Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-05-2015, 13:30   #41
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,080
Thanks: 8,047
Thanked 3,680 Times in 1,952 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

Mafia serbe torturon marokenin, pėr t’ia marr veshkėn

5 pjesėtarė tė mafias serbe janė arrestuar para dy ditėve nė Spanjė, pasi Policia zbuloi njė komplot tė tė dyshuarve pėr tė blerė veshkėn e njė imigranti marokien pėr njė shumė prej 6000 eurove, raporton Independent.
Pasi viktima kishte ndėrruar mendje me frikėn se po mashtrohej, mafiozėt serbė e kidnapuan atė dhe e rrahėn deri sa pranoi pėrsėri qė tė kryej transplantin. Sipas policisė, viktima jeton nė qytetin veri-lindor tė Spanjės, Tarragona. Ai ėshtė njė imigrant i varfėr nė nevojė tė madhe financiare. Si shkak i kėsaj ai ishte pajtuar qė tė shes veshkėn e tij, qė do t’i transplantohej tė birit tė liderit tė mafias serbe, i cili vuante nga sėmundja e veshkave, transmeton Indeksonline. Policia ka arrestuar liderin e mafias, djalin e tij dhe tre serbė tė tjerė qė dyshohet qė janė tė involvuar nė kėtė ngjarje. Mirėpo, pas marrėveshjes sė parė, marokieni kishte ndryshuar mendje, dhe nuk donte qė tė shiste veshkėn e tij, nėn dyshimin se ai nuk do t’i pranonte paratė e premtuara. Mafia serbe mė pas e kidnapoi atė dhe e rrahu deri sa ai u pajtua qė tė kryej transplantin, transmeton Indeksonline. Policia ka njoftuar se pjesėtarėt e mafias kėrcėnuan personin me vdekje po qė se ai do tė tėrhiqej nga marrėveshja.
__________________________________________________ ___
http://lajmi.net/mafia-serbe-torturo...-marr-veshken/
__________________________________________________ ___________

Ky eshte populli qe ben trafikim me organet e serbeve dhe te tjerevet.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2018, 23:43   #42
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

Hetimet pėr krime lufte, Gjykata Speciale sė shpejti hap zyrėn nė Beograd.

Qysh nė vitin 2016, ish-kryeprokurori i Gjykatės Speciale, qė do tė merren me hetimin e krimeve tė luftės tė bėra nga UĒK-ja, David Schwendiman, kishte folur pėr hapjen e zyrės sė Dhomave tė Specializuara nė Beograd.

Hapjen e saj e pa si mbėshtetje, e cila do tė pėrdorej pėr qasje mė tė lehtė tė dėshmitarėve dhe dokumenteve.

Nė emisionin “Pressing” tė T7 Ministri i Drejtėsisė Abelard Tahiri ka thėnė se ėshtė njoftuar sė voni nga Haga pėr hapjen e kėsaj zyre nė Beograd.

Tash, pak para finalizimit tė plotė tė punės sė Gjykatės Speciale, Zyra e Prokurorit tė Specializuar ka konfirmuar pėr Gazetėn Express, hapjen e kėsaj zyre, kėshtu duke treguar se do tė jetė nė dispozicion edhe pėr hetime.

“Zyra e Prokurorit tė Specializuar tė Gjykatės Speciale ka krijuar dhe vazhduar mbėshtetjen dhe asistencėn nė njė numėr tė madh tė shteteve dhe organizatave ndėrkombėtare nė avancimin e mandatit dhe operacioneve tė saj. Nė pėrputhje me kompetencat e saj, SPO mund tė kryejė funksionet e saj kudo qė ėshtė e nevojshme pėr t’i kryer nė mėnyrė efektive hetimet e saj”, thuhet nė pėrgjigjėn e Prokurorisė sė Specializuar, e cila do t’i dėrgojė para drejtėsisė ata qė ishin pjesė e UĒK-sė dhe kryen krime lufte.

Gjatė kėsaj jave, nė njė letėr tė kryetares sė Dhomave tė Specializuara, Ekatarina Trendafilova, kanė raportuar mediat, ajo kėrkoi mendimet e grupit tė avokatėve qė janė pjesė e Grupit Punues pėr Mbrojtjen e Viktimave, para formimit tė trupės sė pėrhershme qė do tė quhet Trupi i Pavarur Pėrfaqėsues.

Pjesė e kėtij grupi punues do tė jetė edhe avokati kosovar, Artan Ēerkini, i cili ka thėnė se do tė punojė bashkė me tė tjerėt pėr tė themeluar trupėn e pėrhershme tė avokatėve.

Pas themelimit edhe tė kėsaj trupe, Specialja do tė jetė gati tė nisė punėn e plotė.

E nė muajin shtator, Zyra e Prokurorit tė Specializuar tė Gjykatės Speciale pati konfirmuar se ėshtė nė proces tė intervistimit tė dėshmitarėve pėr krimet e supozuara.

Sipas tė njėjtės, nė pyetje janė duke u marrė dėshmitarėt dhe njėkohėsisht duke u hetuar dėshmi tė ndryshme rreth hulumtimeve qė po zhvillohen pėr ngritjen e aktakuzave tė para nga kjo prokurori.

Kujtojmė se kryeprokurori i ri, Jack Smith, erdhi nė krye tė Gjykatės Speciale pas dorėheqjes sė David Schwendiman.

Oct 12, 2018 20:53 Europe.

hmmmmmmmmmmmmmmmm....do bjere llufta.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2019, 19:03   #43
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,080
Thanks: 8,047
Thanked 3,680 Times in 1,952 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

Rexhep Selimi: Ēka keni pėr tė thėnė ju 82 deputetė qė votuat Gjykatėn Speciale nė vitin 2015

Pas nisjes pėr nė Hagė tė Sami Lushtakut dhe Rrustem Mustafės, ka reaguar deputeti i Vetėvendosjes, Rexhep Selimi.
Pėrmes njė shkrimi nė Facebook, Selimi ka parashtruar njė pyetje pėr tė gjithė 82 deputetėt qė nė vitin 2015 votuan pro Gjykatės Speciale.

Komente :

Perzereni :
O Rexhep Selimi... Gjykata Speciale nuk ka qene pune qejfi e as hile e atij apo e ketij politikani te Kosoves. Kete Gjykate e kemi si rezulat i Raportit te Dik Martit dhe rezolutes se Keshillit te Evropes... por ne pjese te madhe kjo Gjykate eshte edhe “bakshish“ qe ja kemi ba vet-vetes.., ne si Kosove....nga deshtimi i institucineve te shtetit tone per t“u marrre me disa vrasje te dyshimta... qe perpos vorreve te tyre asgje tjeter nuk dihet.

Komentuesi :

Komentuesi Perzereni • 2 orė mė parė
Raporti i Martyt ka pasur 33 emra dhe krime specifike.
Thaci nuk beri kallezim penal ndaj Martyt.
Pastaj u zgjerua periudha dhe numri i te akuzuarve potenciale u shumefishua.
Hic nuk kemi pas nevoje me themelu Specialen. 38 deputete kane votuar kunder dhe ende gjalle jane, send nuk i ka gjete.

passusli :
Gjykata speciale tash i thirr njerzit qe thaqi kadria e xhaviti ua bojn me gisht per me shpetu vehten e kan pranu gjykaten speciale
Kjo eshte gjykat e turpit per kosoven kurr sdo thirren ata qe vertet kan bo ndonje krim seshte me rendesi te madhe ai qe ka vra me rendesi eshte ai qe e ka urdheru vrasjen ne kete rast
Nr 1 eshte Xhavit Haliti
Nr 2 eshte Hashim Thaqi
Nr 3 eshte Kadri Veseli
Nr 4 eshte Jakup Krasniqi
Qe kan marr uredhera nga sherbimet sekrete ruse franceze e serbe

Profil :
PDK:Udbashat E Prontess
(23 pro, 6 kunder)
3,PDK Shaip Muja,PDK,Yes
4,PDK Azem Syla,PDK,Yes
5,PDK Elmi Recica,PDK,Yes
6,PDK Latif Gashi,PDK,Yes
7,PDK Bekim Haxhiu,PDK,Yes
8,PDK Zenun Pajaziti,PDK,Yes
9,PDK Behar Selimi,PDK,Yes
11,PDK Fadil Demaku,PDK,No
12,PDK Haxhi Shala,PDK,No
13,PDK Adem Grabovci,PDK,Yes
14,PDK Fatmir Xhelili,PDK,Yes
15,PDK Halit Krasniqi,PDK,Yes
16,PDK Rame Vataj,PDK,Yes
17,PDK Ramiz Ladrovci,PDK,Yes
18,PDK Flora Brovina,PDK,Yes
19,PDK Sala Berisha-Shala,PDK,Yes
20,PDK Blerta Deliu-Kodra,PDK,Yes
22,PDK Justina Pula,PDK,Yes
23,PDK Lumnije Morina,PDK,No
24,PDK Salihe Mustafa,PDK,Yes
25,PDK Xhevahire Izmaku,PDK,Yes
26,PDK Ganimete Musliu,PDK,No
27,PDK Safete Hadergjonaj,PDK,Yes
106,PDK Hydajet Hyseni,PDK,No
108,PDK Nait Hasani,PDK,No
109,PDK Arsim Bajrami,PDK,Yes
110,PDK Berat Buzhala,PDK,Yes
111,PDK Kurtan Kajtazi,PDK,Yes
112,PDK Valbona Dibra,PDK,Yes

Profil :

un vetem po them po nuk i gezona njerz qe kan luftu per kosoven me qen aty ne hag edhe nese kan ber naj krimmm ose naj hajniiii duhet me pas burgos shtetiti i ks jo me shku me bajt burgun n nje vend t huaj vend me u gjyku serbijaaa kemi pas shum fakte tash viktimaaa po gjykohet dhe ne ket gjykat pse skan qen perfshir edhe serbt e kosoves po kush e ka ber ket gjykat ata jan tradhtarrr t mdhejjj mjer ato njerz qe i votojn kto njerzzz skan gjak shqiptari po gjakun ekan uj t shakkkutt

Profil :
Themeluesit e Partise NISMA:
2,"PDK" Jakup Krasniqi,PDK,Abstain
Fatmir Limaj, Abstain

Profil :
Pa GP:
(100% kunder)
66,Pa GP Aurora Bakalli,LB,No
81,Pa GP Emin Gerbeshi,,No
62,Pa GP Agim Kuleta,LB,No

Profil :
AKR:Udbashat
(100% pro)
82,KKR Myzejene Selmani,AKR,Yes
83,KKR Sevdije Lama,AKR,Yes
114,KKR Gezim Kelmendi,AKR,Yes
115,KKR Suzan Novoberdaliu,AKR,Yes
120,KKR Jeton Svirca,AKR,Yes

Profil :

LDK:Udbashat
(100% pro)
28,LDK Sabri Hamiti,LDK,Yes
29,LDK Ismet Beqiri,LDK,Yes
30,LDK Arben Gashi,LDK,Yes
31,LDK Kimete Bytyqi,LDK,Yes
32,LDK Hatim Baxhaku,LDK,Yes
33,LDK Naser Osmani,LDK,Yes
34,LDK Anton Quni,LDK,Yes
35,LDK Hashim Deshishku,LDK,Yes
36,LDK Eqrem Kryeziu,LDK,Yes
37,LDK Bahri Thaqi,LDK,Yes
38,LDK Ali Sadriu,LDK,Yes
39,LDK Skender Hyseni,LDK,Yes
40,LDK Vjosa Osmani,LDK,Yes
41,LDK Armend Zemaj,LDK,Yes
42,LDK Xhavit Uka,LDK,Yes
43,LDK Haki Demolli,LDK,Yes
44,LDK Salih Morina,LDK,Yes
45,LDK Nazane Breca,LDK,Yes
46,LDK Sadri Ferati,LDK,Yes
47,LDK Rita Hajzeraj-Beqaj,LDK,Yes
48,LDK Teuta Sahatqija,LDK,Yes
49,LDK Lirije Kajtazi,LDK,Yes
50,LDK Lutfi Zharku,LDK,Yes
51,LDK Hykmete Bajrami,LDK,Yes
52,LDK Xhafer Tahiri,LDK,Yes
53,LDK Aferdita Berisha-Shaqiri,LDK,Yes
54,LDK Vjollca Krasniqi,LDK,Yes
65,LDK Alma Lama,LDK,Yes
80,LDK Muhamet Mustafa,LDK,Yes

Profil :
LVV:
(100% kunder)
55,VV Albin Kurti,VV,No
57,VV Glauk Konjufca,VV,No
58,VV Rexhep Selimi,VV,No
59,VV Afrim Hoti,VV,No
60,VV Faton Topalli,VV,No
61,VV Albana Fetoshi,VV,No
63,VV Visar Ymeri,VV,No
64,VV Afrim Kasolli,VV,No
67,VV Albana Gashi,VV,No
68,VV Albulena Haxhiu,VV,No
_____________________________________

https://telegrafi.com/rexhep-selimi-...ne-vitin-2015/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2019, 19:18   #44
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA VERIUT
Posts: 3,470
Thanks: 280
Thanked 765 Times in 247 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

edhe haga u munduar disa here te shpallet lufte qlirimtare po kot i doli
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2019, 19:19   #45
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,639
Thanks: 4,299
Thanked 4,604 Times in 3,062 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

kryesore, vetem ta qojne edhe ate idolin e dhakumit, me keta tjeret edhe baras ngelin me Martin e Dickit

Nuk ka Kosova kapacitet me financuar sa Burdushin e leshit qe e kishte patur.

Fshatundar, nuk po thua shyqyr qe u be, qe dikush te udhetoj pa viza per jurope
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2019, 10:14   #46
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,080
Thanks: 8,047
Thanked 3,680 Times in 1,952 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

OVLUĒK-ja: Marrja nė pyetje e luftėtarėve tė UĒK-sė nga Specialja si nė kohėn e Jugosllavisė

Organizata e Veteranėve tė Luftės sė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (OVLUĒK) ka kundėrshtuar marrjen nė biseda informative tė ish-luftėtarėve tė UĒK-sė me status tė padefinuar nga ana e Gjykatės Speciale.
Kjo organizatė nėpėrmjet njė reagimi publik ka theksuar se bisedat informative kanė qenė praktikė e ish-sistemit jugosllav.

Reagimi i plotė i OVLUĒK-sė:
Organizata e Veteranėve tė luftės sė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, vazhdimisht ka kundėrshtuar krijimin e Gjykatės Speciale, pėrmes sė cilės do tė gjykohen luftėtarėt e UĒK-sė, duke e konsideruar si njė gjykatė diskriminuese qė gjykon vetėm shqiptarėt, por jo edhe kriminelėt serbė qė kryen krime nė Kosovė.
Krijimi i kėsaj gjykate fatkeqėsisht ėshtė votuar nga ana e Kuvendit tė Kosovės, e cila do tė funksionoj nė pajtim me Kushtetutėn dhe ligjet e Kosovės, dhe pėrkundėr kritikave tona, tė ftuarit duhet tė pėrgjigjen dhe gjatė proceseve gjyqėsore tė vėrtetojnė pafajėsinė e tyre.
OVLUĒK, kundėrshton marrjen nė biseda informative tė luftėtarėve tė UĒK-sė me status tė padefinuar, nga ana e Prokurorisė Speciale, e cila ka pėr qėllim qė nga kėto biseda informative, tė siguroj prova e qė pastaj tė akuzoj luftėtarėt e UĒK-sė.
Bisedat informative kanė qenė praktikė e ish sistemit jugosllav, i cili nė tė kaluarėn i ka pėrdorur ato pėr tė ngritur akuza dhe ka organizuar me qindra gjyqe nga tė cilat u dėnuan me mijėra intelektual dhe tė rinj e tė reja shqiptarė.
Duke pasur parasysh kėtė pėrvojė tė hidhur nga e kaluara, e cila fatkeqėsisht po pėrsėritet edhe tani, Organizata e Veteranėve tė UĒK-sė ju bėn thirrje tė gjithė tė ftuarve nga Gjykata Speciale, tė mos pranojnė qė tė bashkėpunojnė me Prokurorinė Speciale, pra tė mos japin deklarata pranė saj, e cila nuk ka prova, por pėrmes kėtyre bisedave informative informative po synon qė t’i nxjerr ato e pėr tė dėnuar luftėtarėt e UĒK-sė.
Nėse Prokuroria Speciale ka mbledhė prova tė mjaftueshme, ajo le t’i provojė me akuzė gjatė shqyrtimit kryesor nė seanca gjyqėsore, e jo ne t’i shėrbejmė asaj pėr t’i siguruar prova kundėr vetes.
/Epoka e re/
_______________________________________________
https://www.epokaere.com/ovluck-ja-m...-jugosllavise/

azem syla
__________________________________________

OVL e UĒK-sė: Mos bashkėpunoni me Gjykatėn Speciale

Organizata e Veteranėve tė luftės sė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, e cila vazhdimisht ka kundėrshtuar krijimin e Gjykatės Speciale, pėr shkak qė e ka cilėsuar si gjykatė diskriminuese, ka bėrė thirrje qė tė ftuarit nga kjo gjykatė, tė mos i pėrgjigjen ftesave raporton “Zeri.info”.
“OVL UĒK, kundėrshton marrjen nė biseda informative tė luftėtarėve tė UĒK-sė me status tė padefinuar, nga ana e Prokurorisė Speciale, e cila ka pėr qėllim qė nga kėto biseda informative, tė siguroj prova e qė pastaj tė akuzoj luftėtarėt e UĒK-sė”, thuhet nė komunikatė.
Sipas kėsaj organizate, bisedat informative kanė qenė praktikė e ish sistemit jugosllav, i cili nė tė kaluarėn i ka pėrdorur ato pėr tė ngritur akuza dhe ka organizuar me qindra gjyqe nga tė cilat u dėnuan me mijėra intelektual dhe tė rijnė e tė reja shqiptarė.
LEXO EDHE: I ftuari tjetėr nga Specialja mund tė intervistohet nė Prishtinė, e jo nė Hagė
“Duke pasur parasysh kėtė pėrvojė tė hidhur nga e kaluara, e cila fatkeqėsisht po pėrsėritet edhe tani, Organizata e Veteranėve tė UĒK-sė ju bėn thirrje tė gjithė tė ftuarve nga Gjykata Speciale, tė mos pranojnė qė tė bashkėpunojnė me Prokurorinė Speciale, pra tė mos japin deklarata pranė saj, e cila nuk ka prova, por pėrmes kėtyre bisedave informative informative po synon qė t’i nxjerr ato e pėr tė dėnuar luftėtarėt e UĒK-sė”, thuhet tutje nė kėtė shkresė.

OVL e UĒK-sė vlerėson se nėse Prokuroria Speciale ka mbledhė prova tė mjaftueshme, ajo le t’i provojė me akuzė gjatė shqyrtimit kryesor nė seanca gjyqėsore, ‘e jo ne t’i shėrbejmė asaj pėr t’i siguruar prova kundėr vetes’. /ZĖRI
__________________________________________________ ___________
https://www.zeri.info/aktuale/234489...aten-speciale/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2019, 12:36   #47
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,471
Thanks: 3,639
Thanked 2,933 Times in 1,990 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

Diku me veting nė drejtėsi dhe diku me gjykata speciale, Perėndimi po pėrpiqet qė tė eleminojė ata Shqiptarė qė i krijojnė probleme. Ēėshtja ėshtė se edhe kėta Shqiptarė i kanė ato anėt e errėta dhe kjo gjė shfrytėzohet, por qėllimi nuk ėshtė bėrja e drejtėsisė por instalimi i njė regjimi kolonial.
Duke u pėrqendruar te Kosova ka dy probleme tė mėdha.
E para, nuk mund tė bėsh drejtėsi duke barazuar vrasėsin me viktimėn.
E dyta, nėse vėrtetė perendimorėt duan drejtėsi, le ta fillojnė gjyqin nga vetja e tyre, sepse janė ata qė me vendimet e tyre krijuan kėtė situatė ku nė mes tė Europės aplikohesh njė sistem kolonial nė fund tė shek. XX-tė. Ata ja dhanė Kosovėn dhe trojet e tjera Serbisė, ata e financuan dhe mbėshtetėn gjenocidin dhe spastrimin etnik tė Shqiptarėve. Tė fundit pėr tu gjykuar nė kėtė histori janė Shqiptarėt, por ata duan qė tė mos i kenė nėpėr kėmbė pėr tė vazhduar tė qetė lojėn e tyre me harta.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur