Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-11-2018, 20:42   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,335
Thanks: 7,410
Thanked 3,400 Times in 1,388 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Plotėsohet profecia biblikeSipas atyre qė besojnė nė profecirat biblike, muajt e fundit ėshtė plotėsuar treshja e “shenjave” qė paralajmėrojnė fundin e botės.
Kėto tre ngjarje tė pazakonta kanė nxitur pretendime se profecitė biblike pėr fundin e botės dhe ardhjen e Mesisė mund tė jenė tė vėrteta.
Shfaqja e shenjės sė parė ishte lindja e parė e "mėshqerrės sė kuqe nė 2000 vjet" nė Izrael – njė krijesė qė lidhet me fundin e botės nė tregimet e tė krishterėve dhe tė judaizmit
Lajmi i lindjes, i cili u shfaq nė muajin shtator, u pasua nga pretendimet muajin e kaluar se peshqit dhe format e tjera tė jetės po mbushin shpejt vrimat e Detit tė Vdekur.
Profecia e profetit hebraik Ezekiel, rreth fundit tė botės, parashikon detet tė mbushur me 37 pėr qind kripėsi qė lulėzojnė nga jeta.
Niveli i lartė i kripėsisė nuk lejon lulėzimin e jetės nė Detin e Vdekur, por sipas disa raportimeve tė fundit, janė hasur gjallesa tė gjalla sė fundmi nė kėtė det.

Dhe njė fotoreporter me projektin e Ringjalljes sė Detit tė Vdekur zbuloi se “profecia ishte e vėrtetė”.

Shfaqja e tretė e ēuditshme ndodhi kėtė javė kur njė gjarpėr u xhirua duke u zvarritur jashtė murit perėndimor tė Izraelit, duke ndėrprerė papritur lutjet.

Disa pėrdorues tė internetit e kanė lidhur paraqitjen e gjarprit me gjarprin qė tundoi Adamin dhe Evėn nė Kopshtin e Edenit, sipas Biblės.

Pamjet tregonin gjarprin qė trembi njė pėllumb dhe disa pėrdorues nė internet e konsiderojnė atė njė shenjė se njė profeci pėr ardhjen e Mesisė sė shpejti do tė pėrmbushet.

Ndėrsa teoritė e panumėrta tė ‘fundit tė botės’ kanė rėnė poshtė gjatė dekadave, disa pohojnė se fillimi i "fundit" do tė fillojė nė vitin 2021.
__________________


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 03-11-2018 nė 20:46
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 21:30   #2
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,540 Times in 1,146 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Plotėsohet profecia biblike

Te presesh fundin nuk eshte pune me mend.Tek e fundit prapa veshit e kemi te gjithe.Tre vjet jane nje pafundesi po te dish te jetosh.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 21:38   #3
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,626
Thanks: 13,613
Thanked 7,575 Times in 4,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Plotėsohet profecia biblike

Ne 2021 do martohem une! Kane thene gje ne cilin muaj do ndodhi?
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 21:42   #4
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,414
Thanks: 15,844
Thanked 13,389 Times in 8,474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 713
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Plotėsohet profecia biblike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ne 2021 do martohem une! Kane thene gje ne cilin muaj do ndodhi?
Do fillojė nė 2021-in por nuk dihet sa do zgjasė.
Martohu ti se ka kohė plot.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 21:45   #5
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,540 Times in 1,146 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Plotėsohet profecia biblike

E drejte.Fundi fillon me martesen pastaj zgjat pa fund...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 21:47   #6
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,626
Thanks: 13,613
Thanked 7,575 Times in 4,807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Plotėsohet profecia biblike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Do fillojė nė 2021-in por nuk dihet sa do zgjasė.
Martohu ti se ka kohė plot.
Ti thua te mbytem une si gjith bota ?
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 21:48   #7
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,414
Thanks: 15,844
Thanked 13,389 Times in 8,474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 713
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Plotėsohet profecia biblike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ti thua te mbytem une si gjith bota ?
Kusur pėr tė hequr ėshtė ky, edhe ti si gjithė bota, nuk ke pse devijon.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 22:27   #8
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,785
Thanks: 3,604
Thanked 651 Times in 515 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Plotėsohet profecia biblike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Te presesh fundin nuk eshte pune me mend.Tek e fundit prapa veshit e kemi te gjithe.Tre vjet jane nje pafundesi po te dish te jetosh.
Tre vjete mund te jene nje pafundesi per disa dhe thjeshte nje psheretim e lehte ne krahasim me perjetesine per disa te tjere.

Ardhja e Mesise se shumepritur pati per qellim, midis miliona arsyeve te tjera, te ndante shapin nga sheqeri ose te ndante delet nga dhite.

Nje shpirt i varfer eshte nje shpirt i MADH dhe ai shpirt kerkon pushtet. Mos u habisni po t'ju them se nje perqind e shpirtit larte eshte 98% e popullit POSHTE dhe 98% e shpirtit larte eshte vetem 1% e popullsise pushtetare poshte.

Mos ngaterroni popullin dhe martiret e saj me politikanet kurvare. Korrigjimin e kane filluar. Frika ruan vreshtin thoshte im ate.Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 22:37   #9
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 16,037
Thanks: 899
Thanked 1,540 Times in 1,146 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Plotėsohet profecia biblike

Politikanet mesine e tyre Kane Makiavelin.Shpirti nuk u thote shume.Po te ishin ne dijeni te existences se tij sot shume gjera do ishin ndryshe.
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2018, 23:25   #10
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,785
Thanks: 3,604
Thanked 651 Times in 515 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Plotėsohet profecia biblike

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Politikanet mesine e tyre Kane Makiavelin.Shpirti nuk u thote shume.Po te ishin ne dijeni te existences se tij sot shume gjera do ishin ndryshe.
Observatori i Vatikanit ishte i supozuar te ndiqte shenjat qiellore dhe te identifikonte Corpus Cristi (Mesine). I vetmi njeri qe mban flamur te argjente ose ar te bardhe. Shpallja e nje ere te arte per njerezimin do te ishte qellimi i ardhjes se TIJ.

Askush nuk e di cfare pamje ka nje shpirt i vrare.

Do te ishte shume here me mire te siguroj ne qofte se reagimi do te kishte qene ndryshe.

Ajo kohe ka ikur me kohe.

POR si i thone nje fjale: Cdo gje e keqe e ka nje te mire.

Ne qofte se dikush thyen vezet per te cilat ai dikush ka marre urdher te mos thyej dhe nese une me keto veze te thyera bej nje omlete shume te mire, qe nuk do te kishte ndodhur nese keto veze nuk do te ishin thyer atehere nuk eshte merita e tyre per perfundimin ultra fantastik te shijes se omletes time POR aftesia ime qe te ktheje balten ne mjalte dhe shkembin ne kristal dhe te ndertoje nje parajse dhe nje univers komplet te ri qe nuk do te veje kurre me ne rrezik te gjithe CORPUS CRISTI qe do te vijne per cdo perfundim epoke.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur