Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Muzika > Muzika Botėrore

Muzika Botėrore Kėtu mund tė hidhen temat pėr muzikėn botėrore, tė zhanereve tė ndryshme.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-09-2018, 20:43   #261
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,664
Thanks: 1,034
Thanked 671 Times in 398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Muzikė elektronike!

Eshte nje na remixet qe e perdor sa here kam nevoje te ngre ndopak humorin. Ky remix ska per tmu merzit kurre, dhe kur te shkoje 70 ndoshta :

__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-10-2018, 22:32   #262
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Muzikė elektronike!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Robbery Shiko postimin
E kuptova ku e paske marr frymezimin qe te behesh DJ.

Sa me ka marr malli per nje atmosfere si ajo :/
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-10-2018, 23:22   #263
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Muzikė elektronike!

border=
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-11-2018, 23:22   #264
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Muzikė elektronike!

Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2018, 14:25   #265
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,228
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Muzikė elektronike!

Bįrbaro bįrbaro subidor, fino, delicado..... bomba BOMBA 💣💣💣


Grande Cattaneo i HERMANajve.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-12-2018, 09:45   #266
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,228
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Muzikė elektronike!


ArgetNINOS com SIEMPRE los MEJORES...... Maradona Messi CATANNEO.

Yes yes yes............AWEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg images.jpg (3.6 KiloByte, 48 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg 71Mhtex5fzL._SY500_.jpg (18.8 KiloByte, 48 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg Mudras-fuer-die-Meditation_Lotuscrafts.jpg (19.7 KiloByte, 47 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-01-2019, 04:17   #267
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,228
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Wink Pėrgjigje e: Muzikė elektronike!


Hajde tunga se kejna partyna tashna....GJALLICA.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-02-2019, 18:39   #268
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,228
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Muzikė elektronike!

Me trumpeta nga veriu i Argjentines.....me Jovan Frank Bardhi (me hulumtue).


PS....kam telepati SOT.

AGRE.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg hqdefault.jpg (12.9 KiloByte, 37 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg hqdefault (1).jpg (10.3 KiloByte, 37 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2019, 11:34   #269
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,228
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Muzikė elektronike!


PS....nuk kqyra noi ruse me brecka dhe sytjena,m.gj-se ishte vere.

AproPO....shkruesi fillon SOT 90 min me perpara pune dhe perse?
Sepse....cfar ndodh n.q-se bie zjarr,cfare masash merrni,cila eshte rruga qe duhet ndjekur,dhe kush mungon ne apel.....dhe kto behen ne terren ose trojet apo brenda dhe jashte ndermarrjes.

Diten e mire.....

GREATE SET.
border=
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2019, 20:36   #270
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Muzikė elektronike!

Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 23:35   #271
Rex
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 13,654
Thanks: 3,724
Thanked 4,298 Times in 2,414 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Muzikė elektronike!

Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2019, 03:06   #272
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,228
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Muzikė elektronike!

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2019, 18:49   #273
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,228
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Muzikė elektronike!

Cfarė e bėn stilin tuaj kaq tė veēantė pėr mendimin tuaj? Si do ta klasifikonit atė?

Unė gjithmonė luaj muzikė groovy. Ndonjėherė e thelle,e ngrohte . Gjithmonė nė kėtė mėnyrė. Kjo ėshtė ajo qė mė pėlqen dhe luaj sepse mė pėlqen mė shumė kjo lloj muzike. Pėr fat tė mirė, me kalimin e viteve, fanbaza ime ka evoluar pėr tė qenė nė gjendje tė luaj atė qė mė pėlqen dhe nuk kam pse tė pretendoj. Nuk e konsideroj si konkurs pėr tė qenė mė i njohuri. Konkurrenca ėshtė tė jesh i kėnaqur me atė qė bėn. Jam mė i lumtur kur luaj atė qė mė pėlqen dhe njerėzit pėrreth meje e pėlqejnė atė.


Keni parė shumė DJ dhe muzikantė qė vinin dhe shkojnė. Cilėt prodhues ju ndikuan nė fillim dhe kush ju ndikon tani?

Unė fillova shumė herėt pasi pionierėt elektronikė si Kraftwerk ose Giorgio Moroder ishin tė njohur. Nė kete kohė kur motrat e mia mė tė mėdhaja degjonin Pink Floyd dhe Led Zeppelen , kėshtu qė unė u ndikova shumė nga muzika melodike dhe psikodelike.

Nė ditėt e sotme, reklamat e DJ-ve , janė duke u reklamuar, sepse shumė DJ pidhi luajnė vetėm sete 90-minutėshe. Dhjetorin e kaluar, unė luajta 20 orė me Guy J.. Kjo ishte e ēmenduri.

GRANDE.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg hernan2.jpg (22.6 KiloByte, 12 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 17:17   #274
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,228
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Muzikė elektronike!

Nga JUVE ka dale termi.... Feel-Good-Techno?

Feliks: Ne nuk e dimė atė me tė vėrtetė. Pėr ne personalisht, ėshtė shumė e rėndėsishme qė e gjithė kjo gjė tė jetė argėtuese, sepse kjo ėshtė e vetmja pikė. Prandaj: Feel GOOD Techno. Gjithmonė duam tė pėrhapim njė gjallėri pozitive.

Cilat ishin vibrimet mė pozitive qė keni mbledhur kėtė vit?

Mathias: Kemi qenė jashtė vendit shumė dhe kemi luajtur turne. Ne ishim nė Reykjavķk pėr herė tė parė. Shumė gra tė bukura. Nga ana ime kam parė delfinė dhe balena. Kėto ishin pikat kryesore tė mia personale.

Feliks: pėr mua ishin dhitė dhe majmunėt nė kopshtin zoologjik.


PS....kamunista te <derrit>.

BRILIANTE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2019, 12:46   #275
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,228
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Muzikė elektronike!

Njė udhė e trishtuar por e lezetshme, hapėsira emocionuese dhe pamja tejet paqesore por...............SHPERTHYESE.


BRILIANTE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 09:25   #276
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,228
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Muzikė elektronike!

Muq Nano ka filluar tju pershendesi ne fund me.....................


Tung.

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 11:26   #277
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,228
Thanks: 16,496
Thanked 9,751 Times in 6,597 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Muzikė elektronike!

Como estas Ezequiel, gracias por tu tiempo. Crees que la mśsica sirve para conectar personas, como una especie de idioma?

Gracias a ustedes! Ajo shkon pėrtej njė gjuhe, na bėn tė ndjehemi mire vetė dhe tė njohim veten. Unė besoj se muzika ndihmon pėr tė prishur pengesat dhe dogmat qė ne i vendosim vetvetes si shoqėri. Ndėrsa tė gjithė ndihemi ndryshe, funksionon si lidhės qė na ndihmon tė mbajm mend se tė gjithė jemi njėsoj.

A ju ndihmon tė kapėrceni diēka nė veēanti?

Mi abuelo decķa...........el que conoce la mśsica, conoce el secreto del consuelo.

VAMONOS


Paqe flamurtare.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Ezequiel-Arias-1.jpg (16.8 KiloByte, 2 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur