Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-08-2019, 21:02   #21
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin


Ndajme opinione te ndryshme o njerez!
Mesoni te respektoni!
Qeni osht ashtu qysh e ka mesu ai njeri qe e mban
Ice nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:02   #22
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,063
Thanks: 0
Thanked 448 Times in 379 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin


Ktu ka te semure mendore duhet nje psikolog lol
Vetem illi pango, i sheron nga mberthckat.
doganieri nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:02   #23
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,254
Thanks: 5,821
Thanked 12,112 Times in 4,238 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 370
Beaute ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Burrat nene hije, rrne e flen gjume, pika qe si bie, grate per qente bejne sumo.

Kjo vlen vetem per Te martuarat qe flen me qent apo edhe per burgaxhiet qe postojne nga qelia?
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:03   #24
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,632
Thanks: 6,988
Thanked 8,236 Times in 5,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
he mo,hodhe gurin ne pellg edhe ike ti..dili per zot temes nashi..apo ti them moderatores ta mbylli...fol ndonje llaf apo ke hall se etiketohesh si armiku i kafsheve ?
Tanku po bejne muhabet burrash. liu llapisti e ka fajin
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:03   #25
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Ja vlen qe c’ke me te , te shqetesohesh per nje kafshe te mbyllur ne kafaz!!
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:03   #26
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,004
Thanks: 893
Thanked 1,513 Times in 1,129 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin


Ndajme opinione te ndryshme o njerez!
Mesoni te respektoni!
Ky eshte egoizem i semure..kesaj i thone te shfrytezosh nje te mete karakteriale te nje krijese per te ushqyer egon tende..nisur nga kjo llogjike ju qe kujdeseni kaq shume per qente jeni me dashakeq ndaj tyre sesa ne qe i leme te bejne jeten e tyre si tua ndjeje natyra qeneske...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:04   #27
Beaute
.
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Larg
Posts: 18,254
Thanks: 5,821
Thanked 12,112 Times in 4,238 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 370
Beaute ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Haha Esht ne pun Noe smerret me ksoj budalliqesh .as un ne fakt sja kam ngen lol as ti zmr sja vlen
Fix mire e ke .
Po ja fus gjumit un se puna me prźt neser ne mjes . Kto ket avaz kan lol

& note ylli
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:05   #28
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Ja vlen qe c’ke me te , te shqetesohesh per nje kafshe te mbyllur ne kafaz!!
Nuk eshte kafaz, po rrethoje qe ka hapesire 200 metra, pra nuk eshte kafaz i mbyllur, po per te mos dal ne rruge, a je e knaqt tash se shume morre vemendje per diqka qe nuk te shkon.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:06   #29
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,922
Thanks: 15,613
Thanked 9,449 Times in 5,476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Question Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Fix mire e ke .
Po ja fus gjumit un se puna me prźt neser ne mjes . Kto ket avaz kan lol

& note ylli
Naten yllke.un po rri dhe pak ta pi nje birre me doganierin
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:06   #30
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,079
Thanks: 15,531
Thanked 13,192 Times in 8,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 707
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
he mo,hodhe gurin ne pellg edhe ike ti..dili per zot temes nashi..apo ti them moderatores ta mbylli...fol ndonje llaf apo ke hall se etiketohesh si armiku i kafsheve ?
Ore e di unė ē'doni ju, ju doni Mihalin ma hanxhar nė dorė po ē'ti bėj qė ėshtė nė burg.
Prit sa tė dali Mihali pa e shikoni ju.
P.s. Po pse kėtu do rri unė, po shikoja njė film tėrheqės.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:08   #31
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Nuk eshte kafaz, po rrethoje qe ka hapesire 200 metra, pra nuk eshte kafaz i mbyllur, po per te mos dal ne rruge, a je e knaqt tash se shume morre vemendje per diqka qe nuk te shkon.
Ragnar !!

Ke blere qen qe Ta mbash mbyllur ne kafaz , nderkohe qe refuzon qe Ta mbash brenda ne shtepi , ku do te thote qe ti Nuk ke asnje lloj lidhjeje emocionale apo simpatie ndaj qenve/kafsheve.

Tani per c’fare e ke marre se na cudite ??? Une rashe dakort kur me the qe perkohesisht sepse mendova qe u training him , por kur the qe nuk e fus kurre brenda ... me cudit fakti se qysh shkon e blen nje qen qe Ta mbyllesh brenda ne kafaz?? Nderkohe qe sot kjo luftohet qe mos te ndodhi .
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:08   #32
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,599
Thanks: 13,579
Thanked 7,549 Times in 4,793 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Ky eshte egoizem i semure..kesaj i thone te shfrytezosh nje te mete karakteriale te nje krijese per te ushqyer egon tende..nisur nga kjo llogjike ju qe kujdeseni kaq shume per qente jeni me dashakeq ndaj tyre sesa ne qe i leme te bejne jeten e tyre si tua ndjeje natyra qeneske...
You mean qe I leni rrugeve, qe nuk i ushqeni apo qe I mbyllni ne kafaz?
Nese Te kujdesesh per nje qen ne menyren me te mire te mundshme qenka egoizem i semure!
Atehere I’m happy to be one
Angelisa nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:12   #33
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,573
Thanks: 28
Thanked 29 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Ice ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyerIce ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Ne Kosove nuk i mbajn qent brenda ne shtepi por i mbajn jasht dhe qent aty jane te rrezikshem .. Kjo osht edhe pse qysh i mesojn apo qysh sjellen me ta.

Ashtu osht edhe per femije ma merr mendja ... ti sjellesh keq me femijet e tu ata kur rriten kane mu ba njerz te prisht .
Ice nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:16   #34
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,072
Thanks: 836
Thanked 3,152 Times in 1,757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Ragnar !!

Ke blere qen qe Ta mbash mbyllur ne kafaz , nderkohe qe refuzon qe Ta mbash brenda ne shtepi , ku do te thote qe ti Nuk ke asnje lloj lidhjeje emocionale apo simpatie ndaj qenve/kafsheve.

Tani per c’fare e ke marre se na cudite ??? Une rashe dakort kur me the qe perkohesisht sepse mendova qe u training him , por kur the qe nuk e fus kurre brenda ... me cudit fakti se qysh shkon e blen nje qen qe Ta mbyllesh brenda ne kafaz?? Nderkohe qe sot kjo luftohet qe mos te ndodhi .
E di ti si duket kafazi dhe si duket rrethoja, ne Kosove nese nuk e ke dit thujse askush nuk i mban brenda, te gjithe ne oborre, me perjashtim do minika qe jane te vegjel bojn perjashtime i fusin edhe mbrenda, ky i jemi e ka dispozicion gjithe oborrin, dhe i du shume por jo aq shume sa mi mbajt ne shtepi mbrenda pra eshte e drejt e se cilit.

Tash nje pytje per keta qe kan ekperienc, pse nuk po e han ushqimin special per klysh qe ja kam ble, por e han ushqimin tjeter, shembull sallam, qumesht, pershesh me jogurt, veze etj.

Nese di dikush mem tregu, ju kisha falenderu.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:16   #35
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,599
Thanks: 13,579
Thanked 7,549 Times in 4,793 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ice Shiko postimin
Ne Kosove nuk i mbajn qent brenda ne shtepi por i mbajn jasht dhe qent aty jane te rrezikshem .. Kjo osht edhe pse qysh i mesojn apo qysh sjellen me ta.

Ashtu osht edhe per femije ma merr mendja ... ti sjellesh keq me femijet e tu ata kur rriten kane mu ba njerz te prisht .
Behen danger sepse I trajtojne keq!
True story
Angelisa nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:17   #36
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,063
Thanks: 0
Thanked 448 Times in 379 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Naten yllke.un po rri dhe pak ta pi nje birre me doganierin
Kur lexoj kto me kujtohet kur kendonte nje shok fakulteti,

Bij cobanesh neve jemi, mace e qen kullotur kemi.


Sikur ta dinte C. Qe do arrinte kjo dite.
doganieri nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:17   #37
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,004
Thanks: 893
Thanked 1,513 Times in 1,129 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
You mean qe I leni rrugeve, qe nuk i ushqeni apo qe I mbyllni ne kafaz?
Nese Te kujdesesh per nje qen ne menyren me te mire te mundshme qenka egoizem i semure!
Atehere I’m happy to be one
ti kujton se e di ceshte me e mira per te..edhe ta mbyllesh brenda kater mureve mund te jete po aq ndrydhese sa kafazi..pse ben vete nje jete prej te burgosuri nuk ke te drejte tia imponosh nje krijese tjeter te njejten menyre jetese..qe ne momentin kur ti e quan veten "i zoti" i qenit ia ke kufizuar lirite..qeni do te vrapoje i lire,te urinoje neper peme..te ndjeki buce dhe te luftoje per te fituar dashurine e tyre..nese ia ndrydh keto instikete baze atehere ku qendron e mira qe po i ben kesaj krijese..vaktin e sigurt e kemi te gjithe
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:18   #38
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 19,922
Thanks: 15,613
Thanked 9,449 Times in 5,476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 277
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Katnaret kshu e kan mo . Njihen se dun me u duk .ata qe sndihen jan se cjan.
Nje birre tjeter do marim apo si vone eee lol
Performer nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:21   #39
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 2,063
Thanks: 0
Thanked 448 Times in 379 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
ti kujton se e di ceshte me e mira per te..edhe ta mbyllesh brenda kater mureve mund te jete po aq ndrydhese sa kafazi..pse ben vete nje jete prej te burgosuri nuk ke te drejte tia imponosh nje krijese tjeter te njejten menyre jetese..qe ne momentin kur ti e quan veten "i zoti" i qenit ia ke kufizuar lirite..qeni do te vrapoje i lire,te urinoje neper peme..te ndjeki buce dhe te luftoje per te fituar dashurine e tyre..nese ia ndrydh keto instikete baze atehere ku qendron e mira qe po i ben kesaj krijese..vaktin e sigurt e kemi te gjithe
Thjesht eshte terapi per te....lol

Ceshtje mode,

Si ai ustai, qe ja kishte vene emrin qenit To Vrima, dhe ja leshonte neper rruge femrave.
doganieri nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 24-08-2019, 21:21   #40
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 24,157
Thanks: 6,136
Thanked 6,585 Times in 3,232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 279
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfar ju ka bėr pėrshtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
E di ti si duket kafazi dhe si duket rrethoja, ne Kosove nese nuk e ke dit thujse askush nuk i mban brenda, te gjithe ne oborre, me perjashtim do minika qe jane te vegjel bojn perjashtime i fusin edhe mbrenda, ky i jemi e ka dispozicion gjithe oborrin, dhe i du shume por jo aq shume sa mi mbajt ne shtepi mbrenda pra eshte e drejt e se cilit.

Tash nje pytje per keta qe kan ekperienc, pse nuk po e han ushqimin special per klysh qe ja kam ble, por e han ushqimin tjeter, shembull sallam, qumesht, pershesh me jogurt, veze etj.

Nese di dikush mem tregu, ju kisha falenderu.
Ragnar... te lutem lere qenin te lire pra take it back , ose fute brenda. Nuk ke se perse te blesh qen per ta kycur ne kafaz.

Ndersa historia e qenve ne Albania e Kosove, eshte ndryshe jo si sot qe I lene rrugeve dhe i blejne per trend .

Dikur me te vrare dikush qenin quhej nje me nje me nje njeri.

So pls... free dhe dog ose fute brenda !!!!
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur