Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-02-2013, 09:03   #1
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

me ben shpesh pershtypje shprehja "peshk i eger"
per peshkun e detit behet fjale.
dikur peshku nuk kultivohej ne rezervate si sot,por ky emertim me ben te qesh.
ps.edhe peshkun e egersuan shqiptaret

tema vijon
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2013, 17:03   #2
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

peshku ndahet ne dy lloje:
1. peshku i ujit te kripur(detit)
2.peshku i ujit te embel(lumit ,liqenit etj)

mos u tremni se nuk boj copy&paste
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2013, 17:28   #3
lenci
::
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,666
Thanks: 160
Thanked 948 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

Ne Shqiperi 90% e peshkut eshte rezervati,ai i eger shkon jashte
ka dy tre menyra per te kuptuar sa i fresket eshte peshku
mbas vesheve,si i themi shabllon,te jete sa me i kuq
e kap nga bishti dhe e mban horizontalisht e nuk duhet te perthyhet
nese e prek peshkun dhe ngel si grop,nuk eshte i fresket

ka vende ku dalin peshkataret me varka te vogla,por edhe keta jane bere te shkathet,se blejne peshk rezervati dhe e shesin si peshk te eger
eshte e pamundur ta kuptosh

nje tjeter menyre per te pasur peshk te fresket eshte ta kapni vete
une zhytem naten me elektrik dhe pushke deti
pa dy tre kile peshk e ndonje oktapod nuk dal.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-02-2013, 14:58   #4
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
me ben shpesh pershtypje shprehja "peshk i eger"
per peshkun e detit behet fjale.
dikur peshku nuk kultivohej ne rezervate si sot,por ky emertim me ben te qesh.
ps.edhe peshkun e egersuan shqiptaret

tema vijon
Ka pasur nje rezervat drague pa hyre ne Sarande,kur i bije nga qafa e Muzines(mbase nuk e kam gabim) apo nga Gjirokastra!Nuk e di u perdornin si karrem apo si specie ne zhdukje!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-02-2013, 19:31   #5
admiral
V.I.P
 
Avatari i admiral
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Ke kodra e kuqe
Posts: 317
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
admiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejtadmiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

Hmmmmmm!!! teme interesante,sherben per te hequr stresin
__________________
♥ Asnjėherė mos debato me njė budalla. Njė tjetėr qė mund tė jetė duke shikuar, nuk do tė dijė tė bėjė diferencėn...!! ♥``shqipe````shqipe``
admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-02-2013, 19:45   #6
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

po e filloj me peshkun me te mire qe kam gatuar.

Merimanga e detit


drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-02-2013, 19:55   #7
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!karavidhe

nqs. mund ta shkruaj dhe amerikance ,por nuk eshte pinku ketu
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-02-2013, 20:06   #8
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!peshku im i preferuar.

GJUZA
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-02-2013, 20:10   #9
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!noname.nuk vdes pa ja gjet emrin shqip

coda di rospo.seeteufel etj.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-02-2013, 20:13   #10
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!rraza
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-02-2013, 15:40   #11
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

Drague se nuk e kam haberin nga peshku.
Blej sipas rastit Forelle (trofte) nga Turqia tek Edeka,500 gr 2.99 euro!


E ylberte apo jo nuk e di, googlen dhe si gatuhet i kam lexuar.Me tha nje variant nje rus(te tjeret e besojne apo jo ist mir wurst).Ne leter varaku.me qepe te grira holle dhe ereza sipas shijes ose deshires!
Dhe 30 min ne furre(elektrike e kam une).
Ke ndonje tip ti??????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-02-2013, 18:52   #12
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

http://www.chefkoch.de/rezepte/81032...delbutter.html

shife ket receten eshte shume e thjeshte(pa piperin e kuq)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-02-2013, 22:27   #13
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

dragush

nga vjen peshku tek ju?
po sardelet vijne.nga vijne..
si i gatoni..

?
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-02-2013, 23:10   #14
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,062
Thanks: 1,566
Thanked 8,885 Times in 3,923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

Kush e ka emertuar me ate emer - i eger ? Ne anglisht thuhet wild caught. Qe do te thote; i rritur dhe jetuar ne kushte natyrale. Dmth oqean, det apo liqen. Dhe jo neper rezervuare dhe farms. Teme pa info. Vetem foto.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2013, 00:21   #15
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,424
Thanks: 2,590
Thanked 2,143 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

me sa e di une , ka mbi 2000 lloje te peshkut , por qe perdoren si ushqim jan dikund kah 240 lloje ..
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2013, 00:29   #16
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,424
Thanks: 2,590
Thanked 2,143 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

pėrafersisht .. nuk osht e sak't ..
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2013, 14:11   #17
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Kush e ka emertuar me ate emer - i eger ?
Populli ???

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Ne anglisht thuhet wild caught. Qe do te thote; i rritur dhe jetuar ne kushte natyrale. Dmth oqean, det apo liqen.
Who cares ...
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2013, 14:55   #18
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

Falemeres drague
Qeka e thjeshte dhe per fund jave do shoqerohet me nje shishe vere....miam miam
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2013, 19:39   #19
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
dragush

nga vjen peshku tek ju?
po sardelet vijne.nga vijne..
si i gatoni..

?
peshku na vjen nga Hamburgu.nje nga portet me te medhej qe ka Gjermania
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2013, 19:41   #20
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,633
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Kush e ka emertuar me ate emer - i eger ? Ne anglisht thuhet wild caught. Qe do te thote; i rritur dhe jetuar ne kushte natyrale. Dmth oqean, det apo liqen. Dhe jo neper rezervuare dhe farms. Teme pa info. Vetem foto.
nuk jemi ke forumi i zollogjise shoku.
nqs. ke pyetje beje
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur