Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare > Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare

Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare Nė kėtė forum mund tė diskutoni mbi tė rejat mė tė fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botėror janė me interes.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-04-2019, 15:45   #21
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,975
Thanks: 6,893
Thanked 1,966 Times in 1,107 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Pyesni veten cfar lidhje apo rreziku ka kjo me shqiperine?
Kur u be sulmi ne zejland kunder myslimanve autori kishte muzike serbe dhe i mbante serbt si heroj krishter i frymzuar nga norvegjezi qe vrau 77 femij gjithashtu i mbante serbet si heroj.
Tani Isis hakmerret dhe vret neper kisha nje numer teper te madh viktimash ne diten me te madhe te krishtit dhe fese kristiane.
Gjithashtu isis e ka permendur ne cdo video krimet serbe kunder myslimanve.
Cfar duhet te verejm ktu eshte se te dyja luftrat me te medhaja boteroe kane ardhur si shkak i serbise edhe ktu serbia apo emri serbi eshte po flitet teper shume.
Ishalla o zot une jam gabim dhe eahte thjesht vetem nje intuite paranoje e imja por nese shikojm historine me kujdes klima politike boterore tani neve si shqiptar kemi cdo arsye te shqetesohemi.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 15:45   #22
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,523
Thanks: 3,659
Thanked 2,960 Times in 2,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Ne te djathte?

Kur nisem e ngas ne te djathte te rruges makinen. Ana tjeter i bie e majte. Ama kur kthehem qe duhet te jete ana e majte, per mrekulli te Zotit e majta nuk ekziston sepse eshte kthyer ne te djathte.


Tani, qe te orientohem mire, merr nje pike te palevizshme ose me mire merr Diellin si pike konstante ; Me surrat nga Lindja apo me surrat nga Perendimi?

Lind Dia dhe Pere-n-Dia.
Adea
Ndiq itinerarin qė tė pėrshkroi Ragnar. Vetėm qė kur tė arrish mos harro tė ngjitesh nė kat tė dytė.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 15:48   #23
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Shyqyr qe doli kjo tema dhe i kane grate e djeshme rehat. O ju .... analista ?

A jeni per raki ore, se ata i zgjidhin vete hallet nuk do ju marrin mend juve apo shqiptareve.Se me mend e shqiptareve nuk shkohet as ne hale, se ziesh kaps !
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
border=
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 15:49   #24
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,523
Thanks: 3,659
Thanked 2,960 Times in 2,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Pyesni veten cfar lidhje apo rreziku ka kjo me shqiperine?
Kur u be sulmi ne zejland kunder myslimanve autori kishte muzike serbe dhe i mbante serbt si heroj krishter i frymzuar nga norvegjezi qe vrau 77 femij gjithashtu i mbante serbet si heroj.
Tani Isis hakmerret dhe vret neper kisha nje numer teper te madh viktimash ne diten me te madhe te krishtit dhe fese kristiane.
Gjithashtu isis e ka permendur ne cdo video krimet serbe kunder myslimanve.
Cfar duhet te verejm ktu eshte se te dyja luftrat me te medhaja boteroe kane ardhur si shkak i serbise edhe ktu serbia apo emri serbi eshte po flitet teper shume.
Ishalla o zot une jam gabim dhe eahte thjesht vetem nje intuite paranoje e imja por nese shikojm historine me kujdes klima politike boterore tani neve si shqiptar kemi cdo arsye te shqetesohemi.
Luftėrat nuk janė bėrė pėr Serbinė o Kurt. Luftėrat bėhen pėr kontrollin e lėndėve tė para dhe tregjeve. Nė Luftėn e Parė Botėrore u pėrdorėn serbėt pėr tė sulmuar AH, kurse nė tė Dytėn nuk ka lidhje fare Serbia.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 15:49   #25
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 613 Times in 482 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ndiq itinerarin qė tė pėrshkroi Ragnar. Vetėm qė kur tė arrish mos harro tė ngjitesh nė kat tė dytė.

Kati i dyte nuk ekziston me.

Kur dikush me kerkoi te hidhesha nje here nga kati i trete si prove besimi ne Zotin Tim une i'u pergjigja: Une do hidhem tre here nga kati i pare dhe u lame.Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 15:52   #26
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,491
Thanks: 15,980
Thanked 9,467 Times in 6,392 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Pyesni veten cfar lidhje apo rreziku ka kjo me shqiperine?
Kur u be sulmi ne zejland kunder myslimanve autori kishte muzike serbe dhe i mbante serbt si heroj krishter i frymzuar nga norvegjezi qe vrau 77 femij gjithashtu i mbante serbet si heroj.
Tani Isis hakmerret dhe vret neper kisha nje numer teper te madh viktimash ne diten me te madhe te krishtit dhe fese kristiane.
Gjithashtu isis e ka permendur ne cdo video krimet serbe kunder myslimanve.
Cfar duhet te verejm ktu eshte se te dyja luftrat me te medhaja boteroe kane ardhur si shkak i serbise edhe ktu serbia apo emri serbi eshte po flitet teper shume.
Ishalla o zot une jam gabim dhe eahte thjesht vetem nje intuite paranoje e imja por nese shikojm historine me kujdes klima politike boterore tani neve si shqiptar kemi cdo arsye te shqetesohemi.
KETU ne FORUM eshte SHKRUAR....Skenderbeun e kishte si tatuazh.

Man....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 15:53   #27
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,523
Thanks: 3,659
Thanked 2,960 Times in 2,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Ekstremistėt budistė pėrgjakin tė krishterėt e Shri Lankės

Ministri i Mbrojtjes i Shri Lankės ka njoftuar se policia e kėtij vendi i ka arrestuar shtatė persona nė lidhje me sulmet e sotme nė Shri Lankė, nė tė cilat u vranė sė paku 207 njerėz.
Sipas tė dhėnave mė tė reja, numri i tė vdekurve nga shtatė shpėrthimet nė kisha dhe hotele ka shkuar nė 207 dhe mund tė rritet mė vonė pėr shkak tė numrit tė madh tė njerėzve tė plagosur.
Shumica e viktimave janė qytetarė tė Shri Lankės, por autoritetet kanė njoftuar se rreth 30 persona me shtetėsi tė huaj janė nė mesin e tė vrarėve. Besohet se edhe disa qytetarė britanikė janė vrarė nė kėto sulme.
Askush nuk e ka marrė ende pėrgjegjėsinė pėr sulmin, por ministri i brendshėm, Ruwan Wijewardene, tha se sulmuesit janė identifikuar dhe ata janė ekstremistė fetarė.
Qeveria e ka shpallur orėn policore, e cila ka hyrė nė fuqi menjėherė. Autoritetet i kanė bllokuar edhe rrjetet sociale dhe shėrbimet tjera tė dėrgimit tė mesazheve pėrmes internetit dhe telefonave.
Fillimisht Shri Lanka u godit nga gjashtė shpėrthime, tri prej tė cilave ndodhėn nė kisha dhe tri tė tjera nė hotele luksoze. Mė vonė ndodhėn edhe dy shpėrthime tjera, duke e ēuar nė tetė numrin e pėrgjithshėm tė shpėrthimeve, shkruan “The Guardian”, transmeton Gazeta Express.
__________________________________________
https://www.gazetaexpress.com/ekstre...-te-krishtere/
____________________________________


Po thuhet sa jane ekstremistet budiste ata qe pergjaken pashket katolik sot ne Shri Lanke.
Keta ekstremistet budiste jane 1 mije here me te rrezikshem se islami radikal sepse jane mbi 3 milarde(50%) e popullesise boterore.
Vari lesht!!! Po kėta ē'patėn? Mos u kanė sharė lopėn?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 15:53   #28
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,975
Thanks: 6,893
Thanked 1,966 Times in 1,107 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sergente Shiko postimin
LIKE se....PISIS nuk i ndihmuan ruset.

Pastaj ka nje shkrim tek portali Ina,qe shumica e shpijunave me...1999-te,ne Kosove,ne nje rrafsh te caktuar,ishin.....katolike.

PS...mos kqyrni kisha e xhamija,feja e shqiptarit eshte.

Si dhe....mjaft me IDIOTESIRA qe............ mbas cdo KRIMI,fshihen ruset dhe PERSE???

Behesh KARAGJOZ dhe i pabesueshem.
O systema ruset i permneda vetem aty ku kane lozur rrol te madh, si ne siri ashtu edhe ne serbi. Po ti dihet qe ke zera tjere qe degjon,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 15:58   #29
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,491
Thanks: 15,980
Thanked 9,467 Times in 6,392 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
O systema ruset i permneda vetem aty ku kane lozur rrol te madh, si ne siri ashtu edhe ne serbi. Po ti dihet qe ke zera tjere qe degjon,lol
SystemA eshte bote me vete...ti nuk ke se si ta kuptosh.....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 15:59   #30
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,975
Thanks: 6,893
Thanked 1,966 Times in 1,107 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

E tmerrahme, tre kanalet kryesore te lajmeve amerikane akoma nuk japin asnje lajm mbi kte ngjarje. Cdar do thote kjo?!
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 16:01   #31
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,491
Thanks: 15,980
Thanked 9,467 Times in 6,392 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
E tmerrahme, tre kanalet kryesore te lajmeve amerikane akoma nuk japin asnje lajm mbi kte ngjarje. Cdar do thote kjo?!
Do te thote....qe ti ne TRURIN tan ke miqesi me...borgjezet
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 16:04   #32
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 7,095
Thanks: 8,069
Thanked 3,700 Times in 1,963 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 159
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
E tmerrahme, tre kanalet kryesore te lajmeve amerikane akoma nuk japin asnje lajm mbi kte ngjarje. Cdar do thote kjo?!
Kjo do thot se budizmi nuk toleron fete tjera monoteiste ne territorin e vete.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 16:06   #33
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,183
Thanks: 15,633
Thanked 13,234 Times in 8,363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 708
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sergente Shiko postimin
Do te thote....qe ti ne TRURIN tan ke miqesi me...borgjezet
"Unė edhe nė kam miqėsi me ty kam"
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 16:10   #34
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sergente Shiko postimin
Do te thote....qe ti ne TRURIN tan ke miqesi me...borgjezet


Une dhe po pate miqesi me ty kam . Opo mua m'a mer te keqen ti.
Ju aty,pushoni se po n'a prishni diskutimin. Apo nuk e dini se per ju po behet sherri ne Sri Lanka.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 16:11   #35
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
"Unė edhe nė kam miqėsi me ty kam"
@Akrep dobet. O thuaje taman o mos e thuaj hic.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 16:13   #36
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sergente Shiko postimin
SystemA eshte bote me vete...ti nuk ke se si ta kuptosh.....
Agree.

Kurt te duhet vetem pak rusisht. Ketu rusisht dine vetem 2 vete. SystemA dhe lion.

O SysA. Scorpio dhe ti ? Se em tha @Kepi dje. Cfare date more aman ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 16:21   #37
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,975
Thanks: 6,893
Thanked 1,966 Times in 1,107 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Agree.

Kurt te duhet vetem pak rusisht. Ketu rusisht dine vetem 2 vete. SystemA dhe lion.

O SysA. Scorpio dhe ti ? Se em tha @Kepi dje. Cfare date more aman ?
Eshte gjuhe e shemtuar. Megjithate pse din njeriu rusisht nuk ka perse behet tifoz i betuar i politikes jashtme ruse sic ben systemA. Po fole keq per rusine eshte sikur e shane personalisht systeman,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 16:23   #38
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,623
Thanks: 0
Thanked 1,592 Times in 1,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Eshte gjuhe e shemtuar. Megjithate pse din njeriu rusisht nuk ka perse behet tifoz i betuar i politikes jashtme ruse sic ben systemA. Po fole keq per rusine eshte sikur e shane personalisht systeman,lol
Jo Kurt. Nuk jam dakort. Eshte gjuhe e bukur. Anglishtja eshte gjuhe jevgu. Degjo plakun ti. Kurse ajo tjetra pastaj e lidhjes se SysA me politiken e jashtme ruse, ate nuk e di.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 16:36   #39
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,523
Thanks: 3,659
Thanked 2,960 Times in 2,004 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Sipas CNN:
Citim:
Christianity is a minority religion in Sri Lanka, accounting for less than 10% of the total population of 21.4 million.
According to census data:

70.2% of Sri Lankans identify as Buddhist
12% Hindu
9.7% Muslim
7.4% Christian. It is estimated that 82% of Sri Lankan Christians are Roman Catholic.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-04-2019, 16:46   #40
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,831
Thanks: 2,659
Thanked 4,857 Times in 3,090 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 188
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sulme terroriste nė Sri Lanka.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Vari lesht!!! Po kėta ē'patėn? Mos u kanė sharė lopėn?


Lol sorry por su permbajta dot....
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur