Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-08-2019, 13:38   #201
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,830
Thanks: 7,697
Thanked 6,473 Times in 2,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Nuk po t'pves shka do t'bajn rusi e serbi, jam kah t'pves shka do t'bajsh ti!
Shka ka me ba tjeter pos me mar cekun e fundit e me u zhduk si 'shurra e pules' ... nese ben te shprehem llapjonce edhe une.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 20-08-2019 nė 13:52
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 13:39   #202
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,830
Thanks: 7,697
Thanked 6,473 Times in 2,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

🖤 (2)
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 15:43   #203
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,995
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Nuk po t'pves shka do t'bajn rusi e serbi, jam kah t'pves shka do t'bajsh ti!
une tu pergjigja shum drejt e konkret se ajo kurr nuk do te ndodh po nese nuk je i knaqur me ket pergjigjie po ta lehtsoi pak e po them se do ta marr mindilin e do te kcej hop hop hop
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2019, 15:46   #204
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,995
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Shka ka me ba tjeter pos me mar cekun e fundit e me u zhduk si 'shurra e pules' ... nese ben te shprehem llapjonce edhe une.
ate ti munesh veq enderr me e pa se nuk kemi luftue ne per me ik nga argatet e serbit jo o nieri po populli i din keto sene e nuk i voton keta te bit e zagaret e jugo-komunistave siq jan keta klyshqit e vv-se
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 14:10   #205
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,219
Thanks: 344
Thanked 608 Times in 447 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Po kur t'bajn pazar VV me PDK per me nda pushtetin, si do t'ia bajsh o Llap. Apo s'e ke prabllem
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 14:32   #206
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,995
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Po kur t'bajn pazar VV me PDK per me nda pushtetin, si do t'ia bajsh o Llap. Apo s'e ke prabllem :d
as kjo nuk do te ndodh po nese veq ndodh kurr ma as nji fjal per PDK-ne skie me ma nie
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 16:06   #207
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,219
Thanks: 344
Thanked 608 Times in 447 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
as kjo nuk do te ndodh po nese veq ndodh kurr ma as nji fjal per PDK-ne skie me ma nie
Do ta bajn, o Llap, do ta bajn. Pa tjeter per t'miren tuej, pra t' Kosoves
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-08-2019, 16:15   #208
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,995
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Albin Kurti

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Do ta bajn, o Llap, do ta bajn. Pa tjeter per t'miren tuej, pra t' Kosoves
vv-ja e albinit nuk eshte per asni te mire per Kosoven
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 22:33   #209
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,491
Thanks: 4,139
Thanked 4,476 Times in 2,997 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Re: Albin Kurti

Moti e kam ditur une

“Thaēi e ka njė hendikep mospėrgatitjen e tij akademike dhe e vuan kėtė. Kjo i lexohet nė fytyrė. Nėse i shkruan ai pesė fjali, do t’ia gjesh 10 gabime” , nuk e dine a po shkruan Thaqi a dhakum analfabeti
Ish-bashkėpunėtori i Thaēit qė kaloi nė Vetėvendosje: Ai donte tė mė mėnjanonte politikishtGazeta Express
23 Gusht 2019 23:55

Sabri Kiēmari, ish-pėrfaqėsues politik i UĒK’sė dhe ish-diplomat kosovar, ėshtė bėrė pjesė e Lėvizjes Vetėvendosje. Ai nė emisionin DPT te Fidani ka treguar se ēka e shtyu tė bėhet pjesė e partisė sė Albin Kurtit dhe pėr largimin e tij nga Hashim Thaēi, tė cilin Kiēmari e kishte bashkėpunėtor nė UCK e mė vonė edhe nė PDK.

Kiēmari thotė se u largua nga PDK’ja nė vitin 2007, pasi sipas tij partia – atėherė – e Thacit po ndėrronte rrugė.
“De facto me PDK’nė janė prishur nė vitin 2007, kur morėn qėndrim konservator”, thotė ish-diplomati kosovar.


Ai tregon edhe pėr raportet me Thaēin dhe kohėn e arsyet kur kėto marrėdhėnie u ftohen.
“Raportet e mia me presidentin Thaēi pas vitit 2006 nuk kanė qenė miqėsore sic kanė qenė mė parė. Ai filloi tė pėrdorė mekanizma tė mėnjanimit tim politik”, thotė Kiēmari.

Anėtari i tanishėm i VV’sė e njeh Presidentin Thaēi dhe pretendon se ia di mirė edhe tė metat.

“Thaēi e ka njė hendikep mospėrgatitjen e tij akademike dhe e vuan kėtė. Kjo i lexohet nė fytyrė. Nėse i shkruan ai pesė fjali, do t’ia gjesh 10 gabime” , shprehet Kiēmari. /Express/

ne mos besosh, ja lixoje linkun ne vazhdim

https://www.gazetaexpress.com/ish-ba...e-politikisht/
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 10:36   #210
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,995
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Albin Kurti

Gjuriq: Rashiq e Petroviq janė tė preferuarit e Albin Kurtit, duhet t’i fitojmė 10 vende nė Kuvend


Gazeta Express
15 Shtator 2019 11:28

Drejtori i tė ashtuquajturės “zyra pėr Kosovėn” nė qeverinė e Serbisė, Marko Gjuriq, ka thėnė qė nė zgjedhjet e 6 tetorit ėshtė esenciale qė Lista Serbe tė fitojė tė gjithė dhjetė vendet e rezervuara nė Kuvend pėr pakicat serbe, shkruan Gazeta Express.

Tutje Gjuriq ka thėnė se “Lista Serbe” ėshtė njė projekt shtetėror i Serbisė, duke shtuar se pas zgjedhjeve tė parakohshme nuk do tė jetė e mundur tė krijohet qeveria pa votat e partisė qė drejtohet nga Goran Rakiq.

Ndėr tė tjera Gjuriq ka folur edhe pėr politikanėt serbė tė cilėt nė kėto zgjedhje nuk garojnė nė koalicion me Listėn Serbe.

Sipas tij janė disa tė tillė qė po e pranojnė Kosovėn si shtet tė pavarur, duke pėrmendur emrat e Nenad Rashiqit, Rada Trajkoviq e Sllobodan Petroviqit.

Gjuriq thotė se tė njėjtit janė edhe tė preferuarit e Albin Kurtit pėr t’i marrė nė qeverinė e re.

Ai thotė se nė njėrėn anė janė rreshtuar serbėt qė dėshirojnė tė mbrojnė interesin e Serbisė, ndėrkohė disa tė tjerė janė rreshtuar krahas Albin Kurtit, Kadri Veselit./GazetaExpress/
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 10:51   #211
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 9,995
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Albin Kurti


Albin Kurti

“Kurti i bėrtet policit”, zėdhėnėsi i PSD-sė: A e keni pyetur shefin pėr kėtė skenė

Nga: A.ZH Mė: 15 shtator 2019 Nė ora: 08:05

Hoti u ka thėnė tė aderuarve nė VV se a mund ta zhbėjnė historikun e kėsaj skene dhe tė kėsaj partie.

Zėdhėnėsi pėr media nė Partinė Socialdemokrate Shkodran Hoti, i ėshtė pėrgjigjur tė aderuarve tė ri nė Lėvizjen Vetėvendosje, nė lidhje me njė rat kur Dardan Molliqaj kishte nxjerr njė zyrtar qeveritar nga vetura nė protest.

Hoti ka thėnė se rasti nė fjalė, ishte sqaruar disa herė nga Molliqaj, madje edhe nga kryetari i LVV-sė Albin Kurti, i njohur sipas tij, si “Baba”.

Por, Hoti ka publikuar njė moment tjetėr nga njė protestė e mėhershme e Vetėvendosjes, ku Kurti shihet duke i bėrtitur njė polici tė Kosovės, pėrcjell Bota sot.

Hoti u ka thėnė tė aderuarve nė VV se a mund ta zhbėjnė historikun e kėsaj skene dhe tė kėsaj partie.

Reagimi i Hotit nė Facebook:

Po e shoh qė kėta tė aderuarit e ri nė VV, tė paktėn dy nga ta, Dardanit nė debat ia pėrmendnin rastin kur ėshtė nxjerrė nga vetura njė zyrtar qeveritar nė protesta, i sqaruar disa herė nga Dardani, e madje edhe nga Albini, i njohur ndryshe edhe si "Baba".

Nuk e di nėse kėta parashutistė qė shkuan nė VV dhe po duken sikur duan ta zhbėjnė historikun e kėsaj partie, a e kanė pyetur shefin e tyre pėr kėtė skenė e shumė tė tjera. Apo janė mjaftuar me premtimin qė do tė bėhen zv/ministra?!

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=YJRha_eQ16w
https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=YJRha_eQ16w

Albin Kurti i bėrtet policit nė protestė!
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur