Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Zhvillime, Teknologji tė Reja

Zhvillime, Teknologji tė Reja Diskutime mbi teknologjine e fundit, ndikimi i tyre ne jeten e perditshme

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-05-2018, 21:21   #1
Xhuljan
entity
 
Data e antarėsimit: Jun 2015
Vendndodhja: Tirane
Posts: 424
Thanks: 5
Thanked 43 Times in 29 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Xhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarė
E ardhmja

Dikur Zhyl Verni shkruante per nendetese dhe njerezit fantazonin. Para 30-40 vitesh beheshin filma me rrobote dhe njerezit fantazonin.

Xhuljan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2018, 21:50   #2
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,877
Thanks: 877
Thanked 1,650 Times in 963 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E ardhmja

E ardhmja?
Po aq e bukur aq edhe e brishte.
Ne vitet 80 parashikohej qe njeriu i pare ne Mars mund te shkele ne 2050 , nderkohe qe teknologjia ka avancuar aq shume sa mendohet qe te shkele qe ne 2024.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 13:44   #3
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,254
Thanks: 114
Thanked 315 Times in 210 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E ardhmja

E ardhmja.... E pa sigurt!

Qe thoni ju takoj ate shejtanen e Zenepes pardje ne udhe dhe pa iu dredhur fare qerpiku me thot. "Demo hajde nje here brenda te ma provosh, se nuk e kam Qanon ne shtepi"(Qanua jeshte i shoqii). C"te beja.... mos tia provoja shejtanes. I linej Zenepes pa provuar... O mbushte shejtania masandaj dynjan me llafe "Ja s'ma provoj nje here Demua" e do na binte autoriteta, se kemi dhe nje fare ndere dreqi e mori. Vajta brenda c'te beja.

Dy ore me te provuar or ti. Provo andej e provo kendej, sa u lodh shejtania e me tha... -"Te marte dreqa te matre! Ce ke gjithate.... Nuk e nxe, do ma shqyesh fare. Sa te madh e ke a shejtan!"
-"E ke ti te ngusht, mos shejtane" i thashe "andaja nuk futet. Te tjerave pse u futet... Sa kam provuar une... se mos je ti e para! Ti je e para qe nuk te futet"

Po me erdhi si rende or ti... Me shau rende shejtania e nuk mu durua. Ja, ia provoja gjithmon kesaj times. Nuk mu ankua asnjehere. Kesaj nje here ia provova... gjithe ankesa. Po nuk dinte rufiania te bente corape leshi. Ekeshte bere te ngushte, te ngushte e nuk futej brenda kemba!

E c'e ardhme mund te jete kjo, kur keto shejtanet e reja nuk dine te bejne corape leshi?!
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 20:51   #4
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 5,517
Thanks: 1,866
Thanked 1,716 Times in 1,073 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E ardhmja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Demo Labi Shiko postimin
E ardhmja.... E pa sigurt!

Qe thoni ju takoj ate shejtanen e Zenepes pardje ne udhe dhe pa iu dredhur fare qerpiku me thot. "Demo hajde nje here brenda te ma provosh, se nuk e kam Qanon ne shtepi"(Qanua jeshte i shoqii). C"te beja.... mos tia provoja shejtanes. I linej Zenepes pa provuar... O mbushte shejtania masandaj dynjan me llafe "Ja s'ma provoj nje here Demua" e do na binte autoriteta, se kemi dhe nje fare ndere dreqi e mori. Vajta brenda c'te beja.

Dy ore me te provuar or ti. Provo andej e provo kendej, sa u lodh shejtania e me tha... -"Te marte dreqa te matre! Ce ke gjithate.... Nuk e nxe, do ma shqyesh fare. Sa te madh e ke a shejtan!"
-"E ke ti te ngusht, mos shejtane" i thashe "andaja nuk futet. Te tjerave pse u futet... Sa kam provuar une... se mos je ti e para! Ti je e para qe nuk te futet"

Po me erdhi si rende or ti... Me shau rende shejtania e nuk mu durua. Ja, ia provoja gjithmon kesaj times. Nuk mu ankua asnjehere. Kesaj nje here ia provova... gjithe ankesa. Po nuk dinte rufiania te bente corape leshi. Ekeshte bere te ngushte, te ngushte e nuk futej brenda kemba!

E c'e ardhme mund te jete kjo, kur keto shejtanet e reja nuk dine te bejne corape leshi?!
Keto shejtanet e reja shyqyr qe s'dine te bejne ēorape leshi, se ne goje te dynjase do kishin dal... si Zenepja!
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2019, 22:34   #5
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,076
Thanks: 15,630
Thanked 9,261 Times in 6,265 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E ardhmja


Qfar thote ky rusi.....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2019, 22:34   #6
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,953
Thanks: 14,753
Thanked 9,002 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E ardhmja

Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur