Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-10-2019, 10:08   #1
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,023
Thanks: 1,379
Thanked 2,273 Times in 1,278 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Ylli i kuq i Beogradit nuk lejohet tė hyjė nė Kosovė

Autoritetet nė Kosovė i ndaluan hyrjen nė territorin e vendit klubit tė futbollit nga Beogradi, “Cėrvena Zvezva” (Ylli i Kuq) pėr tė luajtur njė ndeshje futbolli me njė ekip lokal serb nė veriun e Kosovės me emrin Trepēa.

Pėr pak kohė pati tensione nė vendkalimin kufitar ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė nė Jarinjė, ku policia ndaloi edhe hyrjen e tifozėve nga Serbia.

Ndeshja e futbollit e planifikuar pėr tė mėrkurėn pasdite, do tė zhvillohej pėr pikė tė vlefshme nė kuadėr tė Kupės sė Serbisė dhe Federata e Futbollit tė Kosovės vlerėsoi se zhvillimi i ndeshjeve tė klubeve tė Serbisė nė territorin e Kosovės, ėshtė provokim dhe shkelje e statutit tė Federatės Evropiane tė Futbollit (UEFA) dhe Federatės Ndėrkombėtare tė Futbollit (FIFA).

Futbollistėt e ekipit “Crvena Zvezda” u kthyen prapa dhe thanė se loja do tė zhvillohet diku nė Serbi.

Ndalimi nxiti reagimin e zemėruar tė zyrtarėve serbė. Drejtori i Zyrės pėr Kosovėn nė qeverinė e Serbisė, Marko Gjuriq, tha se "moslejimi i zhvillimit tė takimit ndėrmjet klubeve Cėrvena Zvezda dhe Trepēa, ėshtė edhe njė shembull i pėrpjekjeve tė Prishtinės qė Serbinė, nė ēfarėdo mėnyre, madje edhe simbolikisht, ta largojnė nga Kosova edhe pse kjo ndeshje ka pasur pėr qėllim promovimin e sportit dhe jo ndonjė porosi politike”.

Autoritetet nė Kosovė thanė se i kishin paralajmėruar autoritetet pėrgjegjėse serbe qė mė parė se nuk do tė lejohet njė ndeshje e tillė.

Federata Ndėrkombėtare e Futbollit – FIFA, kishte inkurajuar mė herėt pėrmes njė shkrese Federatėn e Futbollit tė Kosovės qė tė lejojė zhvillimin e kėsaj ndeshjeje, por pėrfaqėsuesit e Federatės sė Futbollit tė Kosovės kanė kėrkuar ndėrhyrjen e FIFA-s dhe UEFA-s pėr ndalimin e ēdo lloj gare tė futbollit tė Serbisė nė territorin e shtetit tė Kosovės.

Kosova nė vitin 2016 u bė anėtare, me tė drejta tė plota e UEFA-s dhe FIFA-s. Liga e Kosovės nė Futboll tashmė njihet si njė nga ligat evropiane dhe kjo ka mundėsuar qė ekipet nga Kosova tė marrin pjesė garat evropiane nė kuadėr tė Ligės sė Kampionėve dhe Ligės sė Evropės.
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 10:09   #2
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,023
Thanks: 1,379
Thanked 2,273 Times in 1,278 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Ylli i kuq i Beogradit nuk lejohet tė hyjė nė Kosovė

Paskan qėnė rracė krejt provokacia kėta.... mjerė kush i ka nė brinjė....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 10:51   #3
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,562
Thanks: 8,600
Thanked 6,625 Times in 2,780 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Re: Ylli i kuq i Beogradit nuk lejohet tė hyjė nė Kosovė

po pse nuk i kan leju me lujt?
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 10:57   #4
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,023
Thanks: 1,379
Thanked 2,273 Times in 1,278 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Ylli i kuq i Beogradit nuk lejohet tė hyjė nė Kosovė

Me sa kuptova unė....
Ekipi i Trepēa nuk e njef federatėn e Kosovės....
dhe kjo ndeshje ishte nė kuadėr tė federatės Serbe.... pra nuk ishte njė ndeshje miqėsore, por ndeshje e planifikuar nga federata serbe....
Federata e Kosovės i ka kėrkuar qeverisė sė Kosovės tė marrė masa pėr mos zhvillimin e kėsaj ndeshjeje tė pa ligjshme
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 11:01   #5
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,562
Thanks: 8,600
Thanked 6,625 Times in 2,780 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Re: Ylli i kuq i Beogradit nuk lejohet tė hyjė nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Me sa kuptova unė....
Ekipi i Trepēa nuk e njef federatėn e Kosovės....
dhe kjo ndeshje ishte nė kuadėr tė federatės Serbe.... pra nuk ishte njė ndeshje miqėsore, por ndeshje e planifikuar nga federata serbe
aha… mungonte ky detaj ne postim prandaj nuk e paskish kuptu.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 12:03   #6
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,494
Thanks: 1,706
Thanked 2,292 Times in 1,202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 160
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Ylli i kuq i Beogradit nuk lejohet tė hyjė nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
aha… mungonte ky detaj ne postim prandaj nuk e paskish kuptu.
Trepce eshte ne Kosove, ndjeshja behej per kupen e Serbise. Gje qe jep te kuptosh se per serbet Kosova eshte pjese e Serbise.

Eshte provokim i hapur!
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur