Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Infrastruktura > Hekurudhat

Hekurudhat Rrjeti hekurudhor.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-03-2018, 10:37   #21
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,059
Thanks: 2,035
Thanked 2,951 Times in 1,645 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Vdekja e "hekurudhave" shqiptare

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Shqiperia sipas teje do ishte mire te rrinte me parafabrikatet e xhaxhit enver? Ca thu amon. Une problemin nuk e shoh ke gradacelat apo qendrat komerciale sepse ato sjellin punesim. Une problemin e shoh tek dendesia e ndertimeve per banim ,tek menyra si eshte ndertuar duke mos rrespektuar planin urbanistik ..etc.
Se ku lexova diku qe Brukseli dendesine per cdo 1 km e kishte 6 mije banor ,ndersa Tirana e ka diku ke 24 mije banor per km. Kjo eshte e frikshme per mu ,dhe jo gradacelat qe ne gjithe tironen jane laj thaj 3 cope , Hotel Plaza (TID) ,Green tower qe ka ngel karabinar e paperfunduar dhe kulla e stadiumit. Tjerat jane ndertime qe nuk hyjne tek gradacelat. Pra le ti ndajme gjerat se nga ku na vjen e keqja dhe mos flasim tym ne ajer kot.

Sa per pjesen tjeter pastaj per rruget ,infrastrukturen ,hekurudhat ndajme te njejtin mendim!
Une ju referova gradacelave duke aluduar edhe per ndertime te tjera qe kane betonizuar lulishte e parqe.
Qendrat tregtare jane ca mullare betoni qe kane falimentuar por koston e tyre do e paguajme ne , ju kujtoj ketu citypark.
A nuk eshte me duhura te ndertosh rruge dhe hekurudha ne cdo cep te Shqiperise!?
Harrove te citosh kullat qe do ndertohen tek etc, mbrapa 15 kateshit, mbrapa stadiumit tek ish vilat e makut apo ata tek ish teatri qe po thuhet ne ppp e famshme etj etj.
Jane kulla qe zaptojne parqe dhe nuk kane te prespektive hotelerie sepse dhe ata ekzistuese jane ne kaos ekzistencial.
Shqiperia nuk eshte vetem Tirane-Durres apo ndonje shteg andej nga Vlora por edhe Rubiku, Kukesi e Kelcyra etj etj.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga par : 08-03-2018 nė 11:20
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur