Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-06-2019, 10:55   #81
Performer
Golden Light
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,410
Thanks: 12,466
Thanked 7,663 Times in 4,489 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ē'ėshtė JETA!

Jeta esht mesim.
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 18-06-2019, 11:08   #82
Noellag
Mi vida
 
Avatari i Noellag
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,726
Thanks: 83
Thanked 94 Times in 64 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Noellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ē'ėshtė JETA!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Jeta esht mesim.
Ne jemi nxenesit te jetes

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Noellag : 18-06-2019 nė 11:27
Noellag nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2019, 13:57   #83
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 23,364
Thanks: 9,866
Thanked 8,613 Times in 5,472 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 452
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ē'ėshtė JETA!

Jeta eshte nje pasthirrme qe disa e kuptojne si ulerime e disa te tjere si melodi.....
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2019, 17:43   #84
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 10,427
Thanks: 1,888
Thanked 2,027 Times in 1,337 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ē'ėshtė JETA!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Jeta esht mesim.
Nese jeta eshte mesim, cka do te thote qe vetem te meson, atehere kur jemi plotesisht te afte, te dalim ne jete ?!

Booh !
Jeta eshte nje edukatore pedante, nje palo tip posesiv*, qe te drejton dhe udheheq, sic do ajo !
Sekretet e ustait Jete !
Mos me thote Bota, qe jeten e bejme vete....!
Morali i ashtuquajtur nxites, "si duhet te jesh ; te kesh vullnet, te kapercesh veshtiresite, te ecesh me guxim, te arrish suksesin, te sfidosh veten, te dalesh mbi te, .... e bla bla", eshte nje frustrim i vertete...
Njerezit jane te ndryshem, krejt te ndryshem....
Cfare arrihet me mund, ka koston e vet cfilitese...
Jeta eshte nje shesh beteje, eshte nje lufte e panderprere, pa asnje pakt paqe-je, deri sa frymon...
Pra Jeta, eshte njeeeeeeeeee, po eshte njeeeeeeeeee.... qe ato me lart, jane asgje, perpara kesaj ....qe s'e them dot !
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Meri pėlqehet nga
i vjetėr 18-06-2019, 18:12   #85
Performer
Golden Light
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 16,410
Thanks: 12,466
Thanked 7,663 Times in 4,489 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ē'ėshtė JETA!

jeta esht nje burg por mos harro qe muret ndodhen vetem ne mendjen tende ….(prisoner of your own thoughts)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Performer : 18-06-2019 nė 18:16
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 18-06-2019, 18:15   #86
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,325
Thanks: 60
Thanked 278 Times in 188 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ē'ėshtė JETA!

Qef e siklet bashke.
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 08:51   #87
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 310
Thanks: 13
Thanked 74 Times in 66 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ē'ėshtė JETA!

Beteja per te siguruar mjetet baze te jeteses,pushtet e per te fituar
dashurine e grave.
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 09:14   #88
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,793
Thanks: 4,022
Thanked 4,382 Times in 1,650 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ē'ėshtė JETA!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Njazi Shiko postimin
Beteja per te siguruar mjetet baze te jeteses,pushtet e per te fituar
dashurine e grave.
Hahaha
Po per grat cfar eshte jeta?
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 13:46   #89
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 23,364
Thanks: 9,866
Thanked 8,613 Times in 5,472 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 452
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ē'ėshtė JETA!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Hahaha
Po per grat cfar eshte jeta?
Ne me lejoni tju jap nje pergjigje....

Per gjinine e bukur jeta eshte vete dashuria qe mashkulli i fal femres, eshte perkedhelja e fjala e amel...eshte ndjesia qe kur e shikon drejt e ne sy e ti kujtoje qe ajo eshte nje krijese e rradhe dhe pa te, vete jeta sdo te kishte kuptim...sdo te ekzistonte.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 14:13   #90
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 20,433
Thanks: 9,365
Thanked 7,982 Times in 4,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 302
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ē'ėshtė JETA!

Jeta e vertete eshte nje kurjozitet.

Njerzit nese vendosin pak llogjiken te punoj duhet te mos ngecen ne nje vend, ne nje pune, ne nje njeri, etc me rradhe.. por duhet te hapin mendjen dhe te thone qe do shkoj te shoh cka atje matane sepse meritoj me te miren per veten.

Jepini shancin vetes per gjithcka. C’est la vie!
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2019, 14:20   #91
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 7,883
Thanks: 23
Thanked 2,237 Times in 1,406 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ē'ėshtė JETA!

Jeta jote mund te jete asgje per ty po mund te jete gjithcka per dike.
__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 06:07   #92
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 310
Thanks: 13
Thanked 74 Times in 66 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ē'ėshtė JETA!

Tensionim dhe c'tensionim per te kryer detyren e radhes.
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2019, 07:23   #93
Noellag
Mi vida
 
Avatari i Noellag
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,726
Thanks: 83
Thanked 94 Times in 64 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Noellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėmNoellag i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ē'ėshtė JETA!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
jeta esht nje burg por mos harro qe muret ndodhen vetem ne mendjen tende ….(prisoner of your own thoughts)

Njeriu njihet me jeten ne momentin kur lind dhe fillon te formoje karakterin e tij. Ne ambjentin ku jeton, ne rrethana te ndryshme. Fillon e korr ate qe mbjell...ndreq ate qe ka gabuar, merr mesim nga eksperienca.
S'eshte gje tjeter vec nje lufte. Te mos krijosh iluzione , te mosdorezohesh ne disfate, te mos ngecesh ne pellg uji sa here ka rrebesh shiu . Sfidon me aftesi mendore, duron goditjet. Si hekuri qe formohet ne zjarr edhe njeriu formon mendje te forte. Atehere triumfon duke krijuar jeten qe deshiron. Duke patur besim te vetja

Jetes besoji , se ajo meson me mire se cdo liber {Gėte}

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Noellag : 21-06-2019 nė 08:20
Noellag nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Noellag pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur