Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sportet amatoriale

Sportet amatoriale Kėtu mund te flisni pėr sporte tė ndryshme si, bodybuilding, gjuetinė, peshkimin,vetėmbrojtja etj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-03-2014, 15:23   #21
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,447
Thanks: 15,076
Thanked 8,904 Times in 6,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
C'fare flet Gon!, I ke qe shiten ne dyqan te licensuara . Kreatina nuk ka efekte anesore serioze, thjeshte duhet mos te teprosh dozen qe te sygjerohet. Mos e ngaterron me Steroids.

Ps..Kreatina nuk sherben ne menyre direkte per rritjen e muskujve apo mases, S'ka lidhje direkte.
Edhe Viagra nuk len pasoja,por shkon per LESH.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2014, 16:42   #22
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,950
Thanks: 788
Thanked 3,043 Times in 1,688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

Kreatina ka efekte anesore vetem nese nuk pin uje mjaftushem , pra ne raste se perdor kreatin duhesh patjeter te pish uje. Me shume se qe pin ne nje dite te zakonshme.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2014, 17:29   #23
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,256
Thanks: 140
Thanked 1,199 Times in 897 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

A nuk eshte me e hajrit te mos maresh fare nga kjo karatina!!

Sbesoj se eshte e dosmosdoshme dhe per me teper keshtu i qendrojme zhvillimit normal metabolik te trupit tone pa rrezikuar asgje.

Kam degjurar qe kjo keratina dhe keto proteinat qe te fryjne si tollombace te bejne me te prirur ndaj .....qoftelargut..impotenc!
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2014, 17:33   #24
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,019
Thanks: 5,126
Thanked 5,632 Times in 2,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 247
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

Efekte anesore ka c'do ilac... qofte edhe paracetamol, nese nuk e merr sic rekomandohet. Por Kreatina nuk ka efekte anesore serioze, ashtu sikurse edhe Viagra.

Ps...Steroids po .

edhe Jack3D eshte shume I rrezikshem, ne shume vende eshte bere ban..por e gjen akoma neper internet. Une e kam more 2 here ,te pershpejton rrahjet e zemres ...te ben te fluturosh vertet, te jep rezistence te papare. Kur vdiq njera k'tu qe e kishte more, atehere e hudha perfundimisht ne kosh...

Mbaj mend kur e mora per here te pare me 1 shoqe, ishim kurioze ta provojme por kishim edhe frike
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2014, 17:44   #25
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,447
Thanks: 15,076
Thanked 8,904 Times in 6,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Efekte anesore ka c'do ilac... qofte edhe paracetamol, nese nuk e merr sic rekomandohet. Por Kreatina nuk ka efekte anesore serioze, ashtu sikurse edhe Viagra.

Ps...Steroids po .

edhe Jack3D eshte shume I rrezikshem, ne shume vende eshte bere ban..por e gjen akoma neper internet. Une e kam more 2 here ,te pershpejton rrahjet e zemres ...te ben te fluturosh vertet, te jep rezistence te papare. Kur vdiq njera k'tu qe e kishte more, atehere e hudha perfundimisht ne kosh...

Mbaj mend kur e mora per here te pare me 1 shoqe, ishim kurioze ta provojme por kishim edhe frike
Cdo ilac ka efekt.Kam punuar UNE me kreatine.
Kur beja dush mbas 8 oreve villja.
Nje muaj mjaftoi!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2014, 18:28   #26
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,950
Thanks: 788
Thanked 3,043 Times in 1,688 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

Nuk ka efekte te keqija anesore, ata qe thojn qe ka , dije qe nuk kan perdor kurr

Une kam perdor No Explode , Jack3D, pra te gjitha keto jane Pre-Workout qe perdoren para ushtrimeve , 20 minuta para ushtrimeve dhe kane efekt te madhe.

Kreatina njihet edhe ne psikologji qe eshte shume e mire, pra shume pacienta qe kan perdor kreatin kane treguar sukses me te mire se sa ata pacienta qe nuk kane perdor creatin.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2014, 18:35   #27
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 22,019
Thanks: 5,126
Thanked 5,632 Times in 2,794 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 247
Zana ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

Jack3D...te paralajmeron ... eshte I rrezikshem. por ishte/eshte ne shitje tek -tuk .

Mos e merr me, nese e perdor akoma.. Ka shume rrezik, eshte ndaluar pothuaj gjithandej .
It gives u amazing stamina, but hell is very bad 4u.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2014, 18:40   #28
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,447
Thanks: 15,076
Thanked 8,904 Times in 6,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Efektet anesore nga Kreatina - Creatine.

Dakord...perdorni Creatine qe te impresiononi dashnoret!
Dhe natyrisht qe se kam perdorur KURRE.
Shkoni punoni tete ore me maska?
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur