Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-10-2019, 15:22   #1
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,328
Thanks: 38
Thanked 105 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Llapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyerLlapi ėshtė njė i shkėlqyer
KQZ-ja vendos pėr rinumėrimin e votave nė 303 vendvotimeKQZ-ja vendos pėr rinumėrimin e votave nė 303 vendvotime

09 tetor 17:00

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur pėr rinumėrimin e 303 vendvotimeve, bazuar nė rekomandimin e Qendrės sė Numėrimit dhe Rezultateve (QNR).

Koordinatori i QNR-sė, Burim Ahmetaj nė mbledhjen e KQZ-sė, ka treguar pėr disa parregullsi qė kanė hasur gjatė procesit tė numėrimit tė votave.

“Nė QNR njė numėr i rezultateve nuk ka mundur tė procedohet siē ishte ndėrrimi i shiritave apo edhe mospėrputhjet me faqe. Ne i kemi dėrguar nė karantinė dhe i kemi bashkangjitur raportet. Ky raport thotė se duhet patjetėr te nunėrohet. Nė disa vendvotime mungon pėrputhja me fletėvotime”, ėshtė shprehur Ahmetaj.

Ndėrsa kryetarja e KQZ-sė, Valdete Daka, ka thėnė se formularėt janė shtypur gabimisht.


“S’po flitet pėr manipulim, por pėr njė gabim teknik qė ka ndodhur, pėr shkak tė shtypjes sė gabueshme tė formularėve. Duhet tė deklarohet publikisht e tė mos fshihemi. Formularėt janė shtypur gabimisht. I kujt ėshtė faji do tė zbulohet gjatė ditėve tė ardhshme. Sekretariati ėshtė bartės i shtypjes tė cilėt janė shpėrndarė nė tė gjithė Kosovėn. Janė shpėrndarė tė njėjtit formularė dhe tė njėjtit e kanė pasur gabimin teknik qė subjektet tė cilat ishin tė renditura nė fletėvotimin, dhe nė formular, por subjektit tė parė i mungon rubrika”.

“Pėr rrjedhojė tė kėsaj, disa komisionarė tė cilėve iu ka ndez llamba, i kanė shkruar me saktėsi, por disa tė tjerėve qė s’iu ka ndez llamba kanė vazhduar nga subjekti i dytė dhe kanė krijuar njė huti. Pėrfundimisht, QNR-ja i ka zbuluar 303 vendvotime deri mė tani, tė cilat janė plotėsuar nė kėtė mėnyrė. Si pėrfundim, kėto formularė, qoftė sot, pas njė muaji, s’mund tė procedohen si tė tilla sepse janė plotėsuar nė mėnyrė tė gabueshme. Kemi rekomandim pėr rinumėrim tė 303 vendvotimeve nė tėrėsi”, ka thėnė Daka, duke sqaruar gabimet qė kanė ēuar nė rekomandim pėr rinumėrim.
__________________
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 16:05   #2
ricky_ch
*************
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 233
Thanks: 309
Thanked 96 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
ricky_ch ka njė atmosferė spektakolarericky_ch ka njė atmosferė spektakolare
Re: KQZ-ja vendos pėr rinumėrimin e votave nė 303 vendvotime

...prej tani e tutje votimin do ta studiojmė nė lėminė e filozofisė!
ricky_ch nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 16:15   #3
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,461
Thanks: 3,636
Thanked 2,931 Times in 1,988 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: KQZ-ja vendos pėr rinumėrimin e votave nė 303 vendvotime

Je nė kohė, sapo filloi leksioni i parė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 16:32   #4
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,145
Thanks: 4,388
Thanked 4,872 Times in 1,876 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Re: KQZ-ja vendos pėr rinumėrimin e votave nė 303 vendvotime

Na pa syri i keq...Sa lavdatat morem per mbarevajtjen e zgjedhjeve....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 18:22   #5
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,415
Thanks: 18
Thanked 182 Times in 151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Re: KQZ-ja vendos pėr rinumėrimin e votave nė 303 vendvotime

kqz , te mos boj gomarlliqe tani, le te vazhdoje hetimin ne fshehtesi, dhe te denoje ata qe e bene kete gabim, biles te hetoje se,
a eshte gabim me dashje, per te ngaterruar shqiptaret mes veti, per te sjell destabilizim
apo
eshte gabim pa dashje
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur