Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-06-2018, 22:33   #1
Rrjeti
Super Anėtar
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 291
Thanks: 49
Thanked 181 Times in 101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
"Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit e Prishtinės

Ky ėshtė aleati natyror i Shqiptarėve....

Erdogani tė ftuarit special tė tij,Vuēiqit: Miliarda Serbisė,pavarėsisht nėse i pengon dikujtė

Edhe pse gassjellėsi TANAP i cili do tė transportojė gas nga Azerbejxhani pėrmes Gruzisė dhe Turqisė nė vendet europiane si Italia dhe Shqipėria,dhe pak ose aspak nė Serbi,nė Eskisheher tė Turqisė nė hapjen solemne tė kėtij gassjellėsi nuk ėshtė ftuar asnjėri nga udhėheqėsit as ai nga Kosova as ai nga Shqipėria por si i ftuar special ėshtė ftuar presidenti serb Aleksandar Vuēiq.

Kujt po i bėhet vonė pėr mosftesėn,por kjo tregon edhe njėhere mė shumė pėr raportet speciale qė Turqia mbanė me Serbinė,ashtu sikur ka mbajtur gjithmonė.Edhe pėrkundėr pretendimit tė njė pjese tė shqiptarėve tė dezinformuar se Turqia na qenkėsh mik i shqiptarėve!
Miqėsia dėshmohet me vepėra.E mu kėtė po e dėshmon Turqia e Erdoganit pėr Serbinė e jo pėr shqiptarėt e mjerė tė cilėt besojnė nė gjithėēka pos nė vetveten.
Pėr kėtė gjithnjė e mė shumė po e dėshmojnė veprimet dhe deklarimet konkrete tė Turqisė kundrejt Serbisė.
Ishte kohė mė parė Erdogani nė Serbi dhe solli me vete ekipe tė tėra investuesish nė ekonominė serbe.Lidhja speciale u rrit.Ajo u betonua edhe kėsaj here kurė Vuēiqi po qėndron nė Eskishehir me ftesė speciale tė presidentit turk Erdogan.

Vuēiq edhe kėsaj here nuk e fshehu dot gėzimin e tij dhe foli fjalė tė mėdha pėr Erdoganin ,mikun e Serbisė:”Prezenca ime kėtu sot paraqet njė konfirmim tė ri dhe shumė tė dukshėm tė marrėdhėnieve tė suksesshme bilaterale midis Serbisė dhe Turqisė, tė cilat kontribuojnė si pėr pėrparimin e dy vendeve tona dhe rajonin e Ballkanit Perėndimor”, tha Presidenti serb nė fjalimin e tij.
Dhe vazhdon prsidenti serb ,Vuēiq i mrekulluar dukshėm me Erdoganin e thotė:”Ne e admirojmė mėnyrėn se si Presidenti Erdogan ka bėrė gjėra tė caktuara pėr popullin e tij dhe vendin e tij. Nėn udhėheqjen tuaj, Turqia do tė ketė jo vetėm marrėdhėnie tė mira me Azerbajxhanin, por edhe me Serbinė”.
“Unė dua tė kem marrėdhėniet mė tė mira me Turqinė,” ka thėnė Vuēiq,nė fund.

Tė gjithė kėtij lavdi nga kolegu dhe miku i tij serb Vuēiq ,nuk i ka mbetur borxh presidenti i Turqisė Erdogan i cili ka porositur me kėtė rast se “qėllimi i vendit tė tij pėr shkėmbimin me Serbinė ėshtė me vlerė pesė miliardė dollarė dhe puna e pėrbashkėt pėr forcimin e stabilitetit dhe paqes nė Ballkan, pavarėsisht nga ata kujt i pengon kjo.”

Nuk e di kujt i pengon kjo,por presidenti turk ėshtė i qartė,ai do ta ngrisė bashkėpunimin nė miliarda dollarė dhe aq i bėnė kujt do ti pengonte kjo.Sigurisht do ti pengonte kjo atyre qė shtiren si antiserb tė ashpėr e pro turq tė mėdhenj!!Sikur, kjo qė po bėnė Erdogani i tyre i ka lėnė pakėz pa material pėr tė sulmuar tė tjerėt !!Kshyr ēudinė ti./Xh.Arifi.Proinformacion.com
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rrjeti pėlqehet nga
i vjetėr 13-06-2018, 01:59   #2
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,753
Thanks: 4,748
Thanked 1,367 Times in 753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Tani kane nderruar interresat turke, per here te pare turqia po i largohet gjermanise dhe amerikes si aleate dhe po i afrohet rusise, si rrjedhoje serbise.
Kur kosova dhe shqiperia jane haptas me ameriken te dy Erdogan dhe Putini jane haptas armiq te amerikes. Serbia shikohet si nje aleate besnike heroike qe iu perball bombardimeve amerikane, me pak fjale fat leshi fati i shqiptarve.
Edhe na masakrojn, edhe na degjenerojn, dhe rrespekti mungon ndaj nesh, do ngelim vetem. Paranoja e Eneverit ishte me vend, ai dita dites vjen e duket gjenial. Nuk kemi shok as miq, bar duhet te hajm e mos tja shtrijm doren kujt.
Enveri kishte burrni te pakten, vended e botes i luteshin per miqesi ai rrefuzonte, sot na shikojm si njerz komb kot. Ishim me bark bosh por dukeshim arrogant mendjemdhenj te pakten.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 24-06-2018, 18:12   #3
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,675
Thanks: 159
Thanked 245 Times in 184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Tani kane nderruar interresat turke, per here te pare turqia po i largohet gjermanise dhe amerikes si aleate dhe po i afrohet rusise, si rrjedhoje serbise.
Kur kosova dhe shqiperia jane haptas me ameriken te dy Erdogan dhe Putini jane haptas armiq te amerikes. Serbia shikohet si nje aleate besnike heroike qe iu perball bombardimeve amerikane, me pak fjale fat leshi fati i shqiptarve.
Edhe na masakrojn, edhe na degjenerojn, dhe rrespekti mungon ndaj nesh, do ngelim vetem. Paranoja e Eneverit ishte me vend, ai dita dites vjen e duket gjenial. Nuk kemi shok as miq, bar duhet te hajm e mos tja shtrijm doren kujt.
Enveri kishte burrni te pakten, vended e botes i luteshin per miqesi ai rrefuzonte, sot na shikojm si njerz komb kot. Ishim me bark bosh por dukeshim arrogant mendjemdhenj te pakten.
Nuk ka lidhje fare kjo qe thua ti, ne asnje pike.

Turqia nuk perfaqeohet nga Erdogani jet e mot dhe me beso ne nje pike, ansje shtet ne bote nuk respektohet nese nuk ka ushtri te fuqishem dhe diplomaci aktive.

Shqiptaret mund te respektohen si individe, sepse ja kane friken, por nuk mund te respektohen si shtet, kur nuk kane keto te dyja.

Sa per artikullin me lart, eshte artikull idiot i shkruar nga nje arnaut pseudo europian qe ka mesuar te beje gazetarin, IQ e ulet dhe tiupike arnautce qe gabimet i shikojne tek te tjeret dhe jo tek vetja.

Me vjen keq qe edhe i jepet like ketij artikulli, kjo tregon qe edhe ata qe mbahen si mendimtare, nuk jane te tille.

Arnautet kujtojne se Turqia duhet ti mbaje me buke... ec e meri vesh. Turqia ka plot halle te vetat.

1) Gazsjellesi TAP ne Turqi eshte inaguaruar me kohe dhe nuk ka qene vucci atje. Sa er keto idiotlliqet kush ftohet edhe kuish nuk ftohet, Rama e ka takuar nja 40 here Erdoganin dhe ka qene i ftuar disa here ne festimet e tij personale. Qe ketu e ka gabim ku. Por ca rendesi ka sa here ftohet rama apo serbi, per mua kjo eshte e parendesishme.

Sa e sa here shqiptaret takojne politikanet amerikane dhe europiane, por invesimet kryesore BE-ja i ka ne serbi dhe jo shqiperi.


2) Ky flet per Xhamine e Tiranes.... ky pseudo gazetar harro se xhamine e ka kerkuar vet komuniteti mysliman i shqiperise dhe nuk ja ka ndertuar njeri me zor.... 95% e zhamive ne shqiperi jane bere nga organizata arabe, miqet e amerikaneve.

3) Ky flet me '' milaiardat e turqise ne serbi''. Ky injorant duhet te dije 2 gjera, qe deri para 7 vitesh Turqia me serbine nuk kishin fare mardhenie diplomatike, dhe se nga investimet e jashte te kryera ne serbi, TURQIA NUK ESHTE AS NGA 7 INVESTITORET KRYESORE.... Pse keta byth..ira gazetare pseudo europiane, nuk merren me investimet qindra miliarda euro te BE-se ne serbi dhe merren me investime shume here me te vogla turke atje???

4) Ky pseudo gazetar duhet te dije, qe kane ardhur 3 here delagacione masive me biznesemene nga turqia, shume prej te cileve shqiptare dhe nuk kane marr fare akses ne shqiperi.... biles ishte plani qe te rihapej fabrika e madhe tekstile ne Berat ku do punesoheshin 8,000 veta dhe nuk u be.

5) edhe 1 pyetje kam une??? sa miliona dillare jane investimet amerikane ne shqiperi dhe sa jane ne serbi??? beni jnje heitim dhe do e kuptoni.


Gjermanet hapen nje fabrike 120 milione euro ne serbi para 2 ditesh.

Shqiptaret duhet te kuptojne se nuk i mban njeri me buke, dhe askush nuk i ka borxhe.

Dhe kur te vjen tjetri me 600 biznesmene, dhe ti nuk u jep hapsire, nuk ka sesi ta kete fajin erodgani.

Ka pa fund biznesmene shume te fuqishem shqiptare ne turqi, dhe investimet nga ata ne shqiperi mudn te ishin edhe 10 miliarde euro po te donin politikanet shqiptare.

Jua siguroj une kete gje.


Edhe nje gje te fundit: Serbia rivendos mardheniet politike me turqine dhe fillon shkembime tregtare..... Shqiperia kishte 300 milione euro shekbime tregtare me Rusine, me se shumti prodhime shqiptare drejt Rurise.

Rama drogaxhiu duke qene se eshte zar, u be pjese e saksioneve ekonomike ndaj Rusise ne 2015, dhe shqiperia humbi qindra miliona euro fitime.... FYROM-i nuk e beri dhe si argument dha humbjen e fermereve te ketij shteti..

Mire kaq, por behen edhe deklarata kunder rusise sa e sa here, ne vend qe te thithen qindra mijra turiste ruse qe jane edhe njerez qe harxhojne.

Ja pra beni krahasimin, midis politikaneve shqipfoles, edhe atyre serb ne keto pune, dhe beni krahasim sesa ndryshe jane mentalitetet dhe patriotizmi.

Kaq kisha, nderkohe ju sa te mundni, puthjani bythen amerikes dhe beni shrike ne gazeta.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kastrioti1443 : 24-06-2018 nė 18:18
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2018, 20:05   #4
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,273
Thanks: 8
Thanked 148 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

djema, mos u nxitoni ne gjykime
ligji shqiptar per investimet e huaja eshte shume liberal dhe bashkohor
mendoj se tjeter kund fle flepuri per investimet e pakta ne shqiperi dhe kosove
mendoj se jane disa faktore qe ndodh kjo gje
1) klase politike qe ballafaqohet dobet ne bisedime me palen e huaj
2) imazhi negativ qe ata kane per neve dhe qe fatkeqesisht, perforcohet nga klasa politike dhe administrata shqiptare
3) rremujat qe ndodhin tek ne herpashere, gje qe i frenon ata
4) burokracite dhe abuzimet qe hasin ata gjate investimit
etj, etj,
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pjer Thomas pėlqehet nga
i vjetėr 17-08-2018, 20:25   #5
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,488
Thanks: 1,138
Thanked 670 Times in 422 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Serbise dollaret, shqiptareve aret
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 18-08-2018, 13:56   #6
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,155
Thanks: 665
Thanked 503 Times in 354 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

O shqipe!
Pse ju mbetet meraku per investime turke,doni qe motrat dhe nenat tua te qepin brek e corap per 150-200 euro ne muaj per turqit,plus qeveria te jap beneficione "investitorit".
Kjo eshte ajo qe ka ndodh me investimet turke ne Srbi,sa per TANAP,keto jan perralla te Vucic e Erdogan!!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:14   #7
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,155
Thanks: 665
Thanked 503 Times in 354 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Nuk ka lidhje fare kjo qe thua ti, ne asnje pike.

Turqia nuk perfaqeohet nga Erdogani jet e mot dhe me beso ne nje pike, ansje shtet ne bote nuk respektohet nese nuk ka ushtri te fuqishem dhe diplomaci aktive.

Shqiptaret mund te respektohen si individe, sepse ja kane friken, por nuk mund te respektohen si shtet, kur nuk kane keto te dyja.

Sa per artikullin me lart, eshte artikull idiot i shkruar nga nje arnaut pseudo europian qe ka mesuar te beje gazetarin, IQ e ulet dhe tiupike arnautce qe gabimet i shikojne tek te tjeret dhe jo tek vetja.

Me vjen keq qe edhe i jepet like ketij artikulli, kjo tregon qe edhe ata qe mbahen si mendimtare, nuk jane te tille.

Arnautet kujtojne se Turqia duhet ti mbaje me buke... ec e meri vesh. Turqia ka plot halle te vetat.

1) Gazsjellesi TAP ne Turqi eshte inaguaruar me kohe dhe nuk ka qene vucci atje. Sa er keto idiotlliqet kush ftohet edhe kuish nuk ftohet, Rama e ka takuar nja 40 here Erdoganin dhe ka qene i ftuar disa here ne festimet e tij personale. Qe ketu e ka gabim ku. Por ca rendesi ka sa here ftohet rama apo serbi, per mua kjo eshte e parendesishme.

Sa e sa here shqiptaret takojne politikanet amerikane dhe europiane, por invesimet kryesore BE-ja i ka ne serbi dhe jo shqiperi.


2) Ky flet per Xhamine e Tiranes.... ky pseudo gazetar harro se xhamine e ka kerkuar vet komuniteti mysliman i shqiperise dhe nuk ja ka ndertuar njeri me zor.... 95% e zhamive ne shqiperi jane bere nga organizata arabe, miqet e amerikaneve.

3) Ky flet me '' milaiardat e turqise ne serbi''. Ky injorant duhet te dije 2 gjera, qe deri para 7 vitesh Turqia me serbine nuk kishin fare mardhenie diplomatike, dhe se nga investimet e jashte te kryera ne serbi, TURQIA NUK ESHTE AS NGA 7 INVESTITORET KRYESORE.... Pse keta byth..ira gazetare pseudo europiane, nuk merren me investimet qindra miliarda euro te BE-se ne serbi dhe merren me investime shume here me te vogla turke atje???

4) Ky pseudo gazetar duhet te dije, qe kane ardhur 3 here delagacione masive me biznesemene nga turqia, shume prej te cileve shqiptare dhe nuk kane marr fare akses ne shqiperi.... biles ishte plani qe te rihapej fabrika e madhe tekstile ne Berat ku do punesoheshin 8,000 veta dhe nuk u be.

5) edhe 1 pyetje kam une??? sa miliona dillare jane investimet amerikane ne shqiperi dhe sa jane ne serbi??? beni jnje heitim dhe do e kuptoni.


Gjermanet hapen nje fabrike 120 milione euro ne serbi para 2 ditesh.

Shqiptaret duhet te kuptojne se nuk i mban njeri me buke, dhe askush nuk i ka borxhe.

Dhe kur te vjen tjetri me 600 biznesmene, dhe ti nuk u jep hapsire, nuk ka sesi ta kete fajin erodgani.

Ka pa fund biznesmene shume te fuqishem shqiptare ne turqi, dhe investimet nga ata ne shqiperi mudn te ishin edhe 10 miliarde euro po te donin politikanet shqiptare.

Jua siguroj une kete gje.


Edhe nje gje te fundit: Serbia rivendos mardheniet politike me turqine dhe fillon shkembime tregtare..... Shqiperia kishte 300 milione euro shekbime tregtare me Rusine, me se shumti prodhime shqiptare drejt Rurise.

Rama drogaxhiu duke qene se eshte zar, u be pjese e saksioneve ekonomike ndaj Rusise ne 2015, dhe shqiperia humbi qindra miliona euro fitime.... FYROM-i nuk e beri dhe si argument dha humbjen e fermereve te ketij shteti..

Mire kaq, por behen edhe deklarata kunder rusise sa e sa here, ne vend qe te thithen qindra mijra turiste ruse qe jane edhe njerez qe harxhojne.

Ja pra beni krahasimin, midis politikaneve shqipfoles, edhe atyre serb ne keto pune, dhe beni krahasim sesa ndryshe jane mentalitetet dhe patriotizmi.

Kaq kisha, nderkohe ju sa te mundni, puthjani bythen amerikes dhe beni shrike ne gazeta.
E ctu dogj zemra ty per at rusi&Putin te shkret!!
Ore, vertet ti beson ne export shqiptar ne rusi?!
Alooo!perveq pemeve dhe perimeve cfar mund ti afroj shqiperia rusve?
Shqiperia nuk eshte turqi e as Holand qe te konkuroj per prodhime bujqesore ne rusi!!
Sasia dhe transporti jan faktor jo te favorshem per ne tregun rus!!
Serbet kan mardhenje te skelqyeshme me ruset(ashtu si ti deshiron per shqiprin)jan prodhues me te mdhej dhe kan pozit me te mire per transprt por cdo muaj i kthehen kontigjen te ter prodhimesh nga rusia me pretxte te ndryshme(keto dite ju kthyen mijra tonelata kajsi dhe pjeshka)!!!
Sa pr turist rus sa me pak aq me mire,ku shkojne ata ikin te tjeret,shqiperis i mjaftojn shqiptaret dhe perendimoret!!!!!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2018, 10:54   #8
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 884
Thanks: 34
Thanked 78 Times in 52 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Fati i Turqisė, gjithmonė tė kritikohet nga Shqiptarėt.

Nėse investon tek ne, kėrkojmė haraq, shajmė deri nė fund, e pastaj kur shkojnė tek shtetet fqinj pėr tė njejtat investime, thuhet ''ku mbeti vėllazėria''.

Nėse investojnė ne Serbi, atėher ''kėta janė bashkė kundėr Shqiptarėve''. Serbisė investime, neve xhami, a nuk e dinė se shumė asete tė Kosovės qe moti janė blerė nga biznismenet turk.

Turqia e ka interesat e veta shtetėrore dhe ekonomike. As Shqipėria e as Kosova, madje as Serbia e Greqia nuk mund tė shesin mend Turqisė nė kėtė sferė sepse ėshtė shtet i fortė ekonomikisht.

Ne mendojmė se edhe Evropa, edhe SHBA'tė e edhe Turqia duhet na falin paratė. Nuk na kanė borxh pėr kėtė, siq thotė anėtari Kastriot 1443. Cfarė mundėsi ofrojmė ne pėr ta? Haraq? Ryshfet? Serbia si Serbi vendosi qė tė lirojė kompanitė turke 5 vjet nga tatimi nėse investojnė nė Serbi, e na cka jemi duke bėrė? Veq i djegim flamujt e Turqisė. E pastaj, prap kritikojmė Turqinė.

Nė anėn tjetėr ushtarakėt Shqiptar (nga Shqipėria dhe Kosova) trajnohen nga ushtarakėt Turk. Agjentėt nga Agjencia Kosovare pėr Intelegjencė trajnohen nga MIT'i Turk.

Do tė ishte mirė t'i mbajmė marrėdhėniet tona tė mira edhe nė aspektin ekonomik.
__________________
Mos e shikoni gjeografia e biologjia, shkenca e Shqiptarit ėshtė Shqiptarologjia
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i COB pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2018, 20:35   #9
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,675
Thanks: 159
Thanked 245 Times in 184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
E ctu dogj zemra ty per at rusi&Putin te shkret!!
Ore, vertet ti beson ne export shqiptar ne rusi?!
Alooo!perveq pemeve dhe perimeve cfar mund ti afroj shqiperia rusve?
Shqiperia nuk eshte turqi e as Holand qe te konkuroj per prodhime bujqesore ne rusi!!
Sasia dhe transporti jan faktor jo te favorshem per ne tregun rus!!
Serbet kan mardhenje te skelqyeshme me ruset(ashtu si ti deshiron per shqiprin)jan prodhues me te mdhej dhe kan pozit me te mire per transprt por cdo muaj i kthehen kontigjen te ter prodhimesh nga rusia me pretxte te ndryshme(keto dite ju kthyen mijra tonelata kajsi dhe pjeshka)!!!
Sa pr turist rus sa me pak aq me mire,ku shkojne ata ikin te tjeret,shqiperis i mjaftojn shqiptaret dhe perendimoret!!!!!
O mjeshter kot me te pyet, nga je me prejardhje dhe cfare moshe ke?

Fermeret shqiptare perpara sanksioneve conin me tonelata te tera fruta dhe perime dhe nuk ishte kthyer asnje.

Sasite po shtiheshin dhe me llogaritje ekonomike Shqiperise i mungojne sot 300 milione euro nga boshellku me tregtine qe duhet te ishte me rusine.

Rusia nuk pjerdh per Shqiperine, por jane fermeret shqiptare qe ju duhet tregu rus , o mjeshter.

Sa per ket ceshtjen e turizmit, e shof qe nuk merrke vesh fare, sepse vendet qe kane resorte te mire organizuara mezi i presin ruset, sepse jane klinete te rregullt, nuk besoj qe ti je me i zgjuar.

Une dua me mire ruse sesa derra anglez dhe pordhac tek vetullsh italiane ne Shqiperi, por kjo eshte preference e imja, gjithsesi.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-09-2018, 20:41   #10
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,675
Thanks: 159
Thanked 245 Times in 184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Kastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyerKastrioti1443 ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga COB Shiko postimin
Fati i Turqisė, gjithmonė tė kritikohet nga Shqiptarėt.

Nėse investon tek ne, kėrkojmė haraq, shajmė deri nė fund, e pastaj kur shkojnė tek shtetet fqinj pėr tė njejtat investime, thuhet ''ku mbeti vėllazėria''.

Nėse investojnė ne Serbi, atėher ''kėta janė bashkė kundėr Shqiptarėve''. Serbisė investime, neve xhami, a nuk e dinė se shumė asete tė Kosovės qe moti janė blerė nga biznismenet turk.

Turqia e ka interesat e veta shtetėrore dhe ekonomike. As Shqipėria e as Kosova, madje as Serbia e Greqia nuk mund tė shesin mend Turqisė nė kėtė sferė sepse ėshtė shtet i fortė ekonomikisht.

Ne mendojmė se edhe Evropa, edhe SHBA'tė e edhe Turqia duhet na falin paratė. Nuk na kanė borxh pėr kėtė, siq thotė anėtari Kastriot 1443. Cfarė mundėsi ofrojmė ne pėr ta? Haraq? Ryshfet? Serbia si Serbi vendosi qė tė lirojė kompanitė turke 5 vjet nga tatimi nėse investojnė nė Serbi, e na cka jemi duke bėrė? Veq i djegim flamujt e Turqisė. E pastaj, prap kritikojmė Turqinė.

Nė anėn tjetėr ushtarakėt Shqiptar (nga Shqipėria dhe Kosova) trajnohen nga ushtarakėt Turk. Agjentėt nga Agjencia Kosovare pėr Intelegjencė trajnohen nga MIT'i Turk.

Do tė ishte mirė t'i mbajmė marrėdhėniet tona tė mira edhe nė aspektin ekonomik.
Sepse shqiptaret jane injorante qe nuk dine historine e tyre.

Nuk ke cka pret nga nje komb qe ngaterron Turqine me Perandorine Osmane dhe per shkak te komplekseve te veta e paraqet periudhen Osmane thjesht si '' sundim'' kur ne krue te asaj perandorie qendronte nje administrate me minra ne mos qindra mijra shqiptare.

Nje komb qe ka shpik mitin e ''gjuhes shqipe '' dhe qe e paska ndaluar perandoria osmane, kur shqiptaret as qe ja kishin idene se cfare ishte gjuha shqipe e shkruar, sepse as qe ekzisonte ku koncept ne mendje.

Nje popull qe luften qe bene princat shqiptare ne mesjete ne ne krye Skenderbeun ( qe ishte ortodoks) e ngaterrojne me ate degjenrim qe perfaqeson perendimi dhe bota perendimore sot.

nje popul qe thote qe nuk ka shkolla per shqiptaret ne Turqi ( kur ansje qeveri shqiptare nuk ka bere minimumin e kerkese per hapjen e shkolla shqipe ) dhe nderkohe shteti turk ka vite qe ka fut si gjuhe me zgjedhje ne 8 vjecare dhe gjimnaz gjuhen shqipe.

Nje popull qe nuk ka te qarte historine e vet, mos prit te jete i qarte edhe ne mardheniet me turqine republikane.

E vemtja gje qe dine te bejne keta eshte te puthin bythen e psikopatit Bill Klinton dhe tja mbajne ne goj cifuteve te amerikes.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kastrioti1443 pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2018, 22:00   #11
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 3,057
Thanks: 1,624
Thanked 1,385 Times in 916 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Sepse shqiptaret jane injorante qe nuk dine historine e tyre.

Nuk ke cka pret nga nje komb qe ngaterron Turqine me Perandorine Osmane dhe per shkak te komplekseve te veta e paraqet periudhen Osmane thjesht si '' sundim'' kur ne krue te asaj perandorie qendronte nje administrate me minra ne mos qindra mijra shqiptare.

Nje komb qe ka shpik mitin e ''gjuhes shqipe '' dhe qe e paska ndaluar perandoria osmane, kur shqiptaret as qe ja kishin idene se cfare ishte gjuha shqipe e shkruar, sepse as qe ekzisonte ku koncept ne mendje.

Nje popull qe luften qe bene princat shqiptare ne mesjete ne ne krye Skenderbeun ( qe ishte ortodoks) e ngaterrojne me ate degjenrim qe perfaqeson perendimi dhe bota perendimore sot.

nje popul qe thote qe nuk ka shkolla per shqiptaret ne Turqi ( kur ansje qeveri shqiptare nuk ka bere minimumin e kerkese per hapjen e shkolla shqipe ) dhe nderkohe shteti turk ka vite qe ka fut si gjuhe me zgjedhje ne 8 vjecare dhe gjimnaz gjuhen shqipe.

Nje popull qe nuk ka te qarte historine e vet, mos prit te jete i qarte edhe ne mardheniet me turqine republikane.

E vemtja gje qe dine te bejne keta eshte te puthin bythen e psikopatit Bill Klinton dhe tja mbajne ne goj cifuteve te amerikes.
Ti ngaterron 500 vjet histori ne pese rreshta.
Shqipja eshte e vetmja gjuhe indoeuropiane perdorimi i seciles eshte ndaluar me dekret Perandorak, me Ferman te Sulltanit. Nuk eshte nje mit por nje fakt historik.
Dhe e dyta, shqiptaret e dinin cfare ishte koncepti i shkrimit te gjuhes Shqipe:
Vangjel Meksi
Citim:
Vangjel Meksi (1770–1821) was an Albanian physician, writer, and translator. One-time personal physician to Ali Pasha, the 19th-century Albanian ruler of the Pashalik of Yanina, Meksi produced the first translation of the New Testament into Albanian with the help and sponsorship of the British and Foreign Bible Society (BFBS).
Meksi did not live to see the 1827 publication of his translation of the New Testament; he had died a bachelor six years earlier, at the age of about 51.[9] The first publication of a Bible translation from Greek to a modern Balkanic language,[19] it ran to 2,000 copies, a huge number for the time.[16] It preceded the modern Bulgarian version by two years and the Romanian translation by twenty.[20]

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 13-09-2018 nė 22:02
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2018, 23:35   #12
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,197
Thanks: 13
Thanked 611 Times in 389 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Nuk ke cka pret nga nje komb qe ngaterron Turqine me Perandorine Osmane dhe per shkak te komplekseve te veta e paraqet periudhen Osmane thjesht si '' sundim'' kur ne krue te asaj perandorie qendronte nje administrate me minra ne mos qindra mijra shqiptare.
Cka ka lidhje sa shqiptar ishin ne administraten osmane,kur cdo levizje shqiptare shuhej me dhune nga Stambolli...me dhune u rrenuan vilajetet shqiptare te Janines,Shkodres,u shua me dhune Lidhja e Prizrenit,tere toka shqiptare formalisht ishte prone e Sulltanit dhe munde tja jipte besnikeve te tij,e milon gjera te tjera...si i thuhet gjendjes kur kur nuk je sovran ne vendin tend dhe urdherat vijne nga Stambolli ... te sundon,je i sunduar.
Citim:
Nje komb qe ka shpik mitin e ''gjuhes shqipe '' dhe qe e paska ndaluar perandoria osmane, kur shqiptaret as qe ja kishin idene se cfare ishte gjuha shqipe e shkruar, sepse as qe ekzisonte ku koncept ne mendje.
Tani don te na thuash,qe shqiptaret e kane shpik mitin mbi gjuhen shqipe si te tille,apo e kane shpik mitin mbi ndalimin e gjuhes shqipe ne Perandorine Osmane ?! ... shkruaj me qarte.
Si nuk e ka ndaluar gjuhen shqipe P.O,po ja nje shembull banal nga historia : Daut Borici perpilon abetaren shqip me 1861 per ta futur ne sistemin arsimor ne rrethin e Shkodres,edhe ate me alfabetin arab.Kerkoi leje zyrtare nga Porta e Larte dhe jo vetem qe u refuzua,por edhe u internua thelle ne Turqi per veprimtarine e tij qe te futet shqipja ne shkollat atehere te nivelit Ruzhdije...kerkoi zyrtarisht kete deri sa vdiq,nuk ju lejua.
Dmth paska pasur koncept ne mendje dikush per gjuhen shqipe te shkruar,si zotri Borici.
Mos te hyme me thelle,se ti shkruan percart...pse Naim Frasheri nga 15 vepra qe i shkroi ne gjuhen shqipe dhe i dedikoheshin arsimit shqip,asnjerin nuk guxoi ta botoj ne Stamboll,madje as me pseudonim,por te gjitha i botoi ne Bukuresht ?
Citim:
Nje popull qe luften qe bene princat shqiptare ne mesjete ne ne krye Skenderbeun ( qe ishte ortodoks) e ngaterrojne me ate degjenrim qe perfaqeson perendimi dhe bota perendimore sot
Si mundet nje Ortodoks (sic.Skenderbeu) te varroset ne nje kishe Katolike te Lezhes ?!
Citim:
E vemtja gje qe dine te bejne keta eshte te puthin bythen e psikopatit Bill Klinton dhe tja mbajne ne goj cifuteve te amerikes.
Klinton urdheroi sulmet e NATOs mbi Serbine,e shporren ushtrine serbe nga atje dhe kosovaret e fituan Lirine dhe Pavaresine e tyre duke ju falemenderuar administrates se "psikopatit" Klinton...le te shtohen psikopatet e tille ne politiken e larte amerikane.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Semiku pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2018, 23:43   #13
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,197
Thanks: 13
Thanked 611 Times in 389 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Une dua me mire ruse sesa derra anglez dhe pordhac tek vetullsh italiane ne Shqiperi, por kjo eshte preference e imja, gjithsesi.
Sipas teje,bota Perendimore eshte e degjeneruar deri ne palce,ndersa i don ruset.
Zyrtarisht,Rusija eshte vendi i pare ne Bote per nga perqindja e alkoolisteve kronik dhe numrit te prostitutave....urren degjenerimin e Perendimoreve,por jo edhe alkoolizmin dhe prostitucion e lindoreve rus Ortodoks.
Mos je edhe Ti Ortodoks ?
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Semiku pėlqehet nga
i vjetėr 14-09-2018, 00:29   #14
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,460
Thanks: 6,642
Thanked 4,996 Times in 2,122 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Ka nje Handikap ne kete shkrimin e ketij gazetashitesit Xh.Arifi.Proinformacion.com- sepse rreket me argumenta te sajuara dhe pa vlere te kritikoje Turqine, por cuditerisht shkrimin e hap me fjalet turke: Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit
etj etj…
Mgjth, nuk eshte puna aty. Shqiperia nuk duhet ti trembet Turqise (aq me keq ti imponohet Turqise se c'fare miqsh duhet te zgjedhe) per miqesite dhe preferencat qe ajo zgjedh, sesa duhet ti trembet me shume diktatit te saj ( pra Turqise) ne politikat e brendshme dhe te huaja qe ndjek RSH apo RKS dhe BiH
Eshte e pa pranueshme nderhyrja e shpeshte e Turqise ne punet e brendshme te ketyre shteteve. Kjo rrezikon qe keto shtet te kthehen ne shtete vasale te "vellait" te madh Turqise, dhe te restaurojne ne vendet e tyre modelin autokratik te saj, duke ulur ndjeshem standartet e demokracise!
Nje saktesim te vogel por domethenes per temen qe trajtojme.
Gas sjellesi Tanap (Trans Anatolic Pipeline) eshte dicka qe i intereson me shume Turqise sesa te tjereve dhe eshte nje dege e TAP (Trans Adriatic Pipeline) dege e cila na intereson neve shqiptareve direkt apo Italise dhe Evropes ne pergjithesi. Pra se cfar bejne turqit me Tanap-in e tyre, nuk duhet te na rruhet shume neve te tjereve, por cfar ndodh me degen tjeter TAP natyrisht qe duhet te na preokupoje te gjitheve perfshi dhe perendimin!
Cdo njeri eshte zot vete ne shpi te tij dhe zgjedh ke ti doje qefi si mik dhe ti hape deren- thene shkurt dhe popullorshe!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 00:47   #15
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,460
Thanks: 6,642
Thanked 4,996 Times in 2,122 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Ja ku eshte ajo cka fola me lart e ilustruar qarte .

Klikoni siper imazhit per ta zmadhuar ate dhe levizni me shigjetat majtas- djathtas dhe lart- poshte per te lexuar detajet

__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2018, 17:01   #16
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,861
Thanks: 290
Thanked 487 Times in 364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Problemi eshte se ne keto kohet e fundit Erdogan nuk ka degjuar ti kendojne ndonji sure per tu perlotur ne Shqiperi ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 15:23   #17
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,155
Thanks: 665
Thanked 503 Times in 354 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
O mjeshter kot me te pyet, nga je me prejardhje dhe cfare moshe ke?

Fermeret shqiptare perpara sanksioneve conin me tonelata te tera fruta dhe perime dhe nuk ishte kthyer asnje.

Sasite po shtiheshin dhe me llogaritje ekonomike Shqiperise i mungojne sot 300 milione euro nga boshellku me tregtine qe duhet te ishte me rusine.

Rusia nuk pjerdh per Shqiperine, por jane fermeret shqiptare qe ju duhet tregu rus , o mjeshter.

Sa per ket ceshtjen e turizmit, e shof qe nuk merrke vesh fare, sepse vendet qe kane resorte te mire organizuara mezi i presin ruset, sepse jane klinete te rregullt, nuk besoj qe ti je me i zgjuar.

Une dua me mire ruse sesa derra anglez dhe pordhac tek vetullsh italiane ne Shqiperi, por kjo eshte preference e imja, gjithsesi.
Alooooo,cilet jan ato prodhime bujqesore shqiptare qe exportoheshin ne rusi ne vlere 300 milion $ ne vit?!
Cilet jan ato shtete qe "mezi po presin turistet rus"?!
Kur te flasesh per anglezt duhet te flasesh me respekt,nje ujdhes e vogel ne glob sundoi 3/4 e planetit toke, zhvilloi regjione te ndryshme dhe ndroi boten pergjithmon ,amerika ,australia ....!
Po dole jasht "katundit"tend duhesh te dish anglishten qe te komunikojsh me boten!!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 15-09-2018 nė 15:27
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 16:13   #18
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 5,239
Thanks: 0
Thanked 660 Times in 578 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: "Mashallah, mashallah" miliarda dollarė Serbisė, xhamija Tiranės/Shkupit

mos kan qen miliarda lira turke. sulltan erdogani o bo per gjynof. s'ka kokerr dallari per vete. do e ndihmoni icik?
__________________
imagine there's no countries... :)
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur