Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Webmaster Shqiptarė

Webmaster Shqiptarė Ky seksion i dedikohet tėresisht webmasterave shqiptarė. Kėtu mund te bashkbisedoni pėr tema tė ndryshme ose per ngjarje e risi ne arenen ndėrkombėtare

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-03-2016, 13:20   #1
Mr. E
V.I.P
 
Avatari i Mr. E
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 3,712
Thanks: 0
Thanked 44 Times in 40 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Mr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėm
E dini pėrse SHBA-tė nuk janė superfuqi nė botėn e internetit?

Nė rrjetin online titullin e superfuqisė botėrore nuk e merr SHBA, BE, Kina apo Rusia, por njė ishull pothuajse i panjohur nė Paqėsor, qė quhet Tokelau.

Janė pėrmasat e Tokės nė njė atlas qė marrin parasysh realitetin gjeografik, por jo shpėrndarjen e “domain”-eve kombėtare tė regjistruar, apo thėnė ndryshe faqet me njė kod tė caktuar si .al apo .us.

E projektuar nga Nominet, enti kombėtar pėr regjistrimin e “domain”-eve britanike, harta evidenton se “domain”-i gjeografik mė i pėrhapur ėshtė .tk, qė i pėrket territorit neozelandez tė Tokealut, nė Paqėsor.

Ishulli ka 1400 banorė, por ėshtė njė gjigant onine me plot 31 milionė domaine tė regjistruar. Por nė fakt .tk pėrdoret edhe si shėrbim falas nga “domain”-et publike.

E njėjta gjė ndodh dhe me “domain”-et afrikane si .ml pėr Malin, .cf pėr Republikėn e Afrikės Qendrore, .ga pėr Gabonin etj.

Pas Tokelaut, “domain”-i mė i pėrhapur kombėtar ėshtė ai i Kinės, me 16.8 milionė tė regjistruar. Sipas tė dhėnave tė Nominet, njė e gjashta e “domain”-eve tė ishullit vijnė pikėrisht nga domain .tk. regjistrohen falas, por tė ardhurat i marrin nga reklamat.

SHBA nė kėtė rast renditet shumė poshtė, me 1.7 milionė “domain”-e .us dhe kjo pėr faktin se “mbytet” nga “domain”-i .com, qė nė fakt nuk ka karakter kombėtar, por komercial./INA/
Mr. E nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2016, 13:31   #2
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 837
Thanks: 89
Thanked 99 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Re: E dini pėrse SHBA-tė nuk janė superfuqi nė botėn e internetit?

Edhe domaini .tv qe e perdorin shume televizione eshte ne fakt domaini kombetar i ishullit ne Paqesor, Tuvalu.
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur