Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-07-2019, 17:27   #1
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 814
Thanks: 9
Thanked 391 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Per mos m'u harru

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 17:44   #2
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,961
Thanks: 6,869
Thanked 1,957 Times in 1,102 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Per mos m'u harru

Shume kenge e madhe kjo. Nga cila zone dhe kush e kendon ket kenge?
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 17:49   #3
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,817
Thanks: 6,753
Thanked 8,359 Times in 3,992 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: Per mos m'u harru

Zeri Aureles me ngjan! Mu rrenqeth mishi...

Vlora
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 19:21   #4
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Per mos m'u harru

Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 19:25   #5
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,106
Thanks: 11,747
Thanked 9,674 Times in 6,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Per mos m'u harru

Kurr mos me u harru se cna kan ba.....perpara se me dhan cilsa e dekorata, para se me u perqafu e me u zgerdhi me ata shtaz.__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 12-07-2019 nė 19:28
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 19:43   #6
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 814
Thanks: 9
Thanked 391 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Re: Per mos m'u harru

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 19:52   #7
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 814
Thanks: 9
Thanked 391 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Re: Per mos m'u harru

Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 20:23   #8
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,707
Thanks: 2,120
Thanked 862 Times in 670 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Per mos m'u harru

Nuk duhet ti harrojm por as ti kujtojme.
Une se kuptoj ku e gjeni guximin dhe cfar doni te percjellni!
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 20:32   #9
Dredhza
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2015
Vendndodhja: Kosove
Posts: 814
Thanks: 9
Thanked 391 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Dredhza ka mbyllur reputacionin
Re: Per mos m'u harru

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Nuk duhet ti harrojm por as ti kujtojme.
Une se kuptoj ku e gjeni guximin dhe cfar doni te percjellni!
Ani ti mos i kujto, kerkush s'po t'shtin me zor. I kujtojm na tjert qe kena hup kah ni familjar udhes, gjat ksaj lufte.
Dredhza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 20:46   #10
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,106
Thanks: 11,747
Thanked 9,674 Times in 6,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Per mos m'u harru

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The ICEman Shiko postimin
Nuk duhet ti harrojm por as ti kujtojme.
Une se kuptoj ku e gjeni guximin dhe cfar doni te percjellni!
Kjo qe thua eshte edhe mish por edhe peshk....edhe keshtu por edhe ashtu por pa guxim dhe ti leme ne harrese e ta pijme kafene tek rruga per qef tone oho hooo....e qe te perseriten perseri.

C;duam te percjellim ??? pikerisht tua kujtojme atyre qe ju ka zene leshterike fundshpina e hallakaten tu u shkep koshinash e japin e marrin me serbiankat (dhe karabusherite e tjera gjitonike) sikur te mos kete ndodhur as edh enje gje....pa pse.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 20:58   #11
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,707
Thanks: 2,120
Thanked 862 Times in 670 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Per mos m'u harru

Me bahet qefi qe me kuptove cool , m’bahet ma shum qefi per mesazhin qe do t’percjellesh!
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 21:01   #12
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,106
Thanks: 11,747
Thanked 9,674 Times in 6,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Per mos m'u harru

E tan kjo asht qe te te bahet ty qefi....asht edhe dit e premte apo jo
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2019, 22:11   #13
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,471
Thanks: 3,639
Thanked 2,933 Times in 1,990 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Per mos m'u harru

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Zeri Aureles me ngjan! Mu rrenqeth mishi...

Vlora
Ajo eshte , Aurela Gace. Eshte vajtim Lab por kuptohet qe i kane dhene nje forme artistike. Une mbaj mend gjyshen time kur vajtonte per hallen time, vajzen e saj. Paradite kur njerezit ishin ne pune ajo sic vinte verdalle ne shtepi vajtonte dhe i thurte vargjet ne moment, ne fund te cdo vargu e shoqeronte me nje ėėėėė te zgjatur. Duhet qe ta degjosh qe ta kuptosh.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur