Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-08-2019, 14:08   #441
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: A do te ktheheshit ne Atdhe me deshiren tuaj?!

Une jo njehere, vend i felliqur aty.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 20:33   #442
Morenita
V.I.P
 
Avatari i Morenita
 
Data e antarėsimit: Sep 2013
Posts: 343
Thanks: 38
Thanked 65 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Morenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentė
Re: A do te ktheheshit ne Atdhe me deshiren tuaj?!

Jo. Vetem nese me detyrojne
Morenita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 22:08   #443
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 6,142
Thanks: 0
Thanked 469 Times in 351 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 70
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te ktheheshit ne Atdhe me deshiren tuaj?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Morenita Shiko postimin
Jo. Vetem nese me detyrojne
Per mua kthehesh ti
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 08:18   #444
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,491
Thanks: 15,980
Thanked 9,467 Times in 6,392 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te ktheheshit ne Atdhe me deshiren tuaj?!

Po ca flet.....ehhhhhhhhhhhhhhhhhh ose....

Jone ktthy ata ne ato qe iken prej shkinave ne kamunistave

HIPOKRITE me flamur.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 11:04   #445
Morenita
V.I.P
 
Avatari i Morenita
 
Data e antarėsimit: Sep 2013
Posts: 343
Thanks: 38
Thanked 65 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Morenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentėMorenita ėshtė vėrtetė talentė
Re: A do te ktheheshit ne Atdhe me deshiren tuaj?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oxygen Shiko postimin
Per mua kthehesh ti
O2,c'surprize
Morenita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 14:15   #446
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,277
Thanks: 5,847
Thanked 12,158 Times in 4,253 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 372
Beaute ka mbyllur reputacionin
Re: A do te ktheheshit ne Atdhe me deshiren tuaj?!

Nuk do le linte burri .
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 14:27   #447
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 836
Thanks: 439
Thanked 466 Times in 274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te ktheheshit ne Atdhe me deshiren tuaj?!

Une e kam deklaruar qe e mendoj kthimin.

Jam top fare ketu ne USA, me pune, me shendet, me dokumenta, etj. Thjesht me duken njerezit shume kot. Edhe shqiptaret njerez koti me duken, por keta amerikanet me duken akoma me kot.

Mbase do me pelqente te jetoj ne ndonje Zvicer a Kanada, por perderisa plaka urren ftohtin kanadez dhe vete nuk i kam nje milion franga ne ndonje banke zvicerane, po mendohem te kthehem ne Shqiperi perderisa njerezit qe njoh atje me duken nje fije me te mire se njerezit qe me rrethojne ne USA.

Atje mund te me behet femija ose kurvar ose hajdut, kurse ketu budalla pa piken e ndjenjes. Duhet me zgjedh robi ne keto situata dhe meqe i kam nja dy njerez andej te urojme qe ne Albanani do te ndihem nje fije me mire se kendej.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 30-08-2019 nė 14:35
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 16:10   #448
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 955
Thanks: 35
Thanked 340 Times in 230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Question Re: A do te ktheheshit ne Atdhe me deshiren tuaj?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Punoni aty ku jeni o skllever. Ne Shqiperi jetohet 100 here me mire se jashte. Lepijuni menderen pronareve, lehni si ju mesojne ata, vazhdoni lepe-peqe dhe kufizoni lirite tuaja deri ne ate pike sa budallalleku t'ju duket parajse. Ju nuk dini se c'humbisni. Kujtoni se keni kapur qiellin me dore. Rroni ne shtepi kartoni, paguani ato paninet si per mish te pjekur, ngrini se ftohti se jeni mire....mburruni me koqet e te tjereve dhe rroni nen hijen e tyre te vetmuar se ju s'jeni as per veten tuaj e jo me per patriotizma.

Ca po thua mor ti? E ke sarkazem apo vertete keshtu e mendon? Po thua qe ne shqiperi mbizoterin meritokracia? Po thua qe ne shqiperi te marin ne pune per meritat qe ke?? Je shume shume larg realitetit. Pastaj ne cfare vendi jashte shqiperise di ti qe i lepihet mendera pronarit? Jashte shqiperise nese je i zoti arrin majat! Arrin ku te duash! Ne shqiperi na rrofte nena parti, se ngele pa pune perndryshe! Kjo eshte e verteta e hidhur.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 17:28   #449
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 476
Thanks: 83
Thanked 80 Times in 64 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Re: A do te ktheheshit ne Atdhe me deshiren tuaj?!

NOPE...........
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 18:41   #450
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 836
Thanks: 439
Thanked 466 Times in 274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: A do te ktheheshit ne Atdhe me deshiren tuaj?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Ca po thua mor ti? E ke sarkazem apo vertete keshtu e mendon? Po thua qe ne shqiperi mbizoterin meritokracia? Po thua qe ne shqiperi te marin ne pune per meritat qe ke?? Je shume shume larg realitetit. Pastaj ne cfare vendi jashte shqiperise di ti qe i lepihet mendera pronarit? Jashte shqiperise nese je i zoti arrin majat! Arrin ku te duash! Ne shqiperi na rrofte nena parti, se ngele pa pune perndryshe! Kjo eshte e verteta e hidhur.
Dakord, por njerezit me aftesira te spikatura duhet te kthehen. Shiko ne Kosove se c'behet. Edhe atje korrupsion, varferi, analfabetizem me keq se ne Shqiperi, por ke nje dore te mire kosovaresh qe jane shume patriote dhe vetem per kaq gje jane kthyer. Tani kandidatja e LDK per kryeministre eshte nje grua qe do mundej te bente karriere ne SHBA, por ka lene SHBAne per Kosoven.

Njerezit me aftesira do mundeshin te bejne shume pune ne Shqiperi. Mirepo ne jemi popull pa piken e moralit dhe prandaj ai vend eshte katandisur ashtu. Po te kete dikush nje diplome mjekesie nga jashte apo nje doktorature nga Amerika nuk mbetet pa pune ne Shqiperi dhe as ka nevoje qe t'i lepihet askujt. Ka shume shqiptare qe kane keto diploma nga jashte dhe thone qe nuk kthehen ne Shqiperi vetem sepse ne vendin ku jetojne paga eshte me e madhe.

Shqiperia fajet e veta, pa fund, por edhe ne shqiptaret na kane gatitur pa piken e moralit. Edhe kur dalim jashte prape njerez pa moral jemi, pavarsisht se marrim diploma dhe para.
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 18:46   #451
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 1,159
Thanks: 46
Thanked 425 Times in 252 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyerKasėmi ėshtė njė i shkėlqyer
Re: A do te ktheheshit ne Atdhe me deshiren tuaj?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Ca po thua mor ti? E ke sarkazem apo vertete keshtu e mendon? Po thua qe ne shqiperi mbizoterin meritokracia? Po thua qe ne shqiperi te marin ne pune per meritat qe ke?? Je shume shume larg realitetit. Pastaj ne cfare vendi jashte shqiperise di ti qe i lepihet mendera pronarit? Jashte shqiperise nese je i zoti arrin majat! Arrin ku te duash! Ne shqiperi na rrofte nena parti, se ngele pa pune perndryshe! Kjo eshte e verteta e hidhur.
Po te ishte keshtu pse do shkruaja ashtu?
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-08-2019, 21:10   #452
dallas
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 135
Thanks: 24
Thanked 83 Times in 46 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
dallas ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: A do te ktheheshit ne Atdhe me deshiren tuaj?!

Ne gjendjen qe ndodhet atdheu, jo. Nuk mund te jetoj ne nje vend te botes se trete.
dallas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur