Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve

Historia e Shqiptarėve Historia kombėtare shqiptare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-09-2017, 21:12   #1
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Historiani Turk: Si ja dhuroi Perandoria Osmane tokat Shqipetare Serbise!

https://www.facebook.com/tahirveliu....8142405536180/

Sipas Historianit Turk, ushtria Ruse erdhi deri ne afersi te stambollit, por Qeveria Angleze nderhyri dhe pas konferences se Berlinit u vendos qe osmanet te jepnin toka shqipetare serbise per shkak te luftes se humbur. Per kete aresye u formua Lidhja e Prizrenit qe ishte nje rezistence kunder ketyre vendimeve te konferences se Berlinit dhe te qeverise osmane. Por Ushtria Osmane organizoi plane per shtypjen e kesaj rezistence.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Alkoma : 01-09-2017 nė 21:15
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2017, 21:29   #2
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,830
Thanks: 7,697
Thanked 6,473 Times in 2,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historiani Turk: Si ja dhuroi Perandoria Osmane tokat Shqipetare Serbise

Tokat e Shqiperise u ndane dhe ju dhane grekeve e serbeve nga fuqite e medha. Doli, nje njeri i tyre dhe tha:

'Nuk ekziston populli shqiptar' !Te tjerat jane histori e dhimbshme ...


'Ah, Evrope moj kurva e motit
Qe i re mohit beses se zotit
Po a ky ashte shej i qytetnise
Me i da tokat e Shqypnise
Per me i majte klyshte e Rusise'

Fishta.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2017, 23:05   #3
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Historiani Turk: Si ja dhuroi Perandoria Osmane tokat Shqipetare Serbise

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Tokat e Shqiperise u ndane dhe ju dhane grekeve e serbeve nga fuqite e medha. Doli, nje njeri i tyre dhe tha:

'Nuk ekziston populli shqiptar' !Te tjerat jane histori e dhimbshme ...


'Ah, Evrope moj kurva e motit
Qe i re mohit beses se zotit
Po a ky ashte shej i qytetnise
Me i da tokat e Shqypnise
Per me i majte klyshte e Rusise'

Fishta.
Po shume e vertete dhe po kaq e vertete eshte se Ushtria Osmane e sulmoi lidhjen e Prizrenit duke e shtypur qendresen e Shqipetareve te cilet nuk po luftonin kunder Perandorise ne ate moment por kunder ushtrive serbeo-malazeze.
Sigurisht qe FIshta do te shprehte ndjenjat e tij kunder nje Europe te atehershme qe merrte vendime te padrejte ne dem te kombit Shqipetar.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 05:35   #4
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,186
Thanks: 6,833
Thanked 3,175 Times in 1,302 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Re: Historiani Turk: Si ja dhuroi Perandoria Osmane tokat Shqipetare Serbise!

__________________

🖤 (1)
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur