Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-06-2019, 14:40   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,102
Thanks: 11,737
Thanked 9,674 Times in 6,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Mos Europė, moj ku*vė e motit!

Mos Europė, moj ku*vė e motit!

Nga Bledi LumaniKur Muē Nano i tha pijanec Dash Shehit gjatė njė emisioni nja dy muaj mė parė, tė majtė e tė djathtė iu hodhėn nė grykė, nė mbrojtje tė “pijanecit” Dash, me argumentin se nuk ka asgjė tė keqe tė kesh qejf pijen. Rėndėsi ka tė jesh i ndershėm dhe i pakorruptuar.

Kjo gjė mu kujtua mbrėmjen e djeshme, sapo nisėn akuzat ndaj kreut tė KE-sė, Juncker, se ai ėshtė pijanec, menjėherė pas deklaratės se zgjedhjet vendore duhet tė mbahen mė 30 qershor.

“Pijaneci” i ndyrė Juncker, qė mezi i mbaheshin kėmbėt dhe bėri gafėn e madhe tė ngatėrronte prillin me qershorin, si pasojė e alkoolit, avujt e tė cilit i dilnin nga flegrat e hundės, kishte thėnė diēka qė i vjen nė ndihmė Ramės dhe duhet tė kryqzohet.

Madje jo vetėm si pijanec, por edhe si homoseksual, qė puth meshkujt e botės pas ēdo takimi, si me qenė femra.

Njėsoj si “kurva” Mogherini, qė “puthet” nė buzė me Ramėn.

Apo si “kurvari” Fleckenstein, qė vjen nė Shqipėri pėr femra dhe orgji.

Apo si “kokėkuqja” Romana Vlahutin e “kinezi” Donald Lu.

Pėr fat janė kėta politikanėt dhe analistėt tanė syēelė, qė na iluminojnė dhe na tregojnė gjithė “pisllėqet” e kėtyre euro-amerikanėve, qė duan t’i bėjnė gjėmėn Shqipėrisė, me paratė e pista tė Ramės dhe tė Sorosit.

Ndaj sa tė kemi Tit Vasilin me Nard Ndokėn e shokė, jemi tė qetė.

S’ka ē’na duhet “Evropa, kurvė e motit” dhe kėta zyrtarucėt e Brukselit, qė gjithmonė ia kanė pasur me tė futur Shqipėrisė.

Ka burrat e vet tė shtetit, ky vend, qė luftojnė nga mėngjesi nė darkė, pėr mirėqėnien tonė.

Dhe pėr demokraci e pėr votė tė lirė, vetėm se pėr dreq, kėrkojmė tė mėsojmė nga Europa, po jo nga kėta qė drejtojnė Europėn, se kėta o janė pijanecė, o tė degjeneruar, o tė korruptuar.

Ndoshta ka ardhur koha, qė dhe drejtuesit e Europės t’i zgjedhim ne, se i zbulojmė mė kollaj se kėta europianėt e leshtė, tė korruptuarit, pijanecėt e kurvarėt, si puna e Juncker apo Mongherini.

Pastaj punėt do tė ecin vaj edhe nė Europė, ashtu si nė Shqipėrinė e ndershme mėmė!

Shtuar mė 12/06/2019, ora 12:18
http://www.albeu.com/shqiperi/mos-eu...-motit/466424/
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 15:58   #2
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,003
Thanks: 2,011
Thanked 2,903 Times in 1,615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mos Europė, moj ku*vė e motit!

Qė janė njė tufė tė korruptuarish as nuk e luan topi.
Qė nuk e panė Shqipėrinė tė gjelbėruar edhe kėtė nuk e luan topi.
Nėse nuk e dini Ettore Sequi u investigua pėr ndėrtesėn nė rrugėn e Durrėsit prandaj e pėrzunė nga Shqipėria ashtu si kaēurrelsen Kroate.
Njė pyetje pėr kėtė iluminantin Lumani.
Nga u largua ish recepsionisti i spitalit amerikan qė do ndėrtonte unazėn e re?
Ku ndodhen ish oficerėt e kėrkuar pėr trafikimin e hashashit drejt Italisė?
Kush fshihet pas Zotos sė riciklimit?
Kush fshihet pas koncesioneve tė rrugės sė Kombit, po pas sterelizimit tė pajisjeve mjekėsore, markimit tė karburanteve qė cilėsia ėshtė skandal, po pas check up-it, pas aeroportit tė Rinasit qė paguajmė cmime marramendėse krahasuar me rajonin, po pas bankers petrolium qė nuk paguajnė taksa dhe tatime.
Kush fshihet pas lojėrave tė demoralizimit shoqėror, po pas promovimeve tė degjenerimit seksual, po pas injorimit tė figurave kombėtare duke i zėvendėsuar me ato hebraike?
Kush fshihet ku????????????????????
Pse dėshtojnė REFORMAT e sugjeruar nga STRUCĖT e BE apo SHBA?
A janė ato pėrgjegjės qė bėjnė eksperimente me Shqipėrinė?
Ne paguajmė taksa tė rimėkėmbet Shqipėria dhe jo Malukatėria.
Prandaj thoni kėtij ilumimantit "get a fuck out" of trojet shqiptare se nuk je mė i mirė se kėta vemje politikanė dhe diplomatė tė huaj qė bėjnė orgji nėpėr hotele dhe vila me vajza tė reja e madje edhe me minorenė nė kėmbim tė favoreve monetare por edhe karrierės.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 12-06-2019 nė 16:08
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 16:34   #3
Metarch
homo aspirans
 
Avatari i Metarch
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Posts: 89
Thanks: 13
Thanked 47 Times in 28 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
Metarch ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Mos Europė, moj ku*vė e motit!

Tani ky po qe eshte shkrim i frikshem. Tifozlliqet lokale dhe shthurjet qe vijne prej tyre edhe i mirekuptojme, se ne to u lindem edhe u rritem. Por te besh avokatine e burokracise te Brukselit eshte nje dimension krejt i ri kurverie e pafytyresie. Akuzat ndaj Junkerit nuk i kane ngritur ca sharlatane te nivelit te Muc Nanos, as ca shqiptare periferik. Ne qofte se respektoke burokracine europiane kaq shume, fillo te respektosh nga pak edhe popullin europian qe e mban mbi shpine.
Metarch nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 18:32   #4
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,461
Thanks: 3,636
Thanked 2,931 Times in 1,988 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mos Europė, moj ku*vė e motit!

__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 18:42   #5
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mos Europė, moj ku*vė e motit!

Tashti...do hyme apo jo????????????????????????Pastaj per Juncker kane qene RUSET qe e kane nxjerre....LASKURIQ.Por ketu juve prekeni ne seder!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HIPOKRITE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2019, 23:22   #6
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,536
Thanks: 8,558
Thanked 6,598 Times in 2,767 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mos Europė, moj ku*vė e motit!

Konfuzion i madh, nuk di robi cfare te besoje dhe cfare te beje.
Ftojme teknokratet e evropes te na japin mend qysh te zgjidhim problemet dhe krizat, ata vijne dhe lejne porosite kshu-ashtu, por sapo kthejne kurrizin neve u nxjerrim gjuhen nga pas duke i perqeshur e tallur si femijet e paedukuar dhe kapricoze.
Ftojme OSBE-ne te vezhgoje dhe te certifikoje zgjedhjet sepse kemi 30 vjet qe nuk bejme nje pale zgjedhje pa sherre dhe pa zullume, partite dhe partickat fituese perdorin si mburoje te hekurt dhe te ligjshme verdiktin dhe certifikimin e vezhguesve europiane por pastaj behemi pishman dhe dalim e hedhim bomba e gaz lotsjelles sepse zgjedhjet dhe certifikimi i tyre nga arbitri nderkombetar jane false, te vjedhura dhe te padrejta.
Marrim grante dhe fonde mijra euroshe nga ata per ekonomine, marrim financime projektesh per AP (Admin.Publ) dhe pasi bejme rrush e kumbulla parate e tyre, i shajme dhe prap u nxjerrim gjuhen nga mbrapa si bukeshkale.
Shpenzojme mijra euro dhe dollare ne udhetime, dieta, qendrime,takime,lobime, e lloj lloj shpenzimesh te tjera duke trokitur ne dyert e evropes, por sapo zbresim ne Rinas prap bejme ne koken tone dhe prap i shajme dhe u nxjerrim gjuhen nga pas…
Bejme fotografi pompoze me liderat evropiane, biles i paguajme edhe nga 80 mije dollare per foto, ja shesim keto foto popullit te shkrete si fitore dhe suksese, si mbeshtetje dhe perkrahje, si trofe demokratik (te barzvlefsheme me Kupen e Botes), vejme ne pune makinerine e madhe te Medias per te propaganduar mbeshtetjen evropiane, pelqimin e tyre, konformizmin ndaj tyre, por pastaj prape si femijet e keqinj dhe qurrashe i shajme dhe perseri i perqeshim.
Zvarritemi si lypsare pa dinjitet, betohemi dhe sterbetohemi, trokasim me deshperim, i bejme lajka dhe dredhi, perdorim te gjitha menyrat nga me te padenjat per njeriun, perpara Portes se Bashkimit Evropian per te hyre brenda, por prapeseprape sapo kthehemi ne Rinas, pa zbritur ende shkallet e avionit fillojme avazin tone bizantin duke i share dhe perqeshur me gjuhe nga pas!
Nuk po zgjatem me shembuj te tjere sepse nuk ja vlen, por natyrshem nje njeri i thjeshte pra popull shtron pyetjen:
Cfare kerkon klasa politike shqiptare nga te huajt?
Pse cdo sukses (i madh apo i vogel) i atribuohet klases politike shqiptare , ndersa cdo deshtim dhe diletantizem ne te berit e gjerave i faturohet evropianeve?
Pse endeni dyerve te botes kur shihni qe bota qenka "kaq e keqe dhe kurve" me ju? Pse nuk rrini ne shtepine tuaj dhe ti dilni per zot catise tuaj qe ju pikon nga te gjitha anet por merreni me llafe koti me te huajt?
Pse e shani regjimin e vjeter monist per izolim, paranoje ndaj te huajve (imperializma dhe revizionizma e koqizma) dhe nderkohe silleni dhe veproni si ai regjim por me ndryshimin qe jeni me bira kurvash dhe dredharake sepse nuk dilni hapur si ata te dikurshmit?
Nqs kjo Evrope qenka kaq "e keqe dhe e padrejte" me ju, a nuk tregon kjo nje miopi te thelle politike apo diletantizem nga ana juaj qe shkoni dhe u trokisni ne dere si langaraqe pa dinjitet?
Shume jane pyetjet por prap sic thashe me lart, nuk ja vlen.
Disa pergjigje po jua jap une ne formen e thenieve te mencura te popullit:
-Nuk eshte e veshtire ta nxjerresh derrin nga m*ti, por ama eshte shume e veshtire ti nxjerresh derrit, m*tin qe ka ne tru!
-Puna jone me te huajt eshte si ajo shprehja: edhe me vendos Prift, por nga ana tjeter me rruan mjekrren!
- Edhe qeros, edhe fodull.

Ka edhe te tjera.
Ju te "dashur" politikane ku e fusni veten ne kto thenie te mencura te popullit?
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur