Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Shkarkime > Lojra

Lojra Gjithėka rreth industrisė sė lojrave.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-01-2012, 13:27   #1
Rilind
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 1
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Rilind ėshtė nė rrugė tė mbarė
Post Mbreterite e Rilindjes

Pershendetje anetare te ketij forumi. Desha t'ju njoftoj me nje loje te mrekullueshme, quhet MBRETERITE E RILNDJES! Eshte ne shqip dhe ka 600 shqiptare ne loje.
Regjistrohuni dhe behuni pjese e kesaj loje!-------------
Faqja zyrtare e lojes:
http://www.mbreteriterilindjes.com/

Kjo loje eshte reklamuar edhe ne televisionin Klan Kosova:
http://www.principata.com/klankosova/

Ja nje video tjeter per sqarimin e kesaj loje:
http://www.youtube.com/watch?v=cTQMuUOHzNk

Loje mesjetare e luajtur ne rolin multiplayer. (RPG- Role Play Game)

==================================

Ne kete loje falas shikoni personazhin tuaj te zhvillohet ne nje komunitet. Zanatci,Luftetar, Fermer, Princ, Anetar Keshilli, Ambasador, tregetar, Hajdut, Murg, Kryetar Bashkie, Drejtues i Principates ose akoma edhe barman etj.... ==================================

Mbreterite e Rilindjes do tju cojne nje udhetim thelle ne mesjete,duke ju vendosur ne qytet Lezhes. Por mbi te gjitha,mund te zbuloni nje komunitet te vecante loje te percaktuer nga pasuria dhe atmosfera e tij. Mjel lopen tende ne agim,shit grurin tend ne dreke,hiq nga fronti Princin, kandido apo kalo netet i pire ne rruge apo duke luajtur poker me lojtaret e tjere ne taverant e qytetit! ==================================

===> RPG - Role Play Game


Kjo loje eshte ne gjuhen shqipe dhe ju mundeson qe personazhi juaj te lind ne Mbreterine e Arberit. Pėr te ditur dhe mesuar me shume rreth lojes, futuni tek forumi zyrtar i lojes.

Kjo loje numeron mbi 300 000 LOJTAR TE AKTIVIZUAR ne te gjithe Europen.Mbreteria e Arberit u hap ne 16.01.2009 pas shume bisedimeve me adminet qe ndertuan kete loje.

Kjo loje luhet ne 25 gjuhe te ndryshme te Europes, midis te cileve eshte dhe gjuha Shqipe.Mbreteria e Arberit numeron 350 lojtar, Mbreteria e Serbise 50 lojtar, Mbreteria e Greqise 700 lojtar, Mbreteria e Turqiae 3 700 lojtar. Mbreteria me e madhe eshte mbreteria e Frances me mbi 25.000 lojtar.

Vraponi trima dhe trimeresha koha nuk pret se Turqit, Greket, Serbet, Bullgaret, po vijne dhe Arberia me Skenderbeun ne krye ka nevoj per ju.
Rilind nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur