Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Parapsikologji

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-01-2017, 01:47   #361
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Energjia e vdekjes tek dikush eshte shume e forte.. Ngelet ne dhomen apo ambientin e personit si edhe ne rrobat e tij . Ka nje emer per kete lloj energjie qe s'po me kujtohet tani, por di qe e perdorin per keq njerezit qe bejne magji. Eshte aq e forte sa nese perdoret kundrejt dikujt mund ta paralizoje apo edhd mund t'i marri jeten.

Ka raste ku pas nje vdekjeje pason nje tjeter pone te njejtin vend.

Eshte mire ku dhoma apo ambienti ku dikush ka nderruar jete te " pastrohet" nga energjite e keqia me kripe te trashe dhe me tym.
Lesion apo possession?

Po shtepia duhet pastruar me djegie te sherebeles (sage smudging), ere themjani ose squfur, me vaj ulliri dhe me kripe ne cdo cep te shtepise.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-01-2017, 02:00   #362
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 4x4 Shiko postimin
Hello Kitty, edhe energjia e njeriut e ka njė burim e cili vjen nga mekanizmat lėvizės tė njeriut. Nė momentin qė kėto mekanizma fiken dmth kur njeriut i fiket zemra, fiket bashkė me tė edhe burimi i energjisė.
Ouuuu sa mbrapa qe je ti more djale! Po ate energji para se ky mekanizem apo zemra jote te fillonte te punonte ku e gjeti? A nuk eshte kjo nderlidhje me jeten pas vdekjes dhe nga vdekja vjen nje jete tjeter?

Ajo energji qe u clirua nga nje i vdekur iku, lundroi ne ajer per nje kohe te pacaktuar dhe me vone zaptoi nje embrion qe do lindi me vone.

Sa here qe ben sex, you are NOT alone. Aty rrethohesh nga nje fushe elektro magnetike dhe aty gjendesh i/e rrethuar me energji nga te vdekurit e meparshem - qofte kjo pozitive apo negative.

Kjo energji presupozon ate qe quhet reincarnation.

__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-01-2017, 02:37   #363
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

Po te mendosh, akshe-akshe i bie te kuptojme, pse djalli ka formen e nje monster. Ai shpirt ka mijra vjet qe eshte kultivuar - Ne fillim ne ishim kafshe dhe me vone u transformuam ne human. Pikerisht ky shpirt eshte equivalence e shume creatures, plus ate te njeriut pre-historik dhe atij te sotem.

Po ta pyesesh Djallin kur ke lindur, ose kur ke vdekur, ai do te pergjigjet NEVER. Djalli nuk ka egzistuar kurre si njeri ose tjeter krijese. Ai eshte permbledhje frymoresh, qe nga krijimi i jetes e deri ne infinit. In order qe ky bad spirit te mbijetoje vjen dhe vjedh frymen e nje foshnjeje te sapo lindur (kjo eshte per Shtrigen) dhe Djalli e merr nga zaptimi i njerezve te dobet ne jete. Djalli "furnizohet" me shpirt/fryme non-stop nga njerezit qe shesin shpirtin tek ai.

Per nje veture luxoze, ose per money, ti ja shet shpirtin Djallit. Une e kam pare me syte e mi kete "shkembim" biznesi dhe s'ka bombe atomike qe ta shkaterroje.
- Njerezit qe thone "I hear voices", nuk arrijne te kuptojne qe ato zera qe degjojne, jane FAKTIKE, dmth egzistojne ne realitet...
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-01-2017, 18:54   #364
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,186
Thanks: 691
Thanked 528 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Nese shpirti Ka forme, I imi Ka kete forme
Paraja nuk eshte Zot,por kryen pune me shum se Zoti,keshtu thon nga ne
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2017, 06:09   #365
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,881
Thanks: 756
Thanked 461 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin

- Njerezit qe thone "I hear voices", nuk arrijne te kuptojne qe ato zera qe degjojne, jane FAKTIKE, dmth egzistojne ne realitet...

Kjo eshte e njejta me tenden: Clairvoyance (me te pare) dhe Clairaudience (me te degjuar).
*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2017, 07:04   #366
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Lesion apo possession?

Po shtepia duhet pastruar me djegie te sherebeles (sage smudging), ere themjani ose squfur, me vaj ulliri dhe me kripe ne cdo cep te shtepise.
Leaf, akoma po mendohem per te gjetur fjalen e duhur.

Mos eshte Devour? Gllaberoje/ zaptoje?
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2017, 07:07   #367
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin

Kjo eshte e njejta me tenden: Clairvoyance (me te pare) dhe Clairaudience (me te degjuar).
*
Jo Terran, e kisha fjalen per kriminelet qe pas kreyrjes se nje krimi thote "me thane te beja kete gje" ose "I can hear voices".

Nuk e kam fjalen per tele-komunikimin qe eshte ndermjet clairvoyance dhe ghosts or spirits.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2017, 07:20   #368
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,854
Thanks: 14,658
Thanked 8,959 Times in 5,194 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Po te mendosh, akshe-akshe i bie te kuptojme, pse djalli ka formen e nje monster. Ai shpirt ka mijra vjet qe eshte kultivuar - Ne fillim ne ishim kafshe dhe me vone u transformuam ne human. Pikerisht ky shpirt eshte equivalence e shume creatures, plus ate te njeriut pre-historik dhe atij te sotem.

Po ta pyesesh Djallin kur ke lindur, ose kur ke vdekur, ai do te pergjigjet NEVER. Djalli nuk ka egzistuar kurre si njeri ose tjeter krijese. Ai eshte permbledhje frymoresh, qe nga krijimi i jetes e deri ne infinit. In order qe ky bad spirit te mbijetoje vjen dhe vjedh frymen e nje foshnjeje te sapo lindur (kjo eshte per Shtrigen) dhe Djalli e merr nga zaptimi i njerezve te dobet ne jete. Djalli "furnizohet" me shpirt/fryme non-stop nga njerezit qe shesin shpirtin tek ai.

Per nje veture luxoze, ose per money, ti ja shet shpirtin Djallit. Une e kam pare me syte e mi kete "shkembim" biznesi dhe s'ka bombe atomike qe ta shkaterroje.
- Njerezit qe thone "I hear voices", nuk arrijne te kuptojne qe ato zera qe degjojne, jane FAKTIKE, dmth egzistojne ne realitet...
They are animal souls that couldn't develop like the rest of us due to some things that happened thousands of years ago because they went against the rules of universe...now they connect not to the consciousness core but antagonistic core...they were light now they are called dark ones and since their being is destroyed they attach to other light beings sucking their energy to survive since they have very few consciousness genetics left in them ..they hold to dear life by using other light beings and have done so since then ...but I suggest no energy given to them by not focusing so much on them..some live in astral plane that's why u can see them ..by all this was a creation of offworlders to fix all this things in this simulation interactive program we live in ..but it didn't go by plan now the program is dismantling ..that will be seen in coming years we will also realize we are Stellar beings stuck in the program and we all have amnesia ..but will have to wake up now to work with all this ...all other beings that were using technology to keep us asleep are leaving and this reality will be left in our hands to rebuild ..regenerate ..revive..

I shpreha ca mendime dhe un kitty te kjo tem lol ..hope u don't mind
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2017, 07:25   #369
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,881
Thanks: 756
Thanked 461 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Jo Terran, e kisha fjalen per kriminelet qe pas kreyrjes se nje krimi thote "me thane te beja kete gje" ose "I can hear voices".

Nuk e kam fjalen per tele-komunikimin qe eshte ndermjet clairvoyance dhe ghosts or spirits.
Po e di, HK, per cfare e pate fjalen. Prandaj e vecova nje fjali, me qellim qe te sqaroj se ata qe degjojne zera (nga bota paralele) quhen claitaudients, mu sikuar ata qe shohin... jane clairvoyants... Per kriminelet kam degjuar dhe une te kene degjuar zera duke dhene urdhera per vrasje...


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
🖤 (1)
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-01-2017, 02:34   #370
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
They are animal souls that couldn't develop like the rest of us due to some things that happened thousands of years ago because they went against the rules of universe...now they connect not to the consciousness core but antagonistic core...they were light now they are called dark ones and since their being is destroyed they attach to other light beings sucking their energy to survive since they have very few consciousness genetics left in them ..they hold to dear life by using other light beings and have done so since then ...but I suggest no energy given to them by not focusing so much on them..some live in astral plane that's why u can see them ..by all this was a creation of offworlders to fix all this things in this simulation interactive program we live in ..but it didn't go by plan now the program is dismantling ..that will be seen in coming years we will also realize we are Stellar beings stuck in the program and we all have amnesia ..but will have to wake up now to work with all this ...all other beings that were using technology to keep us asleep are leaving and this reality will be left in our hands to rebuild ..regenerate ..revive..

I shpreha ca mendime dhe un kitty te kjo tem lol ..hope u don't mind

Performer, paske kaluar ne depth. Une per vete cfare shkruaj ketu, jane thjesht nga experienca ime. Dmth, cfare kam pare me syte e mi dhe mundohem qe t'jua shpjegoj ne menyren sa me te thjeshte.

Di qe po qe Bad Spirit, jo vetem kane aftesi te SHAPE-SHIFT, por kane edhe fuqi te tjera te mbinatyrshme. Nga animalistic forme mund ta nderrojne paraqitjen to whatever they want. Psh nga forme animalistike mund te shnderrohet in the most beautiful man ever lived.
Lifting, Lavitating, Flying in the astral plane psh, jane gjera me elementare qe mund te bejne. But, but to them you are worth more alive than dead. Vetem ne raste extreme they cause your death. They need you as a living machine with your soul attached, where they can suck your soul. Dead means nothing to them, se Bota ne kaq mijevjecare qe eshte, eshte e permbushur plot me te vdekur. Kur them your death, do te thote nqs e ke shitur shpirtin tek ai. Vrasjet e tjera qe shkaktojne nga nje i shpirt-shitur e bejne per kenaqesi..
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2018, 21:54   #371
Jetmira
Jetmira
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,559
Thanks: 1,292
Thanked 1,099 Times in 441 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

Ka jet nė botėn tjetėr.
Dikush qė ka pėsuar vdekje klinike mė tregoi qė kishte par njė fush jeshile dhe vetėm qeshte.
Dikush shkon nė ferr e dikush nė parajsė.
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2018, 07:17   #372
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

si para vdekjes, si pas vdekjes e mira eshte qe shpirti te mos jete katran si ca, por te jete i lire...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 06:41   #373
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,788
Thanks: 0
Thanked 694 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 169
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

Nuk e di, do doja shume ta dija
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2018, 07:03   #374
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
si para vdekjes, si pas vdekjes e mira eshte qe shpirti te mos jete katran si ca, por te jete i lire...
kurse per te pavdekshmit eshte gjithnje katran (ngjyre geshtenje)
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur