Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-10-2019, 00:15   #1
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,117
Thanks: 11,545
Thanked 6,272 Times in 2,984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Politikė: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

E titullova kėshtu, sepse nė popull ndihen disa etapa nėpėr tė cilat ka kaluar Kosova, kėshtu ėshtė dėgjuar tė thuhet . "Serbia e perė", " e dytė", "koha e kralit", "koha e Titos", "e viteve tė 70-80", Kosova e viteve tė 90-ta, "Koha e luftės", "koha e pasluftės", " e "Pavarėsisė"" dhe tani po hyjmė nė njė etapė tė re, tė cilėn nuk dita si ta titulloj, ndaj mė erdhi nė mendje ta quaja etapa "Kosova e re", me shpresė qė kjo etapė tė ndryshojė rrėnjėsisht sidomos me etapėn paraprake, "etapėn e pavarėsisė sė 2008-ės" ...

Mos pandehni se jam militant, por vetė deklarimet e tyre, se do tė bėjnė ndryshime rrėnjėsore, qė do tė ndryshoj nga ajo paraprake, bėn qė kjo etapė tė quhet kėshtu.

Kėshtu do tė quhet edhe etapa qė vjen pas kėtyre ( qė po vijnė ), nėse ndryshon vijėmėsinė e kėsaj.

Uroj tė jetė kėshtu.
Uroj qė kurrė mė tė mos pėrsėritet kjo etapa paraprake!
Se do tė ndryshojė dicka nuk dyshohet, por se do tė jetė mė mirė a mė keq, kėtė nuk e di?!
E di se nuk do tė jetė si nga etapa qė sapo pėrfundoi!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 11-10-2019 nė 01:31
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 00:18   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,117
Thanks: 11,545
Thanked 6,272 Times in 2,984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

Intervistė me kryetarin e LVV, i cili pritet tė bėhet kryeministėr i vendit.
drejtues i emisionit: Bendi Fevziu

__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 00:47   #3
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,117
Thanks: 11,545
Thanked 6,272 Times in 2,984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

Pėrfundon takimi i Albin Kurtit me Isa Mustafėn e Vjosa Osmanin

__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 00:49   #4
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,117
Thanks: 11,545
Thanked 6,272 Times in 2,984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

Kadri Veseli e pranon humbjen, PDK nė opozitė

__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 01:23   #5
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,117
Thanks: 11,545
Thanked 6,272 Times in 2,984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

Vjosa Osmani dhe Albin Kurti arrijnė marrėveshje: Ja se si do zgjidhen ministrat dhe Kryeministri

-10.10.2019 04:15

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kanė arritur marrėveshje pėr krijimin e qeverisė sė re. Edhe pse nuk ka ende emra, dy partitė kanė arritur njė marrėveshje nė parim. Vjosa Osmani tha se LDK do presė rezultatin final tė numėrimit, dhe kryeministri do t’i takojė partisė fituese.

“Diskutuam pėr mundėsitė e bashkėqeverisjės. Folėm nė nivel parimesh, jo detajesh. Treguam vullnetin e mirė pėr tė qeverisur sė bashku. Qeveria do tė reduktohet sa i pėrket numrin tė ministrive. Do punojmė nė interes tė qytetarėve. Do krijojmė grupe punė dhe do presim rezultatin e votave deri nė fund”, deklaroi Vjosa Osmani

Albin Kurti tha se dy partitė do tė qeverisin bashkė dhe emrat e qeverisė do tė bėhėn publik sė shpejti.

“Kosova ka humbur shumė kohė.Do I dalim zot qytetarėve. Jemi dakorduar qė tė kemi njė dysheme prej 30% tė pėrfaqėsimit gjinor, minimialisht do kemi 30% gra minister. Do kemi shumė mė pak ministri, shumė mė pak zv.ministra. Do ngremė grupe pėr tė harmonizuar programet tona. E uruam njėri tjetrin pėr gjithēka. Jemi pajtuar qė do tė qeverisim bashkė. Nuk kemi diskutuar pėr emrat e pėrveēėm tė ministrave. Nuk kemi ende rezultat konkret pėr emrat tė caktuar”, deklaroi Albin Kurti

PDK ėshtė nė opozitė, kjo nuk ndryshon, tha Albin Kurti.
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 11-10-2019 nė 01:26
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 02:23   #6
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,197
Thanks: 157
Thanked 983 Times in 570 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Intervistė me kryetarin e LVV, i cili pritet tė bėhet kryeministėr i vendit.
drejtues i emisionit: Bendi Fevziu

https://www.youtube.com/watch?v=-TtGc8cEpf0
Ky Fevziu e ka bere kete interviste te padegjueshme. Duket sikur eshte intervista e Fevziut per Fevziun se mezi po e degjojme Albinin te mbaroje ndonje fjali.

Vec kesaj, kujt i intereson deshira e Fevziut per te rene dakord me politiken e Beogradit? zle qe eshte vete injorant, por nuk ka pike respekti as per te intervistuarin dhe as per degjuesit.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 06:11   #7
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,284
Thanks: 16,534
Thanked 9,775 Times in 6,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Ky Fevziu e ka bere kete interviste te padegjueshme. Duket sikur eshte intervista e Fevziut per Fevziun se mezi po e degjojme Albinin te mbaroje ndonje fjali.

Vec kesaj, kujt i intereson deshira e Fevziut per te rene dakord me politiken e Beogradit? zle qe eshte vete injorant, por nuk ka pike respekti as per te intervistuarin dhe as per degjuesit.
.

Dialogun me serbine,do ta udheheq UNE pra Alban Kurti ne SHQIP.
Po sikur arbitri te jete kundra pikepamjeve tuaja-ky GAFORRJA ANTISHQIPTARI nr 1.
Por edhe juve mos u beni arbiter apo ne SHQIP i BIE=nuk kemi sepse tju referohemi....DEGJENERATES se fares...VASHI.

PS...akoma pa filluar PUNE Kryeministri i Dardanise,minjte dalin nga kanalet e PISTA.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 06:14   #8
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,284
Thanks: 16,534
Thanked 9,775 Times in 6,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

Kshu kot jashte teme....ka gjet noi histori qeter ky fevZIU me partizane????
Pasiqe do HARDHUCA ne forum nuk i ze gjumi!!!!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 06:30   #9
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,816
Thanks: 7,097
Thanked 8,331 Times in 5,345 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Intervistė me kryetarin e LVV, i cili pritet tė bėhet kryeministėr i vendit.
drejtues i emisionit: Bendi Fevziu

https://www.youtube.com/watch?v=-TtGc8cEpf0
E la si mut fantomasin
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 08:05   #10
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,928
Thanks: 825
Thanked 517 Times in 311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

*

Gi,
ndosha ka qenė mė mirė ta quash "Epoka e re", ose "Epoka e re nė Kosovė", sepse kjo qė ka ndodhur nė Kosovė ėshtė duke ndodhur edhe nė mbarė globin, por ja qė shqipot 'informohen' ndryshe nga tė tjerėt.

Pėrse ta quajmė "Epoka e re".
Sepse kemi tė bėjmė me njė epokė qė ėshtė nė perėndim e sipėr dhe njė epokė nė lindje e sipėr. LVV-ja ėshtė pėrfaqėsuesja mė e denjė e epokės qė po vjen.


* * *

Ky Blend ZIU ka ftuar nė intervistė Albinin me qėllim qė t'ia hedhė me ēdo kusht Albinit. Ta zė ngushtė, nė mėnyrė qė tė ketė "ushqim" nė tė ardhmen. Ka shumė zėra qė thonė qė kjo intervistė ka qenė njė lloj kurthi si dhe njė lloj lehtėsimi pėr presidentin sėrb Vuēiq dhe kompanjonėt e tij Hashim Thaēi e Edi Kristaq Rama. Duket tė ket qenė njė skenar, mbase i ideaur nga vėllau siamez i FevZIUt, Baton Stanishiq Haxhiu. Kjo deridiku u pa mbrėmė kur FevZIU citonte nga intervista mendime tė pambaruara (sepse ky me qėllim ndėrhyn, nė mėnyrė qė tė mos mbarojė i tėrė mendimi apo pyetja e plote) kurse Baton Stanishiqi nė fjalėt e Albinit 'gjeti' njė 'sėrė gabimesh katastrofale.'

Uroj qė edhe gazetarucėve tė sojit tė kėtillė t'iu viu fundi sikur shumė fytyrave tė poshtra politike tė Kosovės, tė cilėt mbrenda natės u shndėrruan nė 'borė tė parvjeme'.


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 09:44   #11
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,987
Thanks: 852
Thanked 1,111 Times in 400 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

Bejtja dhe Shkullaku vs shkavellave dhe rraqeve politike!!!
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2019, 10:08   #12
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,284
Thanks: 16,534
Thanked 9,775 Times in 6,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )


PS....po ik o LAPARAK i PISET fevZI,se je mesuar me PUTANAT qe nuk te thone...no.

Mos ju duket ky fjalori qe perdor,pakza ofendues te dashur forumiste
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-10-2019, 07:11   #13
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,117
Thanks: 11,545
Thanked 6,272 Times in 2,984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

RTK - Lajmet e orės 8:00

* Albini nuk po lėshon pe, ende pa e marrė detyrėn po jep signale tė qarta.

__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 08:15   #14
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,117
Thanks: 11,545
Thanked 6,272 Times in 2,984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Po frymohet ndryshe!

“Shengeni Ballkanik njė fatkeqėsi”/ Vjosa Osmani kundėr Ramės: Po na injoron, e gabuar marrėveshja pa Kosovėn

Vjosa Osmani ka deklaruar se krijimi i “Shengenit Ballkanik” ėshtė njė fatkeqėsi. Nuk i ka kursyer edhe kritikat ndaj Ramės.

“Shengeni Ballkanik njė fatkeqėsi”/ Vjosa Osmani kundėr Ramės: Po na injoron, e gabuar marrėveshja pa KosovėnVjosa Osmani13 Tetor, 2019 8:27

Kosovė- Vjosa Osmani, kandidatja pėr kryeministre e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, ka reaguar nė lidhje me idenė e krijimit tė “Shengenit Ballkanik”. Ajo ėshtė shprehur e prerė se krijimi i “Shengenit Ballkanik” ėshtė njė fatkeqėsi.

“Mendoj se ėshtė njė fatkeqėsi qė njė gjė e tillė ka ndodhur. Nuk e di nėse kryeministri Rama ėshtė konsultuar me dikė nė Kosovė para se tė arrijė njė marrėveshje tė tillė, por ėshtė totalisht e gabuar ”, ėshtė shprehur Osmani.

Osmani nuk i ka ndalur kritikat ndaj edhe pėr kryeministrin Edi Rama, duke thėnė se Shqipėria nuk duhet t’i bashkohej kurrė kėsaj nisme pa Kosovėn.


“Pėrtej kėsaj, ne po shohim qė jo vetėm qė Serbia po e pengon Kosovėn, por edhe Shqipėria e injoron atė nė kėtė rast. Ėshtė absolutisht e gabuar qė Shqipėria tė pranojė tė arrijė njė marrėveshje nė tė cilėn Kosova nuk ėshtė pjesėmarrėse, madje si shtet i pavarur”, ka thėnė ajoi nė njė intervistė pėr KTV.

Dy ditė mė parė liderėt e tre vendeve tė Ballkanit Perėndimor zhvilluan njė takim, ku diskutuan pėr lėvizjen e lirė mes Shqipėrisė, Serbisė dhe Maqedonisė sė Veriut. Pas takimit, presidenti Aleksandėr Vuēiē, dhe dy kryeministrat Edi Rama dhe Zoran Zaev kanė mbajtur njė konferencė pėr mediat ku edhe kanė shpjeguar tė mirat e ‘Shengenit tė Vogėl’. Nė fjalėn e tij kryeministri Rama ėshtė shprehur se e shkuara duhet lėnė pas krahve dhe duhet parė para pėr t’i siguruar fėmijėve njė tė ardhme mė tė mirė. Sipas Ramės, projekti ku lėvizja do tė jetė e lirė brenda Ballkanit do tė duhet qė tė mbyllet brenda vitit 2021.

J.V/Dosja.al
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2019, 09:14   #15
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 9,012
Thanks: 7,798
Thanked 6,567 Times in 2,786 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 212
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

Tradita famekeqe tradhtare nga Zogu, Esat Pasha, Enver Hoxha et al vazhdon me politikanet modern Berisha, Basha e Rama. Sa felle e sa gjate ne histori kishte futur duarte Serbia nder ne!
Piunet "shqiptare" te Rusise ne trojet tona. Shikoni:

__________________
Gentiana

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 13-10-2019 nė 09:20
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2019, 17:33   #16
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,117
Thanks: 11,545
Thanked 6,272 Times in 2,984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

Intervistė e gėrshetuar .... dhe analistėt.
e mirė!

__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-10-2019, 09:52   #17
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 13,117
Thanks: 11,545
Thanked 6,272 Times in 2,984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
‘Mė uroi pėr fitoren’, Kurti zbardh takimin 5 orėsh me Ramėn: Duam tė ndėrtojmė ura bashkėpunimi
Nga Samiti i Paqes, Kurti tregoi detaje nga takimi dhe tha qė Rama mė nė fund e kishte uruar pėr fitoren.

‘Mė uroi pėr fitoren’, Kurti zbardh takimin 5 orėsh me Ramėn: Duam tė ndėrtojmė ura bashkėpunimiAlbin Kurti26 Tetor, 2019 10:44TIRANĖ- Kryeministri i zgjedhur i Kosovės, Albion Kurti, ka zbardhur takimin qė ka zhvilluar me Edi Ramėn nė Tiranė. Nga Samiti i Paqes, Kurti tregoi detaje nga takimi dhe tha qė Rama mė nė fund e kishte uruar pėr fitoren.

“Me Ramėn diskutuam pėr shumė ēėshtje. Duam tė ndėtojmė sa mė shumė ura bashkėpunimi. Nuk duhet tė kemi vetėm mbledhje qeverie por dhe zbatim tė marrėveshjes”, u shpreh Albin Kurti pėr mediat.


Sa i takon minishengenit ballkanik thotė sė mė shumė e shikon si njė ide dhe jo si njė projekt qė nuk ėshtė ende nė letėr. Kurti nėnvizoi se ėshtė i angazhuar pėr dialog dhe arritje tė fqinjėsisė sė mirė me Serbinė.

(A.B. Dosja.al)
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-10-2019, 11:02   #18
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,894
Thanks: 4,399
Thanked 4,766 Times in 3,170 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
‘Mė uroi pėr fitoren’, Kurti zbardh takimin 5 orėsh me Ramėn: Duam tė ndėrtojmė ura bashkėpunimi
Nga Samiti i Paqes, Kurti tregoi detaje nga takimi dhe tha qė Rama mė nė fund e kishte uruar pėr fitoren.

‘Mė uroi pėr fitoren’, Kurti zbardh takimin 5 orėsh me Ramėn: Duam tė ndėrtojmė ura bashkėpunimiAlbin Kurti26 Tetor, 2019 10:44TIRANĖ- Kryeministri i zgjedhur i Kosovės, Albion Kurti, ka zbardhur takimin qė ka zhvilluar me Edi Ramėn nė Tiranė. Nga Samiti i Paqes, Kurti tregoi detaje nga takimi dhe tha qė Rama mė nė fund e kishte uruar pėr fitoren.

“Me Ramėn diskutuam pėr shumė ēėshtje. Duam tė ndėtojmė sa mė shumė ura bashkėpunimi. Nuk duhet tė kemi vetėm mbledhje qeverie por dhe zbatim tė marrėveshjes”, u shpreh Albin Kurti pėr mediat.


Sa i takon minishengenit ballkanik thotė sė mė shumė e shikon si njė ide dhe jo si njė projekt qė nuk ėshtė ende nė letėr. Kurti nėnvizoi se ėshtė i angazhuar pėr dialog dhe arritje tė fqinjėsisė sė mirė me Serbinė.

(A.B. Dosja.al)

eh ma, me shkuar ne Tirane me ta uruar Tumanja fitoren, ta 10-sha vizjonen e bolshevikut te Vladimirit

Akoma s'keni pare gje juve, ama mbaje mend qe Rrambushja eshte me bossi qe ja perplasi turinjeve, se gjithe keta pizhimuzha kermillat, zvarranike e pakurrizore.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-10-2019, 11:50   #19
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,928
Thanks: 825
Thanked 517 Times in 311 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
*


Letra duron gjithēka.
Mund tė shkruajmė nė tė ēdo gjė qė dėshirojmė.

Mund ta shkruajmė:
Kosova e Re
Kosova 2.0
Kosova 3.0...
...e deri nė Windows 10.
Por gjėrat (e shkruara) nė letėr nuk ndryshojnė dot vetvetiu.

Natyrisht qė, nėse nuk pengohet formimi i kėsaj qeverie, gjė qė po shihet qė shumėkujt nuk po i levėrdisė, do tė mund tė ndodhnin ca ndryshime tė vogla. Nė krahasim me qeveritė e mėhershme do tė dukeshin tė mėdha, por nė realitet do tė ishin tė vogla, meqenėse shumėēka varet nga ndikimet e jashtme.

Prandaj,
pa pasur:
njė Amerikė tė re,
njė Kinė tė re,
Gjermani, Japoni... tė reja...

...nuk ka gjasa tė ketė Kosovė a Shqipėri tė Re.

Kėto tė reja do t'i kemi tek pas pėrmbysjes sė sistemit aktual kapitalist, gjgjs TOTALITARIZMIT EKONOMIK, i cili do tė pėrmbytet patjetėr mu ashtu siē qe pėrmbysur dhe TOTALITARIZMI POLITIK - i ashtuquajturi KOMUNIZĖM.

Kurse kjo pėrmbysje do tė ndodhė doemos, pa marrė parasysh se a i pėlqen dikujt apo jo.

Atyre qė s'ua kapė dot rradakaja: Janė pikėrisht forcat e totalitarizmit ekonomik ato tė cilat janė duke e penguar formimin e qeverisė sė re nė Kosovė!!!*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-10-2019, 12:26   #20
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
*
...
Kėto tė reja do t'i kemi tek pas pėrmbysjes sė sistemit aktual kapitalist, gjgjs TOTALITARIZMIT EKONOMIK, i cili do tė pėrmbytet patjetėr mu ashtu siē qe pėrmbysur dhe TOTALITARIZMI POLITIK - i ashtuquajturi KOMUNIZĖM.

...
*
Sistemet nuk permbysen - ata "shemben" ose vendosen me dhune, nga Brenda ose jashte.Totaltarizmi politik u "permbys" sepse u shemb ekonomikisht, ishte non-sens.

Krahasimi i mesiperm esht sa i pa vend, aq edhe i zhdrejt.
Citim:
Kurse kjo pėrmbysje do tė ndodhė doemos, pa marrė parasysh se a i pėlqen dikujt apo jo.
Je kah na knon internacionalen ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur