Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve

Historia e Shqiptarėve Historia kombėtare shqiptare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-09-2018, 23:31   #201
Rrjeti
Super Anėtar
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 260
Thanks: 44
Thanked 161 Times in 95 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Elena Kocaqi

Reagim ndaj deklaratės sė kryeministrit "grek" Tspiras(VIDEO)

E VŹRTETA HISTORIKE MBI GREKŹT

1- Nė Luftėn e Trojės, burimet historike dėshmojnė qė fiset qė luftuan ishin Pellazgė dhe Ilirė. Kėshtu Dinastia Akeje ishte Ilire nga Pelopi Frigasit dhe populli quhej Pellazg ose Ake. Ne anėn e Trojės Dinastia ishte Dardane populli ishte Frigas.
2- Nė Antikitet tė tre fiset qė banon Atikėn dhe Peleponezin, ishin Pellazge dhe Ilire. Kėshtu Jonėt dhe Eolėt ishin Pellazg dhe Dorėt apo Spartanėt, ishin Ilir me drejtues Yllin dhe Teutamin.
3- Grek quhej njė fis Pellazg afėr Dodonės dhe Helene quheshin po Pellazgėt.
4- Romaket benė gjuhėn teknike Koine qė quhet gjuha greke qė sherbeu pėr fenė dhe administartėn. Populli ka folur gjuhė tjetėr qė ishin dialektet jonisht, eolisht dhe dorisht. Nuk ka fjalor, pasi kėto gjuhė nuk njihen dhe nuk kanė lidhje fare me gjuhėn teknike Koine. Pra Koine nuk ėshtė gjuhė e popullit. Veprat e antikitetit jane shkruar ne Jonisht qė sot nuk njihet por kane shpėtuar se jane pėrkthyer nė Koine dhe Latinisht.
5- Me pushtimin Romak Greqia nuk del me nė asnjė hartė as si Greqi e as si Hellad pėr 2000 vjet.
6- Nė vitet 1500 stratiotet ortodoks qe luftonin ne Perendim ishin Shqiptar dhe Greket qe luftonin me osmanet ishin Shqiptar.
7- Nė librat e 1800, Athina dhe Pelponezi, quheshin Shqiperia e Jugut pėr kėtė ka shumė tė dhėna.
8- Nė 1821, revolucioni grek ishte revolucion Shqiptar, te 100 drejtuesit janė Shqiptar.

Ku janė Grekėt?
Si konkluzion llogjik dhe historik, vetėm Shqiptaret janė Grekėt. Historia, kultura dhe tradita e atij vendi ėshtė e lidhur me Shqiptaret. Te jesh Grek i vėrtet duhet tė provosh qė je Shqiptar e ka thėnė edhe Aristidh Kola. Grekėt e sotėm nėse duan te jene Grek, duhet te mėsojne pikėrisht gjuhėn e gjyshėrve te tyre qe shumė prej tyre e flasin qe eshte Arvanitja apo Shqipja, se gjuha qe ato flasin nuk eshte gjuha e tyre eshte gjuhe teknike.
Fuqite e Medha me ne krye Rusine, coptuan ortodoksit Shqiptar ne disa shtete per arsye se Turqia popullsinė Shqiptare e ndau ne milete fetare, ne miletin mysliman qe mėsonte nė shkolle arabisht, mileti katolik dhe mileti ortodoks i kishės Bizantine qe mesonte Koinen. Ortodoksit Shqiptar te lidhur me kishen Bullgare dhe Serbe qe mesonin nė Sllavisht. Automatikisht ortodoksit Shqiptar, Rusia me heshtjen e Perendimit i beri sllav dhe grek per ti sherbyer politikes se saj ne Ballkan. Kjo status quo ne Ballkan eshte e Rusise. Nese Perendimi do te mbijetoj do varet nga e ardhmja e faktorit Shqiptar. Para 100 viteve jo me kotė Austria e lidhte egzistencėn e saj me egzistencėn e Shqiptareve dhe rezultoi tė kishte tė drejtė.
Greqia te vetemin aleat qe ka ne Ballkan, nė Evropė dhe me gjerė ėshtė populli Shqiptar. Eshtė nė interesin e Greqise ta kuptoj kete gjė sa me parė.

https://www.facebook.com/ShqiptarjaC...6901799591943/

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rrjeti : 13-09-2018 nė 23:51
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rrjeti pėlqehet nga
i vjetėr 15-09-2018, 07:24   #202
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,649
Thanks: 1,365
Thanked 1,150 Times in 770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elena Kocaqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
Reagim ndaj deklaratės sė kryeministrit "grek" Tspiras(VIDEO)

E VŹRTETA HISTORIKE MBI GREKŹT

1- Nė Luftėn e Trojės, burimet historike dėshmojnė qė fiset qė luftuan ishin Pellazgė dhe Ilirė. Kėshtu Dinastia Akeje ishte Ilire nga Pelopi Frigasit dhe populli quhej Pellazg ose Ake. Ne anėn e Trojės Dinastia ishte Dardane populli ishte Frigas.
2- Nė Antikitet tė tre fiset qė banon Atikėn dhe Peleponezin, ishin Pellazge dhe Ilire. Kėshtu Jonėt dhe Eolėt ishin Pellazg dhe Dorėt apo Spartanėt, ishin Ilir me drejtues Yllin dhe Teutamin.
3- Grek quhej njė fis Pellazg afėr Dodonės dhe Helene quheshin po Pellazgėt.
4- Romaket benė gjuhėn teknike Koine qė quhet gjuha greke qė sherbeu pėr fenė dhe administartėn. Populli ka folur gjuhė tjetėr qė ishin dialektet jonisht, eolisht dhe dorisht. Nuk ka fjalor, pasi kėto gjuhė nuk njihen dhe nuk kanė lidhje fare me gjuhėn teknike Koine. Pra Koine nuk ėshtė gjuhė e popullit. Veprat e antikitetit jane shkruar ne Jonisht qė sot nuk njihet por kane shpėtuar se jane pėrkthyer nė Koine dhe Latinisht.
5- Me pushtimin Romak Greqia nuk del me nė asnjė hartė as si Greqi e as si Hellad pėr 2000 vjet.
6- Nė vitet 1500 stratiotet ortodoks qe luftonin ne Perendim ishin Shqiptar dhe Greket qe luftonin me osmanet ishin Shqiptar.
7- Nė librat e 1800, Athina dhe Pelponezi, quheshin Shqiperia e Jugut pėr kėtė ka shumė tė dhėna.
8- Nė 1821, revolucioni grek ishte revolucion Shqiptar, te 100 drejtuesit janė Shqiptar.

Ku janė Grekėt?
Si konkluzion llogjik dhe historik, vetėm Shqiptaret janė Grekėt. Historia, kultura dhe tradita e atij vendi ėshtė e lidhur me Shqiptaret. Te jesh Grek i vėrtet duhet tė provosh qė je Shqiptar e ka thėnė edhe Aristidh Kola. Grekėt e sotėm nėse duan te jene Grek, duhet te mėsojne pikėrisht gjuhėn e gjyshėrve te tyre qe shumė prej tyre e flasin qe eshte Arvanitja apo Shqipja, se gjuha qe ato flasin nuk eshte gjuha e tyre eshte gjuhe teknike.
Fuqite e Medha me ne krye Rusine, coptuan ortodoksit Shqiptar ne disa shtete per arsye se Turqia popullsinė Shqiptare e ndau ne milete fetare, ne miletin mysliman qe mėsonte nė shkolle arabisht, mileti katolik dhe mileti ortodoks i kishės Bizantine qe mesonte Koinen. Ortodoksit Shqiptar te lidhur me kishen Bullgare dhe Serbe qe mesonin nė Sllavisht. Automatikisht ortodoksit Shqiptar, Rusia me heshtjen e Perendimit i beri sllav dhe grek per ti sherbyer politikes se saj ne Ballkan. Kjo status quo ne Ballkan eshte e Rusise. Nese Perendimi do te mbijetoj do varet nga e ardhmja e faktorit Shqiptar. Para 100 viteve jo me kotė Austria e lidhte egzistencėn e saj me egzistencėn e Shqiptareve dhe rezultoi tė kishte tė drejtė.
Greqia te vetemin aleat qe ka ne Ballkan, nė Evropė dhe me gjerė ėshtė populli Shqiptar. Eshtė nė interesin e Greqise ta kuptoj kete gjė sa me parė.

https://www.facebook.com/ShqiptarjaC...6901799591943/
Rrjeti, kemi debatuar bashkė mė parė nė lidhje mbi saktėsinė dhe besueshmėrinė e materialeve qė poston nė kėtė temė. Do tė lutem shumė qė pėrpara se tė postosh diēka ta verifikosh. Ky material qė ke postuar ėshtė nė pjesėn mė tė madhe i pasaktė nga pikėpamja historike dhe biles do tė thoja dhe antishqiptar. Tė lutem shumė, identiteti jonė kombėtar ėshtė diēka shumė serioze.
Edhe diēka tjetėr, Cipras nuk ėshtė ēam ortodoks, Cipras ėshtė nga ana e babait ėshtė emigrant nga Azia ndėrsa nga e jėma ėshtė diku nga Thesalia, nuk ka asnjė pikė gjaku Shqiptar. Pėrkundrazi, tė parėt e tij zaptuan tokat shqiptare nė Ēamėri kur erdhėn nga Azia e Vogėl gjatė shkėmbimit tė popullsive ndėrmjet Turqisė dhe Greqisė.
Prandaj edhe njėherė ta pėrsėris apelin tim, le tė jemi serioz me historinė dhe identitetin tonė Shqiptar.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 08:12   #203
Rrjeti
Super Anėtar
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 260
Thanks: 44
Thanked 161 Times in 95 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Elena Kocaqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Rrjeti, kemi debatuar bashkė mė parė nė lidhje mbi saktėsinė dhe besueshmėrinė e materialeve qė poston nė kėtė temė. Do tė lutem shumė qė pėrpara se tė postosh diēka ta verifikosh. Ky material qė ke postuar ėshtė nė pjesėn mė tė madhe i pasaktė nga pikėpamja historike dhe biles do tė thoja dhe antishqiptar. Tė lutem shumė, identiteti jonė kombėtar ėshtė diēka shumė serioze.
Edhe diēka tjetėr, Cipras nuk ėshtė ēam ortodoks, Cipras ėshtė nga ana e babait ėshtė emigrant nga Azia ndėrsa nga e jėma ėshtė diku nga Thesalia, nuk ka asnjė pikė gjaku Shqiptar. Pėrkundrazi, tė parėt e tij zaptuan tokat shqiptare nė Ēamėri kur erdhėn nga Azia e Vogėl gjatė shkėmbimit tė popullsive ndėrmjet Turqisė dhe Greqisė.
Prandaj edhe njėherė ta pėrsėris apelin tim, le tė jemi serioz me historinė dhe identitetin tonė Shqiptar.
Shiko video fragmentin dhe orientohu te autori-pyet a ėshtė ashtu apo?!Ose hyni nė ndonjė debat nė TV studio....

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rrjeti : 15-09-2018 nė 08:22
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 08:19   #204
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,649
Thanks: 1,365
Thanked 1,150 Times in 770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elena Kocaqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
Shiko video fragmentin dhe orientohu te autori pyet a ėshtė ashtu apo?!Ose hyni nė ndonjė debat nė TV studio....
Faleminderit pėr kėshillėn. Por unė jam anėtar i kėtij forumi ashtu si edhe ti. Dhe pėr kėtė arsye tė drejtohem ty. Ti nuk mund tė fshihesh mbrapa autores. Cili ėshtė qėllimi qė ti poston kėtė material?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 08:27   #205
Rrjeti
Super Anėtar
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 260
Thanks: 44
Thanked 161 Times in 95 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Elena Kocaqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Faleminderit pėr kėshillėn. Por unė jam anėtar i kėtij forumi ashtu si edhe ti. Dhe pėr kėtė arsye tė drejtohem ty. Ti nuk mund tė fshihesh mbrapa autores. Cili ėshtė qėllimi qė ti poston kėtė material?
I vlersoj veprat e shkencatarėve andaj botohen-njeri me autoritet ka dituri pėr atė degė andaj edhe botohen...Mos tė pėlqeft mos lexo askush nuk tė detyron.....
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 08:45   #206
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,649
Thanks: 1,365
Thanked 1,150 Times in 770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elena Kocaqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
I vlersoj veprat e shkencatarėve andaj botohen-njeri me autoritet ka dituri pėr atė degė andaj edhe botohen...Mos tė pėlqeft mos lexo askush nuk tė detyron.....
Shkenca (sepse ti po e konsideron kėtė paēavure si material shkencor) nuk ėshtė akullore, mė pėlqen s'mė pėlqen. Ti e ke botuar kėtė material nė njė forum dhe nuk mund ti thuash dikujt po nuk tė pėlqeu mos e lexo. Nė momentin qė ti e poston patjetėr qė postimi jot do ti nėnshtrohet debatit, ėshtė rregull nė shkencė, meqė po flet pėr shkencė. Nė qoftė se nuk i kupton gjėrat mos i posto, ose tė paktėn postoi por kėrko ndihmė pėr ti kuptuar.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 08:54   #207
Rrjeti
Super Anėtar
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 260
Thanks: 44
Thanked 161 Times in 95 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Elena Kocaqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Shkenca (sepse ti po e konsideron kėtė paēavure si material shkencor) nuk ėshtė akullore, mė pėlqen s'mė pėlqen. Ti e ke botuar kėtė material nė njė forum dhe nuk mund ti thuash dikujt po nuk tė pėlqeu mos e lexo. Nė momentin qė ti e poston patjetėr qė postimi jot do ti nėnshtrohet debatit, ėshtė rregull nė shkencė, meqė po flet pėr shkencė. Nė qoftė se nuk i kupton gjėrat mos i posto, ose tė paktėn postoi por kėrko ndihmė pėr ti kuptuar.
Njėmendėsia mbaroi mė 1990, respekto mendimin ndryshe....nėse ke problem tė botėkuptimit pėr mendim alternativ kėrko ndihmė nė shtetet e zhvilluara larg Ballkanit....ke materiale shfleto Google...Kaq.
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 09:03   #208
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,649
Thanks: 1,365
Thanked 1,150 Times in 770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elena Kocaqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
Njėmendėsia mbaroi mė 1990, respekto mendimin ndryshe....nėse ke problem tė botėkuptimit pėr mendim alternativ kėrko ndihmė nė shtetet e zhvilluara larg Ballkanit....ke materiale shfleto Google...Kaq.
Unė e respektoj mendimin ndryshe. Edhe njėherė faleminderit pėr kėshillėn. Ti ke postuar diēka, a i del dot pėr zot, a e mbron dot kėtė mendim alternativ? Sepse unė jam i aftė tė mbroj mendimin tim. Nė qoftė se je i paaftė pėr ta mbrojtur atėherė kjo qė po bėn ti kėtu quhet spamming.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 09:08   #209
Rrjeti
Super Anėtar
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 260
Thanks: 44
Thanked 161 Times in 95 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Elena Kocaqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Unė e respektoj mendimin ndryshe. Edhe njėherė faleminderit pėr kėshillėn. Ti ke postuar diēka, a i del dot pėr zot, a e mbron dot kėtė mendim alternativ? Sepse unė jam i aftė tė mbroj mendimin tim. Nė qoftė se je i paaftė pėr ta mbrojtur atėherė kjo qė po bėn ti kėtu quhet spamming.
Shko rrugės sate, leji provokimet nuk arrin dot gjė...shoku Enver nuk jeton mė, ideologjia vdiq...
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 09:19   #210
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,649
Thanks: 1,365
Thanked 1,150 Times in 770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elena Kocaqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
Shko rrugės sate, leji provokimet nuk arrin dot gjė...shoku Enver nuk jeton mė, ideologjia vdiq...
Unė nuk po tė provokoj dhe Enver Hoxha nuk ka lidhje fare kėtu. Edhe njė idiot si ti duhet qė ta kuptojė se historia e njė kombi ėshtė diēka shumė serioze. Mos u merr me gjėra qė nuk i kupton.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 09:25   #211
Rrjeti
Super Anėtar
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 260
Thanks: 44
Thanked 161 Times in 95 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Elena Kocaqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Unė nuk po tė provokoj dhe Enver Hoxha nuk ka lidhje fare kėtu. Edhe njė idiot si ti duhet qė ta kuptojė se historia e njė kombi ėshtė diēka shumė serioze. Mos u merr me gjėra qė nuk i kupton.
More kreten merri ilaēet e qetėsohu-larg alkoholt debil....
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 09:35   #212
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,649
Thanks: 1,365
Thanked 1,150 Times in 770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Elena Kocaqi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
More kreten merri ilaēet e qetėsohu-larg alkoholt debil....
Mos posto budallėqe. E ke mbushur kėtė temė fund e krye me marrėzira. Nė qoftė se nuk i kupton gjėrat mos i posto, kontrolloi instinktet, fėmijėt sillen nė kėtė mėnyrė. Ose nė rast se nuk kupton, pyet. Por fillimisht shko vizitohu te ndonjė mjek se qėnke koqe. Budalla, si mund tė thuash qė shqiptarėt janė grekė apo grekėt janė shqiptarė? Ēfarė mė lidh mua pikėrisht me Ciprasin meqė i ėshtė pėrmendur emri? Unė Europian ai Aziatik. Hajvan.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 09:43   #213
Rrjeti
Super Anėtar
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 260
Thanks: 44
Thanked 161 Times in 95 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

More idiot i sėmurė lexo:
https://www.facebook.com/elena.kocaqi
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 10:03   #214
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,649
Thanks: 1,365
Thanked 1,150 Times in 770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
More idiot i sėmurė lexo:
https://www.facebook.com/elena.kocaqi
E kam par mor gomar. Ti ēfarė di tė thuash? Grekėt e sotėm jo vetėm janė njė pėrzierje grupesh etnike tė ndryshme por edhe njė pėrzierje rracash tė ndryshme. Ka njė komponent Ballkanik/Europian i pėrbėrė nga Shqiptarė, Vllehė dhe Sllavė. Ka njė komponent Aziatik, Cipras ėshtė njė prej tyre, pėrbėrjen e kėtij grupi e kam tė pamundur ta them, mė lehtė mund tė analizosh popullsinė qė banon sot nė New York sesa kėtė grupim. Kėta llogariten nga 30-40% e popullsisė sė sotme tė Greqisė. Ka edhe njė komponent Afrikan. E di ti qė njė pjesė e Grekėve tė sotėm janė nga Afrika, tė ardhur nė Greqi mbas krijimit tė shtetit grek? Antoni Samaras, ish-kryeministri i Greqisė ėshtė njė prej tyre. Kėto tre grupime tė mėdha prej mė se 200 vjetėsh pėrzihen me njėri tjetrin. Ēfarė mė lidh mua si Shqiptar me kėta njerėz? Asgjė. E kupton qė je komplet idiot?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 10:13   #215
Rrjeti
Super Anėtar
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 260
Thanks: 44
Thanked 161 Times in 95 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

75.000 njerėz-lexues- paskan gabuar vetėm ti paske "mendim ndryshe/tė drejtė".Me tė vėrtet paske probleme personale, ta lė rrugėn hapur vazhdo.
https://www.facebook.com/elena.kocaqi
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 10:22   #216
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,649
Thanks: 1,365
Thanked 1,150 Times in 770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rrjeti Shiko postimin
75.000 njerėz-lexues- paskan gabuar vetėm ti paske "mendim ndryshe/tė drejtė".Me tė vėrtet paske probleme personale, ta lė rrugėn hapur vazhdo.
https://www.facebook.com/elena.kocaqi
Ti pėrveē se tė postosh gjėra qė nuk i kupton dhe tė fyesh di tė bėsh ndonjė gjė tjetėr? Je i aftė qė tė formulosh dhe shprehėsh njė mendim tėndin personal apo thjesht pėrsėrit si papagall ēfarė thonė tė tjerėt? Sepse kėtu jemi nė njė forum dhe qėllimi ėshtė pikėrisht ky secili shpreh mendimin e tij dhe e mbron kėtė mendim nėpėrmjet debatit qė bėn me anėtarėt e tjerė. Mėso si funksionojnė disa gjėra elementare fillimisht.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 11:30   #217
Rrjeti
Super Anėtar
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 260
Thanks: 44
Thanked 161 Times in 95 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Elena Kocaqi

Vetėm pak ditė mė parė, kryeministri i Greqisė, Aleksis Tsipras, bėri njė deklaratė tė fortė kundėr shqiptarėve, teksa u shpreh se ēėshtja ēame nuk ekzistonte, kur po fliste pėr marrėdhėniet mes dy vendeve.
“Tė rishikohen kufijtė e detit, varrezat dhe librat e historisė. Duhet tė rishikohen edhe tė drejtat e pakicės greke. Nuk do tė ketė ndryshim kufijsh dhe nuk do tė diskutohet ēėshtja ēame. Ajo nuk ekziston!”, tha Tsipras

Por pėr kėtė deklaratė, Tsipras ka marrė njė pėrgjigje tė fortė nga historiania shqiptare, Elena Kocaqi, e cila ka ‘shokuar’ botėn greke, teksa e ka quajtur kryeministrin Tsipras ‘ēam’.

“Kjo ėshtė njė deklaratė arrogante e njė Ēami qė ėshtė bėrė Grek modern”, ėshtė shprehur Kocaqi.

Mė tej, ajo shkruan se Greqia popullsinė e saj autoktone e ka Arvanite, Shqiptaro- Maqedone dhe Ēame dhe se shqiptarėt po tė duan e kanė nė dorė Greqinė, ndaj ata duhet t’i harrojnė kėrcenimet arrogante.

“Ne duam tė drejta etnike pėr pjesėn mė tė madhe tė popullsisė sė Greqisė qė i pėrket gjakut shqiptar dhe qė njė helenizėm artificial dhe qesharak, ju ka mohuar tė gjitha drejtat etnike”, ka shkruar Elena Kocaqi.

Deklaratat e saj kanė bėrė bujė nė mediat e vendit fqinj, por ajo qė vihet re ėshtė njė raportim shumė i saktė prej tyre. Nė tė gjitha mediat e lexuara pėr statusin e historianes ėshtė bėrė vetėm njė raportim duke lėnė mėnjanė interpretimet qė mund tė ishin bėrė mbi rastin.
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 11:59   #218
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,604
Thanks: 373
Thanked 1,877 Times in 1,267 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Po Elena cfare prejardhje emri ka?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 12:11   #219
Rrjeti
Super Anėtar
 
Avatari i Rrjeti
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Vendndodhja: Nė shtėpi....
Posts: 260
Thanks: 44
Thanked 161 Times in 95 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Rrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarėRrjeti ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Po Elena cfare prejardhje emri ka?
https://sq.surnameanalysis.com/Elena...m-i-emrit.html
Rrjeti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2018, 14:14   #220
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 2,649
Thanks: 1,365
Thanked 1,150 Times in 770 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historia jonė ndėr shekuj imazhe dhe artikuj

Ē'ėshtė ky budalla. Nuk e kuptoj pėrse lejohet qė tė postoj nė kėtė forum. Ne nuk kemi nevojė pėr kėto marrėzira, ne kemi historinė tonė. Ne nuk kemi patur asnjėherė psikopatėr tė llojit Deretiē.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur