Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve

Historia e Shqiptarėve Historia kombėtare shqiptare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-10-2019, 20:07   #481
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,818
Thanks: 3,780
Thanked 3,061 Times in 2,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Partizont nuk i kan zon rob ne luftime ato forca - forcat italiane u dorzuan vete sepse Italia kapitulloi.

Cuba, prapa-shpinas, siccari, assassini ... i kan vrar fshehtas, ua kan mar rrobat, dhe i kan shti n'dhe ashtu grumbull ... pa nam e nishan ...
Po pse cfare prisje, ndonje ceremoni percjellje me tufa me lule?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 13:19   #482
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Po pse cfare prisje, ndonje ceremoni percjellje me tufa me lule?
Ne mesjet, madhni, fitimtaret versuleshin per plaēken e luftes pasi keshen fituar betejen. Ēfar kishin fituar partizanet me kapitullimin e Italise fashiste? Sekuestrimi i depove, pajisjeve e armatimi ishte me vend dhe i justifikueshem, por eshte krim dhe makabre vrasja e ushtarakeve te braktisur e te lene ne meshir te fatit nga akti i kapitullimit te Italise fashiste.

Madhni, oborri yt duhet te kapercej nivelin para-mesjetar - ne kete rast, te pakten.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 14:08   #483
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,818
Thanks: 3,780
Thanked 3,061 Times in 2,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ne mesjet, madhni, fitimtaret versuleshin per plaēken e luftes pasi keshen fituar betejen. Ēfar kishin fituar partizanet me kapitullimin e Italise fashiste? Sekuestrimi i depove, pajisjeve e armatimi ishte me vend dhe i justifikueshem, por eshte krim dhe makabre vrasja e ushtarakeve te braktisur e te lene ne meshir te fatit nga akti i kapitullimit te Italise fashiste.

Madhni, oborri yt duhet te kapercej nivelin para-mesjetar - ne kete rast, te pakten.
Jo nė mesjetė, por gjithmonė kėshtu ka qenė dhe vazhdon tė jetė. Lexo pak histori se ēfarė ka ndodhur me humbėsit e Luftės sė Dytė Botėrore, se si fituesit grabitėn gjithēka, por qė edhe vetė humbėsit nė ditėt e tyre mė tė mira grabitėn ēfarė u doli pėrpara.
Dhe njė kėshillė tė vogėl kisha nėse ma lejoni. Pėr ju qė doni tė diskutoni nė lidhje me kėtė temė, mos e banalizoni nė argumente tė tilla. Se jo pėr gjė, por po konfirmoni atė qė kanė thėnė komunistėt dhe Enver Hoxha qė partizanėt ishin tė zhveshur dhe kėmbėzbathur dhe vazhdonin tė luftonin.
Kėshtu qė shtrydheni pak trurin.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 15:53   #484
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Mbretni, me duket se nuk po din se ēfar po shkruan. Dhe mos bej ekspertin.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2019, 16:07   #485
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,818
Thanks: 3,780
Thanked 3,061 Times in 2,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Unė e di shumė mirė se ēfarė po shkruaj po ti lėri puftet dhe respekto bashkėbiseduesin tė paktėn gjysmėn e respektit qė ai tregon ndaj teje.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 18:23   #486
H2SO4
punoj ne heshtje
 
Avatari i H2SO4
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 678
Thanks: 18
Thanked 54 Times in 36 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
H2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėmH2SO4 i pazėvėndėsueshėm
Je shume negative Maria Antoneta.
__________________
Qasmeni ne mes tuaj, mos me kini per te huaj.
Po me deshet sa ju dua, do t'ju shkrij njesh me mua!
H2SO4 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 19:15   #487
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,269
Thanks: 16,518
Thanked 9,764 Times in 6,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Nje MIKU im me ka KESHILLUAR....Ben mos ja u var....FELLIQESIRAVE.

PS...inshallah nuk e zhgenjej.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-10-2019, 20:29   #488
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,658
Thanks: 1,850
Thanked 2,496 Times in 1,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 170
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Kemi 75 vjete qe degjojme felliqesirat, fuksat, ndyrsirat dhe kriminelet I kemi patur dhe vazhdojme ti kemi ne qeveri, me media, ne forume, kudo. Tani ka ardh koha te na degjoni Ne sepse e verteta duhet te dihet. Nese e verteta ju vret syt dhe veshet atehere keni te drejte te mos ndjeheni mir. Por te pakten mos u prononconi publikisht sepse dekonspironi kush jeni
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2019, 17:40   #489
Dardan
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Nov 2015
Posts: 36
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Dardan ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Lufta Partizane...

[QUOTE=Mano;1690541]Kemi 75 vjete qe degjojme felliqesirat, fuksat, ndyrsirat dhe kriminelet I kemi patur dhe vazhdojme ti kemi ne qeveri, me media, ne forume, kudo.


Keta jan deshmoret e Shqiperis
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 1-81.jpg (24.1 KiloByte, 24 shikimet)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Dardan : 14-11-2019 nė 17:42
Dardan nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2019, 17:49   #490
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 4,352
Thanks: 368
Thanked 669 Times in 486 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Re: Lufta Partizane...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan Shiko postimin
Kemi 75 vjete qe degjojme felliqesirat, fuksat, ndyrsirat dhe kriminelet I kemi patur dhe vazhdojme ti kemi ne qeveri, me media, ne forume, kudo.

Keta jan deshmoret e Shqiperis
Jan martire Shqiptar, darde, mos i natarro pa dashje gjojnat ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2019, 17:49   #491
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,428
Thanks: 12,088
Thanked 9,847 Times in 6,304 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Lufta Partizane...

Kta martire i vunen sa te kalote Papa, masnej i hupme, skilet e lujten teatrin e kukllave edhe nji here....stervina me bojna si kopil qe asht shkoj edhe i kerkoj kungim per t'brin dhe i tha qe edhe un jam i kungum....i biri i KristaQit i kunguar ka qene barcaleta e dites......"nuk bahet stan me cakenj" o mlet.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 14-11-2019 nė 17:56
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2019, 18:40   #492
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,986
Thanks: 3,612
Thanked 699 Times in 551 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Re: Lufta Partizane...

Vajza me vjen nje dite nga shkolla duke u ngerdheshur.

O ma, me thote, nuk e dija qe ne shqiptaret jemi te rrezikshem.

Pastaj me shpjegoi se ne Histori kishte mesuar se vendet okupatore te Luftes se Dyte Boterore ishin: Japonia, Gjermania, Italia dhe Shqiperia.

Aks do te thote bosht. Mendoni boshtin e tokes si bosht dredhje leshi.
Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2019, 19:06   #493
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,269
Thanks: 16,518
Thanked 9,764 Times in 6,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Re: Lufta Partizane...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Vajza me vjen nje dite nga shkolla duke u ngerdheshur.

O ma, me thote, nuk e dija qe ne shqiptaret jemi te rrezikshem.

Pastaj me shpjegoi se ne Histori kishte mesuar se vendet okupatore te Luftes se Dyte Boterore ishin: Japonia, Gjermania, Italia dhe Shqiperia.

Aks do te thote bosht. Mendoni boshtin e tokes si bosht dredhje leshi.


https://www.youtube.com/watch?v=0kybaXR4nZU


Adea
LUCE FILM kta sum ballista-zogista-shkina i nxjerr=GAFIL.

LIKE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2019, 19:06   #494
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,259
Thanks: 1,425
Thanked 2,365 Times in 1,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Lufta Partizane...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Vajza me vjen nje dite nga shkolla duke u ngerdheshur.

O ma, me thote, nuk e dija qe ne shqiptaret jemi te rrezikshem.

Pastaj me shpjegoi se ne Histori kishte mesuar se vendet okupatore te Luftes se Dyte Boterore ishin: Japonia, Gjermania, Italia dhe Shqiperia.

Aks do te thote bosht. Mendoni boshtin e tokes si bosht dredhje leshi.


https://www.youtube.com/watch?v=0kybaXR4nZU


Adea
Ashtu i bėjnė tekstet shkollore sot....
Njėherė lexova... se shqiptarėt nė Maqedoni ishin tė vajtur gjatė luftės nė Kosovė... historia e kl. sė pestė....
Po nė mėmėdhe janė mė manure besoj....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2019, 19:22   #495
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,986
Thanks: 3,612
Thanked 699 Times in 551 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Re: Lufta Partizane...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Ashtu i bėjnė tekstet shkollore sot....
Njėherė lexova... se shqiptarėt nė Maqedoni ishin tė vajtur gjatė luftės nė Kosovė... historia e kl. sė pestė....
Po nė mėmėdhe janė mė manure besoj....

Profesori i Historise se shkolles se Mesme mbetet ne mendjen time si nje nga profesoret me te mire per arsye te metodologjise se tij te punes.

Sipas tij, Gjermania e trajtoi Shqiperine si udhekalim per ne vende te tjera. Ne shkembim ajo (Gjermania) nuk do te kryente akte vandalizmi dhe nuk do te shkaktonte deme ne objekte dhe njerez.

Eshte njesoj sikur komshia ime perballe te me kerkoje t'i hap deren e perparme e cila lidhet me deren e pasme nepermjet nje korridori te gjate dhe nepermjet te ciles ai do te kaloje per te shkuar per vizite apo per te vjedhur komshine qe ndodhet pas shtepise time.

Une normalisht nuk do te beja nje gje te tille nqs komshia nuk do te kishte arme.

Kjo eshte ajo qe beri Balli Kombetar fillimisht.

Nese eshte gje e mire apo e keqe kjo varet nga kendveshtrimi.


PS. Une u pergjigja edhe pse nuk te kuptova mire cfare kishe shkruajtur. Te lutem hidhi nje sy.

Adea

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Adea : 14-11-2019 nė 19:28
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2019, 19:24   #496
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,658
Thanks: 1,850
Thanked 2,496 Times in 1,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 170
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Lufta Partizane...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
LUCE FILM kta sum ballista-zogista-shkina i nxjerr=GAFIL.

LIKE.
Zogistet dhe Ballistet ben shtet 'ju' e perdhunuat.

Na ke ca derrasat me kete dokumentat qe me siguri eshte financuar nga PP(K)SH-ja. .
Me sa di une te sumes njihen bollsheviket ku edhe burrat putheshin me buze . Kan qene sume avant-garde sepse sot eshte sume me mode
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2019, 19:27   #497
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,269
Thanks: 16,518
Thanked 9,764 Times in 6,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Lufta Partizane...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Zogistet dhe Ballistet ben shtet 'ju' e perdhunuat.

Na ke ca derrasat me kete dokumentat qe me siguri eshte financuar nga PP(K)SH-ja. .
Me sa di une te sumes njihen bollsheviket ku edhe burrat putheshin me buze . Kan qene sume avant-garde sepse sot eshte sume me mode
Dashuria e vertete ekziston VETEM midis meshkujve,kuptohet SHOQERIA.Ne Mirdite keto nuk i kan pas ditur.

Dhe mos u lodh me MUA per kshu gjonash.

Hajde kqyrna kosoven...jam me QEKET.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2019, 19:28   #498
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 5,259
Thanks: 1,425
Thanked 2,365 Times in 1,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Lufta Partizane...

Shqipėria s'ishte mė zot shpie nė shpi tė saj.... njė nga vėndet e para qė u pushtua.... mbreti ishte nė egzil... italianėt dhe gjermanėt erdhėn me armė, nuk erdhėn apo u ftuan me diplomaci
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2019, 19:31   #499
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,269
Thanks: 16,518
Thanked 9,764 Times in 6,607 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 417
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Lufta Partizane...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Shqipėria s'ishte mė zot shpie nė shpi tė saj.... njė nga vėndet e para qė u pushtua.... mbreti ishte nė egzil... italianėt dhe gjermanėt erdhėn me armė, nuk erdhėn apo u ftuan me diplomaci
Ja kena shpjegue(britaniket)luce FILM me FAKTE se si zogji erdhi ne kulle.

Por vari...LESHT.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2019, 20:18   #500
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,658
Thanks: 1,850
Thanked 2,496 Times in 1,279 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 170
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Lufta Partizane...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Dashuria e vertete ekziston VETEM midis meshkujve,kuptohet SHOQERIA.Ne Mirdite keto nuk i kan pas ditur.

Dhe mos u lodh me MUA per kshu gjonash.

Hajde kqyrna kosoven...jam me QEKET.
Hahahaha...
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur