Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Taxonomy

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-11-2018, 16:39   #41
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,123
Thanks: 11,769
Thanked 9,681 Times in 6,187 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
o Colo, kur ban do kshu bejte shkruj or taj ne shqip se s'jena me marr vesht gjo hiiiic...
Do tu them bejteve te behen te kuptueshme vetem per tia.....C'faj kam une "more" qe tia s'di Shqyp....?
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 12-11-2018 nė 16:43
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 16:54   #42
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 613 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
Ka zejshkana ne Balkan . Edhe ilkure zej eshte karakteristike gjenetike ma merr mendja . I kam do zejshkana vet ne familje por Shqiptaret zejshkana doken ndryshe. Ky i ka karakteristiket tipik Serb.

Kam pare edhe zejshkana Bosnjak.
Sokrati, djali i xhaxhait te babait tim eshte aq zeshkan sa edhe me nder bytha e tiganit e ka zili. Kur e pa im shoq per here te pare me pyeti nese im ate ishte i sigurte qe e kishte kusheri te pare. Per kete jemi shume te sigurte sepse gjyshi im prej te cilit ngjane vetem dy femije, halla e vogel dhe xhaxhai i dyte jane shume esmere. Ata kane pamje prej dhelpre per sa u perket syve dhe jane shume elegante dhe te zgjuar. Gjyshi u martua me gjyshen nga Bubullima e cila ashtu sikurse dhe im ate dhe une kishte lekure shume te bardhe gati ne transparente. Dobia e kesaj lidhje eshte se femijet e tjere kane lindur me nje ngjyre moka te lezetshme.Adea
border=
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 17:09   #43
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Sokrati, djali i xhaxhait te babait tim eshte aq zeshkan sa edhe me nder bytha e tiganit e ka zili. Kur e pa im shoq per here te pare me pyeti nese im ate ishte i sigurte qe e kishte kusheri te pare. Per kete jemi shume te sigurte sepse gjyshi im prej te cilit ngjane vetem dy femije, halla e vogel dhe xhaxhai i dyte jane shume esmere. Ata kane pamje prej dhelpre per sa u perket syve dhe jane shume elegante dhe te zgjuar. Gjyshi u martua me gjyshen nga Bubullima e cila ashtu sikurse dhe im ate dhe une kishte lekure shume te bardhe gati ne transparente. Dobia e kesaj lidhje eshte se femijet e tjere kane lindur me nje ngjyre moka te lezetshme.Adea
Baba jem ka qene kogja zejshkan sikur ky Serbi vish fenotip ndryshe kurse une i kom pas floket te bardha ....e vetshin gjinja baben tem ''a eshte perime djali yt ky?'' xD


I kam edhe disa djem te hales qe jane krejt zejshkana. shume exotik. edhe vllau jem eshte ma zej se une.

kam edhe kusheri qe jane bjonde.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ice : 12-11-2018 nė 17:11
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 17:19   #44
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 613 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
Po Serb eshte. E ka kapelen Serb te veshur.

Kodi HTML:
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Šajkača

Edhe papa ne Rome mban nje lloj kapele qe te le te mendosh se eshte nje peshk me goje hapur ne pritje per dritezim nga larte.

Ekziston nje shprehje "M'u hap kapaku i kokes". Keto jane efekte dytesore nga nje dritezim i cili duke marre parasysh lartesine dhe largesine nuk bie vetem mbi njeriun i cili ka nje pretendim te caktuar POR mbi nje sere njerezish te cilet ndodhen ne perimetrin ose radiusin qe kjo drite mbulon. Kjo eshte drita e zeze pa ekzistencen e se ciles njeriu nuk duket nga bota e tejme prej se ciles konsiderohemi si qenie te padukshme ne saj te dendesise se madhe te drites se bardhe brenda nesh.

Kur vetetima bie mbi nje territor te caktuar ajo shkakton deme te medha por djeg vetem nje peme. Ajo eshte me precize. Vetetima eshte sistemi central nervor i trupit te njeriut. Cdo gje qe ekziston ne natyre ekziston edhe ne trupin e njeriut.

Per sa i perket kapeles, nje nga dajat e mi i cili punonte ne aneksin e turizmit si piktor mural, si shkrues i parrullave te tipit "Poshte Pushti" si dhe si bojtar muresh me gelqere (angazhohej nga i gjithe fisi), sa here qe lyente me boje (bente kombinime fantastike ngjyrash) apartamentin tone bente nje kapele prej letre per vete dhe nje per mua sepse une isha ndihmesja e tij dhe pompaxhesha.

Kapelet i bente me gazeta dhe ato kapele ndryshe nga kapelja si vesh miu (me duket shume e shpifur) kishte formen e nje barke te vogel prej letre. Mami e tallte duke i thene se i ngjante si nje zog ose pjeshke me terminologjine e Dragues.

Mami e bente bukur. Ajo fuste gishtin e madh te dores midis gishtit te mesit dhe gishtit te dyte, gje qe na ngecte ushqimin ne fyt nga te qeshurat.Dea
border=
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 17:40   #45
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,183
Thanks: 15,633
Thanked 13,234 Times in 8,363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 708
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
Baba jem ka qene kogja zejshkan sikur ky Serbi vish fenotip ndryshe kurse une i kom pas floket te bardha ....


e vetshin gjinja baben tem ''a eshte perime djali yt ky?'' xD


I kam edhe disa djem te hales qe jane krejt zejshkana. shume exotik. edhe vllau jem eshte ma zej se une.

kam edhe kusheri qe jane bjonde.
Vallaj s'po kuptoj gjė unė djemt e hales kush janė?
Pa llogaritur qė lexova gabim fjalėn "kogja" nė fillim.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 17:51   #46
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Vallaj s'po kuptoj gjė unė djemt e hales kush janė?
Pa llogaritur qė lexova gabim fjalėn "kogja" nė fillim.
haha djemt e hales .. qashtu qysh e ke shkru ti. gabim prej meje. ndoshta eshte gabim edhe kjo hahahahahahah thmit e hales pra po i bjen ma korekt ?


une kom mesu shqip vet, me shkru e me fol. kam qene ne konfliktet ne kosov kur i kom pas 5-7 vjet... prej atjeshit kom shku ne gjermani e tani ne norvegji.. normal qe i boj do gabime kur shkruj ketu xD

edhe do Shqiptar ketu nuk po i kuptoj hiq por ndoshta mesoj ma mire me kalimin e kohes...

shiqyr qe une nuk shkruj bash si ata Drenicakt ne dialektin e tyne se nuk kishe kuptu shume o shoki

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ice : 12-11-2018 nė 17:56
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 17:54   #47
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

kogja e ke lexu si koqe hahahahahah xD
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 17:55   #48
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,183
Thanks: 15,633
Thanked 13,234 Times in 8,363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 708
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
haha djemt e hales .. qashtu qysh e ke shkru ti. gabim prej meje.

a nuk e din qka jane djemt e hales ... motra e babes tem xD thmit e hales tem.

une kom mesu shqip vet, me shkru e me fol. kam qene ne konfliktet ne kosov kur i kom pas 5-7 vjet... prej atjeshit kom shku ne gjermani e tani ne norvegji.. normal qe i boj do gabime kur shkruj ketu xD

edhe do Shqiptar ketu nuk po i kuptoj hiq por ndoshta mesoj ma mire me kalimin e kohes...

shiqyr qe une nuk shkruj bash si ata Drenicakt ne dialektin e tyne se nuk kishe kuptu kurgja o shoki
Po fol mor burr se na ngatėrove.
Motrės babės ne i themi hallė dhe jo hale.
Hale i themi qenefit, wc-sė, kėshtu ma ka shpjeguar edhe Pirati.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 17:56   #49
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,183
Thanks: 15,633
Thanked 13,234 Times in 8,363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 708
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
kogja e ke lexu si koqe hahahahahah xD
Fiks...........
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 18:05   #50
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po fol mor burr se na ngatėrove.
Motrės babės ne i themi hallė dhe jo hale.
Hale i themi qenefit, wc-sė, kėshtu ma ka shpjeguar edhe Pirati.
Ok. flm.

halle pra. e mbaj ne mend per tjeter her e kom shkru gabim, haver. flm qe po me meson Shqip. tash cdo her kur e boj naj gabim t'kom ty ketu vish qoma ni rep koment edhe drejtom, o mesus

jo, dialekt si do Drenicakt nuk di me fol por ky anetari Skerdilaidas din , qashtu qysh e mbaj ne mend. eshte shume veshtire me kuptu.

edhe keta te jugut nuk i kuptoj shume fort por me pelqejn dialektat qe i folin ne Shqiperi. por nuk di une me shkru ashtu... une vish ja futi qashty Kosovarski qysh folin do ne Skenderaj edhe qysh kom mesu ketu prej veti ..por i kane do katune ne drenice edhe dialektet e veta qysh e di

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ice : 12-11-2018 nė 18:09
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 18:10   #51
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
Ok. flm.

halle pra. e mbaj ne mend per tjeter her e kom shkru gabim, haver. flm qe po me meson Shqip. tash cdo her kur e boj naj gabim t'kom ty ketu vish qoma ni rep koment edhe drejtom, o mesus

jo, dialekt si Drenicakt nuk di me fol por ky anetari Skerdilaidas din , qashtu qysh e mbaj ne mend. eshte shume veshtire me kuptu.

edhe keta te jugut nuk i kuptoj shume fort por me pelqejn dialektat qe i folin ne Shqiperi.
Ore mos e ki hic problem per gabime. Eshte Akrepi gati te te korrigjoje dhe te te mesoje.Dhe dialekt jugu po deshe. Ti vec a po mundesh me e marr Aktepin me punu ne Norvegji se i kane thene qe ka pune plot aty. Punon Akrepi diku dhe ushtron dhe mesuesllekun. Donte te t'a thonte vete , por i vjen zor. HE shoku si po thua? A mundesh me i gjet pune ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
border=
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 18:11   #52
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ore mos e ki hic problem per gabime. Eshte Akrepi gati me te korrigjuar dhe mesuar. Ti vec a po mundesh me e marr Aktepin me punu ne Norvegji se i kane thene qe ka pune plot aty. Punon Akrepi diku dhe ushtron dhe mesuesllekun. Donte te t'a thonte vete , por i vjen zor. HE shoku si po thua? A mundesh me i gjet pune ?
po more qysh jo

ku jeton ky tash ?
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 18:14   #53
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
po more qysh jo

ku jeton ky tash ?
Ky jeton tash per tash ne Shqiperi me sa di une, por ka aplikuar per pune ne Europe. Cfare pune mundesh ti ti gjesh? Se nuk ben naze hic ai. Vetem pune te jete. Norvegjia thone te mbulon me para. He ore Beast ? A te niset Akrepi apo si... ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 12-11-2018 nė 18:20
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 18:27   #54
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ky jeton tash per tash ne Shqiperi me sa di une, por ka aplikuar per pune ne Europe. Cfare pune mundesh ti ti gjesh? Se nuk ben naze hic ai. Vetem pune te jete. Norvegjia thone te mbulon me para.
mundesh me gjet pune ne naj fabrik . une ja gjaj punen ku punoj une por bash qetash kam pushim. ketu ki edhe polak e lituan qe vijn per me punu. veq a punon mir.

norvegji i kane rogat shume te medhaja ... jom kane ne gjermani e me thane qe rogat vetem 1500 euro... ketu mas pakti i merr 2000-3000 euro ne muaj.

per pune e pare eshte mire... kur boj boll $$$$ une e kam njet me ik dikun ma nxet se shume ftoft ketu , haver.
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 18:29   #55
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
mundesh me gjet pune ne naj fabrik . une ja gjaj punen ku punoj une por bash qetash kam pushim. ketu ki edhe polak e lituan qe vijn per me punu. veq a punon mir.

norvegji i kane rogat shume te medhaja ... jom kane ne gjermani e me thane qe rogat vetem 1500 euro... ketu mas pakti i merr 2000-3000 euro ne muaj.

per pune e pare eshte mire... kur boj boll $$$$ une e kam njet me ik dikun ma nxet se shume ftoft ketu , haver.
Pse ore ku je ti ? Kaq ftohet ben aty ? Sa quhet boll per te ikur diku tjeter ku ben ngrohet ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 18:36   #56
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Pse ore ku je ti ? Kaq ftohet ben aty ? Sa quhet boll per te ikur diku tjeter ku ben ngrohet ?
ketu ku jom une eshte nje prej vendet me te ftoft ne norvegji. ne dimer bahet deri -30 ... por ka venda ma te nxet .. per shembull dikun ne jug.

boll per mu eshte nese mundesh me qel naj business per veti edhe qe te shkon mir.
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 18:38   #57
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

hajdeni krejt punoni per mu qija nonen ... ju paguj mire
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 18:40   #58
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
hajdeni krejt punoni per mu qija nonen ... ju paguj mire
Ore po vime , por jo per nona. Po qe per nona, kemi ketu ne Shqiperi plot

Meqe ra fjala. Do [email protected] nona Akrepi aty ? Sa leke ben te [email protected] nje none ? Se po pati lek , po e le Kinen fare dhe po vi dhe une. Plak jam , por ndonje none mbase .... Ishalla qofte none Serbe se shkon dhe me temen e forumit.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 12-11-2018 nė 18:43
border=
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 18:41   #59
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beast Shiko postimin
ketu ku jom une eshte nje prej vendet me te ftoft ne norvegji. ne dimer bahet deri -30 ... por ka venda ma te nxet .. per shembull dikun ne jug.

boll per mu eshte nese mundesh me qel naj business per veti edhe qe te shkon mir.
Ore ti qenke ne frigorifer. Cfare emri ka ky vendi ore? Dhe cfare pune beni aty ne -30 grade ? Aty dhe shurra te ngrinka . Mos je ne Karajosk ?

Kodi:
https://www.quora.com/What-is-the-coldest-city-in-Norway
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 12-11-2018 nė 18:46
border=
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-11-2018, 18:45   #60
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Klasifikoni ket Serb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ore po vime , por jo per nona. Po qe per nona, kemi ketu ne Shqiperi plot

Meqe ra fjala. Do [email protected] n ona Akrepi aty ? Sa leke ben te [email protected] nje none ?
hahahahaha oreeee moreee ka femra qe te pagujn per mi qi sa dush nese te pelqen asi trip hahahaha ...
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur