Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Webmaster Shqiptarė

Webmaster Shqiptarė Ky seksion i dedikohet tėresisht webmasterave shqiptarė. Kėtu mund te bashkbisedoni pėr tema tė ndryshme ose per ngjarje e risi ne arenen ndėrkombėtare

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-12-2015, 08:24   #1
ethanleung
Anėtar i ri
 
Avatari i ethanleung
 
Data e antarėsimit: Dec 2015
Posts: 2
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
ethanleung ėshtė nė rrugė tė mbarė
Android Phone Aplikim

A tuaj shqetėsuar ndonjėherė pėr privatėsinė e telefonit tuaj peeped nga familjet tuaj, miqtė tuaj apo edhe tė huajve? A ka ndonjė gjė qė ju mund tė bėni pėr tė lejuar askush tjetėr snoop rreth telefonin tuaj pa "leje" tuaj? E pra, me fat ju! Sot unė jam gonna tė ju prezantoj tė gjithė njė aplikacion tmerrshėm tė quajtur Super AppLock qė mund saktėsisht tė mbrojtur privatėsinė tuaj tė telefonit. Unė duhet tė them sinqerisht se kjo nuk ėshtė njė shpallje, sepse unė vetėm shkarkuar kėtė app nga Google Luaj ditė tė tjera dhe kam gjetur atė super praktike dhe tė dobishme. Si rrjedhojė, unė dua tė ndajnė kėtė app ftohtė fantastike me ju tė gjithė. Unė jam duke shkuar pėr tė thėnė diēka nė lidhje me se si ndihem pėr kėtė app. Kėtu ne do tė shkojmė.
[Zhvilluesi]: IriverPrivacyApps
[Merr nga Google]:
https://play.google.com/store/apps/d...m.privacy.lock
[Rekomandoni]: ★★★★★ (5 yje tė mundshėm)
[Features]: Free & Jo-ad, madhėsia e vogėl, tė lehta, tema tė bukura, tė qėndrueshme, dizajn material google

*Tema tė ndryshme pėr tė zgjedhur
*Super AppLock aktualisht ka 30 tema tė ndryshme pėr pėrdoruesit. Ēdo temė mahnitėse pėrmban subjektin e saj unik. Duhet nė qoftė se ju jeni tifoz i madh i sportit, unė do tė doja tė ju rekomandojmė Football & Basketball temė:
https://play.google.com/store/apps/d...plock.Football
nė qoftė se ju janė tė obsesionuar me romance, unė sinqerisht ju rekomandojmė Aurora & Snowsky temė:
https://play.google.com/store/apps/d...applock.Aurora
dhe pėrveē Super AppLock ofron temė e Krishtlindjeve pėr Krishtlindje ardhshme
https://play.google.com/store/apps/d...ivacylock.xmas
Pa dyshim, ju do tė gjeni njė tė tillė qė tė kėnaqė kėrkesėn tuaj.**Convenient & Easy Veprojnė Interface
Kur pėr herė tė parė u pėrpjekur kėtė app, ju keni pėr tė vendosur fjalėkalimin tuaj. Super AppLock ofron dy lloje tė ndryshme tė fjalėkalimeve: PIN & modeli respektivisht. Ju mund tė ndryshojė ndonjė prej tyre nė "Setting" kolonėn. Lehtė pėr tė vepruar!

**Njė trokitje e lehtė pėr tė siguruar fotografi dhe Apps
**Kur pėrfunduar vendosjen fjalėkalimin, ju mund tė bllokoj ndonjė Apps qė ju doni nė Super AppLock. Apps sistem si galeri, media, kontakte, thirrje, SMS, Settings, kamera, shėnim, fotografi, etj. dhe Apps instaluar si Twitter, Instagram, Snapchat, prodhim i kompjuterizuar vsco, Gmail dhe lojėra do tė jetė e shėnuar, prandaj ju mund tė vėnė ndonjė nė kėtė dollap me kyē. Si pasojė, nuk ka nevojė pėr t'u shqetėsuar rreth zhbirues pėrgjues privatėsinė tuaj pa lejen tuaj.
**Foto Avancuar & Video shkop dhe dosja shkop
**Nė ditėt e sotme, njerėzit gjithmonė marrin selfies, foto dhe shkarko TV seri, prandaj e tyre foto dhe Video Galeri ėshtė e mbushur me kėto stafin. Pra, ju mund tė vėnė kėto nė foto dhe video shkop dhe ato nuk do tė shfaqen nė galeri nė rast tė mos cenohen nga familjet tuaja, miqtė edhe tė huaj. Me mbrojtjen e Super AppLock, askush tjetėr, por ju mund tė hyni galerisė suaj. Dhe pėrveē foto dhe video, fotografi janė tė mbushur me njerėz nė telefonin tonė qelizė. Nuk ka dyshim se ne kemi disa dokumente dhe vini re se unė nuk dua tė tjerėt pėr tė parė, si pasojė, dosja Vault ėshtė me dobi tė madhe pėr tė mirė tė mbrojtur dosjet tona. Dhe pėrveē kėsaj, nė qoftė se unė tė lėvizin kėto dokumente dhe shėnime nė dosjen shkop, kjo do tė jetė e lehtė pėr tė gjetur kėto fotografi

*Mbrojtja Advance
A ju pyesin se nė qoftė se dikush ka ēinstaloni kėtė "Privacy Lock"? Ky ėshtė shqetėsimi im too. Kjo app mund tė trajtojė plotėsisht kėtė shqetėsim. Kur ju mundėsojė Mbrojtja Advance nė pėrcaktimin, ju nuk do tė jetė nė gjendje pėr tė instaluar ndonjė app nė telefonin tuaj nga sistemi, e vetmja mėnyrė ėshtė qė ju tė hyjė "Privacy Lock" dhe tė ndaluar Mbrojtja paraprakisht ose shtypni "Uninstall" nė Privacy listėn Lock. Tinguj tė ftohtė?

Me instalimin e Super AppLock, nuk ka nevojė pėr t'u shqetėsuar se familjet tuaja, miqtė tuaj apo edhe tė huaj qė po shfletojnė foto galeri tuaja, mesazhe apo snoop rreth stafit tuaj personal. Super AppLock, kujdestari i heshtur, mund tė mbani sytė prying larg nga telefoni juaj, kėshtu ajo mund tė sigurojė dosjet tuaja dhe Apps tė sigurt dhe tė shėndoshė. Nėse ju gjeni praktike dhe tė dobishme pas rekomandimit tim, mos hezitoni tė shkarkoni nga Google Play. Super AppLock, ju janė tė vlefshme!
ethanleung nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur