Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia > Filma Shqiptar

Filma Shqiptar Kėtu do tė keni mundėsi tė shikoni filma Shqiptar.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-04-2013, 21:54   #1
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,433
Thanks: 2,620
Thanked 2,157 Times in 818 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Njeriu prej dheut

http://www.youtube.com/watch?v=eW_adYJ4HMM


Njeriu prej dheut ėshtė njė film shqiptar i vitit 1984. Nė kėtė film paraqitet shpėrngulja e shqiptarėve pėr nė Turqi dhe e gjith jeta ne vendin e ri te jetės e lidhur me tė kaluarėn nė vendin e lindjes.

Tė dhėnat

Zhanri: Dramė
Regjia: Agim Sopi
Producent: Kosova Film, Prishtinė
Skenari: Agim Sopi, Fadil Hysaj
Muzika: Rauf Dhomi
Kamera: Menduh Nushi
Skenografia: Nuredin Loxha
Vendi i prodhimit: Jugoslavia-Kosova
Montazhi: Agron Vula
asistent kamere: Milazim Salihu
Kohėzgjatja: 102 minuta
Teknika: Widescreen, kolor
Premiera: 12 nėntor 1984.
Aktrojnė: Abdurrahman Shala, Bislim Muēaj, Lumnije Muēaj, Teuta Rrahmani.
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2013, 22:39   #2
MICI
Super Anėtar
 
Avatari i MICI
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 229
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
MICI ėshtė njė gur i ēmuarMICI ėshtė njė gur i ēmuarMICI ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Njeriu prej dheut

Ky o ni film shume i mire. Ni vakt kem pase filma t'mireFalemineres e tu rrit nera ty djale
MICI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2013, 22:45   #3
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,433
Thanks: 2,620
Thanked 2,157 Times in 818 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njeriu prej dheut

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga MICI Shiko postimin
Ky o ni film shume i mire. Ni vakt kem pase filma t'mireFalemineres e tu rrit nera ty djale
ska per se , Abdurrahman Shala e luan rolin shum mire ne ket film ..
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-04-2013, 22:55   #4
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 63 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Njeriu prej dheut

Mirmroma Busave.Bone mir qe i solle,kur te kem kohe do i shof.
(Nuk e disha qe qeke akoma djale,duhet te jesh minoren.)
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur