Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-10-2019, 16:51   #1
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,479
Thanks: 269
Thanked 448 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Behet fjale per nje leter degjeneruese qe baxhot me gjokse te Edvinit ( 8 ministre femra) , te mire indoktrinuara nga axhendat cifute i derguan dje Hollandes.

Pervecse lutjes qe eshte poshteruese, keto vemje cilesonin se " shqiptaret admirojne hollanden" sepse Hollanda eshte qender boterore e pederasteve dhe aborteve.

Duhej permend gjithashtu qe Hollanda eshte edhe qender kurvash me para, qender degjenri.i seksual me femra qe nuk mbajn mend me ke shkuan dje dhe qender masive e konsumit te droges dhe alkolit, por keto nuk u permenden ne leter.

Ketu eshte reagimi i Kishes Katolike

http://www.gazetatema.net/2019/10/09...-martesat-gay/

Duhet te kishi reaguar edhe Kisha Ortodokse dhe Komuniteti Mysliman.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 17:04   #2
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,495
Thanks: 3,648
Thanked 2,945 Times in 1,997 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Pse nuk e kishin ftuar edhe Fikun qė ta firmoste letrėn? Ai ėshtė ekspert pėr kėto lloj letrash.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 17:34   #3
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 835
Thanks: 439
Thanked 466 Times in 274 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Nuk kane turp goret e Rames kur thone qe fara e tyre perfaqeson femren shqiptare? E pse i futi Rama ne pune keto, per te emancipuar femren apo per ta bere skllave te pronarit bajloz?
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 17:49   #4
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,275
Thanks: 353
Thanked 637 Times in 464 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Meqe Hollanda paska probleme aq te renda dexheneruese, Shqiperia nuk ka pse te futet ne BE.

Duke qen se vendet qe na rethojn jan shoviniste, dhe Europa plake na e ka patur gjithmon me hile, ne duhet te zhvendosemi nga kontinenti - izolimi dictatorial nuk dha rezultatet e deshiruara per nomenklaturen.

Meqe nuk ka kontinent ne planetin tone qe nuk esht i infektuar me dexhenerime, ne duhet te kandidojm per vend te pare per tu zhvendosur ne nji galaktik tjater, sepse edhe planetet e tjera te sistemit ton diellor jan te infektuara.

Veē per mundin me i hjedh kto rreshta, kush asht kah m' ban nji like?
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 18:33   #5
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,413
Thanks: 184
Thanked 1,415 Times in 1,065 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Keta pedofilat te mbrojne nderin e tyre njehere pastaj te Shqiprise.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 19:01   #6
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,918
Thanks: 778
Thanked 1,035 Times in 366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Kushedi sa jane prekur hollandezet nga keto fjale zemre nenash,,,
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 19:09   #7
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,479
Thanks: 269
Thanked 448 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Pse nuk e kishin ftuar edhe Fikun qė ta firmoste letrėn? Ai ėshtė ekspert pėr kėto lloj letrash.
Shif pak komentet se prandaj e postova ate gazete.

Jan sul vemjet me pagese.

Po vemjet i kemi edhe ketu ne forum, por pa pagese.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 19:28   #8
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 5,011
Thanks: 2,015
Thanked 2,909 Times in 1,619 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
par ka mbyllur reputacionin
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Ku njohin moral dhe integritet ata shėrbetoret e "skėnderbeut" tė Spiropalit.
Dje takova njė mik qė ėshtė i punėsuar me ruajtjen e rendit dhe mė tregoj se si njė nga shefat e tij kishte dėrguar njėherė nipin nė Amerikėn e Jugut pėr tre muaj si peng derisa "malli" tė mbėrrinte nė destinacion dhe njėherė tė vėllain.
Rinia qė largohet nga Shqipėria ndėrsa Spiropalleshave ju shtohen llogaria.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 19:40   #9
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,479
Thanks: 269
Thanked 448 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Meqe Hollanda paska probleme aq te renda dexheneruese, Shqiperia nuk ka pse te futet ne BE.

Duke qen se vendet qe na rethojn jan shoviniste, dhe Europa plake na e ka patur gjithmon me hile, ne duhet te zhvendosemi nga kontinenti - izolimi dictatorial nuk dha rezultatet e deshiruara per nomenklaturen.

Meqe nuk ka kontinent ne planetin tone qe nuk esht i infektuar me dexhenerime, ne duhet te kandidojm per vend te pare per tu zhvendosur ne nji galaktik tjater, sepse edhe planetet e tjera te sistemit ton diellor jan te infektuara.

Veē per mundin me i hjedh kto rreshta, kush asht kah m' ban nji like?
Hajd plakusho.

Leri ironite se nuk ke aftesi krijuese.

Dominoja eshte per ty.

Ke ndonje vajze a mbes?

Ke qejf qe ajo te pjelli ndonje mulat, te pallohet klubeve nderkohe qe i fut edhe ndonje vize koko?

Mu pergjigj pak.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 19:44   #10
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,479
Thanks: 269
Thanked 448 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Keta pedofilat te mbrojne nderin e tyre njehere pastaj te Shqiprise.
Po je prej Kanine je arrixhi, qe ta dish.

Nuk pres analize prej nje neo liberali .

Ceshtja ketu eshte parimore.

Ti je me feminizmat dhe fallcotetin e Ridhjerjes dhe pederastet e Hollandes apo me ate cka eshte parimore?
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 20:42   #11
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,275
Thanks: 353
Thanked 637 Times in 464 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Hajd plakusho.

Leri ironite se nuk ke aftesi krijuese.

Dominoja eshte per ty.

Ke ndonje vajze a mbes?

Ke qejf qe ajo te pjelli ndonje mulat, te pallohet klubeve nderkohe qe i fut edhe ndonje vize koko?

Mu pergjigj pak.
Profili jot tregon se duhet te jesh transgjinor. Akoma nuk kam dalluar nji galaktik te posaēme per ty.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 20:50   #12
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,413
Thanks: 184
Thanked 1,415 Times in 1,065 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Po je prej Kanine je arrixhi, qe ta dish.

Nuk pres analize prej nje neo liberali .

Ceshtja ketu eshte parimore.

Ti je me feminizmat dhe fallcotetin e Ridhjerjes dhe pederastet e Hollandes apo me ate cka eshte parimore?

Une jam nga kanina dhe jam fisnik. Nuk jam harixhi por edhe po te isha do ta kisha per ndere.
Harrixhi eshte ai qe sdi te dialogoje flase e respektoje te tjeret.
E para nuk thashe qe jam me hollandezet kinezet ą ku di une. Une jam kunder cdo lloj njeriu apo subjekti qe tregon nderin e moralin kur me pare i qelbet čre shtepia e vete.
Se Kush eshte kisha tashme e dime te gjithe qe nga mesjeta e sot ka bere aq pislleqe saqe ska goje te flase.

Hollandezet ghithashtu para se tė flasin per shqiperine te shikojne njehere pislleqet qe kane ne shtepine e tyre.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 22:49   #13
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,077
Thanks: 1,568
Thanked 8,897 Times in 3,928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Ate pune kane fetaret. Duhet me qene politkisht korrekt. Lol. Edhe duan te futen ne Europe kto dhite e zgjebosme e te japin dhe mend. Ky edhte kulmi! 🙄🤨😬
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2019, 22:58   #14
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,451
Thanks: 15,913
Thanked 9,436 Times in 6,372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Kta PEDOFILET e VARRIkanit vetem moral nuk bejne dot.Jane deri ne FYT ...QELBESIRA.Qofte ka hena,dielli,laqi apo scutari....sipas meje.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 08:35   #15
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,495
Thanks: 3,648
Thanked 2,945 Times in 1,997 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Ėshtė skandal qė nė portalet tona disa njėrėz qė e quajnė veten shqiptarė dhe tė cilėt me ndonjė pėrjashtim nuk kanė lidhje fare me kėtė komb por janė mbeturina tė historisė nė tokat tona, shajnė Vatikanin dhe Kishėn Katolike. Ne shqiptarėt kemi trokitur pėr ndihmė disa herė gjatė historisė tonė nė atė derė, qė nga Mesjeta dhe deri nė ditėt tona dhe gjithmonė kemi marrė ndihmė. Unė nuk jam katolik por do ta kisha pėr nder tė isha sepse ajo kishė ka dhėnė kontributin mė tė madh nė ruajtjen dhe shpėtimin e Gjuhės Shqipe, tė identitetit tonė kombėtar nė periudhėn mė tė errėt tė historisė tonė kur dy besimet e tjera, Islami dhe Ortodoksia, nė bashkėpunim me njėri tjetrin kanė bėrė tė pamundurėn pėr tė zhdukur kėtė komb. Kanė qenė priftėrinjtė katolikė shqiptarė qė kanė vazhduar ta shkruajnė dhe kultivojnė gjuhėn tonė megjithėse kanė qenė mė tė diskriminuarit nėn sundimin Osman dhe shikoheshin gjithmonė si armiq tė Portės sė Lartė. Ai zotėri i nderuar, Mons. George Frendo, nuk ja ka lejuar kurrė vetes qė t'ja kujtojnė se ky vend quhet Shqipėri dhe gjuha qė flitet ėshtė Shqip dhe pėr kėtė arsye duhet qė tu drejtohet njerėzve kėtu me kėtė gjuhė. Ai gjithmonė ka folur gjuhėn e kėtij vendi, si nė ceremonitė fetare dhe kur ju drejtohet njerėzve me mesazhe tė ndryshme nėpėrmjet medias, ndryshe nga Koloneli dhe mjekėrcjapėt. Nuk ju ka ardhur radha mbeturinave tė huaja dhe tė ēmendurve qė nuk marrin rregullisht ilaēet qė tė lehin nėpėr portale dhe tė pretendojnė se pėrfaqėsojnė shqiptarėt. Ato qė ka thėnė ai zotėri i nderuar janė shumė tė sakta dhe janė nė pėrputhje me moralin dhe normat tona si shqiptarė. Historia e letrave tė ketyre palaēove dhe e skandaleve qė kanė shoqėruar kėto letra ėshtė e vjetėr. Nuk mundet ky grup njerėzish tė degjeneruar, i pėrbėrė nga kollovarė qė janė martuar me ish-gratė e "Pashait" apo nga hanėmet dhe dylberėt e haremit tė tij tė flasin pėr kėto gjėra nė emrin tonė.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 09:01   #16
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,495
Thanks: 3,648
Thanked 2,945 Times in 1,997 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Historia e letrave tė ketyre palaēove dhe e skandaleve qė kanė shoqėruar kėto letra ėshtė e vjetėr.
A e mbani mend letrėn qė fiku i dėrgoi ambasadave tė huaja nė Shqipėri dhe shumė njerėzve nė Bruksel dhe Europė pėr Griseldėn e Roshit? Ja ku e keni:

Letra e Veliaj

Miq,

Njė lajm i trishtuar na ka shokuar tė gjithėve ne nė PS. Natėn e kaluar, gruaja shtatzėnė e kryetarit tė sapozgjedhur tė Bashkisė sė Kavajės, Elvis Roshi, u rrėmbye nė njė qendėr tregtare nė Tiranė. Pasi ėshtė keqtrajtuar barbarisht nga rrėmbyesit, ajo ėshtė dėrguar nė njė vend tė panjohur, ku i kanė hequr fėmijėn. Nė orėn 4 tė mėngjesit, e mbuluar nga gjaku, znj. Roshi ėshtė lėnė afėr shtėpisė sė saj nė Kavajė (50 kilometra larg kreqytetit).

Nuk ka ende ndonjė njoftim nga policia. Kavaja ka qenė zona elektorale ku ėshtė zgjedhur Berisha deputet pėr 20 vjet. Socialistėt fituan nė Kavajė pėr herė tė parė mė 8 maj, dhe kjo ėshtė konsideruar si fitorja mė simbolike e zgjedhjeve. Gjatė fushatės elektorale, z.Roshi dhe shtabi i tij kanė marrė kėrcėnime pėr shkak tė garimit tė tij pėr postin e kreut tė Bashkisė. Kreu i PS, Edi Rama, do tė lėshojė njė deklaratė shtypi pas njė ore……

Duke pasur parasysh rrethanat shumė tė rėnda tė situatės nė Kavajė, ky njoftim do tė jetė i shkurtėr dhe mė tepėr informacion politik do t’ju japim nesėr.


Faleminderit
Erion
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 09:16   #17
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,451
Thanks: 15,913
Thanked 9,436 Times in 6,372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 404
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Shkoni tek tema e qishes dhe ne vend qe te predikoni uje,gjate kesaj kohe mos...............pini vere.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 12:21   #18
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,077
Thanks: 1,568
Thanked 8,897 Times in 3,928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Qitw dhe letren e Bashes bankave. Ajo eshte akoma me keq. E ke te fresket fare.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 12:25   #19
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,918
Thanks: 778
Thanked 1,035 Times in 366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
A e mbani mend letrėn qė fiku i dėrgoi ambasadave tė huaja nė Shqipėri dhe shumė njerėzve nė Bruksel dhe Europė pėr Griseldėn e Roshit? Ja ku e keni:

Letra e Veliaj

Miq,

Njė lajm i trishtuar na ka shokuar tė gjithėve ne nė PS. Natėn e kaluar, gruaja shtatzėnė e kryetarit tė sapozgjedhur tė Bashkisė sė Kavajės, Elvis Roshi, u rrėmbye nė njė qendėr tregtare nė Tiranė. Pasi ėshtė keqtrajtuar barbarisht nga rrėmbyesit, ajo ėshtė dėrguar nė njė vend tė panjohur, ku i kanė hequr fėmijėn. Nė orėn 4 tė mėngjesit, e mbuluar nga gjaku, znj. Roshi ėshtė lėnė afėr shtėpisė sė saj nė Kavajė (50 kilometra larg kreqytetit).

Nuk ka ende ndonjė njoftim nga policia. Kavaja ka qenė zona elektorale ku ėshtė zgjedhur Berisha deputet pėr 20 vjet. Socialistėt fituan nė Kavajė pėr herė tė parė mė 8 maj, dhe kjo ėshtė konsideruar si fitorja mė simbolike e zgjedhjeve. Gjatė fushatės elektorale, z.Roshi dhe shtabi i tij kanė marrė kėrcėnime pėr shkak tė garimit tė tij pėr postin e kreut tė Bashkisė. Kreu i PS, Edi Rama, do tė lėshojė njė deklaratė shtypi pas njė ore……

Duke pasur parasysh rrethanat shumė tė rėnda tė situatės nė Kavajė, ky njoftim do tė jetė i shkurtėr dhe mė tepėr informacion politik do t’ju japim nesėr.


Faleminderit
Erion
te prek edhe sot kjo leter megjithese e dime te verteten, lere mo ato dite qe kerkonin te gjithe skuadriljen tropojane
E kane penen vetetime kta sorroistet

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ana_gend : 10-10-2019 nė 12:27
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2019, 13:07   #20
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,495
Thanks: 3,648
Thanked 2,945 Times in 1,997 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Nderi i Shqiperise mbrohet nga Kisha Katolike kete radhe.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
te prek edhe sot kjo leter megjithese e dime te verteten, lere mo ato dite qe kerkonin te gjithe skuadriljen tropojane
E kane penen vetetime kta sorroistet
Me skandaloze nga te gjitha eshte nje letėr qe nisi perpara disa vitesh taulant palla nje euro-deputeti ku "e kishte bere per nje lek ate botin" dhe ku i thoshte ndemjet te tjerave, ne kemi celesat e Ballkanit, ne kontrollojme kete dhe ate dhe budalleqe te tilla aq sa u detyrua ai profesori Fuga dhe beri nje artikull ku thoshte, ore mos i lejoni keta qe te shkruajne letra, ose te pakten jua kontrolloni perpara se ti nisin.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga King Bardhyl : 10-10-2019 nė 13:54
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur