Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Webmaster Shqiptarė

Webmaster Shqiptarė Ky seksion i dedikohet tėresisht webmasterave shqiptarė. Kėtu mund te bashkbisedoni pėr tema tė ndryshme ose per ngjarje e risi ne arenen ndėrkombėtare

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-09-2014, 00:53   #1
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,681
Thanks: 8,810
Thanked 6,790 Times in 2,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
satsupreme

A dini gje pse www.satsupreme.com nuk punon me? Eshte nje sit qe merret vetem me informacione satellitare,decoder-a,dhe ishte dhe ne gjuhen shqipe per shqiptaret brenda dhe jasht vendit!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2014, 14:55   #2
_MALSORI_
V.I.P
 
Avatari i _MALSORI_
 
Data e antarėsimit: Apr 2011
Posts: 369
Thanks: 2
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
_MALSORI_ ėshtė njė gur i ēmuar_MALSORI_ ėshtė njė gur i ēmuar_MALSORI_ ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: satsupreme

punon..provoje perseri..
__________________
..a do male me debore , trima te forte dhe malsore , fort bujare dhe burrerore , shko ne kukes i ke me dore..fan noli
_MALSORI_ ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2014, 02:43   #3
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,681
Thanks: 8,810
Thanked 6,790 Times in 2,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: satsupreme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga _MALSORI_ Shiko postimin
punon..provoje perseri..
amon re se plasa, nuk me hapet, po e provoj edhe i her tjeter, t,shofim! FLM shume sepse kam kujtu se eshte mbyll, fare...!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2014, 20:34   #4
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,681
Thanks: 8,810
Thanked 6,790 Times in 2,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: satsupreme

kam problem me kanalet e platformes satellitore DIGITALB sepse me rezultojne pa signal, nderkohe qe ato te TRING punojne mrekulli, plus te gjitha ato te ballkanit pra ex-YU punojne pa problem fare! disponoj DREAM BOX 800 HDse, me impiant sat personal(jo te pallatit) sa dhe Nasa do ma kishte zili! Dini gje , se po me luan menc kjo pune!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2018, 13:05   #5
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,663
Thanks: 2,920
Thanked 2,922 Times in 1,626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: satsupreme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
kam problem me kanalet e platformes satellitore DIGITALB sepse me rezultojne pa signal, nderkohe qe ato te TRING punojne mrekulli, plus te gjitha ato te ballkanit pra ex-YU punojne pa problem fare! disponoj DREAM BOX 800 HDse, me impiant sat personal(jo te pallatit) sa dhe Nasa do ma kishte zili! Dini gje , se po me luan menc kjo pune!
Ma do mendja tani e ke cu per skrap sacin se nuk ja vlejne mo dreamboxat e ccam.lol
Besoj vetem kanalet serbe e franceze hapen se te tjerat jane te gjitha pairing.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Venom : 27-06-2018 nė 13:08
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 00:13   #6
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,681
Thanks: 8,810
Thanked 6,790 Times in 2,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: satsupreme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Ma do mendja tani e ke cu per skrap sacin se nuk ja vlejne mo dreamboxat e ccam.lol
Besoj vetem kanalet serbe e franceze hapen se te tjerat jane te gjitha pairing.
Jo o flori se punojn xhom fare, natyrisht pervec ketyre zgjebsave te DigitAlb dhe Tring. Kam 3 antena satellitare ne tarrace qe ma ka zili edhe NASA!
Arrij te hap S*Y Deutschland UND Austria, arrij te hap Mobitel te Espana, dhe OSC France (edhe pse nuk kuptoj as i llafe ne frongjisht) por per sportet dhe filmat eshte OK, sepse me ane te opsionit: original subtitles arrij ti perkthej nga anglishtja apo gjermanishtja, I plas fare te gjitha kanalet e paketes TV-SAT te ITALISE, dhe gjithe GRUPIN Mediaset Italia. Sa per cccam, kam 10 linja funksionante qe cdo njera prej tyre eshte e barabarte me 54 provider (transmetues) te ndryshem, ku natyrisht vetem 1 provider disponon minimumi 25-30 kanale me pagese, pra afersisht i bie 54 x 25/30/40 channels = minimumi afro 1200 channels qyl. Natyrisht nuk llogaris Channels Free To Air qe jane mbi 3200.
Sidoqofte atyre qe nuk hapen ne Satellite (si dikur) ja kam bere dermanin me IPTV, pra i shof nepermjet opsionit IPTV.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 10:35   #7
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,663
Thanks: 2,920
Thanked 2,922 Times in 1,626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: satsupreme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Jo o flori se punojn xhom fare, natyrisht pervec ketyre zgjebsave te DigitAlb dhe Tring. Kam 3 antena satellitare ne tarrace qe ma ka zili edhe NASA!
Arrij te hap S*Y Deutschland UND Austria, arrij te hap Mobitel te Espana, dhe OSC France (edhe pse nuk kuptoj as i llafe ne frongjisht) por per sportet dhe filmat eshte OK, sepse me ane te opsionit: original subtitles arrij ti perkthej nga anglishtja apo gjermanishtja, I plas fare te gjitha kanalet e paketes TV-SAT te ITALISE, dhe gjithe GRUPIN Mediaset Italia. Sa per cccam, kam 10 linja funksionante qe cdo njera prej tyre eshte e barabarte me 54 provider (transmetues) te ndryshem, ku natyrisht vetem 1 provider disponon minimumi 25-30 kanale me pagese, pra afersisht i bie 54 x 25/30/40 channels = minimumi afro 1200 channels qyl. Natyrisht nuk llogaris Channels Free To Air qe jane mbi 3200.
Sidoqofte atyre qe nuk hapen ne Satellite (si dikur) ja kam bere dermanin me IPTV, pra i shof nepermjet opsionit IPTV.
Seshte se jam marr shume thjesht me kujtohet qe flitej para disa kohesh qe dhe S*y De dhe Uk do kalonte ne pairing.
Une kam nja 2 vjet perdor iptv italiane dhe jam shume ok per ndeshjet.Ske ci do 5000 kanale se stbi rradha me i pa.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 11:52   #8
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,803
Thanks: 7,087
Thanked 8,329 Times in 5,343 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: satsupreme

deri sot Vavoo eshte falas.mendohet ne shtator te behet me pagese.
gjithmone IPTV. ja kam bo hazer Babes senin
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur