Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Agnosticist & Ateist

Agnosticist & Ateist Nje zonė e dedikuar pėr ata qė nuk besojnė nė fuqitė e mbinatyrshme. Tė gjithė janė tė mirėpritur, pasi "Ne jemi tė tėrė ateistė pėr shumicėn e Perėndive qė shoqeritė e ndryshme kanė besuar gjatė historisė. Disa prej nesh kanė njė Perendi mė shumė nė atė listė." - Richard Dawkins

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-07-2016, 13:50   #1
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,053
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti abrahamik apo Djalli? Pėrgjigjja do t'i befasojė fetarėt. Zoti gjatė periudhės Biblike ka bėrė njė gjenocid tė vėrtetė, me 2 476 633 njerėz tė vrarė nga ai, kurse Djalli/Dreqi ka vrarė vetėm 10 gjatė periudhės Biblike...

http://dwindlinginunbelief.blogspot....an-or-god.html
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 13:51   #2
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,384
Thanks: 184
Thanked 1,409 Times in 1,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Ai qe I beri njerezit te vdekshem
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 13:56   #3
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,053
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Ja dhe njė listė alternative e tė vrarėve nga Zoti e Djalli. Numrat janė pak a shumė si studimi i mėparshėm: http://www.debunkingskeptics.com/Deb...ans/Page22.htm
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread602571/pg1


Sipas disa hulumtimeve tė tjera, Zoti kreu masakra me dhjetėra miliona, nganjėherė kotsėkoti, si nė rastin kur vrau 42 tė rinj qė po talleshin me tullėn e Elishas.

Nga ana tjetėr, Djalli vrau 10 vetė, edhe kėto thjesht se ishin pjesė e njė basti qė Zoti vuri me DJallin, dhe Zoti i dha leje qė Djalli t'i vrasė kėta tė 10:
https://whyevolutionistrue.wordpress...-god-vs-satan/
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 17:08   #4
Xhuljan
entity
 
Data e antarėsimit: Jun 2015
Vendndodhja: Tirane
Posts: 424
Thanks: 5
Thanked 43 Times in 29 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Xhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarėXhuljan ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Mbase djalli eshte zoti dhe zoti eshte djalli, por dukeqenese djalli eshte i djallezuar ka bere qe, tek ne njerezit, zoti te duket si djall dhe djalli te duket si zot, ne menyre qe ne te adhurojme djallin e mēefur si zot dhe jo zotin qe, djalli i mēefur si zot, na e pasqyron si djall.
Xhuljan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 17:50   #5
Helena
awake
 
Data e antarėsimit: Jun 2016
Vendndodhja: Albania
Posts: 748
Thanks: 194
Thanked 163 Times in 106 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Helena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyerHelena ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Feja eshte vec nje krijim , per te krijuar divisions tek njerezit..to keep them in check... me then te drejten ka dal dhe icik jasht mode ..
Helena nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 17:54   #6
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,805
Thanks: 8,889
Thanked 2,791 Times in 1,426 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 193
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti abrahamik apo Djalli? Pėrgjigjja do t'i befasojė fetarėt. Zoti gjatė periudhės Biblike ka bėrė njė gjenocid tė vėrtetė, me 2 476 633 njerėz tė vrarė nga ai, kurse Djalli/Dreqi ka vrarė vetėm 10 gjatė periudhės Biblike...

http://dwindlinginunbelief.blogspot....an-or-god.html
Ne emer te zotit, ose ne emer te djallit - Krimet behen ne emrin e tyre.

Shkojne dhe bombardojne dhe ja faturojne zotit, nderkohe qe Djalli fshihet mbrapa tyre.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 18:02   #7
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Djalli eshte njeri...Zoti eshte perendi...Pra vetem djalli me demonet e vet i vret njerezit...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 18:11   #8
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,805
Thanks: 8,889
Thanked 2,791 Times in 1,426 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 193
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
Djalli eshte njeri...Zoti eshte perendi...Pra vetem djalli me demonet e vet i vret njerezit...
Pastaj eshte edhe nje fakt tjeter: djalli eshte Earthbound dhe shansi per t'i implikuar njerezit, eshte me e madhe se ajo e zotit qe eshte ne qiell.

I kane ndare terrioret: Djalli ne Toke, Zoti ne Qiell.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 19:18   #9
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,053
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Ne emer te zotit, ose ne emer te djallit - Krimet behen ne emrin e tyre.

Shkojne dhe bombardojne dhe ja faturojne zotit, nderkohe qe Djalli fshihet mbrapa tyre.
Studimi merr vetėm periudhėn Biblike, dhe vrasje direkte nga Zoti, jo nė emėr tė Zotit nga njerėzit. Si p.sh. Zoti vret ēdo tė porsalindur nė Egjipt, Zoti vret gruan e Lotit etj. Po flasim pėr vrasjet direkte jo indirekte, se tė hysh nė ato vrasjet 'nė emėr tė Zotit' atėherė faturės shtoji edhe nja 4-5 zero.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 19:21   #10
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,053
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

http://dwindlinginunbelief.blogspot....illed-for.html

14,700 killed for complaining about God's killings
In case you haven't been following along, here's what has happened so far in Numbers 16.
Korah and his companions question Moses' leadership, saying "Ye take too much upon you, seeing all the congregation are holy, every one of them, and the LORD is among them: wherefore then lift ye up yourselves above the congregation of the LORD?" (vv. 1-3)
Moses falls on his face. (v.4)
The glory of the Lord appears to the congregation.(v.19)
God tells Moses to get out of the way because he's going to kill everyone. (vv.20-21)
Moses and Aaron fall on their faces. (v.22)
Korah, his companions, and their families are buried alive. (vv.27-33)
God burns to death 250 men for burning incense. (v.35)
So, as you might expect, the people who had witnessed all this were pretty freaked out by now.
But on the morrow all the congregation of the children of Israel murmured against Moses and against Aaron, saying, Ye have killed the people of the LORD. (v.41)


Then "the glory of the Lord" appeared and God tells Moses he's going to kill everyone (again).
Behold ... the glory of the LORD appeared.
...
And the LORD spake unto Moses, saying, Get you up from among this congregation, that I may consume them as in a moment. (v.42-45a)
I think you can guess by now what Moses and Aaron did next.
They fell upon their faces. (v.45b)
Then Moses told Aaron to burn some incense to try to stop God from killing everyone. But God's plague had already started.
And Moses said unto Aaron, Take a censer, and put fire therein from off the altar, and put on incense, and go quickly unto the congregation, and make an atonement for them: for there is wrath gone out from the LORD; the plague is begun. (v.46)
But the incense burning worked, sort of, anyway. (Sometimes God will stop killing if you burn incense; sometimes he'll burn you to death instead. He works in mysterious ways.) But not before 14,700 had died in the plague.
Now they that died in the plague were fourteen thousand and seven hundred, beside them that died about the matter of Korah. (v.49)
So in this chapter, God threatened to kill everyone twice, but settled for killing 14,962 instead in three separate killing events (a dozen or so buried alive, 250 burned to death, and 14,700 killed in a plague).

But don't complain about it or he'll kill you, to
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 19:29   #11
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,053
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Njė video qė shpjegon shumė mirė vrasjet masive qė Zoti bėnte me dorėn e tij, nganjėherė pa asnjė lloj kuptimi, si p.sh. tė vriste se nuk digjje temjan, pastaj tė vriste pse digjje temjan, ose vrau Onanin pse masturboi etj etj:

Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 21:42   #12
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Dhiata e Re permban, ne ca pjese, "rregulla" te bukura apo mesime estetikisht te drejta mbi moralin.
Dhiata e Vjeter (si bibla dhe gjithe tekstet e shenjta) lexohet ne pjesen me te madhe nga njerez te zakonshem dosido, te cilet nuk rrine e mendohen
per "interpretime" te ndryshme te mundshme. Dhe eshte pikerisht keshtu, sespe po te ishte vertet ZOTI te "inspironte" Biblen do e bente ne menyre qe
te shkruhej nje tekst i qarte dhe i sakte dhe qe do te zhdukte cdo dyshim, pra padyshim nuk do ta shkruante si "interpretues". Pra po te ishte si
interpretim domethene qe nuk eshte Fjala Hyjnore. Ne te kundert, nese eshte Fjala Hyjnore atehere eshte me se e qarte qe ka qene e shkruar SAKTE dhe
qe nuk ka nevoje interpretimi. Kjo shpjegon se eshte e pamohueshme qe Dhiata e Vjeter vazhdon te jete si nje kerdi perverse.
Bibla thote qe Toka eshte stoli i kembeve te Zotit. Isai 68:1-Ti do te guxosh te gjykosh vepren e Zotit duke e quajtur ate hakmarres?! Zoti denoi ata qe
ja kishin dedikuar jeten dhunes dhe vrasjeve dhe vazhdon ta beje kete gje, pa kompromise me djallin.
Kur ke nje gjymtyre te gangrenizur mjeku cfare ben? E pret apojo?!
Zoti eshte dashuri dhe ku nuk ka dashuri ka vetem djall. Zoti na tregon jeten, djalli na tregon vetem vdekjen dhe kurre jeten.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2016, 23:34   #13
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Zoti krijoi gjithesine....KRIMINEL i VDEKUR!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2016, 15:17   #14
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,053
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
Dhiata e Re permban, ne ca pjese, "rregulla" te bukura apo mesime estetikisht te drejta mbi moralin.
Dhiata e Vjeter (si bibla dhe gjithe tekstet e shenjta) lexohet ne pjesen me te madhe nga njerez te zakonshem dosido, te cilet nuk rrine e mendohen
per "interpretime" te ndryshme te mundshme. Dhe eshte pikerisht keshtu, sespe po te ishte vertet ZOTI te "inspironte" Biblen do e bente ne menyre qe
te shkruhej nje tekst i qarte dhe i sakte dhe qe do te zhdukte cdo dyshim, pra padyshim nuk do ta shkruante si "interpretues". Pra po te ishte si
interpretim domethene qe nuk eshte Fjala Hyjnore. Ne te kundert, nese eshte Fjala Hyjnore atehere eshte me se e qarte qe ka qene e shkruar SAKTE dhe
qe nuk ka nevoje interpretimi. Kjo shpjegon se eshte e pamohueshme qe Dhiata e Vjeter vazhdon te jete si nje kerdi perverse.
Bibla thote qe Toka eshte stoli i kembeve te Zotit. Isai 68:1-Ti do te guxosh te gjykosh vepren e Zotit duke e quajtur ate hakmarres?! Zoti denoi ata qe
ja kishin dedikuar jeten dhunes dhe vrasjeve dhe vazhdon ta beje kete gje, pa kompromise me djallin.
Kur ke nje gjymtyre te gangrenizur mjeku cfare ben? E pret apojo?!
Zoti eshte dashuri dhe ku nuk ka dashuri ka vetem djall. Zoti na tregon jeten, djalli na tregon vetem vdekjen dhe kurre jeten.
D.m.th. kur Zoti vriste tregonte dashurinė? Nė fakt nuk e ke keq, edhe kur presin kokat ata bėrtasin Allahu Ekber.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2016, 16:46   #15
Universal
Banned
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 596
Thanks: 7
Thanked 39 Times in 27 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Universal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarėUniversal ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Kot se ka thene dikush : Parajsen e dua per klimen e ferrin per shoqerine..
Universal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2016, 18:14   #16
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,680
Thanks: 371
Thanked 1,972 Times in 1,331 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
D.m.th. kur Zoti vriste tregonte dashurinė? Nė fakt nuk e ke keq, edhe kur presin kokat ata bėrtasin Allahu Ekber.

ju shtua listes edhe nje si puna jote te "gjykoje" punet e Zotit...

p.s. nese nuk arrin te kuptosh edhe sqarimin per shkolle elementare qe kam bere me vjen shuuuuuume keq...madje ja vlen ajo shprehja qe perdor zakonisht: Refuzoj te beje lufte inteligjence me te carmatosurit!
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2016, 23:05   #17
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,053
Thanks: 332
Thanked 340 Times in 240 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
ju shtua listes edhe nje si puna jote te "gjykoje" punet e Zotit...

p.s. nese nuk arrin te kuptosh edhe sqarimin per shkolle elementare qe kam bere me vjen shuuuuuume keq...madje ja vlen ajo shprehja qe perdor zakonisht: Refuzoj te beje lufte inteligjence me te carmatosurit!
Ke ngatėrruar nėnforum lale. Kėtu je te ata qė e dinė qė nuk ka 'zot'. Thjesht po tallemi me logjikėn e IQ e fetarucave.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2016, 23:10   #18
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 5,024
Thanks: 5,786
Thanked 3,569 Times in 1,368 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

se mas dime fort na kush ka vra ma shum aman edhe ti ske pun me ba
__________________
Femna nuk fitohet as nuk blihet,femna zgjedh
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2016, 23:27   #19
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,424 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

FALE.....DJALLIT keni keto te MIRA SOT.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2016, 23:46   #20
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,961
Thanks: 6,869
Thanked 1,957 Times in 1,102 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?

Shume tip i cuditshem paska qene ky karagjos qe e quan veten zot. Kur, nese do ta takoj nojher kam me i pas nja dy fjal me ta.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur