Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-09-2018, 15:39   #41
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 12,034
Thanks: 9,583
Thanked 6,139 Times in 3,500 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dembelizmi dhe servilizmi.

Emigrimi tani per tani eshte alternativa me e mire . Prandaj shumica e kan zgjedhur si opsion.
Po ka kontribuar dhe ne fatkeqesine ne vend ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 18:11   #42
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dembelizmi dhe servilizmi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Po ēfare, ku shkon servilizmi me dembeli? Qashtu dembel as ne shkallen e pare nuk ngjitet
me kete fjali u ke rrezu komplet temen, por keta perseri vazhdojne te komentojne


p.s. jane bere si te Opinioni i fevzbythziut
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 15-09-2018, 00:48   #43
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 7,526
Thanks: 3,119
Thanked 3,364 Times in 2,266 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dembelizmi dhe servilizmi.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Besoj do tė mė falėsh par nėse fillimisht e sjell kuptimin e fjalės " servil". ( E bėj kėtė se kam hasur shpesh nėpėr postime nga njerėz tė ndryshėm t'i pėrdorin gabimisht kuptimet e fjalėve,sidomos tė atyre me prejardhje tė huaj )

SERVIL m. sh. keq.
Njeri pa karakter qė u pėrulet orė e ēast e
u bėn lajka mė tė fuqishmėve pėr t'u hyrė nė qejf e pėr tė pasur pėrfitime
vetjake; * puthador.

* tash nė vend tė fjalės puthador, mė shpesh po pėrdorėt njė fjalė tjerė...

A qetash e kuptova pse nuk japin ne forum me lajka demek kush jep lajka eshte servil qashtu i bie perkthimi

jo, nuk paskan faj belivalla
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur