriton mė shumė respekt se njė dhi e zgjebosur me bishtin pėrpjetė qė mendon se ėshtė mė e mirė se tė gjitha. Edhe sikur tė jetė virgjėreshė. Virgjėria ėshtė disiplinė, biles edhe sakrificė nė kohėt tona. Nėse ajo ruhet pėr tė pėrjetuar aktin e seksit me njeriun qė bie nė dashuri ėshtė kuptimplote. Kurse kur e bėn pėr tė ruajtur normat shoqėrore ėshtė konfirmim dhe jo I ndershėm.

Nė fund tė fundit ka mė shumė rėndėsi njeriu se ēfar ai bėn nė krevat dhe sa herė e bėnė.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 14:18   #13
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,606
Thanks: 7,542
Thanked 5,958 Times in 3,071 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 252
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Une ketu bie dakort me Adean.

te isha beqare do doja nje burre si Kastrioti. ka shume vlera si njeri dhe eshte shume patriot.

po se di nese do me lente te lire dhe te isha une ajo qe zgjedh te miren nga e keqja kam pak problčme me lirine
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 14:22   #14
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 10,960
Thanks: 1,098
Thanked 6,354 Times in 2,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 208
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Ku e shef patriotizmin e tij??? Te rracizmi dhe diskrimini qe u ben rracave te tjera per ti ber qefin vetes se eshte superior?? Ca nuk lexon ketu!!! Dhe ne lidhje me kete teme, nga injoranca e theksume dhe deliri I ‘madheshtise’ nuk arrin te kapi thelbin se per cfare po flet ajo tjetra.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 14:26   #15
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,606
Thanks: 7,542
Thanked 5,958 Times in 3,071 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 252
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Ku e shef patriotizmin e tij??? Te rracizmi dhe diskrimini qe u ben rracave te tjera per ti ber qefin vetes se eshte superior?? Ca nuk lexon ketu!!!
une nuk e shoh si rracist bad. ai shpreh shpesh nje degradim te njerezimit. tani sdo me dite me njeri.. te gjithe shohin vetem materialin dhe jane ok. ai thote qe njerzit duhet te shohin dhe vlera te tjera pervec lekut. une keshtu e shoh te pakten..
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Si Bora pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 15:24   #16
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,656
Thanks: 11,488
Thanked 10,267 Times in 6,209 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 541
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin

Me dhimbje te madhe, ndersa isha me vajzen dhe motren ne nje butik rrobash te shtrenjta ne Fier, vura re nje emigrant shqiptar, shume i mirembajtur, i veshur me rroba moderne, i qethur me mode dhe me nje arome te lehte parfumi. Perkrah tij nje fshatare e shendoshe, e pa mirembajtur e cila pa turpin me te vogel zgjidhte si e babezitur kepuce, sandalka dhe veshje nga me te bukurat te cilat do te paguheshin me bujarine me te madhe nga ai djalosh i cili me sa dukej sapo ishte fejuar me te. Doja t'i ulerija ne fytyre dhe t'a ndergjegjesoja per gafen e madhe qe po bente. Ne syrin e asaj femre vezullonte dinakeria, budallalleku dhe kurveria. Te deziluziunuar nga Perendimi shume emigrante shqiptare kthehen ne Shqiperi per t'u martuar me disa maloke e fshatarka te cilat mund te kene shkuar me dhjetra burra me te vetmin avantazh «bota nuk e di» dhe te lene pas dore nje femer e cila per ceshtje morali eshte ndare nga i dashuri i cili ka qene edhe i pari edhe i fundit i jetes se saj.

Lind pyetja: Eshte me mire, per sy e faqe te martohesh me nje grua «kurve e ndershme» sepse bota nuk e di APO me nje grua e cila ka patur vetem nje burre ne jeten e saj POR bota e di!?
Adea
Fiks kėtė ka thėnė edhe Aulona (gazetarja) nisur nga shkrimi qė kish bėr ndjeksja e saj nė Instagram, duke pasur parasysh njė femėr qė ka dashur dikė dhe pėr njė arsye o pėr njė tjetėr ndahet nga ai dhe mbas kėsaj sipas opinionit kjo femėr duhet tė fusi kokėn nė hale dhe tė rri urtė sepse nga kėtej e mbrapa nuk ėshtė mė e denjė ta jetojė jetėn si gjith tė tjerat.
Por gazeta pėr tė tėrhequr klikime duke i vendosur njė titull bombastik ja ka tjetėrsuar komplet atė qė ka thėnė.
Kastrioti e bie shabllon kėtu (ndoshta pa e lexuar fare) dhe ne pastaj diskutojmė kodra mbas bregut.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 15:25   #17
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,656
Thanks: 11,488
Thanked 10,267 Times in 6,209 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 541
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Une ketu bie dakort me Adean.

te isha beqare do doja nje burre si Kastrioti. ka shume vlera si njeri dhe eshte shume patriot.

po se di nese do me lente te lire dhe te isha une ajo qe zgjedh te miren nga e keqja kam pak problčme me lirine
Ti s'e ke kuptuar fare se ēa ka shkruar Adea.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 15:44   #18
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 10,081
Thanks: 8,435
Thanked 5,509 Times in 3,087 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Por gazeta pėr tė tėrhequr klikime duke i vendosur njė titull bombastik ja ka tjetėrsuar komplet atė qė ka thėnė.
Kastrioti e bie shabllon kėtu (ndoshta pa e lexuar fare) dhe ne pastaj diskutojmė kodra mbas bregut.
Ku dime ne se ca bejne gazetat atje ...rremuj e gjall lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 16:46   #19
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 11,824
Thanks: 8,906
Thanked 4,631 Times in 2,879 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 282
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
Une ketu bie dakort me Adean.

te isha beqare do doja nje burre si Kastrioti. ka shume vlera si njeri dhe eshte shume patriot.

po se di nese do me lente te lire dhe te isha une ajo qe zgjedh te miren nga e keqja kam pak problčme me lirine
Dhe une mendoj qe Kastrioti te don ne kafaz
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 16:55   #20
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,469
Thanks: 3,429
Thanked 385 Times in 299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: '' Gazetarja'' Shqiptare i thote vajzave '' tradhetoni'' se nuk eshte pr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Njerzit idealist e kan shumė tė vėshtirė tė ambjentohen tė pajtohen me botėn. Kurse idealistė ekstremit tė pamundur aq sa e dėmtojnė edhe veten. Njeriu duhet tė jetė pak 'fleksibile'.

Pėr mendimin tim njė qė ka qenė 'kurvė' sipas peshores shqiptare qė nuk e fsheh tė kaluarėn e sajė besoj se meriton mė shumė respekt se njė dhi e zgjebosur me bishtin pėrpjetė qė mendon se ėshtė mė e mirė se tė gjitha. Edhe sikur tė jetė virgjėreshė. Virgjėria ėshtė disiplinė, biles edhe sakrificė nė kohėt tona. Nėse ajo ruhet pėr tė pėrjetuar aktin e seksit me njeriun qė bie nė dashuri ėshtė kuptimplote. Kurse kur e bėn pėr tė ruajtur normat shoqėrore ėshtė konfirmim dhe jo I ndershėm.

Nė fund tė fundit ka mė shumė rėndėsi njeriu se ēfar ai bėn nė krevat dhe sa herė e bėnė.
Jam shume dakort me kete postim Beu-Shpata.

I vetmi detaj qe ke harruar ketu Beu eshte se disa njerez jane aq te shpifur, aq te shemtuar, sa edhe majmuni do te ikte me vrap nga tmerri po t'i shihte. Ne kete rast virgjeria nuk eshte disipline apo ruajtje nderi familjar apo edhe ruajtje e normave dhe kodeve te pashkruara civile te shoqerise. Thene thjeshte e qarte: ka te virgjer te pavullnetshem sepse jane trup e shpirt te shemtuar.
Gjynah qe llogjiken e kane te forte. Por i Madhi Zot nese te jep dicka te merr nje tjeter. Llogjiken dhe futjen e thikes nga mbrapa ua ka dhene per te mos i lene komplet te cunguar. Por u ka marre cdo mundesi lulezimi fizik dhe shpirteror qe ata te dine mire vendin qe u takon.

Ja si thua ti ?

Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Adea pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur