Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve

Historia e Shqiptarėve Historia kombėtare shqiptare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-06-2019, 05:54   #21
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,636
Thanks: 1,246
Thanked 2,005 Times in 1,151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katolik apo Ortodoks! Ciles fe i perkiste Skenderbeu edhe Shqiptaret ne

Citim:
Citim:
Kur u konvertova un? apo kur u konvertua Skenderbeu?

Per mua, un jam lindur Ortodoks por. Per Skenderbeun, ka mbledhur artikulli me poshte te dhenat.

Feja e Skenderbeut ka rendesi sepse krijon kontekstin e duhur per te kuptuar boten e sotme.

PSe e paskeni kaq problem qe Skenderbeu ishte Ortodoks? Do mohoni atdheun edhe nenen tani? Kur nuk paska rendesi?
Mos je shprehur gabim.... sepse njeriu lindet i lirė pastaj bėhet fetar afetar komunist ballist....
Simbas kėsaj.. unė kam lindur i pa fe... po stėrgjyshi ortodoks ka qėnė
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 06:00   #22
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,409
Thanks: 6,807
Thanked 8,027 Times in 5,133 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katolik apo Ortodoks! Ciles fe i perkiste Skenderbeu edhe Shqiptaret ne

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Mos je shprehur gabim.... sepse njeriu lindet i lirė pastaj bėhet fetar afetar komunist ballist....
Simbas kėsaj.. unė kam lindur i pa fe... po stėrgjyshi ortodoks ka qėnė
e bojm katolik prap
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 06:08   #23
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,636
Thanks: 1,246
Thanked 2,005 Times in 1,151 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katolik apo Ortodoks! Ciles fe i perkiste Skenderbeu edhe Shqiptaret ne

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
e bojm katolik prap
Apo ē'e rr@nte shumė ai.... me gjym e pinte rakinė...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2019, 06:12   #24
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,409
Thanks: 6,807
Thanked 8,027 Times in 5,133 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 377
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katolik apo Ortodoks! Ciles fe i perkiste Skenderbeu edhe Shqiptaret ne

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Apo ē'e rr@nte shumė ai.... me gjym e pinte rakinė...
mire e ka bere nje jete ka njeriu
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-06-2019, 18:14   #25
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,051
Thanks: 405
Thanked 285 Times in 232 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Katolik apo Ortodoks! Ciles fe i perkiste Skenderbeu edhe Shqiptaret ne

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Mos je shprehur gabim.... sepse njeriu lindet i lirė pastaj bėhet fetar afetar komunist ballist....
Simbas kėsaj.. unė kam lindur i pa fe... po stėrgjyshi ortodoks ka qėnė
Ne kuptimin tradicional, un jam cfare eshte babai im. Edhe babai im eshte cfare eshte babai ti. Nuk kam ndo nje kundershtim ndaj identifikimit fetar te babait tim keshtu qe edhe un jam cfare eshte babai im.

Ne te vertet nuk besoj se ka njeri ne kete forum qe vertet te jete fetar ose te mbahet per fetar neper qarqe fetare. Un besoj se 99% e njerzeve qe identifikohen me fene, e bejne per arientim shpirteror edhe per arsye fetaro-politike. Perndryshe do beheshim te gjithe Prifter edhe Hoxhallare. Keshtu qe edhe pse nuk besoj se do quhesha Ortodoks as edhe nga 50% me fetar te individeve qe identifikohen si Ortodoks, si orientim mbaj Ortodoksine Krishtere.

Keshtu qe un jam lindur Ortodoks sepse me ate orientim jam mesuar, dua apo nuk dua une, edhe nuk ndjeh mos-dakordesi me kete orientim.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga juke : 02-06-2019 nė 19:21
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur