Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-12-2018, 03:01   #1
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 8,620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet president i SHBA-veAi i cili e quajti Hashim Thaēin ‘George Uashingtoni’ i Kosovės, pritet tė bėhet president i SHBA-ve


December 4, 2018 162


Ish-zėvendėspresidenti amerikan Joe Biden, ka befasuar amerikanėt pasi ka deklaruar se ėshtė personi mė i kualifikuar nė SHBA pėr tė qenė president.

Mė tej ai ka thėnė se brenda dy muajve do ta zbulojė nėse do tė kandidojė apo jo, njofton Klan Kosova. “Unė do tė jem i drejtė me ju sa tė mundem. Mendoj se jam personi mė i kualifikuar nė vend pėr tė qenė president”, ka thėnė Biden duke folur nė Universitetin e Montanės. “Ēėshtjet me tė cilat ballafaqohemi si njė vend sot janė ēėshtjet qė kanė qenė nė timonin tim, qė unė kam punuar nė tėrė jetėn time”, ėshtė shprehur mė tej Biden. Pasi Biden bėri deklaratėn e tij, moderatori i ngjarjes ngriti shqetėsime rreth potencialit tė tij tė mundshėm nė 2020-tė.Joe Biden, nė njė takim qė kishte pasur me Hashim Thacin nė SHBA, nė kohėn sa ky i fundit ishte kryeministėr i Kosovės kishte thėnė ”Ky ėshtė George Uashingtoni’ i Kosovės, duke aluduar nė Hashim Thacin.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 03:09   #2
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,195
Thanks: 130
Thanked 623 Times in 492 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Ky 10 milion vota ma teper i ka te garantume vetem se e ka qujt thaqin gjorgj washingtonin e tu kosoves. Populli amerikan vdes per thaqin
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i derjansi pėlqehet nga
i vjetėr 05-12-2018, 06:13   #3
Beast
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 721
Thanks: 534
Thanked 280 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
Beast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarėBeast ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Uashington i leshit eshte ky
Beast nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 13:09   #4
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,979
Thanks: 305
Thanked 519 Times in 385 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Joe Biden, nė njė takim qė kishte pasur me Hashim Thacin nė SHBA, nė kohėn sa ky i fundit ishte kryeministėr i Kosovės kishte thėnė ”Ky ėshtė George Uashingtoni’ i Kosovės, duke aluduar nė Hashim Thacin.
Ne ate kohe, Biden nuk e dinte se Thaēit do t'i hynte vetja teper ne qef, e do ti dilte mendja ne ket menyre llokumore.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 13:47   #5
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,017
Thanks: 5,290
Thanked 1,513 Times in 822 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Ky 10 milion vota ma teper i ka te garantume vetem se e ka qujt thaqin gjorgj washingtonin e tu kosoves. Populli amerikan vdes per thaqin
Ti po ben shaka por Biden-in e don amerika. E quajn axha Biden i amerikanve. Eshte politikani me i adhuruar nga te dyja palet sepse eshte teper i sinqert por ben edhe shume gafa por nuk ja mer askush per terrs.
Biden ka dekalruar haptas qe beogradi duhet te bombardohet sic e ka bere hitleri.
Dhe pasi ka thene fjalet me negative per serbet Biden i ka ofendu serbt duke mos rrespektuar flamurin e tyre kur vizitoi beogradin.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 05-12-2018, 22:08   #6
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,036
Thanks: 3,332
Thanked 3,580 Times in 2,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 179
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Sapo tha njeri

Mė pėrpara e takoj njė serb sesa Thaēin argatin e shkavellave edhe nga fundi me duket qe tha edhe rropt e jevgut kshu, kshu, kshu e qashtu

https://m.gazetaexpress.com/mobile/l...thacin-602564/
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 05-12-2018, 22:43   #7
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 8,620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Sapo tha njeri :D

Mė pėrpara e takoj njė serb sesa Thaēin argatin e shkavellave edhe nga fundi me duket qe tha edhe rropt e jevgut kshu, kshu, kshu e qashtu :D

https://m.gazetaexpress.com/mobile/l...thacin-602564/
kush tha ashtu dhendrri i serbve dhe spiuni i serbve sali kali he ja rrofshi thaqit topat ti dhe sali kali
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2018, 22:55   #8
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,036
Thanks: 3,332
Thanked 3,580 Times in 2,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 179
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llokumi Shiko postimin
kush tha ashtu dhendrri i serbve dhe spiuni i serbve sali kali he ja rrofshi thaqit topat ti dhe sali kali
Salo tha: argatin e argatit te shkavellave, ata dyte tha i ...e serbi per nje paqete dhakuma edhe ate treca klase

me duket qe ja ka qedhuar 💯 purcent
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 00:16   #9
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 8,620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Salo tha: argatin e argatit te shkavellave, ata dyte tha i ...e serbi per nje paqete dhakuma edhe ate treca klase :D

me duket qe ja ka qedhuar 💯 purcent :D
dyve topat
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 13:11   #10
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,979
Thanks: 305
Thanked 519 Times in 385 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Salo tha: argatin e argatit te shkavellave, ata dyte tha i ...e serbi per nje paqete dhakuma edhe ate treca klase

me duket qe ja ka qedhuar 💯 purcent
salo ka kaluar me kohe prej rolit te hjeksit ne ate te lehsit … jo prej deshires se tij, po prej zorit. Eshte torturuese, stermunduese per te.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2018, 23:29   #11
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 8,036
Thanks: 3,332
Thanked 3,580 Times in 2,437 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 179
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
salo ka kaluar me kohe prej rolit te hjeksit ne ate te lehsit … jo prej deshires se tij, po prej zorit. Eshte torturuese, stermunduese per te.
nada, niente, nix ke thene, me nje fjale i bie asnje gjo ku eshte argumentja ???
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2018, 13:44   #12
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,450
Thanks: 1,460
Thanked 1,528 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Thaēi , George Washingtoni i Kosovės?

Biden ėshtė pjerdh nga trut. Ata tė dy as qė mund tė pėrmenden nė tė njėjtėn fjali. Ėshtė turp dhe fyerje e rėndė kjo pėr Washingtonin!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2018, 13:48   #13
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,450
Thanks: 1,460
Thanked 1,528 Times in 907 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ai qe quajti Thaēin George Uashingtoni i Kosovės, pritet tė bėhet presid

Ky Llokumi dhe Pirati janė tė lezetshėm. Njėri pėr Thaqin e tjetri pėr Birishėn. Ėshtė material i mirė pėr Portokallin
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur