Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-09-2019, 09:48   #221
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,964
Thanks: 7,812
Thanked 3,588 Times in 1,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Na e Sill shkrimin.mesa di une ishte Zeman
zemanin e ka kap nostalgjia e tankeve ruse te 1968-tes!
Mjafton 1 telefonate putinit, e dergon ai prap tanket me shkel pragen dhe ēdo gje do kaloje ne heshtje si ne 1968 kur u dogj per s'gajlli Jan Palah para tankeve ruse n'qender te prages !
__________________
Tu n’es plus lą oł tu étais, mais tu es partout lą oł je suis.

V.H
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 14:46   #222
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,834
Thanks: 7,698
Thanked 6,474 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

I mjafton kjo Llapit ...

__________________
Na prift e mbara.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 17-09-2019 nė 14:58
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 14:58   #223
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,019
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Albin KurtiMolliqaj publikon njė video kur Berat Buzhala thoshte se Albin Kurti ėshtė i sėmurė psiqik VIDEO


17 September, 2019 - 00:38


Kandidati pėr deputet i koalicionit AAK-PSD, Dardan Molliqaj e ka publikuar njė video kur Berat Buzhala fliste para disa viteve pėr Albin Kurtin, kandidatin e VV-sė pėr kryeministėr.

Postimi i plotė i Molliqajt:

Kur Berat Buzhala fliste mirė pėr PDK-nė, Albini e quante servil tė Klanit Pronto. Por pavarėsisht qėndrimeve tė Beratit, akuzave e sulmeve qė ua kishte bėrė krejt aktivistėve tė VV, nėse i braktisuri i PDK-sė Berat Buzhala ėshtė gati t’ia krehė bishtin Albinit, atėherė ai ėshtė nė rregull pėr Albinin. Ai pastrohet. Ashtu siē janė pastruar tė gjithė ata keqpėrdorues e mashtrues qė i mbledhi nė parti.

Albin Kurti po tregon qė pėr tė arritur nė pushtet, ndėrron qėndrime e nuk njeh metoda. Por sa mė shumė qė po e dėshiron pushtetin, aq mė larg tij po shkon.

Zaten, kėshtu bėnte Hashimi. Kėshtu sot po bėn Albini. Por historia pėrsėritet veē si farsė e komedi, asnjėherė nuk pėrsėritet njėsoj 😊

P.S.
Sa pėr kujtesė, nė kėtė video mund ta shihni se ēfarė sharjesh e akuzash i ka pėrbirė Albin Kurti sot, prej dėshirės sė tij pėr pushtet.

Hipokrizia e Albin Kurtit. Nėse i braktisuri i PDK-sė Berat Buzhala ėshtė gati t’ia krehė bishtin Albinit, atėherė ai ėshtė nė rregull pėr Albinin.

Kur Berat Buzhala fliste mirė pėr PDK-nė, Albini e quante servil tė Klanit Pronto. Por pavarėsisht qėndrimeve tė Beratit, akuzave e sulmeve qė ua kishte bėrė krejt aktivistėve tė VV, nėse i braktisuri i PDK-sė Berat Buzhala ėshtė gati t’ia krehė bishtin Albinit, atėherė ai ėshtė nė rregull pėr Albinin. Ai pastrohet. Ashtu siē janė pastruar tė gjithė ata keqpėrdorues e mashtrues qė i mbledhi nė parti.Albin Kurti po tregon qė pėr tė arritur nė pushtet, ndėrron qėndrime e nuk njeh metoda. Por sa mė shumė qė po e dėshiron pushtetin, aq mė larg tij po shkon.Zaten, kėshtu bėnte Hashimi. Kėshtu sot po bėn Albini. Por historia pėrsėritet veē si farsė e komedi, asnjėherė nuk pėrsėritet njėsoj 😊P.S.Sa pėr kujtesė, nė kėtė video mund ta shihni se ēfarė sharjesh e akuzash i ka pėrbirė Albin Kurti sot, prej dėshirės sė tij pėr pushtet.

Gepostet von Dardan Molliqaj am Montag, 16. September 2019
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 18:29   #224
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,834
Thanks: 7,698
Thanked 6,474 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

__________________
Na prift e mbara.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2019, 23:12   #225
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,019
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Albin Kurti


Vjosa Osmani

Mesazhi i Vjosa Osmanit pėr Albin Kurtin: Mbaje mend mirė, s’mundesh ti me pallavra me ma caktu pozitėn

Mė: 17 shtator 2019 Nė ora: 22:19

Albin Kurti tha mbrėmė se Vjosa Osmanin do ta bėjė kryeparlamentare.

Kandidatja e Lidhjes Demokratike tė Kosovės (LDK) pėr kryeministre, Vjosa Osmani, ka thėnė tė martėn nė Gjakovė, se me votėn e lirė tė qytetarėve, mė 6 tetor, do tė kthehet shpresa tek tė rinjtė pėr tė planifikuar jetėn kėtu nė Kosovė.

“20 vjet pas luftės ne po e pėrjetojmė ikjen e dytė. Kosova po zbrazet. Sa e sa familja nga Gjakova dhe gjithė Kosova nuk i kanė afėr vetes tė afėrmit e tyre, sepse nuk shohim mė perspektivė, nuk kanė mė ėndrra. Ata qė do tė duhej tė mbronin interesin tuaj, e shkėmbyen ėndrrėn e qytetit tuaj vetėm pėr interes tė tyre”, tha Osmani.

Ajo ka shtuar se plani qeverisės i LDK-sė i dedikohet familjes, sepse nėpėrmes forcimit tė familjeve ne e forcojmė shtetin dhe kthejmė besimin e qytetarėve pėr tė mos e braktisur vendin. Osmani ka thėnė se Qeveria e drejtuar prej saj, do tė pėrkrahė familjet e reja nė vitin e parė tė lindjes sė fėmijėve, si dhe do tė pėrkrahė ata pėr tė siguruar ēėshtjen e banimit.

Ajo ka pohuar se Gjakova i ka dhėnė gjithė Kosovės disa prej kokave mė tė ndritura tė cilat e ndėrtuan shtetin tonė, siē ishte Fehmi Agani. “Shteti ka harruar qė nė vitin 1999 tė gjitha kamerat e televizioneve mė tė njohura nė botė ishin pikėrisht kėtu, pėr tė parė me sytė e tyre vuajtjet e nėnave tona, pėr tė parė me sytė e tyre familjet qė kishin humbur edhe fėmijėt nė djep, pėr tė parė e gjithė bota se ēfarė sakrifice dhe ēfarė plage e madhe akoma ėshtė e hapur nė Gjakovė dhe nė krejt Kosovėn”, tha kandidatja e LDK-sė pėr kryeministre.

Ajo shtoi se Gjakova nė radhė tė parė dhe krejt Kosova, duhet me ju thanė atyre njerėzve lamtumirė pėrgjithmonė. “Interesat e qytetarėve tanė nuk mbrohen mė me rrahagjoks se kush ėshtė mė forti. Fuqia mė e fortė ėshtė ajo e mendjes”, tha Osmani.

Duke folur pėr oponentėt politikė ajo tha se po “prezantohen kakofoni nėpėr studio televizive pallavra dhe fraza boshe qė i kanė mėsuar pėrmendėsh”.

Sipas Osmanit “oponentėt e mi tentojnė nė studio televizive me nda pozita shtetėrore. Dua t’ju them sot, le ta dėgjojnė mirė dhe ta mbajnė nė mend, vetėm qytetarėt e Kosovės e kanė fuqinė pėr ta pėrcaktuar se ku do tė jetė LDK-ja dhe me besimin qė po e marrim ēdo ditė, ne do tė jemi nė krye tė qeverisė sė Kosovės. Ata qė ndajnė pozita nė studio televizive e injorojnė vullnetin e qytetarėve”.

Albin Kurti tha mbrėmė se Vjosa Osmanin do ta bėjė kryeparlamentare.

Kryetari i Degės sė LDK-sė pėr Gjakovėn, Luan Gola, ka thėnė se ky qytet mjaft ka eksperimentuar me parti tė vogla tė cilat nuk ju kanė sjellė asgjė tė mirė qytetarėve.

“Kėsaj radhe kemi vendosur qė ta pėrkrahim LDK-nė dhe kandidaten e parė grua, Vjosa Osmanin, pėr ta qeverisur Kosovėn me dije, guxim dhe duar tė pastra”.
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2019, 06:57   #226
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,834
Thanks: 7,698
Thanked 6,474 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

__________________
Na prift e mbara.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur