Kthehu pas   Forum-Al.com > Arti dhe Kultura > Kinematografia > Filma Shqiptar

Filma Shqiptar Ktu do t keni mundsi t shikoni filma Shqiptar.

Prshndetje Vizitor!
Nse ju shfaqet ky mesazh do t thot se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini t shihni pjesn me t madhe t seksioneve dhe diskutimeve t forumit, por akoma nuk gzoni t drejten pr t marr pjes n to dhe n avantazhet e t qnurit antar i ktij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI q t drgoni postime dhe mesazhe n Forum-Al.
Regjistrohu
Prgjigje
 
Mundsit n tem
i vjetr 13-08-2014, 23:49   #1
Nova_Design
V.I.P
 
Avatari i Nova_Design
 
Data e antarsimit: Mar 2014
Posts: 2,429
Thanks: 0
Thanked 202 Times in 163 Posts
Shuma e pikve q jep: 25
Nova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyer
Skena qesharake filmash

Te Filmi"Te mos heshtesh"
Skena qesharake
Ndricim Xhepa i tregon Matilda Makocit
nje flete letre llogarije te bere me vaj
bikoz Matilda kishte ngrene buke mbi letrat e punes,lol.
Andej nga fundi i filmit tregon Ndricim
Xhepen me kostum ne ane te detit te rera
dhe mesa duket ne duar kishte bicikleten lol
Film i dobet shume,film medioker.
====
Filmi"Telefoni i nje Mengjesi"
Filmi bukur me skenar te bukur,me
dialoge interesante.
Ne fund te filmit,Mirush Kabashi i thote drejtorit te gazetes.keto po zgjedhojne
foljen "e di".
Bujar Lako shume bukur,loja me e bukur si aktor,edhe Mirush Kabashi shume
bukur.
====
Te filmi Hije qe mbeten pas ka shume batuta interesante nga Rustemi
daja I ndricim xhepes,drejtori Reshat arbana2 dhe 2bejne 5keshtu thone te gjithe,lol
Film I bukur me karaktere solid dhe kruks si Reshati dhe Rustemi
=====
Ne qofte se ne ndonje Film luan Reshat Arbana atehere me garanci,eshte always,always gjithmone film I bukur qe duhet pare.
Ne qofte se ne ndonje Film luan Bujar Lako atehere me garanci eshte always,always gjithmone film I bukur qe duhet pare
Nova_Design nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 25-08-2014, 04:14   #2
Nova_Design
V.I.P
 
Avatari i Nova_Design
 
Data e antarsimit: Mar 2014
Posts: 2,429
Thanks: 0
Thanked 202 Times in 163 Posts
Shuma e pikve q jep: 25
Nova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: Skena qesharake filmash

Kane ardhur Ramazan Daci dhe Jani Ferra
Nova_Design nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 28-08-2014, 23:43   #3
Nova_Design
V.I.P
 
Avatari i Nova_Design
 
Data e antarsimit: Mar 2014
Posts: 2,429
Thanks: 0
Thanked 202 Times in 163 Posts
Shuma e pikve q jep: 25
Nova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyerNova_Design ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: Skena qesharake filmash

Batuta nga Filmi
I dashur Armik

Minuta 7-8
Tahmaqar,kerkon te zbrazesh gjithe depot e ushtrise.
-Ne kohe lufte,mallin qe e merr badiava(pa lek,qyl) e
shet neser 10 fish.
Po Koka?
===
Te erdhen, gjermanet e tu moj,kunate?
Une jam austriake.
Si i thone kunates ne gjermanisht?
Ta them kur te ikin gjermanet.
ha ha ha
===
Gruaja ne krevat:Ndizu Sami,mos e lesho veten
Behu burre.
Burri ne krevat-S'mundem shpirt.
Ta dija keshtu me mire
te mos isha martuar fare.
Gruaja:Lere shpirtin,do behesh burre?
Eja zoti Sami,Eja shkarko makinen te pakten,se
time bije s'je i zoti t'ja ngarkosh Looool
=====
Sami,o bjeri fizarmonikes o perveshju punes.
Si se bere nje pune te hajrit mor kunat.
Po kjo qenka kembe.
Kembe,kembe eshte.
Me siguri do ja shesesh ndonje sakati.
Qenka italian.Po ky c'tu desh mor i zi.
Po ta lija ne rruge do e vrisnin gjermanet.
Ja bete mendte pordhe ja bete.
Ti me ojna ai me tra la la.
Qenke vindikator(hakmarres) sot
====
Partizani ka plagosur italianin
Italiani partizanin.
Legjende e cuditshme
Pse e cuditshme?
Sa ta pish nje cik i thone jete muti.
===
Perkthyesi i thote sahatciut per gjermanin,
E ka sahatin e xhepit si pune hajmalie.
Gjermani flet,sahatciu tund koken ne shenje aprovimi.
Perkthyesi i thote sahatciut
Ti nuk di se cfare thote gjermani,
Mos e tund koken si idiot lol.
====
Me duhet te fshihem.
Kur njerezit nuk dijne nga t'ja mbajne
ose mbyten ne lume,ose mbyten ne pus.
Mos u tall.
===
Di te besh sapun?Di si s'di.
Nje mut di.Nejse
Eja se do te mesoje
nena ime .Eja kur te duash.
===
Ruaj gishtin se nuk do i biesh fizarmonikes pastaj.

Kur syri shikon edhe dora ndjen
Qenke burre i zgjuar.
===
Moj Vasjan.......
Moj Vasjan????
Moj eshte gjinia femerore.
Mor eshte gjinia mashkullore.
====
Sikur pashe nje gjerman ne oborr?
Eke nga frika
Te ka hyre gjermani ne bark.
===
Jepja (pellumbin e vrare) dreqit(gjermanit)
dhe te thyeje qafen.
Nderhyn Ndricim Xhepa
dhe i flet gjermanit italisht,lol
E lame(te takoheshim ) neser
Abiamo lashate per domani lol.
Pastaj vazhdon i flet gjermanit shqip
Do ju a sillja vete sapunin.
Ja tek e keni.Eja vella se u be corbe derri.
===
Cfare ke ne makine?
-Sende ushqimore te dyqanit tim.
Makina dhe malli sekuestrohet.
Ne dac eja me ne pas gjermaneve,
Ne dac...pirdhu dhe
ankohu te partizanet,lol.
Cfare sjell moti nuk e sjell Miloti.
Muti thuaj lol.
=====
Me duket se po zbres ne Ferr.
S'ka ferra jo.
Besoj do jesh mysafiri i fundit.
===
Po une kujt ti falem
Falju rakise.
===
Gjermanet sikur iken
Po une c'mutin rri pas deres,lol
===
Po ti c'rri si pule e lagur?
Jo si pule e lagur,por si mut ne shi.
===
Nova_Design nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
Prgjigje

Mundsit n tem

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi sht ndezur
Smiliet jan ndezur
Kodi [IMG] sht ndezur
Kodi HTML sht fikur