Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Gjuha shqipe

Gjuha shqipe “Gjuha jonė sa e mirė!/ Sa e ėmblė, sa e gjerė!/ Sa e lehtė, sa e lirė!/ Sa e bukur, sa e vlerė!” Naim Frashėri

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-01-2019, 14:03   #81
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 10,325
Thanks: 23
Thanked 3,015 Times in 1,873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 196
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dallime dialektore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Unė i shtoj "dhe s'ta nxjerrė mė", kjo ėshtė forma e plotė.
Ajo eshte ne raste kundershtimi i thu : Po te hyri ste del mo
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2019, 14:08   #82
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,379
Thanks: 3,613
Thanked 2,916 Times in 1,975 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dallime dialektore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Ajo eshte ne raste kundershtimi i thu : Po te hyri ste del mo
Mirė ėshtė qė ti para prish situatės.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2019, 14:11   #83
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,988
Thanks: 15,447
Thanked 13,157 Times in 8,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 703
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dallime dialektore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Unė i shtoj "dhe s'ta nxjerrė mė", kjo ėshtė forma e plotė.
Po tė jet pėr atė vazhdon ca mė gjatė.

...............
-Ta lyej me vaj tė hy kollaj
-Ta lyej me gjizė tė hy si shtizė
-Ta lyej me mjaltė kurr mos tė daltėP.s. ndjesė pėr fjalorin dhe i shar kush shan.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2019, 14:14   #84
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,379
Thanks: 3,613
Thanked 2,916 Times in 1,975 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dallime dialektore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po tė jet pėr atė vazhdon ca mė gjatė.

...............
-Ta lyej me vaj tė hy kollaj
-Ta lyej me gjizė tė hy si shtizė
-Ta lyej me mjaltė kurr mos tė daltėP.s. ndjesė pėr fjalorin dhe i shar kush shan.
Nuk ka nevojė pėr gjithė kėto lyerje. E di atė barsaletėn?
Xhaxha, kjo nuk shkon, nuk ka rimė.
E shtyn xhaxhai mos ki merak.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2019, 15:09   #85
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,831
Thanks: 2,548
Thanked 2,534 Times in 1,319 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dallime dialektore

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Pra pese jane dialekte te huaja,ndersa e fundit eshte ne shqip ose i bie...e verdhe.Do ne Kumanove kane veshtiresi ta shqiptojne.AproPO... disa gazetare ne albaqeneri perdorin ne media....gjendja eshte e agravuar.

Ale.
Edhe e 4 Astall duhet te jete ose Turqisht ose ne Sllave, nuk jam i sigurt.

Sa i perket ashtu vijerdh, nuk pasna ndegju. Zakonisht te verdhes i thojn sari (e verdhe ne Turqisht).

Jashta kufijve jemi ndiku goxha nga gjuha Sllave dhe Turke ne disa terme, keshtu qe te gjitha qe i ndegjon dhe nuk tingellojne Shqip domosdo qe jane nga ndikime te huaja e jo Shqipe dialektore.

Me trego, cilet ke me shume veshtiresi ti kuptosh, Shqiptaret nga Maqedonia, Kosova apo Lugina?
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Hawk : 14-01-2019 nė 15:13
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2019, 16:42   #86
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,943
Thanks: 1,364
Thanked 2,245 Times in 1,260 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dallime dialektore

Tė Maqedonisė i kuptoj mė mirė, janė pak toskė dhe ata
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur