Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-09-2018, 13:28   #261
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,187
Thanks: 1,284
Thanked 1,298 Times in 813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Vėrtetė ka njė sot qė mendojnė se toka ėshtė e rrafshėt???
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2018, 13:34   #262
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 3,687
Thanks: 2,486
Thanked 4,553 Times in 1,542 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Reklam e papare rrugeve ne USA, per kete tezė.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2018, 13:39   #263
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,604
Thanks: 373
Thanked 1,877 Times in 1,267 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Per mua Toka eshte e rrafshuar...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2018, 13:51   #264
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,692
Thanks: 244
Thanked 428 Times in 321 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Vėrtetė ka njė sot qė mendojnė se toka ėshtė e rrafshėt???
Si mer nuk qenka toka e rrafshet? Per secilin n'hesap t'vet, ajo fillon ke kembet e mija (tuaja, etj) e mbaron po te kembet e mija (tuaja, etj). Ku e shef rrumbllaksine ti ktu?

Po kur thojn se toka paska formen e dardhes ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2018, 15:11   #265
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,187
Thanks: 1,284
Thanked 1,298 Times in 813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Si mer nuk qenka toka e rrafshet? Per secilin n'hesap t'vet, ajo fillon ke kembet e mija (tuaja, etj) e mbaron po te kembet e mija (tuaja, etj). Ku e shef rrumbllaksine ti ktu?

Po kur thojn se toka paska formen e dardhes ...
Sepse distanca mė e shkurtėr pėr tė shkuar nė Kinė ėshtė nėn kėmbėt e mija (tuaja, etj).
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 05-09-2018, 19:06   #266
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,465
Thanks: 4,136
Thanked 1,175 Times in 652 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Nuk besoj se ekziston njeri qe nuk kupton sarkazmen e tij!?
Lexo komentet e videos sa gabim je pranaj,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2018, 12:07   #267
ricky_ch
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 93
Thanks: 123
Thanked 34 Times in 27 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
ricky_ch do tė bėhet i njohur mjaft shpejtricky_ch do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Paska shkuarė tema pakėz nė "offside", po secili ka mendimin e tij.
Kuptohet, saherė qė flitet pėr njė ide apo teori qė me vite e vite
e kemi mėsuarė ndryshe, ėshtė vėshtirė tė kapėrdihet.

Edhe unė pėr vete kur kam dėgjuarė pėr herė tė parė pėr kėtė teori,
as qė e kam marrė seriozisht e lerė mė ta besoj. Mirėpo, pasi qė kam
parė ca argumente, kam parė se kėtė teori nuk mundesh ta hudhėsh komplet
nė shportė.

Nė anėn tjetėr, sa i pėrket shkencės, edhe ajo shpesh vetvetes ia ka prerė
kembėt. Po e ceki vetė, rastin e Ceoreolis Effect se ēfarė ajo thot.
Si ajo shpjegohet, ne nė fakt do tė duhej ta ndjejmė rrotullimin rreth
boshtit, e lere mė rredh Diellit e Galaksisė.

Gjithashtu, me siguri qė keni dėgjuarė pėr Facaults Pendulum, njė gjindet
nė Paris dhe njė tjetėr nė Ēikago, kinse kėto dėshmojnė rrotullimin
e Tokės rreth boshtit. Ku qėndron gabimi tek to: duke pasur parasysh poziten
se ku gjinden kėto dy qytete, ėshtė e pamundur qė lavjerrėsi tė tregojė
apo lėviz pėr 24 orė nė tė gjitha drejtimet. Pra, kjo gjė, nėse do Toka
rrotullohet, atėherė do tė duhej tė ndėrohej nė Polin e Veriut apo Jugut.
Plus asaj, ky lavjerrės nuk leviz me dnihmėn e rrotullimit tė Tokės
por ndihmohet nga magnetė apo mjete ndihmėse. Me njė fjalė,
njė ekperiment qė nuk dėshmon asgjė.Njė tjetėr problem qėndron poashtu tek rrotullimi i Tokės rreth boshtit si dhe rreth Diellit.
Tė gjithė e dijmė se Tokės i duhen 24 orė pėr t'u rrotulluar rreth boshtit, si dhe nė
tė njėjtėn kohė ajo lėviz rreth Diellit pėr afersėsht 1 shkallė
nė ditė. Tani problemi qėndron se si ėshtė e mundur qė Toka ēdo ditė tė tė njėjtėn kohė
psh. nė mesditė tė pozicionohet kah Dielli. Pra, nga kjo rrjedh
se pas 6 muajve nė ora 12 tė ditės do tė duhej tė ishte natė.

As shkenca nuk e tregon se si Toka e fiton njė ekstra shtyerje prej
njė shkallėsh nė ditė, qė ajo tė mbetet ēdo ditė nė kohė.
ricky_ch ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ricky_ch pėlqehet nga
i vjetėr 20-09-2018, 11:27   #268
ricky_ch
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 93
Thanks: 123
Thanked 34 Times in 27 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
ricky_ch do tė bėhet i njohur mjaft shpejtricky_ch do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Smile Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

ricky_ch ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ricky_ch pėlqehet nga
i vjetėr 20-09-2018, 12:03   #269
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 10,147
Thanks: 8,479
Thanked 5,543 Times in 3,115 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

ricky je I vetmi qe ke prure scientific proof , po asnjeri se argumenton dot pasi 1) sjane shkencetare dmth ca dine thjesht e kan mbajtur mend permendesh nga shkolla edhe asgje me teper … dhe 2) njerezit kur mesojn dicka e kan shume te veshtir te ndryshojn mendim dhe te analizojn vete me mendjen e tyre jo me ate qe u eshte mesuar ….

kjo eshte human nature

por le te shmangim keto qe jane thene e sna mesojn asgje te re ..

e te bien me shume fakte si kto me siper.
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 20-09-2018, 13:05   #270
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,484
Thanks: 3,423
Thanked 389 Times in 302 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Topin e leshit te ngaterruar e te bere lesh e li e hapim, e drejtojme duke e vendosur mbi avull te nxehte dhe pastaj e bejme prape top.

Nga nje e kthejme prape ne tre dimensione.
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2018, 14:07   #271
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,484
Thanks: 3,423
Thanked 389 Times in 302 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ThegreatGatsby Shiko postimin
Me c'po shoh te pelqenka te diskutonke per topat.
Kot nuk quhen Christmas Balls!


Oh, nje nate (mund te kete qene edhe dite) me zuri gjumi duke ngrene buke me djathe. Kur u ngrita e kisha ende ne goje kafshaten e djathit dhe koken e kisha ne mes te shportes se madhe te topave te leshit. Koka po me shponte dhe vura re qe dy shtizat me ishin ngulur tek bishti i flokeve. M'u duk stil i bukur dhe e adoptova si mjet mode.

Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Adea pėlqehet nga
i vjetėr 20-09-2018, 14:17   #272
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,141
Thanks: 795
Thanked 432 Times in 269 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Kot nuk quhen Christmas Balls!


Oh, nje nate (mund te kete qene edhe dite) me zuri gjumi duke ngrene buke me djathe. Kur u ngrita e kisha ende ne goje kafshaten e djathit dhe koken e kisha ne mes te shportes se madhe te topave te leshit. Koka po me shponte dhe vura re qe dy shtizat me ishin ngulur tek bishti i flokeve. M'u duk stil i bukur dhe e adoptova si mjet mode.

Adea
lol @ ''Oh, nje nate (mund te kete qene edhe dite)''.
Je sh funny dhe intriguese, lum si ai qe te shijon.

Me duket dhe sikur te njoh na e shkuara.
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2018, 14:55   #273
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,649
Thanks: 1,365
Thanked 1,150 Times in 770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

https://joq.al/artikull/427752.html
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2018, 15:59   #274
ricky_ch
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 93
Thanks: 123
Thanked 34 Times in 27 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
ricky_ch do tė bėhet i njohur mjaft shpejtricky_ch do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Smile Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
ricky je I vetmi qe ke prure scientific proof , po asnjeri se argumenton dot pasi 1) sjane shkencetare dmth ca dine thjesht e kan mbajtur mend permendesh nga shkolla edhe asgje me teper … dhe 2) njerezit kur mesojn dicka e kan shume te veshtir te ndryshojn mendim dhe te analizojn vete me mendjen e tyre jo me ate qe u eshte mesuar ….

kjo eshte human nature

por le te shmangim keto qe jane thene e sna mesojn asgje te re ..

e te bien me shume fakte si kto me siper.
Ashtu ėshtė. Edhe unė vetė kam pasur mendje tė fiksuar: o shkenca,
o s'ka! Derisa nuk fillon tė bėshė pyetje, nuk lėviz dot nga vendi.
Edhe shkencėtarėt, apo ata qė fshihen pas "shkencės" janė njerėz
dhe gabojnė. Bile edhe shumė gjėra bėhen edhe me qėllim
dhe dreqi e din kush fshihet pas saj, por kryesorja ėshtė qė masa
tė mbahet nėn kontroll dhe t'i tregohet drejtimi kah tė ecė.
ricky_ch ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ricky_ch pėlqehet nga
i vjetėr 20-09-2018, 16:00   #275
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 10,147
Thanks: 8,479
Thanked 5,543 Times in 3,115 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Yes kane agenda ...por normal prople se kuptojn kte

Dhe kur perballen me fakte si pranojn because it hurts their ego ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 20-09-2018, 16:48   #276
ricky_ch
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 93
Thanks: 123
Thanked 34 Times in 27 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
ricky_ch do tė bėhet i njohur mjaft shpejtricky_ch do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

ricky_ch ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ricky_ch pėlqehet nga
i vjetėr 20-09-2018, 18:20   #277
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,322
Thanks: 6,352
Thanked 4,778 Times in 2,021 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Budalliqe me oke, jo po ka forme sise.
Edhe nga ISS keshtu duket...
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2018, 19:00   #278
ricky_ch
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 93
Thanks: 123
Thanked 34 Times in 27 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
ricky_ch do tė bėhet i njohur mjaft shpejtricky_ch do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Smile Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Budalliqe me oke, jo po ka forme sise.
Edhe nga ISS keshtu duket...
Paske parė fort mirė! A ishte foto a video?
ricky_ch ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2018, 19:05   #279
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,484
Thanks: 3,423
Thanked 389 Times in 302 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-09-2018, 08:18   #280
ricky_ch
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 93
Thanks: 123
Thanked 34 Times in 27 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
ricky_ch do tė bėhet i njohur mjaft shpejtricky_ch do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Njė pyetje nga njė vajzė e vogėl dhe pergjigja qesharake:
Pse nuk e ndjejmė rrotullimin e Tokės?

ricky_ch ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur