Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia

Kinematografia Kėtu mund tė lini pėrshtypjet tuaja mbi filmat qė pėlqeni mė shumė, qofshin kėta filma shqiptarė apo tė huaj. Gjithashtu mund tė postoni skupe dhe tė reja mbi artistėt dhe yjet e Hollywood-it.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-10-2019, 23:42   #961
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,781
Thanks: 7,666
Thanked 3,335 Times in 1,542 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 214
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Fractured ... tipi i filmave triller , i ngaterruar por qe ne fund e dha qarte mesazhin.
Mbani mire rradaken, se po shkoi puna sa te mos ndash dot realitetin me imagjinaren moret me qafe te tjeret dhe veten.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-10-2019, 23:45   #962
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,308
Thanks: 0
Thanked 750 Times in 618 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pse e lodh veten me te tille filma?

Ti je doktoreshe?

Sa tebsemure imagjinare te vine per vizite?
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 01:05   #963
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 14,330
Thanks: 1,624
Thanked 9,126 Times in 4,010 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 306
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Fractured ... tipi i filmave triller , i ngaterruar por qe ne fund e dha qarte mesazhin.
Mbani mire rradaken, se po shkoi puna sa te mos ndash dot realitetin me imagjinaren moret me qafe te tjeret dhe veten.
Dhe une e pashe. Truri punon ne menyrat nga me te cuditshmet. Sidomos kur e godet keq.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 09:49   #964
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,781
Thanks: 7,666
Thanked 3,335 Times in 1,542 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 214
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Pse e lodh veten me te tille filma?

Ti je doktoreshe?

Sa tebsemure imagjinare te vine per vizite?
S'eshte se lodhem, thjeshte humb mendjen per disa momente... e kam si cplodhje filmin. E di qe eshte humbje kohe. Ashtu siē eshte dhe forumi e shume gjera tjera ...

Nuk jam doktoreshe.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 12:45   #965
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,308
Thanks: 0
Thanked 750 Times in 618 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
S'eshte se lodhem, thjeshte humb mendjen per disa momente... e kam si cplodhje filmin. E di qe eshte humbje kohe. Ashtu siē eshte dhe forumi e shume gjera tjera ...

Nuk jam doktoreshe.
Nuk eshte problemi se humb kohe, me teper mendoj se eshte subject, qe ste jep gjendje pozitive.

Sje doktoreshe? Sdi ose me ishte krijuar kjo ide.

Prape gjithe doktoret e forumit i bie qe jane jashte 90%.

Mire do ishte te ishe
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 14:59   #966
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,360
Thanks: 2,048
Thanked 2,301 Times in 976 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Filmi i fundit qe kam pare ishte nje film Shqip, i cili ndodhi ne televizor kur vajta tek mamaja e me terhoqi vemendjen per permbajtjen qe kishte:

Nje vajze e re, kish mbet shtatzene, martua me dike tjeter, kushti i marteses ishte qe te “harronte” vajzen qe i lindi edhe e la tek shtepia e femise.

Vite me vone, vajza vjen ne universitet ne qytet ku eshte e jema (e cila tashme ka edhe nje vajze tjeter). Zihen por ne fund i shoqi e pranon. Nga aktoret njoha vetem Manjolla Nallbanin.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 16:44   #967
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,781
Thanks: 7,666
Thanked 3,335 Times in 1,542 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 214
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Do kesh pare filmin "eja" Elushe.


Di qe eshte luajtur ne qytetin e Librazhdit ky film, dhe nje nga figurantet e filmit ka qene tezja ime mesa me ka thene
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 16:50   #968
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 5,781
Thanks: 7,666
Thanked 3,335 Times in 1,542 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 214
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
Nuk eshte problemi se humb kohe, me teper mendoj se eshte subject, qe ste jep gjendje pozitive.

Sje doktoreshe? Sdi ose me ishte krijuar kjo ide.

Prape gjithe doktoret e forumit i bie qe jane jashte 90%.

Mire do ishte te ishe
E vertete eshte. Por gjithsesi nuk eshte qe perfshihem ne film tani aq sa te me jape ndjesine e tij, ndryshe kur je me i vogel.
Aty ne lidhje me mjekesine jam edhe une , nuk e ke krijuar idene gabim 100%
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 23:14   #969
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 4,360
Thanks: 2,048
Thanked 2,301 Times in 976 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Do kesh pare filmin "eja" Elushe.

https://www.youtube.com/watch?v=czBfj1HWsMc

Di qe eshte luajtur ne qytetin e Librazhdit ky film, dhe nje nga figurantet e filmit ka qene tezja ime mesa me ka thene
Po pikerisht per kete film po flisja! Sa te bukura kane qene kenget e asaj kohe! Shume te embla si vargjet po ashtu edhe muzika, tani jane shumica cope cope.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2019, 02:27   #970
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,853
Thanks: 16,318
Thanked 10,099 Times in 5,796 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 282
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
sapo mbaroi a night at the Roxbury , sa her e shoh me shkrin se qeshuri lol ka gallata
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2019, 04:17   #971
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,881
Thanks: 4,470
Thanked 7,266 Times in 2,531 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Maleficent.

Efekte te bukura.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 13:22   #972
[email protected]
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,523
Thanks: 5,191
Thanked 5,121 Times in 1,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 247
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Ne shikim e tutje....ne fjale ganstRRat tane....

__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga [email protected] : 27-10-2019 nė 13:25
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 16:28   #973
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,853
Thanks: 16,318
Thanked 10,099 Times in 5,796 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 282
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

E mban mend njeri kte filmin ...e ka pas dhen raiuno me duket , e shihja me vellan dhe motren ne alb … kush do mendonte se pas 20 e ca vitesh do e shihja me tim bir online

dhe I pelqen shume ky serial lol

Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 17:40   #974
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,124
Thanks: 0
Thanked 1,745 Times in 1,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Po shoh Nurejevin .

Kodi:
https://www.filma24.cc/the-white-crow-2018/


Kam arrit tek kjo pjesa, ku paska dhe bycka dhe cicka... (minuta 55)
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Screenshot_20191027_184305.jpg (19.8 KiloByte, 45 shikimet)
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 27-10-2019 nė 17:46
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2019, 21:01   #975
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,308
Thanks: 0
Thanked 750 Times in 618 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Po shikoj kte me tom hanks,


Rai3hd.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2019, 20:23   #976
[email protected]
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Posts: 10,523
Thanks: 5,191
Thanked 5,121 Times in 1,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 247
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

__________________
♡°°°●💐○•°°°●💮○•°°°•○💐●°°°•○💮●°°°♡
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2019, 00:19   #977
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 20,853
Thanks: 16,318
Thanked 10,099 Times in 5,796 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 282
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2019, 07:15   #978
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 3,000
Thanks: 1,111
Thanked 1,262 Times in 703 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Jam duke pare Dogs of Berlin, eshte serial. Try story, jua rekomandoj.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2019, 09:27   #979
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,124
Thanks: 0
Thanked 1,745 Times in 1,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Them se ky duhet t'ja vleje. Po lexoja ne kete portal
Kodi:
https://bigpicture.ru/?p=993059
i cilesuar si Romeo dhe Juliet i Rusise, mbeshtetur ne nje histori te vertete.

Kodi:
https://ru.wikipedia.org/wiki/Вам_и_не_снилось…
Citim:
Фильм «Вам и не снилось» был снят по повести Галины Щербаковой «Роман и Юлька». Вдохновила Щербакову история сына — в десятом классе он полез по водосточной трубе на шестой этаж к своей возлюбленной. Оставив ей записку на балконе, мальчик начал спускаться, и на середине пути труба отвалилась. К счастью, обошлось без жертв, но история запомнилась всем.
Filmi ''Ju nuk keni enderruar'' eshte bazuar mbi tregimin e Galin Sherbakovit ''Roman dhe Julja''. Sherbakovi eshte frymezuar prej historise se nje djali i klases se 10,qe duke u kapur pas tubit te ujit,hipen deri ne katin e gjashte te nderteses se te dashures se tij,per t'i lene asaj nje pusulle dashurie.Mbasi e kreu kete ai filloi te zbrese por ne mes te zbritjes tubi shkeputet dhe djali bije. Per fat te mire nuk ndodhi asgje, por kjo histori u mbajt mend nga te gjithe.

Ja dhe filmi.


Kenga e filmit:

Песня «Последняя поэма» на стихи индийского писателя Рабиндраната Тагора была создана Алексеем Рыбниковым еще в 1970 году.

Kenga ''Poema e fundit'' ka per tekst fjalet e nje vjershe te shkrimtarit Rabindranath Tagore dhe eshte kompozuar prej Aleksei Ribnikovit ne vitin 1970.Me beri pershtypje ciltersia feminore ne menyren se si e shikonin njeri-tjetrin.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 04-11-2019 nė 09:31
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2019, 11:21   #980
lonely_lion
在中国的某个地方
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 5,124
Thanks: 0
Thanked 1,745 Times in 1,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Po fillimi i ketij filmit ? Muzika ? Nuk ju duket tamam si i nje filmi shqiptar te viteve 80 ? Ky film quhet '' Mesim i pambaruar''


dhe muzika sikur ngjan me kete film shqiptar....


(minuta 2:29). Me kujtohet se ky film atehere u cilesua si nje film me teme te vjedhur, sepse nje film francez me duket i kohes kishte trajtuar pak a shume te njejten teme.

Apo ka dhe nje film tjeter shqiptar me vije melodike te perafert ?

P.S.
Ne fakt kam shkarkuar dhe shkarkoj ne laptop shume filma nga film24cc (te perkthyer ne shqip).Por shumica e tyre jane thjesht harxhim kohe dhe pa asnje lloj vlere. Pse mos harxhoj kohen me keta filmat rus te viteve 80? Mbase nuk fitoj asgje, por te pakten prefeksionoj rusishten.Por ... ndjej nje fare nostalgjije dhe jam kurioz te mesoj , apo kuptoj se si jetonte dhe zhvillohej ajo pjese e lindjes ne ato vite. Ne nje film rus qe po shikoja pak me pare (te atyre viteve), dukeshn gra me minifunde dhe qe benin makiazh, qe as konceptohej ne Shqiperi ne ato vite.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 04-11-2019 nė 11:27
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur