Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin > Njerėz tė humbur

Njerėz tė humbur Ky forum ėshtė hapur nė mėnyrė qė tu vijė nė ndihmė tė gjithė atyre familjeve shqiptare qė kanė humbur kontaktet me tė afėrmit e tyre nė emigrim. Mund tė postoni njoftimet tuaja nė forum qė tė merrni njė pėrgjigje nga ata anėtarė qė i njohin apo e dinė ku jetojnė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-07-2019, 10:10   #41
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,668
Thanks: 2,762
Thanked 2,576 Times in 1,622 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Ca metodash performer? Se un ne shqipri i degjoja kto ne 2017. Nuk kisha par dicka te till as nje here me para (por dhe nuk kam qene ne shqipri per shume vite). Nje rini e demoralizuar pa plane. Kur i pyesje pse nuk vete ne pune thoshin qe nuk paguajn mire. Pse nuk vete ne shkolle? Po ja do iki ne angli. Do shkosh ne shkolle atje? Jo do punoj ne ndertim/kamarjer etc. Wwwwwhy!?
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 10:16   #42
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,989
Thanks: 14,776
Thanked 9,019 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Nuk e di per tjeret po njeri psh shkoj ne Itali gjeti nje homeless man ne rruge e mbajti nje jav ne hotel gjithe shpenzimet e paguara e veshi mire i tha lahu rruhu etc lol e coi te bente pashaporten e i tha te vinte fotot e tija ke pashaporta e ja dha ketij e ky iku ne Angli si zotni lol se italianeve u lejohet me shkuar atje ndersa Shqipot me visa vetem..ai lypsi vazhdoj jeten i lumtur ne itali me ca lek qe i dha ky ..e kshu te gjithe jetuan te lumtur
Pra kto qe ke degjuar ti jan ata qe i shohin gjerat teper thjesht ..
Madje te jemi ne teme dhe kto femrat e shkreta kot jan perdorur sepse kan pasur alternativa shume me te mira ne jet ...(besoj ti je dakort me kte)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 11:54   #43
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 5,335
Thanks: 4,510
Thanked 3,506 Times in 1,671 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

une nuk kuptoj nje gje
pse ore kaq veshtire jane per tu kapur keta bimbot
ore mjafton te dalesh dhe i shikon , mjafton te anketosh se kush fshihet mbas atij qe qarkullon me lamburghini apo ferrarri,, sbesoj se me rroge mujore i kane blere ato makina
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 12:07   #44
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,549
Thanks: 6,924
Thanked 8,182 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
une nuk kuptoj nje gje
pse ore kaq veshtire jane per tu kapur keta bimbot
ore mjafton te dalesh dhe i shikon , mjafton te anketosh se kush fshihet mbas atij qe qarkullon me lamburghini apo ferrarri,, sbesoj se me rroge mujore i kane blere ato makina
nuk e kan fajin vetem bimbot. ka bukurane qe i pelqen ti fitojn parate pa u djersitur
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 20:00   #45
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,506
Thanks: 4,194
Thanked 4,523 Times in 3,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Po edhe sot ne disa pjese te Shqiperis plot pimp ke, mu me ka ndodhe ket her qe isha ne nje shitore duke ble diqka, me pyet shitesi do femra, ja keto i kom per momentin mi tregojke ne tel, normal qe i thash jo, amo ka raste te prostitucionit te lart.
qysh e ka emrin ai dyqanja, ma kadhezo edhe rrugen se javen tjeter kur te ik tu Shqipria, shkoj blej buke ke dyqanja edhe pyes ate shitesin
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 20:05   #46
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,506
Thanks: 4,194
Thanked 4,523 Times in 3,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 239
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

kur po them, Shqiperise i duhet lixhi me ligjin, qe nuk njeh Maliqin e as qetrin e qetrin, por te gjitheve ju bie turinjeve njesoj, per ato vepra kriminale te kryera, keta jo fajin e ka ai qetrie, e keta tjeret, jo ai qetri.

Sidomos per keto rastet e detyruara dhe te futura me dhune ne rrugen e prostituciont, o me lixh te ligjit, ua kisha bere qe lenda vjetersohet pas 80 viteve dhe do i kisha ndjekur sikur zagaret, qashtu te ngordhur ne pleqeri i kisha futur prapa grilave edhe atyre gardianeve do i urdheroja, sa here ti ēoni buken i futni nje shqelm turinjeve.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 20:14   #47
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,894
Thanks: 6,729
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Khaleesi Shiko postimin
Ti te keput shpirtin me kto histori sidomos kur e di qe si ti ka patur dhe ka shume femi te tjere qe emigrojn pa familje ne ato mosha. Cne italia aq pa kushte? Ne usa dhe canada ka shelters. Apo ndoshta nuk ishin te pregatitur atehere per aq numra te medhenj emigrantesh.
Nje gje qe me beri perahtypje ne shqipri kur pyesja 17-20 vjecar ca planesh kan per te ardhmen (pune, uni etc) shumica thoshin qe po planifikojn te ven ne angli, itali etc. Kushte te mira ne shpi dhe prap donin te iknin. Plani i jetes te shkojn ne angli posht nje maune me shpres te gjejn nje nuse per dokumentat. Rezikojn jeten, harxhojn dhe gjith ato lek per nje te ardhme te pa ditur. Un kte nuk e kuptoj. Pse nuk ven nr shkolle? Ka shume menyra te udhetosh neper bote si student pastaj me pune.
Kishte kisha katolike qe ushqenin njerz pa streh por nuk e dija ne ato ditet e para, plus qe kisha leket e mija deri ne ate pike qe mu mbaruan.
Edhe perse duket vuajtje ajo kohe ishte si neper filma per mua. Do ngelet periudha me e bukur romantike e jetes. Me e bukur se fiction.
Nga torino me vone i kam hyp trenit ilegalisht kuptohet, per na paris.edhe ne paris mu desh te vjedh ushqim se nuk kisha lek me. Ne paris shkova mbaj mend te fus letrat per azil dhe na dergusn ne nje shelter per ushqim qe ishte sketerre dhe nuk mu hante ushqimi dhe nuk doja te flina gjume ne nje dhome magazine me qindra njerz afrikan dhe cdo lloji neper toke keshtuqe pranova te rri jashte te vjedh ushqim dhe i lire. Pas nje muaji i hipa trenit per ne belgjike dhe aty u futa ne nje kamp te mire. Pastaj me derguan ne nje qytet te vogel ku kampi kishte kushte me mire se nje hotel i mire ku na dergonin edhe ne ekskursione cdo jave.
Haha, edhe aty nuk mu rrinte me pas 7-8 muajsh dhe ika oer angli. Gjitha kto i kam bere vetem pa paguar asnje lek apo ndihme.
Nuk kisha asnje frike sa me larg shqiperise qe largohesha aq me i lire ndihesha edhe pse kishte vuajtje ne adoleshence nuk ndjen anxiety/ankth. Moshta adoleshnte eshte mosha me e rrezikshme sepse nuk imagjinon dot rreziqet.
P.sh ne 93 kam marr trenin nga mali i zi ne beograd me nje shok femirije ku treni kalonte shume postoblloke lufte kur ishte kulmi i luftes ne kroaci dhe bosnje. Ishte koha qe merrinin shqiptar mysiman apo boshnjak dhe i fusnin me dhune ne fron lufte serbet, ose keshtu ishte spekulonin njerzit kudo ne ate kohe.
Por udhetimi per beograd ka qene per bizness aventure gjeniale dhe e thjeshte,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2019, 02:10   #48
73ka
V.I.P
 
Avatari i 73ka
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 381
Thanks: 68
Thanked 118 Times in 76 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Re: 23 vite pa takuar familjen, ndihem e humbur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Ti falendero Enverin qe te mbajti/ ta beri rup sup 50vjet. Jo se nuk kish kafshe atehere si puna e ketyre qe shisnin motrat, po just kish fut friken ne palce. Frika ruan vreshtin. Dmth boll na cave bidonat me 30vjet te erreta nga cifutet amerikan.
Para enverit tand grat merrnin rrugen prej Shkodret per ne Lezhe dhe nuk goxote kush me i prek.. kjo prej burrniet, sedrit, nderit dhe sigurishte adhe prej friget!

Lum si erdhi dita sot ku "nanat" jane te mundura me e shky femijen e tyne gjymtyre per gjymtyre ne mitrren e tyne,me ndihmen e "doktorrave" ne menyre qe kto "nana" ta kene mundesin te "jetojne"!

Rrofte perpaqimtaria
73ka nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur