Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare > Letėrsi pėr Fėmijė

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-06-2019, 13:52   #501
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,484
Thanks: 1,161
Thanked 3,109 Times in 1,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

- Para kėmbėve tė fėmijės, pėrkulen tė gjithė engjuj!

Nili.jpg
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2019, 18:52   #502
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,484
Thanks: 1,161
Thanked 3,109 Times in 1,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

- E mjerė ėshtė ajo dorė qė ngritet mbi fėmijėn!

#AgimMETBALA


Nili.jpg
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2019, 18:30   #503
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,484
Thanks: 1,161
Thanked 3,109 Times in 1,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Re: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

NĖ DITĖLINDJEN E NIPIT

Nė ditėlindjen e nipit,
Ylli i shndėritė nė ballė;
Kėrcen posht e lartė -
Oh, sa na krijon mall!

Nė ditėlindjen e nipit,
Hėna i buzėqeshė me dashuri;
Buzėqeshė edhe ai me zemėr –
Oh, san na krijon lumturi!

Nė ditėlindjen e nipit,
Dielli nė faqe i derdhė bukuri;
Hareja mbush dhomėn –
Gėzimi vėrtet s’ka kufi!

27.11.2017
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-07-2019, 09:12   #504
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,484
Thanks: 1,161
Thanked 3,109 Times in 1,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Re: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

Tre musketarėt, tre engjuj, tre jetat e mi pas jetės sime...urime synetia, shėrim sa mė tė shpejt e rritje tė lumtur...

Ju puth gjyshi nga larg...

#AgimMETBALA


Erioni synetija.jpg
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2019, 18:16   #505
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,484
Thanks: 1,161
Thanked 3,109 Times in 1,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Re: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

PUSHIMET VERORE

Gėzimi ishte i madh,
Nė shtepinė time;
Me vėllanė babin e mamin -
Vajtėm n’Durrės nė pushime.

U vendosėm te Shkembi i Kavajės,
Nė njė lagje pitoreske;
Shtėpi tė rregulluar fare –
E familje shumė modeste.

Aty njoftuam shokė e shoqe,
Nga e gjithė Shqipėria;
Andėn topolake –
E Kristin sytė shkendije.

Pastaj Sarėn e lazdėruar,
Sidorelėn e shkathtė;
Artin e edukuar –
E Rezartin fytyrė mjaltė.

Bufin trashalluk
Qė kėrcente si delfini;
Elgėn e vogėl fare –
Qė nė sy i flente dėfrimi.

Ergin plot energji
Pėr tė loja skish kufi;
Gjojin bukuroshe –
Qė donte ēdo njejri.

Plazhi mė mallėngjeu,
Me bukuri tė papėrshkruar;
deti ngrihej dallgė dallgė –
Syri s’kishte kohė pėr tė pushuar.

Me vėllanė, babin e mamin
Nė Durrsin antik;
Gjatė pushimeve verore –
U kėnaqa or mik.

2003

#AgimMETBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2019, 19:01   #506
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 10,484
Thanks: 1,161
Thanked 3,109 Times in 1,987 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Re: Vjersha pėr fėmijė - Agim METBALA

- Fėmija ta zbukuron edhe ditėn me shi!

#AgimMETBALA
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur