Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Webmaster Shqiptarė

Webmaster Shqiptarė Ky seksion i dedikohet tėresisht webmasterave shqiptarė. Kėtu mund te bashkbisedoni pėr tema tė ndryshme ose per ngjarje e risi ne arenen ndėrkombėtare

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-10-2017, 18:02   #1
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Faqet e Robert Elsiet, si ta ruajmė kėtė pasuri kombėtare?

Me vdekjen e Robert Elsiet, faqet e tij, qė kanė njė pasuri kombėtare shqiptare tė paēmuara, mbeten edhe pėr disa muaj e pastaj rrezikohet tė humbasė gjithė puna e tij e ēmuar, me regjistrimin e tė folmėve tė shqiptarėve nė tė gjitha trevat tona.

Nga informacionet, del qė faqet i ka tė regjistruara e tė hostuara nė Gjermani nė njė firmė gjermane. Si mund t'ia ruajmė faqet, duke marrė pronėsinė e duke ia paguar, apo duket ia hostuar diku qė tė mos i fshihen? A mund ta bėjmė ne si forum, e tė kontribuojmė secili edhe nė hostim sado qė tė kushtojė?

Infot e faqeve:

DOMAIN INFORMATION
Domain:elsie.de
Updated Date:2012-12-10
Status:connect
Name Servers:ns10.schlund.de
ns9.schlund.de
TECHNICAL CONTACT
Name:Hostmaster EINSUNDEINS
Organization:1&1 Internet AG
Street:Brauerstr. 48
City:Karlsruhe
Postal Code:76135
CountryE
Phone:+49.7219600
Fax:+49.72191374248
Email:email@1und1.de

DOMAIN INFORMATION
Domain:albanianphotography.net
Registrar:1&1 Internet SE
Registration Date:2007-03-05
Expiration Date:2018-03-05
Updated Date:2017-03-06
Status:clientTransferProhibited
Name Servers:ns55.1und1.de
ns56.1und1.de
REGISTRANT CONTACT
Name:Robert Elsie
Street:Riesserseestrasse 10
City:Berlin
Postal Code:12527
CountryE
Phone:+49.3054844883
Email:email@elsie.de
ADMINISTRATIVE CONTACT
Name:Robert Elsie
Street:Riesserseestrasse 10
City:Berlin
Postal Code:12527
CountryE
Phone:+49.3054844883
Email:email@elsie.de
TECHNICAL CONTACT
Name:Hostmaster EINSUNDEINS
Organization:1&1 Internet AG
Street:Brauerstr. 48
City:Karlsruhe
Postal Code:76135
CountryE
Phone:+49.7219600
Fax:+49.72191374248
Email:email@1und1.de
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-10-2017, 18:11   #2
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,196
Thanks: 6,877
Thanked 3,189 Times in 1,310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Faqet e Robert Elsiet, si ta ruajmė kėtė pasuri kombėtare?

Do shikoj mos mare backup e faqes, sepse me sa shikoj faqet skadojn ne mars te 2018. Do ishte humbje madhe nqs sdo behej gje per marjen e faqeve.
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-10-2017, 18:18   #3
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Faqet e Robert Elsiet, si ta ruajmė kėtė pasuri kombėtare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Do shikoj mos mare backup e faqes, sepse me sa shikoj faqet skadojn ne mars te 2018. Do ishte humbje madhe nqs sdo behej gje per marjen e faqeve.
Po pra, ėshtė njė punė as asnjė nga shtetet shqiptare nuk e ka. Tė paktėn tė ruajmė fotot e regjistrimet zanore qė janė shumė tė ēmuara. Po sikur tė kontaktojmė me hosting company nė Gjermani, ndonjėri nga ne qė jeton nė Gjermani, e t'ia shpjegojmė si ėshtė punė, e t'i marrim faqet e t'i hostojmė ne?
Kush nga ju qė jeton nė Gjermani mund ta bėjė kėtė?
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-10-2017, 18:23   #4
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,196
Thanks: 6,877
Thanked 3,189 Times in 1,310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Faqet e Robert Elsiet, si ta ruajmė kėtė pasuri kombėtare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Po pra, ėshtė njė punė as asnjė nga shtetet shqiptare nuk e ka. Tė paktėn tė ruajmė fotot e regjistrimet zanore qė janė shumė tė ēmuara. Po sikur tė kontaktojmė me hosting company nė Gjermani, ndonjėri nga ne qė jeton nė Gjermani, e t'ia shpjegojmė si ėshtė punė, e t'i marrim faqet e t'i hostojmė ne?
Kush nga ju qė jeton nė Gjermani mund ta bėjė kėtė?
Nuk besoj se do na japin faqet pa atorizim, gjithsesi nje kontakt me ta sdo ishte keq. Mua me shume me intereson database sepse domain e riblen ne moment kur ai skadon. Ja te shikojm cmundet te bejm.
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2017, 17:08   #5
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,561 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Faqet e Robert Elsiet, si ta ruajmė kėtė pasuri kombėtare?

Po shteti shqiptar nuk po interesohet pėr tė ruajtur kėto faqe me ēdo ēmim?!

P.s Mandi nėse ėshtė nevoja hap njė temė tė posaēme ku mund tė bėjmė donacione. Besoj se ka mjaft anėtarė kėtu qė do tė jepnin diēka me shumė dėshirė.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 05-10-2017 nė 17:13
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2017, 21:02   #6
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Faqet e Robert Elsiet, si ta ruajmė kėtė pasuri kombėtare?

Une kam bere nje backup te sitit dhe e kam ruajtur ne HDD.Mund t'a lexoj offline.4.5GB.Cdokush mund ta beje nje backup te sitit.Une eksperimentova me disa programe dhe ne fund vendosa te mbaj versionin qe shkarkova me Offline Explorer - MetaProducts. Shume mire mund te perdorni HTTrack Website Copier ose Teleport te Tennyson Maxwell Information.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2017, 19:50   #7
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,712
Thanks: 2,532
Thanked 2,503 Times in 1,300 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Faqet e Robert Elsiet, si ta ruajmė kėtė pasuri kombėtare?

Gjithmone i kam shfletu artikujt te faqja e tij. Resurse shume te cmueshme per kombin tone.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2018, 20:50   #8
Poshnja
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 69
Thanks: 5
Thanked 17 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Poshnja ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Faqet e Robert Elsiet, si ta ruajmė kėtė pasuri kombėtare?

cfare eshte bere si perfundim?
Poshnja nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2018, 05:48   #9
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,050
Thanks: 3,499
Thanked 2,816 Times in 1,901 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Faqet e Robert Elsiet, si ta ruajmė kėtė pasuri kombėtare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Poshnja Shiko postimin
cfare eshte bere si perfundim?
Mbrėmė mbasi lexova kėtė temė provova qė ta hapja faqen albanian history por ishte e mbyllur, sot po punon normalisht.
Sa kushton nė vit mbajtja hapur e kėsaj faqeje?
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2018, 14:53   #10
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,770
Thanks: 3,076
Thanked 2,045 Times in 893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Faqet e Robert Elsiet, si ta ruajmė kėtė pasuri kombėtare?

Kush eshte pronari i kesaj faqeje sot?
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2018, 22:34   #11
Poshnja
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 69
Thanks: 5
Thanked 17 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Poshnja ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Faqet e Robert Elsiet, si ta ruajmė kėtė pasuri kombėtare?

po ate pashe edhe une dje. ishte off pos shikoj qe qenka perseri online. gje e bukur.
Poshnja nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Tags
faqe interneti, gjuha shqipe, kombi, shqip, tė folme shqip

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur