Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-11-2019, 02:01   #101
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Lufta pėr tė vėrtetėn, autopsia e njė sistemi..

Perndjekja, Faji, Pendesa dhe Pergjegjesia jane temat qe trajton poema ne proze e nje pastori gjerman te shekullit te kaluar, Niemoeller. Behet fjale per mungesen e burreris te intelektualeve dhe nje pjese te klerit ne Gjermani perball ardhjes ne pushtet dhe perndjekjes ne rritje qe hitlerianet u bene atyre qe kishin shenjestruar, grup pas grupi. Esht i habitshem ngjasimi i atyre ngjarjeve me ate qe ndodhi ne Shqiperine e pas-luftes se dyte boterore. deri edhe ne ditet tona.

Fillimisht ata erdhėn pėr socialistėt, dhe unė nuk fola - Sepse nuk isha socialist.
Pastaj ata erdhėn pėr sindikalistėt dhe unė nuk fola - Sepse nuk isha sindikalist.
Pastaj ata erdhėn pėr Judejt dhe unė nuk fola - sepse nuk isha ēifut.
Pastaj ata erdhėn pėr mua dhe askush nuk mbeti tė flasė pėr mua.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2019, 07:45   #102
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,242
Thanks: 16,505
Thanked 9,752 Times in 6,598 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Re: Lufta pėr tė vėrtetėn, autopsia e njė sistemi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Perndjekja, Faji, Pendesa dhe Pergjegjesia jane temat qe trajton poema ne proze e nje pastori gjerman te shekullit te kaluar, Niemoeller. Behet fjale per mungesen e burreris te intelektualeve dhe nje pjese te klerit ne Gjermani perball ardhjes ne pushtet dhe perndjekjes ne rritje qe hitlerianet u bene atyre qe kishin shenjestruar, grup pas grupi. Esht i habitshem ngjasimi i atyre ngjarjeve me ate qe ndodhi ne Shqiperine e pas-luftes se dyte boterore. deri edhe ne ditet tona.

Fillimisht ata erdhėn pėr socialistėt, dhe unė nuk fola - Sepse nuk isha socialist.
Pastaj ata erdhėn pėr sindikalistėt dhe unė nuk fola - Sepse nuk isha sindikalist.
Pastaj ata erdhėn pėr Judejt dhe unė nuk fola - sepse nuk isha ēifut.
Pastaj ata erdhėn pėr mua dhe askush nuk mbeti tė flasė pėr mua.
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmm lexo prift ORIGJINALIN.

Kur nazistėt arrestuan komunistėt, unė heshta- Unė nuk isha komunist.
Kur burgosėn Socialdemokratėt, unė heshta- Unė nuk isha socialdemokrat.
Kur ata morėn sindikalistėt(apo ju erdhi rradha me drejte), unė heshta- Unė nuk isha sindikalist.
Kur mė moren mua(apo ma RRASEN me drejt), nuk kishte mbetur se kush te protestonte.

PS...tash e mor me men se kush JE.

Amen.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 18-11-2019 nė 07:50
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2019, 14:29   #103
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Lufta pėr tė vėrtetėn, autopsia e njė sistemi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmm lexo prift ORIGJINALIN.

Kur nazistėt arrestuan komunistėt, unė heshta- Unė nuk isha komunist.
Kur burgosėn Socialdemokratėt, unė heshta- Unė nuk isha socialdemokrat.
Kur ata morėn sindikalistėt(apo ju erdhi rradha me drejte), unė heshta- Unė nuk isha sindikalist.
Kur mė moren mua(apo ma RRASEN me drejt), nuk kishte mbetur se kush te protestonte.

PS...tash e mor me men se kush JE.

Amen.
Kot po pies, per cilin orixhinal e ke llafin, manifestin kamunist??

Aman ma thuaj se kush jam, se e kam harru …
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur