Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Arti Programimit

Arti Programimit Mėsoni dhe ndihmoni tė tjerėt tė hyjnė nė Artin e Programimit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-02-2010, 14:08   #1
SubZ
A Legend Never Dies
 
Avatari i SubZ
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Underground
Posts: 745
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
SubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentė
Rregullorja e kėtij nėn forumi!

Pėrshėndetje tė gjithėve!
Duke qėnė se rregullat e pėrgjithshme qė aplikohen edhe nė kėtė nėnforum, shpesh nuk merren parasysh ose harroen, po e quaj me vend qė t'ia u rikujtoj edhe njėherė lexuesve dhe anėtarėve tė forumit.
Duhet tė shpreheni nė gjuhėn shqipe!

Citim:
Gjuha shqipe ėshtė gjuha zyrtare e kėtij forumi. Tė gjithė pjesmarrėsit duhet tė shkruajne shqip nė forum. Tė gjitha dialektet e gjuhės shqipe janė tė lejuara por preferohet gjuha letrare shqipe, duke qėnė se ėshtė gjuha mė e lehtė pėr tu kuptuar nga shumica e shqiptarėve. Nderoni veten duke shkruajtur njė gjuhė shqipe tė pastėrt dhe konform rregullave gramatikore dhe tė drejtshkrimit. Ata antarė qė nuk shkruajnė dot gjuhėn shqipe, mund tė lexojnė dhe mund tė shprehen vetėm nė seksione tė veēanta tė forumit tė hapura pėr tė huaj apo shqiptarė qė nuk shkruajnė dot shqip.

P.s Vetėm termat duhen pėrdorur nė Anglisht, pėr efekt se Gjuha Shqipe nuk ka terminologji tė pasur nė kėtė fushė.
Duhet tė respektoni mendimin ndryshe!

Citim:
Ajo qė tė bie nė sy nė Forum Al ėshtė larmia e temave pėr diskutim dhe larmia e mendimeve tė ndryshme qė gjen nė ēdo temė. Fakti qė ju merrni pjesė nė kėtė forum duhet tė shėrbejė si njė aprovim indirekt i mendimit ndryshe. Kjo do tė thotė se ju keni vendosur qė tė merrni pjesė nė forum nė mėnyrė qė tė shprehni mendimin tuaj dhe tė lexoni edhe respektoni edhe mendimin ndryshe. Nėse e keni tė vėshtirė tė pranoni mendimin ndryshe dhe mundoheni tė impononi mendimet tuaja me forcė, sinqerisht, ju jeni nė vendin e gabuar. Nuk duhet qė tė hyni fare nė Forum Al por duhet tė debatoni e shoqėroheni me ata shqiptarė qė mendojne njėsoj si ju. Arsyeja pėrse e theksojmė kėtė rregull ėshtė se pjesa dėrrmuese e problemeve nė forum lindin pikėrisht nga mosrespektimi i mendimit ndryshe qė shprehet konform rregullave tė forumit dhe etikės sė tė shprehurit.
Duhen shmangur replikat e pavend!

Citim:
Tė gjitha postimet qė nuk kanė lidhje direkt me temėn, shkaktojnė replika pa vend dhe pėrcjellin mesazhe qė bien nė kundėrshtim me vetė pėrmbajtjen e temės do moderohen pa ju njoftuar.
Duhet tė qėndroni kohėrent me nėn forumin!

Citim:
Ky nėnforum titullohet "Arti Programimit", pra do ju lutesha tė respektoni kėtė profil dhe tė shmagni tema qė nuk pėrfshihen nė kėtė kategori.
Mundohuni tė qėndroni nė brendėsi tė kėtij nėn forumi!

Citim:
Pėrsėritja e temave me tė njėjtin subjekt bie nė kundėrshtim me rregulloren e forumit dhe shkakton pėrsėritje tė bezdisura dhe kohė tė humbur pėr anėtarėt qė i hartojnė si dhe pėr ata qė i lexojnė. Sigurohuni qė tema qė keni ndėrmend tė hapni, nuk ėshtė e konsumuar mė parė dhe nėse ėshtė kėshtu atėherė mund tė vazhdoni tė pasuroni temėn aktuale me informacion tė ri. Nė rast tė kundėrt shkrimet do moderohen ose do fshihen pa paralajmėrim.
Duhet respektuar e drejta autorit!

Citim:
Tė gjitha materialet qė do hidhen nė kėtė nėn forum duhet tė kenė burimin nga janė marrė ose personi qė i ka pėrpiluar. Nė rast tė kundėrt tema do pėrfundojė nė koshin e forumit.
Ju falenderoj tė gjithėve dhe ju uroj tė kaloni ēaste tė kėndėshme nė kėtė forum.

Forum-Al Staff.
__________________
जीव हस अनुरज
Live Laugh Love
Jetė Qesh Dashuri
SubZ nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur