Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-05-2019, 12:59   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,952
Thanks: 7,801
Thanked 3,585 Times in 1,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Kirurgjia Torakale operoi 50 pacientė me pajisjen bashkėkohore

Pas pajisjes me skalperin ultrasonik nga ana e Shėrbimit Spitalor dhe Klinik Universitar tė Kosovės dhe Ministrisė sė Shėndetėsisė, mjekėt e Klinikės sė Kirurgjisė Trokale,kanė operuar 50 pacientė, e qė mė parė ishin operuar me metoda klasike.
“Pėrmes saj ėshtė rritur performanca profesionale, por kanė pėrfituar pacientėt ngase gjatė ndėrhyrjes ka pak gjakderdhje e dhimbje.
Njėkohėsisht, ėshtė shkurtuar koha e operimit, ėshtė mundėsuar mbrojtja strukturave anatomike pėrreth dhe gjatė prerjes nė operacion
Njė operacion i tillė jashtė vendit ka kushtuar 25 deri nė 30 mijė euro, pėrderisa nga muaji shkurt, kur ėshtė futur nė punė kjo aparaturė, pacientėt po e marrin shėrbimin nė klinikė”, thuhet nė njoftimin pėr media. /Telegrafi/
________________________________________
https://telegrafi.com/kirurgjia-tora...-bashkekohore/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur